|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:50:45   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Pa ako uzmeš taj pad 11., O je onda 12.




a sta mi onda pokazuje ovamo na 16dc


16 dan ti je bila O,tj. 9 decembar

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:53:10   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: lence

Dudu, ja koliko znam 15mm je minimalna velicina folikula u kojem se nalazi jc dovoljno zrela za oplodnju. Zaboravih tacno koliki treba da je folikul da bi prsnuo sam od sebe, ali skokni na temu folikuli, mislim da sam tu nedavno pisala sto sam nasla na netu.
Znam da normalno folikul raste 1-2mm dnevno, ali sve to varira od zene do zene i od ciklusa do ciklusa, narocito ako se i razine hormona razlikuju iz meseca u mesec. Vazno je da ipak imas ovulaciju, i da znas otprilike taj plodni period, jedino ces morati malo vise da muckas. Nije svako zlo za zlo, jel' se tako kaze?





user posted image  tako se sigurno kaze user posted image

hvala draga na odg

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:53:47   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Sanja.L.S

Dobro Jutro!!!

Eve go mojot graf za denes

user posted image




user posted image user posted image user posted image Jeeeeeeee,vidis da je danas skocila user posted image

(odgovor članu Sanja.L.S)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:53:53   
vikisu
IZVORNA PORUKA: lence

vikisu, ne znam kako da popravis ovo kopiranje grafa, al se vidi kad se klikne na citat. Graf ti je sasvim OK za sada. Imala si dva dana povisenih temperatura na pocetku ciklusa sto jeste malo neuobicajeno ali nije nimalo zabrinjavajuce. Sad ti se vuce u donjim granicama sto je i za ocekivati. Prati cervikalni iscedak i zapazit ces nadolazak plodnih dana. Svesna si da FF ne predvidja dan ovulacije vec ga potvrdi 3 dana unatrag?


pa da.....a kada su onda plodni dani ....kada opada ili.....

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:54:33   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Pa ako uzmeš taj pad 11., O je onda 12.




a sta mi onda pokazuje ovamo na 16dc


16 dan ti je bila O,tj. 9 decembar





znaci o je vec prosla... nije sad za vikend kako je ona predvidjala

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 13:56:38   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: vikisu

IZVORNA PORUKA: vikisu

http://uploadslika.com//izgled.php?id=55587512.12.09.png


ako neko uopsste moze da vidi moj graf user posted image user posted image user posted image neka mi kaze sta se desava



Vikisu,kad kopiras link,kopiraj onaj gde pise za forume,broj 2,nalazi se ispod slike...
A graf ti je dobar.moguce je da ti je juce bila O,ali videcemo kako ce ti biti temperatura ovih dana...A vi muckajte i dalje user posted image

(odgovor članu vikisu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:04:53   
lence
vikisu, ovulacija je za vreme niskih temperatura, bas pred skok (jer skoci zajedno sa progesteronom, a njega luci zuto telo, tj stari folikul koji je upravo izbacio zrelu jc).
Ne mozes se dakle oslanjati samo na temperature, treba ti jos barem jedan metod, zavisi koliko poznajes svoje telo. Dakle jos ili prati iscedak, ili cerviks, ili LH trakice ili paprat. Ili sve batali i muckaj svako drugi dan kroz ceo ciklus. user posted image

< Poruku je uredio lence -- 12.12.2009 14:05:34 >


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:20:59   
Suncicabg
user posted image

< Poruku je uredio Suncicabg -- 12.12.2009 14:21:27 >

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:22:39   
Suncicabg
Eto uspela sam da postavim graf!  Sad mi se ucinilo da imam onaj iscedak, a po grafu ne bi trebalo da je O..
Sta mislite?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:50:21   
Anoniman
Sunči, kreni polako u akciju, uskoro će da ti padne temperatura, a to znači O i ti user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:52:15   
Anoniman
Dudu, ja bih više verovala tome što kaže dr nego tome šta kaže FF. Ja sigurno i pouzdano znam da mi je O bila 14dc, a FF mi je pomera između 16dc, 17dc i 18dc user posted image Mislim da sam naučila da se ne treba oslanjati samo na BT (bar u mom slučaju) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:52:50   
Suncicabg
Sta znaci polako, Katjice? Valjda jurim O ? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:56:24   
Anoniman
Znači da imaš češće odnose nego što si imala ovih dana, makar svaki drugi dan. Pošto prvi put meriš temperaturu nemoguće je da unapred predvidiš O, ostaje ti samo da budeš aktivna user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 14:58:36   
Sanja.L.S
Da kaj mene pak e skocila T, no seuste grafikonot mi e cuden.

Jas seuste go imam onoj sluz nesto slicno kako za O. Veke nisto ne razbiram celata sum user posted image

Samo se nadevam deka user posted image  nema da stigne.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 15:05:13   
Anoniman
To što ti je skočila T pred kraj ciklusa može da znači lepe vesti user posted image Uskoro možeš i da uradiš test user posted image

(odgovor članu Sanja.L.S)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 15:06:47   
Suncicabg
Nadam se da cemo uspeti, jer ovaj mesec nismo bas prisutni u isto vreme na istom mestu user posted image
Nego kazi mi Katjice, zar ne treba T da ostane visoka user posted image Znam da te ubijam s pitanjima user posted image

(odgovor članu Sanja.L.S)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 15:10:58   
Anoniman
Ne smeta mi, samo pitaj user posted image Ako ti 18 dana posle O temperatura povišena onda to znači trudnoću u 90% slučajeva. Može da se desi da temperatura padne ispod crvene crte ali samo na 1 dan i to isto može da znači trudnoću. Ako pada postepeno više dana (može da padne i odjednom) onda stiže M user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 15:24:37   
bluka
IZVORNA PORUKA: lence

Jeste Dudu, najociglednija O po grafu je ta kada ima pad (sto kod tebe jeste 16i dc). Ako se temperature vuku na nekoj donjoj razini pred O i nema pada, vec se odjednom pojavi skok, onda zavisno od velicine skoka O bude ili poslednji dan niskih temperatura ili prvi dan porasta. A kod tebe je sada ocigledno bila 16og dana (+ imas vodenkasti cervikalni iscedak dan pre). Zasto ti se to ne slaze s onim sto je dr rekla, je li ona odredjivala po velicini folikula ili nivou hormona ili ? user posted image


samo da na svom grafu potvrdim ovo, nema pada T, već mali skok.

user posted image

 9. 12. Tasha RR: Ali sutra će ti izvući liniju na 11dc , i onda će ti je pomeriti na 12dc, videćeš.  Mora biti 3 dana povišena T da bi izvukao linije. A imaš skok između 11 i 12dc.

tek jutros, 5. dan nakon ovulacije FF je povukao linije, zbunile ga moje BT. user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:02:41   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: bluka

IZVORNA PORUKA: lence

Jeste Dudu, najociglednija O po grafu je ta kada ima pad (sto kod tebe jeste 16i dc). Ako se temperature vuku na nekoj donjoj razini pred O i nema pada, vec se odjednom pojavi skok, onda zavisno od velicine skoka O bude ili poslednji dan niskih temperatura ili prvi dan porasta. A kod tebe je sada ocigledno bila 16og dana (+ imas vodenkasti cervikalni iscedak dan pre). Zasto ti se to ne slaze s onim sto je dr rekla, je li ona odredjivala po velicini folikula ili nivou hormona ili ? user posted image


samo da na svom grafu potvrdim ovo, nema pada T, već mali skok.

user posted image

 9. 12. Tasha RR: Ali sutra će ti izvući liniju na 11dc , i onda će ti je pomeriti na 12dc, videćeš.  Mora biti 3 dana povišena T da bi izvukao linije. A imaš skok između 11 i 12dc.

tek jutros, 5. dan nakon ovulacije FF je povukao linije, zbunile ga moje BT. user posted image



I meni je FF uvek podvlacio linije 5 dana posle O...Super ti je graf,sad samo da ostane tako visoko...user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:04:46   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Sanja.L.S

Da kaj mene pak e skocila T, no seuste grafikonot mi e cuden.

Jas seuste go imam onoj sluz nesto slicno kako za O. Veke nisto ne razbiram celata sum user posted image

Samo se nadevam deka user posted image  nema da stigne.


Sto se tice te sluzi,moze da znaci i user posted image ,bas je Jacagoga pisala da ima tu sluz a eno je user posted image user posted image
Ako mozes,sacekaj jos dan-dva,pa uradi test ako glupa user posted image ne dodje,a nadamo se da nece user posted image

(odgovor članu Sanja.L.S)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:13:04   
ivi
zdravo drage,nova sam na forumu,i sve vas pozdravljam

vec treci mesec merim bazalnu temperaturu i opet nista,
moze li mi neko reci, da li je ova metoda stvarno pomogla nekom da dodje do user posted image

posto ja vec gubim nadu

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:16:19   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: ivi

zdravo drage,nova sam na forumu,i sve vas pozdravljam

vec treci mesec merim bazalnu temperaturu i opet nista,
moze li mi neko reci, da li je ova metoda stvarno pomogla nekom da dodje do user posted image

posto ja vec gubim nadu


Dobrodosla ivi user posted image user posted image user posted image
Meni je pomogla,mi smo iz drugog puta uboli od kako sam pocela da merim temperaturu...Jedino sto moras da pratis jos neki simptom tipa cervikalne sluzi ili da kupis LH trakice za odradjivanje ovulacije...
Imas prvi deo ove teme pa prelistaj ako te ne mrzi...

(odgovor članu ivi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:19:16   
Sanja.L.S
Da se nadevam deka ke bide taka e deka nema da stigne ovaa glupava user posted image


(odgovor članu ivi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:31:46   
Sanja.L.S
http://www.ringeraja.rs/forum/fb.asp?m=210036

Samo nekako ne se nadevam mnogu neznam zosto. Daj boze da se lazam!

(odgovor članu Sanja.L.S)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bazalna temperatura - 2. deo
12.12.2009 17:37:09   
Sanja.L.S
Dobro dosla Ivi. I jas meram BT veke tri meseci i uste nisto. No se nadevam deka naskoro ke ni uspee i na dvete i na site sto se trudime da bideme user posted image .

(odgovor članu ivi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here