|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
24.11.2020 22:43:58   
lesli
Fil, bas mi je zao.Inace, ja sam do skora mislila da korona ne ide (uglavnom) uz curenje nosa, ali nekoliko poslednjih slucajeva za koje sam cula da su pozitivni, svima redom je otislo na sinuse.Skoknite da ga neko pogleda i ako jeste to to, da znate da se izolujete.
Drzim palceve svima za brzo ozdravljenje!

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Korona virus 3.deo
24.11.2020 22:56:31   
Filadendronka

Hvala. Mi nemamo kartone kod lekara opste prakse, sad kontam koliko smo mi zapravo zdravi ljudi. Tako da ostaje da idemo po adresi, moram videti za Nbg lokacije. Drzite se i vi. 🍀

IZVORNA PORUKA: Beba987

Baš sam bromazepam i spremila.Fil. morate u covid ambulantu koja pripada domu zdravlja gde vam je karton, ili bar adresa prebivališta. Kada sam čekala red neke ljude su vraćali jer su sa druge opštine. Moj savet je da idete mnogo se brzo komplikuje. 





(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 0:38:14   
dunja RR
Les ja sam i dalje ubeđena da korona ne ide sa curenjem nosa, ali ne znam da li je moguće da sada dolazi do udruživanja korone, i drugih jesenjih virusa koji su aktuelni, pa da zbog tih drugih curi nos, a kod same korone i dalje sve ide kao i do sada. Laički angađam, ali zaista sam letos (tada nije bilo drugih virusa) videla masu ljudi sa koronom u Bosni, na stotine, nikom nije cureo nos, bude on začepljen, odjednom, kao da neko stavi suvi čep, ali nije bilo slivanja, kijanja, kašalj je kretao kasnije, ali ne kod lakih slučajeva.

Sada koronu prati, kijanje, kašalj od starta, kod nekih obolelih od korone, pa ne znam da li može biti kombinacija korone i drugih virusa?


IZVORNA PORUKA: lesli

Fil, bas mi je zao.Inace, ja sam do skora mislila da korona ne ide (uglavnom) uz curenje nosa, ali nekoliko poslednjih slucajeva za koje sam cula da su pozitivni, svima redom je otislo na sinuse.Skoknite da ga neko pogleda i ako jeste to to, da znate da se izolujete.
Drzim palceve svima za brzo ozdravljenje!



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2020 0:39:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 0:38:37   
dunja RR
Fil, javljaj kako ste, mislimo na vas user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 7:41:05   
Milena18
Fil, javljaj kako ste i jeste li stigli na red kod lekara. Držim fige da ipak nije to.
Sanjice, mnogo mi je drago da su tvoji bolje!
Bebo, kako ste vi?
I moj drug je pozitivan, kod njega isto krenulo od sinusa, sada je već skoro sasvim dobro, danas ide na kontrolu. Ali teča mm-a je na respiratoru.
Jutros idem gradom i razmišljam kako hoću svoj stari život nazad, sve mi nedostaje, a pitanje je kad će i da li će se ikad vratiti na staro. Baš sam od jutros nešto tužna zbog svega ovoga. Evo i M nije otišla u vrtić, ponovo su nam vaspitači sinoć slali molbu da ih ne vodimo ako ikako možemo. Čuvaće je baba, mada je meni žao da je maltretiram, nije ona ni mlada ni zdrava.

< Poruku je uredio Milena18 -- 25.11.2020 7:42:20 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 8:36:31   
Maraj
Fil ne znam kako ce vas primiti onda... vracaju ljude masovno. I ako mislim da nemaju prava na to. Gde su vam kartoni za decu? Probaj u medicini rada na Novom Bg. Samo dodji ujutru rano. Na opstini N.bg dele brojeve ujutru. Nadam se da te nece vratiti...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 8:47:57   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Milena18

Fil, javljaj kako ste i jeste li stigli na red kod lekara. Držim fige da ipak nije to.
Sanjice, mnogo mi je drago da su tvoji bolje!
Bebo, kako ste vi?
I moj drug je pozitivan, kod njega isto krenulo od sinusa, sada je već skoro sasvim dobro, danas ide na kontrolu. Ali teča mm-a je na respiratoru.
Jutros idem gradom i razmišljam kako hoću svoj stari život nazad, sve mi nedostaje, a pitanje je kad će i da li će se ikad vratiti na staro. Baš sam od jutros nešto tužna zbog svega ovoga. Evo i M nije otišla u vrtić, ponovo su nam vaspitači sinoć slali molbu da ih ne vodimo ako ikako možemo. Čuvaće je baba, mada je meni žao da je maltretiram, nije ona ni mlada ni zdrava.



Sinoc slusam dr koji kaže da pacijenti koji su bili tezi slucajevi, treba da prodje tri meseca da bi se organizam vratio u normalu. To mi je rekla i Torbica. Zet ima za 10 dana kontrolu skenera. Bas brzo. Bas se namucio. 
Pita T kad je S oduvala svecice: "sta si pozelela?" ona kaže: "da stane vise ova korona". 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 8:56:57   
Maslacak15
Dobro jutro,

korona ne ide sa curenjem nosa. Naravno moguce je sto je je rekla dunja da se upari sa nekim drugim virusom ali samo po sebi je pre kontraindikacija. Ja vas razumem kao majke, ali pravilo ostaje: deci nece biti nista ozbiljno od korone. Sto manje dete to bolje. A da muskaraci losije prolaze i to je vrlo jasno, odnos je globalno 60:40 u smrtnim slucajevima iako se podjednako cesto zarazavaju kao zene. Kod njih je jednostavno cesce komplikovaniji tok, ali nije jasno zasto je tako, samo se teoretise ako mene pitate.

Puno vas pozdravljam i da svi bolesni brzo ozdrave!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 8:57:07   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Pita T kad je S oduvala svecice: "sta si pozelela?" ona kaže: "da stane vise ova korona". 


Sanjice, baš se rastužih.
Pomislila sam juče, M ima 4 godine, njoj će ovo biti prva sećanja. Dobro, neće samo to, ali ovo je ogroman deo naših života sada. Samo da svi budu dobro...


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 9:41:38   
Beba987


IZVORNA PORUKA: Milena18

Fil, javljaj kako ste i jeste li stigli na red kod lekara. Držim fige da ipak nije to.
Sanjice, mnogo mi je drago da su tvoji bolje!
Bebo, kako ste vi?
I moj drug je pozitivan, kod njega isto krenulo od sinusa, sada je već skoro sasvim dobro, danas ide na kontrolu. Ali teča mm-a je na respiratoru.
Jutros idem gradom i razmišljam kako hoću svoj stari život nazad, sve mi nedostaje, a pitanje je kad će i da li će se ikad vratiti na staro. Baš sam od jutros nešto tužna zbog svega ovoga. Evo i M nije otišla u vrtić, ponovo su nam vaspitači sinoć slali molbu da ih ne vodimo ako ikako možemo. Čuvaće je baba, mada je meni žao da je maltretiram, nije ona ni mlada ni zdrava.


Trenutno dobro, ali više ne smem da se opustim.. Dete je počelo da kašlje, videću danas koliko, ako mnogo kašlje vodiću je sutra. Svi hoćemo svoj stari život nazad, ali nisam sigurna da li ćemo ga i na proleće imati.. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 10:28:23   
Filadendronka
Bili kod pedijatra, pluca ok. A kaslje bas mnogo. Terapija uobicajena - inhalacije, fitobalm, toaleta nosa. Mm je ok, izgleda da ga je samo stigao umor. Tako da i dalje...cekajuci koronu...

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 16:05:36   
vonavoj
Fil,cekajuci nagradu...

Napokon online i dobre vesti za raspust!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 17:40:38   
pari
Fil, nadam se da ćete biti dobro! Javljaj...


Kod nas u vrtiću još jedan roditelj pozitivan...za sad ukupno dva ..deca nemaju simptome...
Kuma mi javila da je njihova vaspitačica pozitivna i kumina ćerka ima sad temp...čekam da mi se jave...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 17:41:33   
dunja RR
Ja sam sada kucnula poruku našoj vaspitačici na viber, da vidim kako je, i reče da je dobila koronu, znači od toga deteta zbog koga su sva deca iz grupe u izolaciji :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 17:45:51   
Beba987
I naša vaspitačica ima koronu.. Ali niko nije u izolaciji svi koji hoće idu u vrtic, ostali moraju da rade.. Užas uskoro neće imati ko da radi.. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 17:47:02   
Sanjalicaaa
Mm je pozitivan. Ja tri dana imam temperaturu, bolove u kostima, boli me grlo. Vrv imam i ja. Ali se nisam testirala.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 17:53:40   
dunja RR
U stvari, šta ja lupam, mogućnost zaražavanja je sa više strana je sada. Teško da je mogla da ne dobije a radi u vrtiću.
Ne znam da li ima i druga vaspitačica ali garant ima.
Pojma nemam kako ćemo sada u vrtić, garant će biti neka zamena, a to ne volim, kada god nam je bila neka zamena, deca su nam bila gadno prehlađena, grupno.
Koronu deca ne osete, uglavnom, ali azto druge bolesti ..
Nazvaću je u petak da ispitam situaciju ...

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam sada kucnula poruku našoj vaspitačici na viber, da vidim kako je, i reče da je dobila koronu, znači od toga deteta zbog koga su sva deca iz grupe u izolaciji :(



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 18:00:42   
Beba987
Svi znamo da u vrticu maske nose samo kad izađu iz sobe kada su tu roditelji , tako da mogućnosti da su i druga vaspitačica i deca zaražena velika


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 18:05:45   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mm je pozitivan. Ja tri dana imam temperaturu, bolove u kostima, boli me grlo. Vrv imam i ja. Ali se nisam testirala.





Sanjalice, sigurno da imas. Testiraj se ako možes zbog posla. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 18:41:45   
vonavoj
Bas tako dunja,svuda se mozemo zaraziti..ne mora da znaci da je od dece...

Pazite kako je kod nas u Pa,kod nas nema obavezne izolacije za supruznika,ako nema simptome,on moze normalno na posao..moja drugarica pozitivna,anketirali je i rekli da moze slobodno na posao,ako nema simptome..eto,luda kuca. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 19:11:58   
Maraj
A to sto sada pricaju da je 65% bolovanje i kada imas koronu i kada si u izolaciji zbog kontakta. ...
Pa ko ce sad ici u izolaciju... ako su promenili da je 65% bolovanje...

< Poruku je uredio Maraj -- 25.11.2020 19:12:24 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 19:13:21   
Beba987
Da, Maraj promenili su. Tj preporuka je da bude 100% ali na poslodavcu je da odluči. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 19:25:12   
emicaa
Jao zene sta da vam kazem,ozdravite brzo.Ovo vise nije normalno.

Kod nas u skoli jos nije bio nijedan slucaj zaraze,vidjecemo do kad ce biti tako.Sto vise citam o simptomima,sve vise sam sigurma da smo mi imali u februaru

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 20:48:51   
Andjelcicc
Kod nas dvoje dece pozitivno, njih osmoro u izolaciji, polako prelazimo na online 


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Korona virus 3.deo
25.11.2020 20:55:07   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Jao zene sta da vam kazem,ozdravite brzo.Ovo vise nije normalno.

Kod nas u skoli jos nije bio nijedan slucaj zaraze,vidjecemo do kad ce biti tako.Sto vise citam o simptomima,sve vise sam sigurma da smo mi imali u februaru



Tako je i moj brat mislio, ali jok. Uradio je test na antitela. Ni ti je imao, ni ti je prelezao. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here