|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:04:02   
dunja RR
Maslačak, koje vakcine bi birala ti od nama ponuđenih?

Jao kakvi sve tekstovi iskaču, za i protiv ove ili one vakcine, ne otvaram, ali su naslovi užas. Sluđuju narod.

Iskreno sam srećna da imamo ovde Maslačak i Mili.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:07:09   
dunja RR
Evo sada mi iskoči ovaj, Mili, šta kažeš na ovo, setih sebda si rekla za roditelje da su ovu izabrali KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:24:37   
pari
Drago mi je da imamo ovu temu! Ovde u Americi je vec faza 2, cerka nase prijateljice ce dobiti vakcinu za par dana, ona radi u skoli.

Mislim da ovde nema izbora oko vakcine, moram još da se raspitam

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:46:56   
Maslacak15
Fajzer i Modernu ( sve jedno), pa Astra Zeneca i Sputnjik i na kraju kinesku. To mi je ranking user posted image . Ali ne verujem ni za jednu da je opasnauser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:49:48   
jabudic
Bas mi je drago da cujem i misljenja za.

Sto kaze Dunja, svasta nam iskace, bas covjek ne zna sta da misli.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 13:58:47   
Maslacak15
U americi su za sada registrovane samo Pfizer i Moderna. I u evropskoj uniji je trenutno tako, ali je Astra Zeneca podnela danas zahtev i bice cenim odobreni do krajaa januara. Ja samo mislim da su te vektorske ( Astra zeneca i Sputnjik) nesto manje efikasne od mRNA vakcina. Englezi su vec vakcinisali 2,5 miliona ljudi.

Da ponovim, prilicno sam sigurna da su sve bezbedne za zdravlje.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 14:29:42   
milicicak
Ja sam pre za iRNK vakcine (Pfizer i Moderna), nego za vektorske. Oksvordova mi je na spisku jer je bivša koleginica radila na razvoju.


A iRNK tehnologija je tu nekih 40-ak godina, nije tu ništa novo. Pfizer na iRNK vakcinama radi decenijama

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 14:31:17   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo sada mi iskoči ovaj, Mili, šta kažeš na ovo, set_ih sebda si rekla za roditelje da su ovu izabrali KLIK



Ne kažem ništa 🙂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 14:44:09   
Maslacak15
ma i ja sam za mRNA u prvom redu nego cisto kazem ne verujem ni da su vektorkse opasne. Najinteresantniji momenat mi je fama oko mRNA vakcina i nekakve famozne integracije u genom ( a korona kad je dobijete mislite nema RNK ?!?). Ja bihkao biolog mnogo vise science fiction scenarija mogla da smislim sa vektorskim vakcinama, ali valjda sto su mRNA novije pa ljudi imaju otpor prema napretku.

Nebih nikog da vredjam ali ljudi su posasaveliuser posted image Zove me sestra zubarka iz BG. Nude joj kao zdravstvenom radniku sta da radi. reko uzmi Fajzer. A da li su to iste vakcine kao kod vas ?!? A sto nebi bile iste? ( Jeste sad Fajzer pravi za srbe posebne.....). Kaze ona pa ni nutela nije istauser posted image user posted image . Da vas obavestim : Nutela i Vakcine nisu isto !!!!

Vracamo se na milion puta ispricanu pricu, ako postoji nesto sto se danas kontrolise to su vakcine. One su najkontrolisaniji proizvod. Vec je vise od 5-6 miliona ljudi na planeti primilo Fajzerovu vakcinu. Da li mislite da bi to moglo da se sakrije? Kod mene na klinici je krenula vakcinacija, lekari prirodno imaju prednost, prve reakcije su super. Jutros sam srela nasu specijalizantkinju koja mi je sva ushicena saopstila : danas primam vakcinu. Bas nikakvih problema nema iz rekla kazala kanalauser posted image Ali moje iskustvo je da ima ljudi koji ce opet da veruju nekakvim you tube izvorima i teorijama zavere.

ali eto ja sam valjda optimista pa se uvek ponavljam kao papagaj mozda da doprem bar do jedne ili dve osobe. Da sam u Srbiji moje ime bi vec bilo registrovano u e upravi !!


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 14:50:44   
gagana83


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Maslačak, koje vakcine bi birala ti od nama ponuđenih?

Jao kakvi sve tekstovi iskaču, za i protiv ove ili one vakcine, ne otvaram, ali su naslovi užas. Sluđuju narod.

Iskreno sam srećna da imamo ovde Maslačak i Mili.


Ja nisam u toku. Maslačak, Mili, šta ste po zanimanju?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 14:56:54   
Maslacak15

ja mislim koleginice i doktori molekularne biologije user posted image ako se ne varam a mili ce da me ispravi.

A ja i radim godinama u oblasti infektivne biologije a trenutno posto volim da sam u trendu sam u na klinici za Infektivnu i plucne bolesti (slucajnost). Samo se ne staram o pacijentima nego sam na covid istrazivackim projektima.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 15:02:00   
Milena18
Mili, Maslačak, a da li mi koji smo preležali treba da se vakcinišemo? I zna li se koliko traje imunitet stečen vakcinisanjem? 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 15:12:29   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


ja mislim koleginice i doktori molekularne biologije user posted image ako se ne varam a mili ce da me ispravi.

A ja i radim godinama u oblasti infektivne biologije a trenutno posto volim da sam u trendu sam u na klinici za Infektivnu i plucne bolesti (slucajnost). Samo se ne staram o pacijentima nego sam na covid istrazivackim projektima.




Hehe, Maslačak nisam molekularac 😁 ja se bavim populacionom genetikom 😁 dobro, i kvantitativnom 😁

< Poruku je uredio milicicak -- 12.1.2021 15:15:47 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 15:18:46   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Milena18

Mili, Maslačak, a da li mi koji smo preležali treba da se vakcinišemo? I zna li se koliko traje imunitet stečen vakcinisanjem? 




Milena, još uvek se ne zna koliko traje imunitet dobijen vakcinom, mora vreme da prođe ali prognoze su dobre da će biti duži nego što se na početku mislilo.

Za ovo prvo ne znam, moram da proučim

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 15:48:39   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Nebih nikog da vredjam ali ljudi su posasaveliuser posted image Zove me sestra zubarka iz BG. Nude joj kao zdravstvenom radniku sta da radi. reko uzmi Fajzer. A da li su to iste vakcine kao kod vas ?!? A sto nebi bile iste? ( Jeste sad Fajzer pravi za srbe posebne.....). Kaze ona pa ni nutela nije istauser posted image user posted image . Da vas obavestim : Nutela i Vakcine nisu isto !!!! 



Ahaha, ali realno je sestra upravu za Nutelu 😂😂😂Ja planiram da cekiram Fajzer i (ako razumeh Mili da moze vise od jedne) i Modernu.Ali nikako da uhvatim mm da to uradimo. Necu da cekiram pre njega, jer ne znam da li ce po nekoj rang listi da pozivaju na vakcinaciju 🙄

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:03:41   
Maslacak15
to za nutelu nije nikakva tajna to se zna, i bilo je tema velikih raskola unutar evropske unije. poljaci se zalili i sad je valjda zabranjeno da ima razlika u proizvodima unutar EU.

Ali vakcine nisu nutela i ja sam sasvim sigurna da svi proizvovaci nemaju alt_ernativne programe proizbodnje za vakcinu u zavisnosti od trzista. sta bi radili, stavili malo manje komponente a da ustede ? hahaha zaboravite me. vakcine su najbezbedniji i najkontrolisaniji medicinski proizvod.
svaka vakcina je ista. tvrdo verujem i da je.pentaxim u srbiji i nemackoj identican. i za to kolaju price....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:10:58   
emicaa
Ja cu se drzati Nutele u ovoj temi,iako nije tema 😂 ni Nutela u CH i DE nije ista,ovde jekako tamnija i ukusom malo drugacija.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:26:25   
smeško
Evo, ja ne zelim da se vakcinisem. I nisam preterani teoreticar zavere. Ali, ne zelim. I propasce mi vaucer za letovanje u Grckoj. I to je to. 🙃


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:39:48   
emicaa


IZVORNA PORUKA: smeško

Evo, ja ne zelim da se vakcinisem. I nisam preterani teoreticar zavere. Ali, ne zelim. I propasce mi vaucer za letovanje u Grckoj. I to je to. 🙃




Smesko isto.Ne vjerujem uopste u teorije zavjere,ali ne zelim vakcinu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:42:12   
Ivanka 75
Bogami ja cu se vakcinisati. Dosta mi je vise rada iz spavace sobe, sto je mnogo mnogo je. Moram se nekako vatiti u general population a vakcina mi je ulaznica. 


A znajuci da roditelji salju polubolesnu decu na casove, pratioci dece sede u hodniku dok ih cekaju za vreme casa, i tu se svi srecemo. Ne zelim niti ja njih da zarazim niti oni mene. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 16:58:31   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: smeško

Evo, ja ne zelim da se vakcinisem. I nisam preterani teoreticar zavere. Ali, ne zelim. I propasce mi vaucer za letovanje u Grckoj. I to je to. 🙃




Smesko isto.Ne vjerujem uopste u teorije zavjere,ali ne zelim vakcinu



Kad bih verovala u teorije zavere, ne bi nam deca bila vakcinisana. Nemam jos uvek jasan stav. Za sada ne zelim. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 17:42:53   
smeško
Ma, sve je ok dok je dobrovoljno. Nemam ninja neko posebno misljenje. Imam jako lose iskustvo sa vakcinama, ali sam za to da primi ko zeli.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.1.2021 7:08:51   
Misha i Ljisha
Jaoo pentaksim danas. Ma mene mogu da bodu s cim god. Al deca...i to ovaj pentaksim. Ma sad bih im radje dala valjda ove nove z koronu 😂


Elem ja ne znam da li cemo mi prosvetari imati izbora. Cak mislim da necemo jer suludo je traziti po meni bilo koju. Koja dodje i cao. Ja to gledam ovako. Aha nemate siofor? Dajte mi glukofaz. (Iako mi glukofaz manje prija). Eto tako. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.1.2021 8:21:16   
nata11
Maslacak a koliko nakon primanja vakcine ne planirati trudnocu i da li ta prica uopste ima veze?

Jao ja sam tako ushicena, jedva cekam user posted image user posted image E sad samo da ne bude da je nasa drzava krenula u nesto za sta uopste nije spremna, pa da od cele prijave ne bude nista.

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.1.2021 9:18:29   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

Jao ja sam tako ushicena, jedva cekam user posted image user posted image E sad samo da ne bude da je nasa drzava krenula u nesto za sta uopste nije spremna, pa da od cele prijave ne bude nista.




A obzirom gde zivimo...ne bi nas iznenadilo. 🙄


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here