|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.3.2009 22:40:59   
nen@
Kod mene je Snezo bila ista situacija, al sto kazes `dok ne zakmeci ne odustajemo`
Strasne su to stvari, i ne moze to razumeti niko ko nije prosao ovako nesto.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.3.2009 23:40:09   
Jacaca
Ovo sve jeste jako tuzno, ali znate da mozete i bice uskorouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nen@)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.3.2009 23:49:41   
nen@
Da, ja u maju mogu da radim na tome, jer ce tada biti 4 meseca od spontanog, pa cemo videti. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
24.3.2009 23:56:29   
Jacaca
Mislim da i u aprilu slobodno mozes puno takvih primera ima a tri meseca je dovoljna pauza endometrijum se sasvim obnovio.

(odgovor članu nen@)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
25.3.2009 3:14:56   
kumara
Drage moje, evo i mene od dr. Proslo je 8 nedelja od revizije i ja jos nisam dobila. Napokon mi je dr danas dao inekcije za izazivanje user posted image (Luterstol). Jednu sam primila danas, a drugu cu sutra, i u petak bi trebalo da dobijem.

Za dve nedelje treba da mu se javim, pa da pocnemo sa analizama. A tek u maju ili junu ce da mi operise miom... Pa onda opet pauza da se materica oporavi od toga, tako da cu izgleda morati da cekam sve do kraja leta... user posted image Malo sam se rastuzila, jer sam se nadala da ce i meni biti dovoljna pauza od 4 meseca, kao i svima (sto bi bio juni mesec), ali sad izgleda da je kod mene sve kontra i da ce proci 6 meseci.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
25.3.2009 22:46:44   
nen@
Rekla mi dr.da cekam 4 meseca, meni je to bilo ok, jer je jedna moja drugarica morala da ceka 8 meseci, mada ne znam zasto. Al dobro strpicemo se. Imam osecaj da cu lako ostati trudna, jer sam i taj put iz prve, i to me ne brine koliko to da treba odrzati tu trudnocu, al nikad se ne zna, mozda se sada i pomucimo malo oko zaceca. Moram vam reci da sam bas povodom toga da li ce drugi put biti sve ok, isla da mi se radi natalna karta /na svasta si spreman samo da sve bude u redu/, da verujes u sve, samo da ti kazu da ce biti dobro. user posted image

(odgovor članu nen@)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
29.3.2009 18:34:49   
kumara
Eto, ja i dalje nisam dobila, cak i nakon one dve inekcije. Trebalo je da dobijem sad u petak, ali jos uvek nista. Ocajna sam!!!! Sutra cu zvati dr, opet. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nen@)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
2.4.2009 22:54:32   
anitamo
Lenka jesi dobila šta bi.
Nen@ ja sam nakon 3 mjeseca poslije kiretaže ostala trudna.možeš slobodno.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
2.4.2009 22:56:35   
Anoniman
Anita, nisam sigurna... jesi trudna, ili si mamika? user posted image

Kako se ubaci Ticker? KLIK

(odgovor članu anitamo)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
2.4.2009 23:15:40   
anitamo
mama već 15 mjeseci.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
3.4.2009 0:16:36   
kumara
IZVORNA PORUKA: anitamo
Lenka jesi dobila šta bi.


Ma nisam...user posted image user posted image user posted image Jedino mene nece! Uzas!

Bila sam opet kod dr, i kaze da je sve ok. Imam neku malu cistu, pa sumnja da je ona poremetila hormone. Sve je pregledao i radio UZ, i kaze da je normalno. Nije hteo da mi opet daje inekcije, kaze da cekam i da sve ide iz glave, pa da kao pokusam da ne mislim na to. Ali nije ni to lako, mada sa trudim! user posted image

Hvala sto brines!

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.4.2009 14:55:28   
Buba76
Ma kako to moze da ide iz glave?
Evo ja posle 3 spontana ponovo trudna

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.4.2009 16:21:27   
Verus
Lenka moja, bas me nervira sto ti vise ne dolazi user posted image ne znam kako lekari kazu da takve stvari "dolaze iz glave", pa ne dolazi M iz glave!!! Svasta!  A da vidis nekod drugog dr??

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 13:47:00   
kumara
Joj Verus znam, ali ova dr je divan!!! Bas bas mu verujem!! Ne znam ni ja... Sacekacu jos malo, pa cu da vidim sta cu! Bas me ne ide! user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 13:49:48   
Anoniman
nemoj tako moja imenjakinjo draga bice to sve ok ako Bog da

jel vodena cista Lenka????

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 13:53:38   
kumara
Mislim da jeste, toliko sam vise umorna od toga da nisam ni pitala! Samo sam bila u fazonu "Jel ozbiljno? Sta da radim?", pa kad je dr rekao da nije strasno tj. da nije velika, iskulirala sam.

Ma imenjakinjo moja, sva sam ti bez veze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 13:56:24   
Anoniman
obicno ta vodena pukne sama od sebe .... ili je probijaju, jer ona moze da bude smetnja trudnoci, tako sam bar ja skontala...

jesi ti u beogradu lenka?????... kontam nesto obicno u vecim gradovima ima veci izbor ljekara pa mozda i da promijenis ginekologa ... čisto da trazis jos jedno misljenje

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 14:01:10   
Ana RR
Imala sam i ja vodenu cistu, posledica upale jajnika, i sama od sebe je pukla. Nisam ni osetila niti me bolelo. To će otići sa user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 14:03:20   
kumara
Iz Cekamo dve crtice April 09:

IZVORNA PORUKA: nadja n
Imam jedno pitanje za Vasuser posted image ...
Posto sam imala spontani sa prvom trudnocom,nije mi radjena kiretaza ali mi je ginekolog preporucio da sacekamo 6 meseci!I tako ja na pauzi vec jako dugo!!!!
Juce smo odlucili da ipak pocnemo ovog meseca mada bi trebalo tek od sledeceg....
Nemam puno iskustvasa ovim,pa Vas molim da mi kazete jel bas neophodno cekati svih sest?

ako ne,drage moje ja sam od ovog meseca ponovo TRUDILICA I OCEKUJEM user posted image 23.04.

IZVORNA PORUKA: Ana80
Nadja, ja sam pre mesec dana imala spontani, nije bilo кiretaže, ali je dr rekla da ne moramo praviti pauzu i da nije problem ni ako odmah zatrudnim. Napravili smo pauzu dok sam popila antibiotike i završila sa vaginaletama i 12 dana posle spontanog smo počeli ponovo da mutimo.

IZVORNA PORUKA: nadja n
Samo mi je rekao da je toliko potrebno da se materica regenerise...
A mi smo totalne neznalice jer nam je to bio prvi pokusaj i prva trudnocauser posted image

IZVORNA PORUKA: Ana80
Ne znam draga, to me još neko pitao.. Dobila sam 14 dana posle spontanog, obično svima bude posle mesec dana. Mutili smo najviše tada kada mi je bila ovulacija, a to je bilo prošlog ponedeljka. Ali sam opet imala neko blago krvarenje od utorka pa do subote ujutru. Sad se pitam da li sam uopšte imala ovulaciju (mada sam sigurna da sam je osetila), možda se još uvek organizam nije stabilizovao... Nemam pojma..
Ja bih volela da sam user posted image , ali videćemo...

IZVORNA PORUKA: Ana80
Nam je to bila prva trudnoća posle godinu i po dana pokušavanja, tako da sam ja to baš teško podnela..
Ali nadam se da će biti bolje sledeći put, da će sve biti u redu. Ja sam stalno imala krvarenje i valjda je to tako moralo biti.

IZVORNA PORUKA: Mery
Nadja n ja mislim da ta pauza zavisi od nedelje kada je bio spontani, nije isto ako se to desi bas na samom pocetku i ako je to u 9. ili 10. nedelji. Moja drugarica je imala spontani oko 10. nedelje i isla je kod vise doktora, neki su joj rekli da pauzira 3 mjeseca a neki 6 mjeseci, a svi oni su bili upuceni u trudnocu (ona je pauzirala 5 mjeseci i onda krenula u akciju i treabalo joj je 3 mjeseca da ponovo zatrudni). Tako da ja da sam na tvom mjestu krenula bi u mucenje.

IZVORNA PORUKA: nadja n
Joj draga,neznam sta da ti kazem,veoma je moguce da si u medjuvremenu zatrudnela!Jer posle spontanog si dobila veoma brzo a meni je logicno da si dobila otprilike na datum kad bi dobila da nije bilo trudnoce.Ako niste pravili pauzu a bili su plodni dani.....user posted image user posted image user posted image
A tome ide u prilog to blago krvarenje a posebno osetljivost nosnih kapilara!
sad cu ti ispricati moje iskustvo da vidis da je sve moguce.
Kad mi je kasnilo nekih 5 dana uradim test i ono pozitivan,niko srecniji od nas dvoje,vec smo i imena smislili.Kao cekacu 10 dana pa da idem na ultrazvuk da mi potvrdi trudnocu kad dan pre nego sto cu otici krene krvarenje!Kad materica prazna a beta pozitivna,pa se pocela smanjivati.Kaze spontani i da nema potrebe za kiretazom ali da cemo pratiti...I tako posle par dana krene mucnina,meni sve to cudno,uradim ponovo test on opet pozitivan!!!!
Strasno,bukvalno sam trcala kod lekara...
Ispostavilo se da su bili blizanci,ovo drugo se nije videlo zbog male trudnoce i krvi!
Nazalost,nije nam se dalo ni sa njim,jer je otislo za par dana....

IZVORNA PORUKA: nadja n
Kad se spontani desi u maloj trudnoci,obicno se dobije ciklus kao sto bi bio da nije bilo trudnoce...I moja mama je sa mnom imala normalnu menstruaciju pa sam ja bila veliko iznenadjenje!!!!
Strpi se jos samo malo,pa cemo videti sta se desava u tvojoj tibici pa nadam se da cemo se i radovati...
Ja sam posle spontanog radila analize i ispostavilo se da imamo hlamidiju i ureoplazmu i da je najverovatnije to izazvalo spontani.
srecom resilo smo bakterije jednom terapijom,pa sam sad malo mirnija ali se ipak bojim nove trudnoce!!!!
Tvoj 15.04 je jako blizu,jos samo malo...
Evo user posted image za srecu!!!!

IZVORNA PORUKA: Ana80
I ja se pomalo plašim ali je želja ipak jača!

Dobro je da ste otkrili uzrok i da ste to izlečili, sad možeš opušteno da mutišuser posted image

Ako već nisi, predlažem ti da uradiš krvnu grupu i rh faktor, ja sam posle spontanog saznala da sam rh negativna user posted image

I samo opušteno, i eto nama naših bebaća!!user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: nadja n
To sam radila i naravno da sam Rh negativna!!!!
Nece me cak ni to....Niceg ne mogu biti postedjena izgleda...
U pravu si draga,zelja je ipak jaca!
Jedva cekam ponovo da osetim onu nadu da se to desilo bas ovaj mesecuser posted image

IZVORNA PORUKA: Sneža
Joj,Nađa,strašno iskustvo,čak se zapita čovek,pa gde je tu neka pravda i ravnoteža u svetu,žene koje ne žele decu ostaju trudne dok si rekao keks,i istu isteraju do kraja bez problema,a mi koje želimo i želimo,nema šta nam se ne izdešava,i onda si naravno i kad se i desi trudnoća non stop u grču,da se opet nešto ne iskomlikuje,pa nemožeš ni da se opustiš ni uživaš kada bi najviše trebalo.



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
6.4.2009 14:05:24   
kumara
Ma i ja mislim da ce otici. A i tako imam miom koji mora da se skine, tako da mozda kad njega budu skidali, mogu da skinu i cistu.

Lenkic, ja sam ti iz Beograda, ali idem kod dr u Novi Sad, posto sam nekako stalno na relaciji BG-NS.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.4.2009 13:43:57   
kumara
Evo pohvalila sam se u Crticama, pa sad i ovde... DOBILA SAAAAAM user posted image !!!! Posle tacno 10 nedelja! user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.4.2009 0:54:20   
kumara
Mile moje, zakazala sam laparoskopiju. Idem za 7 dana da mi odstrane miom. Dr je rekao i da ce mi uraditi i histeroskpopiju. Ne znam tacno sta e to, ali nesto sto pregleda detalno matericu iznutra da nije negde ostecena (ako sam dobro razumela).

Uff, malo me hvata frka, ali znam da ce biti ok.

Po dr, za avgust mogu da planiram nove pokusaje! user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.4.2009 16:16:54   
Anoniman
Tema je o trudnoci posle pobachaja...a ja bih da ubacim jedno pitanje...tesno vezano za ovu temu user posted image

Kada je dozvoljen sex posle pobachaja???

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.4.2009 16:21:13   
Sneža
Meni su posle kiretaže rekli jedno 15 dana bez sexa,sad neznam da li za pobačaj opet važi neko drugo pravilo user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
22.4.2009 16:23:02   
eugenija
I ja mislim da je nekih 15 dana optimalno, ali sve zavisi od toga kako se ti osećaš i da li si spremna za seksualne odnose.. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here