|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
7.3.2021 20:03:19   
jess021
Skoro sam slušala na tv-u doktorku virusologa koja je rekla da nema nikakvog smisla kontrolno testiranje jer kaze da ljudi jos dugo mogu biti pozitivni na testu a da nisu bolesni i da nisu zarazni. Verovatno se necu dobro izraziti ali nesto kao neke mrtve celije virusa ostaju jos dugo u organizmu i pokazuju pozitivan test



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Korona virus 3.deo
7.3.2021 20:29:05   
dunja RR
Da, odavno su to ukinuli, negde kada smo mi imali koronu, u Srbiji je još rađeno kontrolno testiranje, ali ubrzo nakon toga je ukinuto.
U BIH je nešto ranije ukinuto, tako da nama nisu radili test nakon izolacije, dobili smo rešenje gde piše da se više ne smatramo zaraznim i da se možemo slobodno kretati.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 10:39:07   
nata11

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

zar nema u srbiji da se kupe brzi antigenski u apotekama? oni su sad sasvim pristojni, tj pouzdani...ja mislim sa dobar broj ljudi bude negativan posle 7-10 dana ali ni tu nema tvrdih pravila...





Ima Maslacak 1350 dinara je u apotekama.
Stim da uvek pri prodaji napomenu da mora medicinski radnik uzeti uzorak. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 10:50:49   
daca77
Maslačkić, a kako da izračunam u kojoj je fazi infekcija moja N? U četvrtak joj je brzi test bio negativan, a onda je rađen pcr koji je +. 

Kako god, od jutros me grebucka grlo i blago je upaljeno.☹️

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 12:21:17   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sada sam pročitala da je i Sanja Ilić premiuo od korone.

Ne mogu da se ne zapitam, a svaki dan se pitam, da li je moguće da je u Srbiji toliko poznatih ljudi umrlo od kovida, svakih par dana po neko. Ja ne sumnjam da jesu, ne sumnjam da je od korone, nego se pitam da li se još u nekoj državi to dešava?

Ne umanjujem uopšte izgubljene živote svih ljudi koji kod nas umiru, i ja sam izgubila jedno od najdražih osoba na svetu.

Ali da toliko poznatih umire, koliko je onda onih koji nisu poznati.



Da me neko ne shvati pogrešno ali kako niko od onih glupavih političara nije umro?! Neće grom u koprive definitivno!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 17:26:37   
mati
Malopre sam se čula sa drugaricom koja je učiteljica. Kaže da joj je jedna grupa dece prepolovljena, odnosno da dolazi manje od polovine. A prijateljica koja radi u DZ kaže da se veoma povećao broj dece sa covidom. Gužve su neverovatne.
Mislile su da će se nešto promeniti na sednici krizNog štaba, ali ja sada čitam da je neće ni biti...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 18:18:45   
dunja RR
Anči da, jako je čudno ...

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sada sam pročitala da je i Sanja Ilić premiuo od korone.

Ne mogu da se ne zapitam, a svaki dan se pitam, da li je moguće da je u Srbiji toliko poznatih ljudi umrlo od kovida, svakih par dana po neko. Ja ne sumnjam da jesu, ne sumnjam da je od korone, nego se pitam da li se još u nekoj državi to dešava?

Ne umanjujem uopšte izgubljene živote svih ljudi koji kod nas umiru, i ja sam izgubila jedno od najdražih osoba na svetu.

Ali da toliko poznatih umire, koliko je onda onih koji nisu poznati.



Da me neko ne shvati pogrešno ali kako niko od onih glupavih političara nije umro?! Neće grom u koprive definitivno!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 18:23:51   
dunja RR
Znam da nisi mene pitala ...nezahvalno je reći, ne želim da utičem da se opustiš, ali mislim da si već u bezbednoj.
Znajući tebe, ti si u dobroj formi, jak ti je organizam, verujem da ćeš brzo biti kao nova user posted image

Ja sam bila onako, u ne nešto psoebnoj formi pre korone, ali ipak nisam bila malaksala uopšte, ni za vreme ni posle kovida.

Ali sam zato sam psihički jako loše nakon svega što nam se izdešavalo, skupila mi se neka tuga. nisam depresivna, ništa tome slično, nisam sklona tome, ali sam nekako anksiozna, možda je to najpribližnija reč. Previše razmišljam o životu i smrti nakon svega.

IZVORNA PORUKA: mati
I htela sam da te pitam, kada ulazim u bezbednu zonu, tj kad virus slabi, ili su svih 14 dana kritični i za čas može da se promeni stanje? Uplašena sam zbog toga, u grču i jednostavno ne mogu da se opustim...



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.3.2021 18:44:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 18:54:04   
mati
Suzi, hvala. Pitala sam, ko god da ima saznanja.
Hej, možda nisi pričala o tome. Posle svega što se izdesavalo sa svekrvom, ogorcenosti zbog toga kako se desilo, zašto se desilo, da je moglo drugačije. Nisi se isplakala možda i nisi sebi dala oduška, da budeš tužna, da zalis. Jednostavno nisi imala tada vremena za to... I ja mislim da su to sve normalna osećanja, posebno taj strah i anksioznost. Mislim da treba da po pričaš sa nekim, to je sada potpuno normalno.
Ja sam stalno u grču, osluškujem kako dišem, kako kasljem... Da li mi srce jače lupa...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Korona virus 3.deo
8.3.2021 20:00:46   
vonavoj
Psiha je cudo...opet se ponavljam,ali kao da je bas virus koji se igra sa psihom..pa ko izdrzi...

Evo moja drugarica radila antitela,imala je koronu kad i ja,i nema antitela..

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 7:19:57   
jess021
Mati, kako si? Maraj ti?


Moje iskustvo je drugačije, ja se uopste nisam uplasila kad sam saznala da sam pozitivna. Nekako mi se odmah cinilo da ce simptomi biti blagi tako je i bilo. Da sam se razbolela u onom prvom talasu sigurno bih se vise uplasila, ali sad stvarno nisam
Nikako da izvadio antitela, trebali bi ove nedelje 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 7:50:28   
Milena18
Devojke, kako ste?


Daco, kako je dete ? Jeste li vi ostali dobro? 
I ja sam mnogo uplašenija bila u martu/aprilu kad je sve počelo, posebno što sam pre toga dva meseca non-stop bila bolesna i imunitet mi je bio nikakav. A kad sam se u decembru razbolela, ubstvari sam bila mnogo manje bolesna nego tada, tako da nisam bila nešto zabrinuta za sebe, više sam brinula da nisam prenela nekom pa da njemu bude loše. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 9:36:41   
daca77
Milena18, hvala na pitanju...dobro je N, a i mi ostali smo bez simptoma.


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 10:23:47   
mati
Ja mislim da je kod mene to obrnuto. Recimo prošle godine nismo imali ista saznanja. Znali smo da uglavnom utiče na starije ljude. I pazila se jesam, kao i sada, ali sam drugačije razmišljala.. Sada već, svakoga dana čujemo kako je virus odneo nekog mladog, jakog, bez bolesti. I to je ono što mene plaši. Ja imam blaži oblik astme( više mislim da je to zbog opravdanja pumpice, al ajde), i stvarno mi nije svejedno. Naceta sam sa svih strana zdravstveno. Posebno što kažu da se za noć sve promeni.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 10:46:29   
emicaa
Mati bices dobro,mama od moje kuma kojoj su idstranjena oba bubrega je imala samo blagu temperaturu.Stric srcani bolesnik isto samo temperatura.Bices i ti dobro,samo ne razmisljaj puno

Ja aam htjela jutros radit antitijela,na kraju mi jedva uzese krv za gvozdje,nisam htjela jos vise da me buse 🤣

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 10:56:26   
dunja RR
Mi smo oboleli letos, zapravo smo prvi oboleli od nama poznatih ljudi, mislim da sam i na RR prva imala koronu. Malo se tada znalo.
Ali mi smo svi bili zaraženi u kući, mm dobio upalu pluća, ja sam se plašila za njega, za dedu, babu, za M kada je dobila T, za sve osim za sebe, jer svi oko mene i jesu imali T, i bili lošijeg stanja od mene.

Nije ni čudo što sam u glavi sada loše.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 12:43:16   
mati
Sad mi jedna majka kaže da nije slala decu tri nedelje u školu. Oni su testirani i bili pozitivni. M i M su u izolaciji zbog mene, iako je dr četri dana pre mog poz testa rekla da starijeg M isključim iz škole zbog uvećanih trombocita, ličilo joj na neki virus. Možda nam je i on doneo. I ne znam sta da radim. Smatram da je bolje da idu u školu, imaju obavezu, sve završe tamo. I ja sam mirnija.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 12:47:31   
dunja RR
Ali kada da idu u školu, nisam te razumela, kada prođe 14 dana?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 12:54:59   
mati
Pa da. Dve nedelje je izolacija. I ja bi ih poslala da idu od sledeće nedelje. U petak je tačno 14 dana. Ali me sada ova majka poljuljala. Kaže osetljivi su, u školi ima virusa, možda im je imunitet pao. Ona decu nije slala u školu tri nedelje. Meni je zaista lakše kada idu u školu. Stariji M već sve sam radi, drugari mu šalju, uči, piše. A sa mladjim moram da uskocim. Uče slova, pravilno pisanje. Mnogo mi je lakše da to sve radi u školi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 12:57:53   
dunja RR
Proceni sama, i ja sam uvek za školu i vrtić, a evo moje dete malo malo pa laringitis, izludeh.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 13:25:39   
smeško
Мати, нама деца нису донела ниједан вирус из школе. Све Ј доноси из вртића, само срећом не ,,примају'''''''' се код нас. Али, ако си мирнија, остави ох код куће, то је само још пет дана.

< Poruku je uredio smeško -- 9.3.2021 13:26:32 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 13:44:19   
emicaa
Mati ja se slazem sa Dunjim,ja sam uvjek za skolu.

Moze on biti i dva mjeseca kuci pa cim se vrati u skolu pokupiti nesto

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 13:58:33   
Beba987
Mati možda je bolje da budu kod kuće nedelju dana duže, i zbog njih i zbog druge dece. Ako oni nisu doneli virus, a niste bili izolovani mogli su se zaraziti tek 7-8 dan.. To se nikad ne zna.. Ja sam svima nama produžila izolaciju za 7-8 dana jer iako mi je suprug bio izolovan opet sam povremeno ulazila kod njega, sa maskom naravno, ali nikad se ne zna.

Do duse retko ko tako razmišlja.. Neki nasi prijatelji su dve nedelje odsedeli svi u izolaciji, sa decom i nakon toga se vratili normalnom životu. Imao je samo otac simptome blage, žena i deca bez simptoma. Posle se ispostavilo da i ona ima antitela, što znači da se u ko zna kom momentu izolacije zarazila i možda se šetala okolo i sejala virus. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 14:23:53   
dunja RR
Ima smisla ovo što Bebi kaže.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Korona virus 3.deo
9.3.2021 14:31:12   
dunja RR
A još nešto što me tera na razmišljanje - zanimljivo je i to da se prodavačice u prodavnicama ne zaražavaju, mi u kraju imamo nekoliko Maxi, Idea, Šumadija maketa itd, koliko čujemo, niko od prodavača nije bio zaražen. A često ih vidim i bez maske, ili sa maskom samo preko usta..

To ukazuje da ipak treba nešto duže izgalanje virusu, da bi se neko zarazio. Zato je najčešće zaražavanje u kući, između članova porodice.


A sećam se da je i neko od naših dr.-a, zaboravih ko, davno je bilo, pričao, kako ako se neko svaki dan izlaže maloj količini virusa (padaju mi napamet baš prodavci, možda i nastavnici, u nekim manjim kolektivima), on gradi postepeno imunitet, malo pomalo, dobija neku količinu antitela, koja možda nije dovoljna da stvori takav imunitet da taj neko ne može da oboli, ali on već ima neku količinu antitela stalno prisutnu, pa iako oboli, to bude blaži oblik.
Maslačak, Mili, da li to vama pije vodu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here