|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
7.1.2010 19:55:48   
Maja85bgd
Da li je neko imao nisko usadjenu posteljicu, meni je juce doktor na UZ rekao da je posteljica na zadnjem zidu, 3,5 cm od usca, da nije strasno i da je dobro sto nije placenta previa. Ali me je strasno uplasio jer je rekao da moze da dodje do krvarenja i tako to!!! Pa me zanima jer moguce da se posteljica pomeri gore? Sada sam 22 nedelja!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 16:54:45   
Dora
Primetila sam da mi je beba jako nisko. U levu stranu skroz u visini ožiljka od CR, možda i ispod! Sad osetim pokrete već dugo i ne podiže se. MM je rukom isto osetio i ne znam da li da se brinem. Ako budem kasnije morala da ležim, ne znam šta ću!!!
Idem za 10-ak dana na kontrolu...

(odgovor članu Maja85bgd)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 16:59:50   
Anoniman
Ja sam bash danas napisala da su meni obe bebe ispod pupka blize desnoj preponi.... neznam gde se nalazi carski rez...jer ga nikad nisam imala...al kontam da je tamo negde.... 

Neznam shta da ti kazem...osim da tje se beba do kraja pomeriti josh 5000 puta user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 17:01:40   
Dora
To i ja kontam, ali ovo je mnogo ispod pupka, kod jajnika! Nisam imala ranije takvog iskustva...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 17:22:05   
tanya
Dora,znam o cemu pricas,ali nemoj previse da se brines.Sve se to moze srediti.Meni je posteljica bila na prednjem zidu,a pri tom sam nosila uzasno nisko.Kada kazem nisko,mislim da sam imala osecaj da me beba udara bukvalno po samom grlicu.Ja mislim da sam zbog toga i pocela da se otvaram(ja sam bila malo komplikovaniji slucaj).Verovatno ce ti dati pojas i mozda ces malo morati da mirujes.Sve ce biti okuser posted image .Sada se nadam da ce biti bolje nego 1 putuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 17:59:19   
Verus
tanya! meni je posteljica na prednjem zidu.  Beba me lupa tako nisko da mi se cini da udara u grlic, tu je uglavnom i osetim i pomalo sa strane stomaka sa desne strane.  Nekada kao da ce da ispadne, ili osetim da me udari i u guzicuuser posted image  Jesi li nosila pojas?  Ja se razmisljam da ga kupim....ovako, mi ne izgleda da mi stomak bas nisko stoji, onako...u sredini... sta mislis to za pojas, i za udarce-jesi li ih osecala slabije zbog posteljice(jer je ona izmedju bebe i spoljnjeg dela stomaka?)

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 20:50:09   
tanya
Verususer posted image .Ne mogu tacno da se setim u kom mesecu sam pocela da nosim gace sa pojasom(mislim u 4-om).Ne znam zasto,ali u tom periodu nisam mogla da nadjem pravi pojas u apotekama,tako da su mi jedina alternativa bile te gace.One su toliko duboke da dolaze do grudi,a sam pojas je otprilike malo vislje u odnosu na pubicnu kost,sirok je oko 6cm,i apsolutno nista ne drzi.Uopste nemas osecaj da ti ista pridrzava,osim sto sam bila sigurna da te gace mogu da koristim kao padobranuser posted image .Tako da trazi obavezno pojas,a ne tu varijantu sa gacama.Sto se tice udaraca ja sam ih i te kako osecala,ali kada malo razmislim mislim da sam ih vise osecala u donjem delu stomaka,nego u gornjem i uzasno me je bolelo.Posle serklaza mi je bilo gore jer sam osecala da tacno udara u taj sav.Mozda tako i jeste bilo,jer sam serklaz nosila,samo 4 nedelje,a posle nije imao nikakav efekat.
Mislim,i da ako se odlucis za pojas on ne moze da ti skodi.E,sada ja sam bukvalno mogla saku i po da stavim ispod grudi,i tek mi je odatle pocinjao stomak....i bio je ooogromannn

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Položaj posteljice
8.1.2010 22:23:37   
maslinica
meni je prekjucer doktor rekao da je posteljica na zadnjem zidu, nista nije spominjao da je nisko, kaze da je sve u redu i da beba odgovara nedelji u kojoj smo...e sad ja citam malo sta pisete, ja cesto osetim bebu kao da skace po mojoj besici, ja kontam samo da se okrenuo na noge jer jos ima prostora za okretanje, a ne da je nisko?!? kako to osetitie da je nisko? mene u toku dana udara cas gore, cas dole....sad tacno osetim kad su rukice, a kad nogice, ali bi ja rado da mi pojasnite kako znate da je nisko? ili je doktor tako rekao pa znate...? i nista mi nije spominjao sedenje, i sve to sto citam...11.1. idem kod doktorke sa nalazom, pa cu sve da prepitam....jer mi je na UZ bio neki doca koji nije moj redovan, nego mi doktorka na godisnjem, sad imam materijal za misljenje...uh:)

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Položaj posteljice
9.1.2010 17:37:01   
Verus
Tanya hvala puno!!  I ja je osecam dole vise nego gore, nekad ko da ce da ispadne!  Jooj samo da izguram ovu trudnocu da se ne sekiram oko svega.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Položaj posteljice
9.1.2010 17:37:50   
Verus
Dora i meni je nisko i nisko udara, pre sam je osecala i gore sada ne, tako da ne znam sta da mislim.  Kada su mi merili grlic, videla bih da je bebi glava odmah tu, ali nisu mi nista rekli da to nije normalnouser posted image MOlim te napisi ovde sta ti je lekar rekao. Jel ides 18og?
IZVORNA PORUKA: Dora

Primetila sam da mi je beba jako nisko. U levu stranu skroz u visini ožiljka od CR, možda i ispod! Sad osetim pokrete već dugo i ne podiže se. MM je rukom isto osetio i ne znam da li da se brinem. Ako budem kasnije morala da ležim, ne znam šta ću!!!
Idem za 10-ak dana na kontrolu...


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Položaj posteljice
9.1.2010 18:58:29   
Dora
Idem tako negde, nisam još zakazala, ali oko 18. i pitaću. Nisam osetila ni jedan udarac gore, a stomak mi izgleda ok, kao da nije nisko. Ja ipak imam osećaj ponekad kao da će mi ispasti kroz...user posted image to je onaj osećaj težine kao kad imaš vešticu pa naglo ustaneš a ono pritisak dole...uh! Ponekad me bole kukovi i bešika a osećam i sa leve strane napred, tu gde su stidne dlačiceuser posted image (da bolje objasnim)skroz mi neverovatno koliko je to nisko. Na prošlom UZ je dok. videla da je beba sklupčana dole s leve strane i da je materica velika i puna pl. vode ali bebi se tu sviđa. Nije puno komentarisala nego se začudila ali je sve bilo ok.
Beba mi je stalno u pokretu osim kad se krećem. Ako tako bude i kad se rodi, biće mi veselo!user posted image
Verus, javiću ti šta mi dok. kaže, ali moja drugarica je isto sve tako kao ja i morala je da leži i nosi pojas.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Položaj posteljice
10.1.2010 0:45:29   
Nensi*
Ja cu sutra ili prekosutra da kupim pojas,jer mi je dr rekla da je beba nisko,a i ja je osecam bas nisko,sinoc me sutirala bas u besiku,a i idem u wc na svakih pola sata...
OTI je stavila slike pojasa u temi Nosim nisko...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 14:54:09   
bojana87
devojke imam jedno pitanje user posted image
meni je isto posteljica na prednjem zidu,da li je moguce da me zbog toga krsta s vremena na vreme katastrofalno bole,ali vise sa desne nego sa leve strane,toliko da nekada ne mogu da se oslonim na desnu nogu?
a bebu i dalje nisam osetila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 14:57:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana87

devojke imam jedno pitanje user posted image
meni je isto posteljica na prednjem zidu,da li je moguce da me zbog toga krsta s vremena na vreme katastrofalno bole,ali vise sa desne nego sa leve strane,toliko da nekada ne mogu da se oslonim na desnu nogu?
a bebu i dalje nisam osetila user posted image user posted image user posted image


jooj draga........nemoj da pačeš, pa rano je još...uskoro ćeš osetiti, ne brini...user posted image
A to za nogu i krsta nemam pojma.... user posted image


(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 16:58:57   
lothroniell
Meni su prekljuce na pregledu rekli da je posteljica na zadnjem zidu, fundus... Koliko znam fundus je dno materice. Ja bebu se ne secam da sam osetila iznad pupka a 24h dnevno imam potrebu za piskenjem, nekad mi je jako neprijatan osecaj, sto Verus kaze kao da ce mi beba ispati, i nekad kad se ritne kao da ce mi jajnik odvaliti... Jos nisam kupila pojas, ali planiram ovih dana, nadam se da ce mi pomoci. user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 17:02:01   
Snelle
Bojana, nemoj da se brineš, pa ja sam prave, mada jako nežne bebine pokrete osetila tek pre otprilike nedelju dana, a sada sam blizu 24 nedelje. Samo opušteno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 17:17:51   
indy_25

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Meni su prekljuce na pregledu rekli da je posteljica na zadnjem zidu, fundus... Koliko znam fundus je dno materice. Ja bebu se ne secam da sam osetila iznad pupka a 24h dnevno imam potrebu za piskenjem, nekad mi je jako neprijatan osecaj, sto Verus kaze kao da ce mi beba ispati, i nekad kad se ritne kao da ce mi jajnik odvaliti... Jos nisam kupila pojas, ali planiram ovih dana, nadam se da ce mi pomoci. user posted image


Loti pazljivo s tim pojasom. Bolje se posavjetuj sa dotorom. Ja sam ga kupila na svoju ruku i stavila ga onaj dan kad sam imala one uzasne kontracije i kad sam zaglavila u bolnici. Kad sam pitala doktora jeli moguce da je od pojasa kaze on da je vrlo moguce da sam i od pojasa dobila kontracije. Kupila sam pojas iz tog razloga bas koji i ti navodis jer bebu uopste ne osjecam gore i mislila sam da nosim nisko ali nisam prije toga ni pitala dotoricu. Sada ga vise ni ne nosim eno ga nov mi stoji samo sam ga jedan dan nosila rado bi ti ga dala da sam blize.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 17:19:42   
lothroniell
Hvala ti Indy pitacu doktora!!! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 17:38:25   
Verus
bojana, ne brini i meni je posteljica na prednjem delu...ona je dosta debela, tako da ako me beba tu tuce, osetim jacinu ali nekako..duboko, priguseno...samo osetim udarce i migoljenje sa strane, sad kad je vec veca...ne brini nista!  A to za krsta to je sigurno isijas, beba ti je tako legla i pritisla nerv, ne brini!
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: bojana87

devojke imam jedno pitanje user posted image
meni je isto posteljica na prednjem zidu,da li je moguce da me zbog toga krsta s vremena na vreme katastrofalno bole,ali vise sa desne nego sa leve strane,toliko da nekada ne mogu da se oslonim na desnu nogu?
a bebu i dalje nisam osetila user posted image user posted image user posted image


jooj draga........nemoj da pačeš, pa rano je još...uskoro ćeš osetiti, ne brini...user posted image
A to za nogu i krsta nemam pojma.... user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 17:50:08   
Snelle
Verus, kod mene je isto tako, u potpunosti! Ja sve mislim da mi je dete mnogo dobro, ali izgleda da posteljica "radi svoje" user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 18:42:40   
bojana87
hvaa punooo devojke
sada mi je malo lakse kad znam da iisam jedina
hvala vam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Položaj posteljice
27.1.2010 18:46:39   
Verus
Jeste snelle, posteljica radi svojeuser posted image i ja sam mislila divna mi beba, sva nezna, ko balerina...dok nisam bila u bolnici 2 dana zbog kontrakcija, pa sam bila na ctgu prikacena vise odd 24h.  Tu se ne samo cuje njeno srce, nego i svaki udarac...tu noc nisam spavala do 3 ujutru koliko je lupala!  Ipak, posteljica je jako debela, pa dodje ko bufer zona, ne osecas dobro pokrete, ili se osecaju...priguseno...


bojana imas jos dosta vremena, osetices bebu sa 20 i koju  nedelju, ali bice malecni, udarci koji ce delovati slabo, zbog toga...ja sam sada 29 nedelja, i tek sada osetim pod rukom kako se podize, i mrda, ali samo sa strane na stomaku, tu napred gde mi je i posteljica i dalje ne osecam odizanje!!
IZVORNA PORUKA: Snelle

Verus, kod mene je isto tako, u potpunosti! Ja sve mislim da mi je dete mnogo dobro, ali izgleda da posteljica "radi svoje" user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Položaj posteljice
4.3.2010 21:40:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Dora

Da li neko zna šta znači termin:

Placenta Inserta Inferior





Draga , nisko - napred . Ka tvom pupku, ne ka kičmi ...


(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Položaj posteljice
4.3.2010 21:41:45   
Dora
Hvala!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Položaj posteljice
4.3.2010 21:44:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Hvala!user posted image



Isplatio se latinski iz Gimnazije ... user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here