|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: niska temperatura
5.4.2014 22:23:24   
Torbica
user posted image Bas mi je drago! Ljubimo joj medene obrascice user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: niska temperatura
6.4.2014 12:13:34   
mati
Adulence dobro da je proslo, a ja dok odg...
Vidis da sam poslednja pisala i da niko nije znao... Ja se vec sad slabo secam,sto znaci da nije bilo strasno.user posted image

Mati je pala T posle inekcije, to sam zapamtila, borili smo se par dana sa visokom, pa su mu u hitnoj dali inekciju da bi nakon nje skroz pala, tj 35... Ali on se tad sasvim normano ponasao ,to je ono sto me bunilo, i sem sto je bio leden sve ostalo je bilo ok. Proslo je za par dana, nocu smo ga utopljavali, mozda je popio neki caj, ali u svakom slucaju bez posledica.
A ja i dalje ne znam kako i zasto, sem eto sto su nam rekli da je posledica "agresivnog spustanja T", jer je pre inekcije menjana terapija za visoku T. I sada kad dobije T ne spusta se bez inekcije...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: niska temperatura
7.4.2014 12:21:43   
Peace*
Luka je takav. Temp sa bolešću brzo raste i bude preko 39, a na Brufen uglavnom pada. Moj šok je ustvari usledio jedno veče pre par godina, kada sam digitalnim toplomerom izmerila 34,nešto, i kada sam shvatila da živin toplomer to ne bi ni mogao da izmeri jer kreće od 35. Vremenom sam shvatila da se on noću jako hladi. Dosta često sam mu posle zdravom merila temp u pola noći, i on je tu oko 35 noću, bio zdrav ili bolestan nakon obaranja temp.
Takođe, možda jedna bitna info (a vezana za ono da se brufen ne daje na 38,3), godinama tvrdim kako Luki dajem brufen već na 37,8, i ne čekam dalje jer 10min nakon toga bunca. E, pa, igrala sam se sa gomilom toplomera, i na kraju zaključila da digitalni toplomer (pod pazuhom gde nema nikakvih odbijanja i dodavanja onih 0,5) meri oko 0,5 manje nego živin za 5 min. Dakle, nisam ja njemu davala brufen na 37,8, već na 38,3. Vratila sam se živinim toplomerima, ostale uopšte više ne koristim.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: niska temperatura
7.4.2014 12:52:46   
Ivanka 75
I ja sam se vratila zivinom jer je digitalni pokazivao manje, netacno, tacni radio samo prve godine (star je 5godina). Cula sam da imaju neki sto su zamena za zivin a nisu digitalni ili tako nesto alij os nisam trazila. Nasla sam - toplomer sa galijumom ima u temi toplomer

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 7.4.2014 13:02:28 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: niska temperatura
7.4.2014 13:47:15   
Peace*
To su ti što izgledaju isto kao živini? Mislim da ja to imam, samo nisam znala kako se zove, jer se živini ne prodaju već dugo. (ja, seljanka, to zovem živin toplomer user posted image ).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: niska temperatura
7.4.2014 15:46:03   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Peace*

To su ti što izgledaju isto kao živini? Mislim da ja to imam, samo nisam znala kako se zove, jer se živini ne prodaju već dugo. (ja, seljanka, to zovem živin toplomer user posted image ).

Da, potpuno isto izgledaju kao zivini, ali na njima ima naznaka "ne sadrzi zivu"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: niska temperatura
8.11.2014 23:11:22   
Mala Elena
Evo me na pravom mestu, imam neke dileme. Da li dete treba tusirati ako ima nisku T ?
E . ima trenutno 36 . Ceo dan se muci ali maximum je bio 36.3.
Kako se utvrdjuje da li je sve u redu sa centrom za regulisanje telesne T ?
Zaboravih da kazem da se trenutno znoji , pola kosice joj je mokro , bojim se da se ne nahladi a pokrivena je jednim pokrivacem ...

< Poruku je uredio Mala Elena -- 8.11.2014 23:13:18 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: niska temperatura
8.11.2014 23:13:57   
dijana1*
ME nikada mi se nije desilo da detetu previse spustim temp. ttako da te ne mogu posavetovatiuser posted image
Jesi li zvala dr. da se posavetujes?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: niska temperatura
8.11.2014 23:16:25   
Mala Elena
Jesam halo bebu, rekli mi ako je niza od 36 da je dizem , utopljavam , dajem tople napitke ali me buni kad je ovako na granici 36 ...

< Poruku je uredio Mala Elena -- 8.11.2014 23:29:56 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: niska temperatura
8.11.2014 23:18:50   
dijana1*
Ne znam sta da ti kazem pametno.user posted image
Mozda da je i dalje utopljavas , da joj jos malo podignes temp.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: niska temperatura
8.11.2014 23:44:00   
mati
ME nije ti nuzno da je tusiras, samo je utopljavaj.
Kad se meni to desilo sa Matom nisam ovde pisala , a sad bi znacilo npr tebi. Mogu da te savetujem samo po secanju.
Zato sam i ja shvatila da je veoma vazno da odredjene stvari pisemo u temama namene za to a ne chat temama jer samo tako mozemo jedna drugoj pomoci kad nas secanje izda.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: niska temperatura
12.2.2016 16:37:48   
jess021
Evo mene i u ovoj temi, blago meniuser posted image
L je danas imala temp 35.6. Naravno panika.
Dr kaze da se desava nakon viroze, da je utopljavam.
Sad, kako naci meru da se utopli, a da se ne preznoji??!!
Obukla sam joj malo deblji donji deo i prsluk, neki tanki.
Kad je zaspala sva je bila mokrauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Niska temperatura
5.6.2016 20:01:09   
Anarunika
Evo i ovde da se upišem ,mislim da nisam.
desilo mi se ovo sa Iskonom. isto smo se konsultovali sa dr. Rekao je da se to dešava posle viroze . Kao na primer kada bojler presisa pa ne zna više dokle da greje vodu. Ali u principu detetu ništa nije ,treba par dana se organizam povrati.Ništa posebno ne treba raditi osim ako ima osećaj hladnoće ugrejati ga. I Iskona je to prošlo za dva dana.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 24.12.2017 20:22:14 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 20:23:31   
IvanaSK RR
Maca je ceo dan uzasno uspavana. Pola dana prespavala, posle preplakala, kunja na meni... Temperatura joj je 35.9.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 20:36:26   
emicaa
stavi na grudi i umotaj vas nekim toplom dekicom,i ako imas onu bocu za vrucu vodu stavi joj kod nogica.David je na rodjenju imao nisku temperaturu i tako su ga zagrijavali

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 20:38:09   
veselicaa
Ivana ljubi macu i zagrej je :* I moja sva slinava,kaslje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 20:38:55   
isidora88
Povecaj joj unos tople tecnosti, tako ce se najbrze zagrejati. Daj joj caj, supe i utopli je.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 20:53:36   
IvanaSK RR
Nece nista da pije user posted image jedino vodu, razmisljam i da je zagrejem cak. Umotala sam je, sad je inhaliram fiziološkim.
Pre dva dana se borili sa visokom, sad sa niskom temperaturom. user posted image
I da, stalno se preznojava.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Niska temperatura
24.12.2017 21:19:28   
degu
Joj dusica draga. E bem ti viruse vise, da sto pre ozdravite user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:06:05   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Kliker

Veliki pozdrav za sve! user posted image
Majka sam dečaka starog 3 i po meseca i u ponedeljak smo primili pentaksim i synflorix vakcine. Doktorica nam je skrenula paznju da reakcije na ove vakcine nema, osim retko, povisena temperatura i, ukoliko se desi, da dam paracetamol sirup. On je nazalost reagovao, imao je celu noc oko 37,5-37,6 , oko 3 ujutru sam mu dala 2,5ml sirupa, da bi mu pred jutro porasla na 38,3. Tada sam zvala halo bebu, oko 7 (sto znaci da je proslo 4 sata) i rekli su mi da slobodno dam jos 3ml sirupa. Dala sam i temperatura mu je bila normalna ceo dan da bi uvece ponovo pocela da se penje preko 37 i ja sam mu ponovo dala 2,5ml sto je za njega i malo jer je imao na toj kontroli 7,600g. Zaspao je i nakon 2 sata se ohladio, oblio ga je hladan znoj, glavica mu je bila skroz mokra i telo se lepilo od znoja, a on hladan, prebeldeo i jako uspavan. Izmerila sam mu T i bila je 34,2, zvala sam opet halo bebu i rekla mi je sestra da ga utopljavam I dajem mu da sisa, medjutim za to nije bilo sanse jer je bilo jako uspavan. Jedva sam uspela da mu dam malo toplog caja I satima sam ga grejala telom. Uspela sam da mu podignem samo na 35,2. Tek ujutru mu se popela na 35,7. Otisla sam kod lekara i on mi je rekao da je moguce da se vakcina potrefila sa nekom virozicom i da cemo vaditi krv i mokracu ako mu opet skoci T a da taj pad T ne treba da me brine. Medjutim, i to vece mu je pala ali na 35.1. Svako vece nakon toga je padala ali na malo visu T od prethodne. Da li je neko imao slicno iskustvo, kako se izborio sa tim i kada to prestaje? Jos uvek mi se malisa oporavlja, tek nocas nije imao veliki pad temperature ali zato spava skoro ceo dan. Nadam se da je to zato sto se konacno oporavlja i skuplja snagu.



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:15:36   
IvanaSK RR
Mi smo imali slicnu situaciju. Nista to nije strasno, cak ni ta povisena temperatura. Sirup za temperaturu dajem Brufen (Nurofen) a ml pola od težine. Ona sad ima 10 kg, dajem 5ml sirupa. Paracetamol, Eferalgan dajem za 1-1.5ml vise.
I dajem tek kada temperatura dodje do 38.5.
Citala sam da niska temperatura moze i da se javi ukoliko je koriscen sirup a dete nije imalo visu temperaturu..
U svakom slučaju, utoplis ga tada, drzis uz svoje telo.. Naravno, ukoliko ne prolazi za par dana odes kod dr.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:20:29   
Kliker
Hvala! Lekar mi je rekao da to nije od leka i da paracetamol, pogotovo u toj dozi ne moze tako da snizi temperaturu. Ne znam u kojoj se zivotnoj dobi to regulise kod dece..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:35:35   
IvanaSK RR
Ma, mojoj devojcici i sada zna nekad da bude niska temperatura. Sve dok normalno funkcioniše ne obracam paznju.
Nemoj se nervirati i mnogo razmisljati o tome. Vidis i sama da mu je bolje. A Sinflorix je super vakcina tako da je dobro sto ste je primili.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Kliker)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:37:39   
Kliker
Nadam se da se vise nece ponavljati ili da ću i ja oguglati, posto mi je sad bas delovalo strasno, verovatno jer je prvi put.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Niska temperatura
4.8.2018 16:40:11   
IvanaSK RR
Zelim vam da se ne ponavljauser posted image nama, mamama su takve stvari strasne i to je normalno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Kliker)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here