|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Položaj posteljice
26.5.2008 23:08:24   
MERYEN
Sta znaci kad je polozaj posteljice prednji zid,inace sam 19 nedelja,hvala.

< Poruku je uredio guppy -- 8.6.2008 15:56:13 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Položaj posteljice
27.5.2008 0:40:10   
guppy RR
Cao cao Mery,
dobrodošla na Ringeraja!
user posted image user posted image user posted image

Položaj posteljice kaže, gde se bebica nalazi tj gde će rasti u tvom stomaku. Prednji zid verovatno znači, da ćeš bebu nositi sa prednje strane stomaka, znači stomačić će rasti kao blesav :))). Tako sam nosila i ja obe bebe i bila sam OGROMNA, ali zato nisam imala problema sa pritiskanjem bebica na bešiku ili kičmu. Svaka poza ima svoje jade :)

Javi nam se i u temi "Trudnice gde ste", i napiši svoj predviđeni datum porođaja, da te stavimo na spisak.
Pozdrav :))

< Poruku je uredio guppy -- 8.6.2008 15:56:31 >

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Položaj posteljice
2.7.2008 0:31:15   
Geko
Polozaj posteljice je meni kao nekome ko je imao problema sa isijalgicnim nervom bio od JAKO velike vaznosti. Naime,posteljica mi je bila na zadnjem zidu materice,sto je automatski amortizovalo sve bebine udarce put kicme,na moje ogromno zadovoljstvo. Moja poznanica imala je postaljicu na prednjem zidu i morala je kod kiroprakticara ici da bi joj umanjivao bolove jer je bebica mnogo voljela da uglavljuje nogice izmedju rebara i da udara po kicmi.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Položaj posteljice
31.7.2008 11:20:43   
MERYEN
Ja mislim da si u pravu kad kazes da se nosi na prednjem delu stomaka i da si bila ogromna,zato sto sam i ja stomak mi je bas veliki,a i nagojila sam se malo vise,28 nedelja sam a ja sam se ugojila 10 kg.bas mnogo.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Položaj posteljice
31.7.2008 13:06:28   
Jellena20
meni je isto posteljica na prednjem zidu,a ugojila sam se 6kg,a u 23. sam nedelji.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Položaj posteljice
5.3.2009 11:43:18   
eugenija
Evo sad gledam po svojim nalazima, i takođe mi je položaj posteljice na prednjem zidu. Čitam postove i vidim da se to povezuje sa velikim stomakom, a mog stomaka još nemauser posted image Može li sem ovoga još nešto označavati takav položaj posteljice?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jellena20)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:02:24   
taya
Ne mora da znaci to za stomak user posted image ..meni je takodje posteljica na prednjem zidu, a stomak mi uopste nije ogroman...kazu da je uobicajeno da je na zadnjem, ali ni ovo nije nikakav problem, bitno da ne prekriva matericno usce, a to gde je ne igra neku preveliku ulogu user posted image ..mozda lakse nose zene cija je posteljica na zadnjem zidu, ali ni to nije pravilo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:04:23   
taya
I da, mislim da polozaj posteljice nema veze sa tim koliko smo se ugojile u trudnoci....ja sam dobila do sad svega 8kg!

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:04:45   
eugenija
Nisam znala da je uobičajeno da je na zadnjem.. Hm...
A na šta Taya misliš kad kažeš da lakše nose?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:10:22   
taya
Tako mi je lekar rekao...pa sad ko ce ga znati user posted image ...kao skolski je da je na zadnjem zidu, ali nije neuobicajeno i da je na prednjem, cak je i cesto.
A to da lakse nose mislim u smislu da su ledja, odnosno sam donji deo kicme vise na udaru bebe, ako je posteljica napred...jer je onda beba iza u odnosu na posteljicu, ako me ko razume user posted image ...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:13:24   
eugenija
Pokušala sam, pročitah par puta, ali mi loše ide da zamislim... Sva sam se zbunila, gde je beba, gde je kičma, gde je posteljica.. Nemam pojma ništa.. Hihihihihihii
A da nacrtaš?user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 14:42:20   
taya
user posted image ...meni su objasnili ovako....zamislis trudnu zenu iz profila, u stomaku joj je veliki naduvan balon (to je materica), onaj deo gde se balon duva je okrenut dole (to je matericno usce tj. grlic materice)...beba i posteljica su, naravno, u tom "balonu"...e sad, posteljica je kao "zalepljena" na unutrasnji zid tog balona, sad nekom sa prednje, a nekom sa zadnje strane "balona"...prednja strana bi bila ona prema pupku, a zadnja onda valjda ona prema kicmi user posted image ...uglavnom, ako je posteljica napred, onda je beba iza te posteljice, znaci vise prema kicmi...i obrnuto, naravno. Valjda sam sad malo bolje objasnila user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Položaj posteljice
6.3.2009 18:53:14   
sneza24
Meni je dr rekla da mi je posteljica napred.Ako sam dobro shvatila onda je beba blize kicmi ili kako vec da objasnim drugacije.

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Položaj posteljice
15.3.2009 22:17:44   
Makili
Ja jedino sto znam to je da mi je u prvoj trudnoci posteljica bila na zadnjem zidu a sad mi je na prednjem i sa sigurnoscu mogu da kazem da bar sto se mene tice prvu trudnocu sam mnogo lakse podnosila user posted image a sto se tice tezine u prvoj sam se mnogo vise ugojila tako da ne znam ni sama sta je bolje ali jedno je sigurno ova beba se suta mnogo jace i vise user posted image i samo cu vam reci jos ovo-prvo je bio decak a sad cekam devojcicu i ako je sudeci po ponasanju u stomaku moj mali nestasni decak ce biti mala maza za devocicu koja ce tek da stigne,blago meni user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Položaj posteljice
15.3.2009 22:44:29   
MERYEN
Kazu da se lakse nosi kad je na zadnjem zidu,e sad ne znam ja sam nosila na prednjem kako je na zadnjem videcemo jos koji mesec mozda malo kasnijeuser posted image ,pa bude na zadnjem zidu.user posted image

(odgovor članu Makili)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Položaj posteljice
16.3.2009 8:48:13   
Anoniman
MERYEN ti to nešto najavljuješ??? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Položaj posteljice
16.3.2009 9:00:55   
mihi
Ma mislim da to nije bitno gde je ona nego da li je funkcionalna to jest da li hrani bebu normalno i luči dovojno progesterona. To gde je lokalizovana je bitno lekarima zbog neke intervencije tipa amniocenteze, pa da znaju gde da bodu. Kad je na prednjem zidu i rade amniocentezu bodu kroz nju a kad je na zadnjem onda ne probadaju posteljicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Položaj posteljice
16.3.2009 13:46:30   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Makili

Ja jedino sto znam to je da mi je u prvoj trudnoci posteljica bila na zadnjem zidu a sad mi je na prednjem i sa sigurnoscu mogu da kazem da bar sto se mene tice prvu trudnocu sam mnogo lakse podnosila user posted image a sto se tice tezine u prvoj sam se mnogo vise ugojila tako da ne znam ni sama sta je bolje ali jedno je sigurno ova beba se suta mnogo jace i vise user posted image i samo cu vam reci jos ovo-prvo je bio decak a sad cekam devojcicu i ako je sudeci po ponasanju u stomaku moj mali nestasni decak ce biti mala maza za devocicu koja ce tek da stigne,blago meni user posted image user posted image user posted image  


Neobično.. Joj kako je to sve individualnoooo... Ja veoma lako podnosim trudnoću, nisam imala apsolutno nikakvih problema.. iako je posteljica na prednjem zidu...

Zanimljiv mi je i ovaj info što je dala Mihi, koja kaže da to nije bitno za samu trudnoću, koliko za lekare (za amniocentezu) ... Sutra idem na redovan pregled, i baš ću se informisati kod svog ginek.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Makili)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Položaj posteljice
16.3.2009 17:42:34   
MERYEN
Dragauser posted image ,samo da prodje malo vremena,kao sto znas bio je carski pa ne bih bas odmah,ali sad bih volela Boze zdravlja da budu user posted image user posted image user posted image  dvojke trojke.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Položaj posteljice
16.3.2009 18:52:45   
Anoniman
Bar 2 godine posle carskog bi trebala da čekaš. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Položaj posteljice
17.3.2009 20:08:36   
eugenija
E bila ja kod ginekologaaaa....
Vadim papirić iz torbe i krećem sa par šturih pitanja, među njima je bilo i ovooo...

Eugenija: Možete mi reći šta u stvari znači kada je posteljica na prednjem zidu?
Ginekolog: ne znači ništa. Znači da je na prednjem zidu.
Eugenija: A  teza o velikom stomaku i posteljici na prednjem zidu, a teza o lakoći nošenja bebe ako je na zadnjem?
Ginekolog: He, he, he.. Odakle ti to? Ukoliko je posteljica na prednjem zidu, a u isto vreme trudnica nisko nosi, onda smatramo da je to komplikovanije, mada nije ni to ništa strašno...............

< Poruku je uredio eugenija -- 17.3.2009 20:10:38 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Položaj posteljice
21.4.2009 22:36:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BINCE

Drage moje prije par dana sam bila na kontroli kod dokt.i rekla mi je da mi je posteljica straga,zamolila sam je da mi to malo bolje obijasni sta znaci.... I rekla mi je da to nije ok.i da nesmijem da sjedim puno minimalno pola sata-sat...i da sto vise lezim i hodam...jer beba lezi na posteljici i ja kad sjedim zaustavim krv,i beba se ne hrani vise.i ako duze sjedim i naglo ustanem zaboli me donji dio stomaka,,i to je opasno jer kao mogu da prokravrim a nije dobro ni za bebu...e,sad me zanima da li je neko od vas imao ovako nesto i da li se vremenom posteljica pomakne...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Položaj posteljice
21.4.2009 22:55:19   
BINCE
kako to mislite prednji zadnji zid???Meni je dokt,rekla da mi je posteljica straga...i ja sad kontam sta je to medjutim meni je posteljica na prednjem dijelu malo iznad jajnika tako sam bar ja skontala,i beba lezi na njoj i kako raste bit ce teza za posteljicu i ja nesmijem sjediti..jer se beba preko posteljice hrani a,ja jj zaustavljam hranu,i slabi cirkulacija..pa moze biti opasno,,,bas me malo prpa ufatila,jedva cekam sl,pregled..a usput 18 nedjelja sam trudna...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Položaj posteljice
21.4.2009 23:27:38   
Anoniman
Kako ti je draga posteljica straga a od napred iznad jajnika? user posted image Ili je nazad ili je napred... ako sam ja dobro upućena. 

< Poruku je uredio Tasha RR -- 21.4.2009 23:59:33 >

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Položaj posteljice
22.4.2009 14:09:51   
BINCE
ma neznam vise ni ja sva sam izbezumljena...jerdva cekam sl,pregled pa da mi sve objasni...uglavnom beba lezi na njoj........pa sad gdje je ja neznam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here