|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:50:37   
Anoniman
Čim ti legnu pare, primanja se prekinu, čim prekinu da ti pristižu pare, možeš da nastaviš da primaš pomoć sa biroa.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:51:37   
Delijagirl
hipoteticki pitano ja se sad zaposlim i zatrudnim i posle da kazem 4 meseca odo ja zvanicno na porodiljsko ali i dalje radim normalno kao i pre jel meni firma placa porodiljsko ili sta? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:54:01   
Anoniman
To je već za temu bolovanja, mina će znati da ti kaže dal trudničkog, porodiljskog ili kog već, ja nikako da savladam koje je koje. 

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 13:57:06   
marince1
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

hipoteticki pitano ja se sad zaposlim i zatrudnim i posle da kazem 4 meseca odo ja zvanicno na porodiljsko ali i dalje radim normalno kao i pre jel meni firma placa porodiljsko ili sta? 


Odgovoricu ti u temi o trudnickom

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:38:01   
Anoniman
Otvoriću temu ako bude potrebno, ali pošto je pitanje vezano i za biro, evo za sada ovde:

Uzmimo hipotetičku platu od 500eur bruto.
Zaposleni plaća 40% za doprinose i šta već sve, jel?
A koliko troškova ima poslodavac na toliku platu?
I kakve olakšice poslodavac ima ako zaposli nekoga ko je bio na birou?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:41:24   
Lilly*
Na ovo poslednje znam da ti odgovorim, dobija pare, mislim da nema nekih drugih olakšica, jedino ako su nešto menjali

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:42:17   
Anoniman
Jel znaš možda i koliko?

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:43:16   
simke
Ako te poslodavac skine sa biro-a,dobija neku kintu(cini mi se oko 40.000),ali je uslov da te drzi zaposlenu duze vreme(opet mi se cini oko 2 godine)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:43:32   
Lilly*
Recimo oko 80 000

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:43:58   
Lilly*
Da Simke, 2 godine

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:45:03   
Anoniman
2,5! Ali mogu ja da dam otkaz... tako da, sve se to da dogovoriti.
user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:47:01   
simke
Koliko ja znam (vezano za prvi deo)poslodavac nema troskove,ako ne racunas da je prinudjen da ti daje bruto iznos tj.da uplacuje doprinose i porez u tvoje imeuser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:48:41   
simke

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Recimo oko 80 000

Ja sam na biro-u cula 40.000user posted image Mozda sam pogresno culauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:49:05   
Anoniman
Pa mora nešto opterećivati i poslodavca, jer doprinosi i porezi se uzimaju sa bruto plate zaposlenog. 

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:51:23   
Lilly*
Možeš dati otkaz. Mogu ti izračunati koliki su troškovi zaposlenog i poslodavaca

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 15:53:06   
Anoniman
Dovoljno mi je da mi kažeš i u procentima.

Znači recimo porezi i doprinosi mene koštaju 40% od 500eur, a koliko % plaća poslodavac? Orijentir mi treba.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 16:00:49   
Lilly*
Vako: Radnik plaća 30% (penziono, zdravstvo i nezaposlenost, porez); poslodavac 18% to je za penziono, zdravstvo i nezaposlenost, plus porez koji se računa: (bruto - 5.938,00) x 12%

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 16:04:50   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Recimo oko 80 000

Ja sam na biro-u cula 40.000user posted image Mozda sam pogresno culauser posted image

Trebalo bi proveriti, nisam ni ja sigurna. U svakom slučaju, postoje i neke varijacije kada se koliko dobija, i to pitati

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 16:21:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Vako: Radnik plaća 30% (penziono, zdravstvo i nezaposlenost, porez); poslodavac 18% to je za penziono, zdravstvo i nezaposlenost, plus porez koji se računa: (bruto - 5.938,00) x 12%


Znači, ako je 500eur=50.000din, onda:

Zaposleni plaća: 15.000din

Poslodavac plaća: 9000 + 5288 = 14.288din.

Znači, ako poslodavac dobija 40.000, ona je to dovoljno da plati 2,5 (otprilike) meseca, a ako je 80.000,onda ima za 5 meseci. user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 16:22:51   
Anoniman
Jel razumete šta računam? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 17:58:10   
Anoniman
Evo šta mi kaže jedna drugarica:

Svake godine (nadam se da će i ove) država raspisuje konkurs preko Nacionalne službe za zapošljavanje za subvencionisanje poslodavaca koji zapošljavaju nove radnike. Do sada su davali 100.000 dinara za novootvoreno radno mesto za radnike koje su na spisku Nacionalne službe najmanje 6 meseci. Ukoliko se zaposli lice mlađe od 30 godina ili starije od 50 vlada Vojvodine daje još 30.000 dinara više.

Poslodavac plaća 50% doprinosa za zarade i ne plaća porez na zareade za novozapošljena lica ispod 30 godina i starijih od 50 godina i to u periodu od 2 godine od dana zasnivanja radnog odnosa. Poslodavac je u obavezi da zapošljeno lice za koje ostvaruje subvenciju ili neko drugo lice iz iste kategorije, drži u radnom odnosu još najmanje 3 godine nakon isticanja subvencije, tj. ukupno 5 godina od dana zapošljavanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 19:10:22   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel razumete šta računam? user posted image

Shvatila šta računaš i dobro si izračunala user posted image
A odakle ti podatci tvojoj drugarici? Poslaću ti pp

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 23:23:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo šta mi kaže jedna drugarica:

Svake godine (nadam se da će i ove) država raspisuje konkurs preko Nacionalne službe za zapošljavanje za subvencionisanje poslodavaca koji zapošljavaju nove radnike. Do sada su davali 100.000 dinara za novootvoreno radno mesto za radnike koje su na spisku Nacionalne službe najmanje 6 meseci. Ukoliko se zaposli lice mlađe od 30 godina ili starije od 50 vlada Vojvodine daje još 30.000 dinara više.

Poslodavac plaća 50% doprinosa za zarade i ne plaća porez na zareade za novozapošljena lica ispod 30 godina i starijih od 50 godina i to u periodu od 2 godine od dana zasnivanja radnog odnosa. Poslodavac je u obavezi da zapošljeno lice za koje ostvaruje subvenciju ili neko drugo lice iz iste kategorije, drži u radnom odnosu još najmanje 3 godine nakon isticanja subvencije, tj. ukupno 5 godina od dana zapošljavanja.


Ispravka davali su po 80000 dinara po radniku.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
2.6.2010 7:31:33   
Goga86
Cao svima,prvi put pisem iako vas redovno citam i kupim saveteuser posted image
Zanima me da li iko od vas zna da li je preko Biroa neko dobio posao vezan za dizajn.Konkretno,dizajn tekstila ili odece.Zavrsavam fax,4 godine,pa polako trazim posao,ali u Srbiji,naravno,malo teze ide,a necu preko.Pa rekoh da znam ima li neke nade kada zavrsim i prijavim se na biro.Hvala svima unapred na odgovoruuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
20.8.2010 9:16:32   
red sonia
imam jedno pitanje,posto mi ugovor prestaje 1.septembra,zavrsicu na moju zalost na birou tj.nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje...dobijacu od njih tu nadoknadu nekoliko meseci...e sad kad to oni uplacuju,odmah cim se srede papiri ili se ceka mesecima kao na sve u ovoj drzaviuser posted image

(odgovor članu Goga86)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here