|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 11:52:11   
maca821
Koje su indikacije za ASA test? Ja pitala dr da li to da radimo on nam rekao da ne treba....

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 20:38:42   
Milena1984
Mi smo radili na Torlaku, platili za oboje 2050din , a ponovo kad smo isli imali smo uput i nista nismo platili.... Da li neko zna da li moze prirodno da se zatrudni ako postoji prisutna aglutinacija ?????????

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 22:45:15   
Veca77

IZVORNA PORUKA: maca821

Koje su indikacije za ASA test? Ja pitala dr da li to da radimo on nam rekao da ne treba....

Maco, ja ti savetujem da uradite MAR test na ASA. I nama su doktori govorili kako nema potrebe da se radi, jer je spermogram mm uredan, pa se ispostavilo da nam problem upravo predstavljaju ova antitela. Nemas sta da izgubis, osim 2050dinara (ako ne idete na uput).

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 22:47:30   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Milena1984

Mi smo radili na Torlaku, platili za oboje 2050din , a ponovo kad smo isli imali smo uput i nista nismo platili.... Da li neko zna da li moze prirodno da se zatrudni ako postoji prisutna aglutinacija ?????????

Aglutanacija u kom procentu? Koliki je procenat vezanih spermatozoida?
To i nije klasicna aglutanacija (slepljivanje) jer se reeetko moze dijagnostikovati kroz spermogram. Spermogram moze da pokaze da aglutanacije nema, a da ASA test pokaze visok procenat vezanih spermatozoida....

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Milena1984)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 9:07:02   
maca821
Veco hvala ti na odgovoru, mi idemo na IUI, a ne znam ako su prisutna antitela onda ti IUI ne pomaže?

I da li mi neko može napisati broj Torlaka preko koga se zakazuje?

< Poruku je uredio maca821 -- 10.10.2012 9:13:52 >


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 9:39:54   
Bebana17
Moj muz je zakazao za 30. oktobar (jer meni taj utorak odgovara) da radimo test na Torlaku. Nadam se dobrom rezultatu.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 10:08:24   
Veca77

IZVORNA PORUKA: maca821

Veco hvala ti na odgovoru, mi idemo na IUI, a ne znam ako su prisutna antitela onda ti IUI ne pomaže?

I da li mi neko može napisati broj Torlaka preko koga se zakazuje?

Kada su prisutna antitela, onda se i preporucuje IUI ili IVF jer se centrifugom eliminišu (to je obavezno svuda gde se rade ova 2 postupka). I onda su šanse da se jć oplodi mnogo veće.
Okreneš 011 3976 674 i kažeš da hoćeš da zakažeš MAR test (tako se zove metoda) i oni će te spojiti sa službom koja će ti to zakazati za neki utorak.... Srećno!user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 10:10:48   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Moj muz je zakazao za 30. oktobar (jer meni taj utorak odgovara) da radimo test na Torlaku. Nadam se dobrom rezultatu.

Biće dobar rezulzatuser posted image
Sve ispod 40% vezanih spermatozoida se smatra podnošljivim i ne zahteva neku posebnu terapiju. To sad zavisi od urologa da li će prepisati terapiju. U svakom slučaju, srećno i javljaj rezultat!user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 13:46:19   
maca821
Hvala, mi svakako sledeci ciklus idemo na IUI. A da li je povecanja sansa od pobacaja ako dodje do oplodnje?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 14:30:25   
nata11
Meni stigli rezultati, pise sledece: vred. ispitavanja 40,8 ,referenti opseg -ispod 60. Pretpostavljam da je to dobro ali skoknucu popodne do dr da cujem i njega.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 14:37:14   
Veca77

IZVORNA PORUKA: maca821

Hvala, mi svakako sledeci ciklus idemo na IUI. A da li je povecanja sansa od pobacaja ako dodje do oplodnje?

Ne bi trebalo da bude.

Nato, jesi li samo ti vadila krv? Gde si radila ovaj test?

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 14:40:35   
nata11
Veca da samo ja jer mm je na putu.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 14:46:22   
Veca77
Onda si ih uzalud radila i bacila pare.
Tvoje rezultate ti ovde, na forumu, niko neće znati da dešifruje. Isto tako mi nije jasno zašto si radila samo ti, bez supruga, i to privatno - metodom koja nije MAR. Jesi li malo guglala šta su to ASA? Ko od partnera formira ASA? Naravno - muškarac. Dakle, primarno je da se muškarac testira. Ako se nađu kod žene u krvi, apstinencijom ili kontracepcijom uz kondom mogu se eliminisati. Znači, trebalo je suprug da radi test, i to MAR test, a ti si mogla a i nisi morala.
Imam utisak kao da ništa nisi pročitala i naučila u ovoj temi već si sve napamet uradila.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 15:03:39   
nata11
Veco citala jesam ali ta metoda nema kod nas vec bih morala da idem u BG, a doktor mi je rekao da je kod muskaraca veoma retko i da je on imao samo jedan slucaj i da uradim ja da proverim a on kada stigne, tako da user posted image neznam sta da ti kazem. Nisam medicinsko lice pa radim sta mi kaze dr.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 15:13:20   
Veca77
Ako si čitala temu od početka, verovatno si uočila da su sve žene (pa i ja) prvo radile taj "tvoj" test iz krvi (koji je bukvalno svima nama pokazao dobar rezultat) da bi se kasnije ispostavilo da nas više (parova) ima ovaj problem. Ja lično poznajem 2 žene čiji muževi imaju ili su imali visok procenat ASA utvrđen na Torlaku, a prethodno su radile taj test kod privatnika. Može da ti dr kaže da je retka pojava.... i ti na tome da ostaneš, ali ako hoćeš da utvrdiš da li tvoj m zaista ima ASA ili ne - dođite u Beograd jednog utorka i rešite stvar.
Nije dovoljno da partneri daju samo krv. Uzorak sperme takođe mora da se obradi, a to nemaš u priv. lab.
signing off

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 15:16:54   
imperial
Nato jel si ti iz Leskovca?Mi smo u spebu radili asa test iz krvi,mada citam da se kod muskaraca radi i drugacije,u svakom slucaju i suprug i ja smo radili test iz krvi ,kod mene oko18,a kod mm oko 30.Rekli su nam da su to dobri rezultati.Tako da po onome sto ja znam sve ispod 60 je ok,ali muz obavezno da se testira:)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
10.10.2012 16:48:05   
nata11
Veco hvala puno na savetu ali ja sam zavrsila sa testovima za sada. To je test koji svi rade sem ocigledno oni koji su iz BG. Raspitala sam se malo i kao sto i imperial kaze potpuno isto se radi i u spebu tako da kako za ostale tako i za mene. Ja sam zavrsila borbu sa vetrenjacama, pravim pauzu jer je cela jurnjava za bebom odmakla kontroli. Od sada sam na RR da se druzim sa divnim pozitivnim curicama. pozz

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
11.10.2012 16:21:51   
Milena1984
vezani spermatozoidi su bili 70%, a u krvi smo imali 60% i on i ja.... pa smo pili pronizon, i na sledecoj kontroli sve je bilo 0 %, pa posle nekog vremena nekih 2-3 meseca, mm radio opet spermogram i pisalo aglutinacija prisutna, i strasno se razocaraouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
11.10.2012 17:03:46   
Veca77
Milena, ta aglutanacija koja je detektovana u spermogramu ne mora da znači da tm ponovo ima antitela. On bi, u principu, nakon terapije pronizonom ponovo trebao da da uzorak sperme na Torlaku da vidi da li je pronizon rešio problem. Mm, recimo, u spermogramu uopšte nema aglutanaciju, ali zato na MAR testu uvek ima preko 60% vezanih spematozoida u spermi. Njemu, recimo, pronizon nije pomogao ni nakon 5. terapije. Zato moramo na potpomognutu oplodnju. To, međutim, ne mora da znači i kod vas.....
Sve u svemu, verujem da je tm smanjio procenat vezanih spermatozoida. Ali, da bi to definitivno znao, mora ponovo da ide na Torlak, jer se u spermogramu to ne može videti. Srećno i javljaj! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Milena1984)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
11.10.2012 19:58:37   
Milena1984
Jeste, to i ja mislim..... ali on kad je video prisutna aglutinacija totalno se razocarao ... odma bi da se preda, a to nije resenje.... ne znam sta da kazem user posted image jer mi vec skoro 5 godina radimo na bebi i nista user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.10.2012 12:03:23   
mamicko
da li neko ima iskustva sa Zestica fertillity proizvodom?

(odgovor članu Milena1984)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
13.10.2012 20:32:32   
Milena1984
Ako moze neko neka mi kaze kakvo iskustvo ima sa inseminacijom u Narodnom frontu?

(odgovor članu mamicko)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
13.10.2012 21:15:37   
Snekile7
DRage, imam pitanja za Torlak:
-Moze li uput samo on da uzme od opsteg, a da vazi za oboje?
-Rade li posle podne te analize, posle 4?
-Ima li veze koji dan ciklusa se radi?
-Koliko mora apstinencija da bude?

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.10.2012 11:50:07   
Milena1984
- Moze uput od lekara opste prakse, ali dva uputa i za tebe i za tvog muza
- Krv za asa vade samo utorkom od 8h ujutru, predhodno zakazes !
- Dan ciklusa nema veze sa analizom
- Apstinencija od 3-5 dana

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.10.2012 11:53:09   
Nataša1
Snekile,

mislim da morate oboje da uzmete uput, ali to će ti sigurno još neko potvrditi.

Uzorak se daje isključivo utorkom ujutro, a apstinencija treba da bude 3-5 dana.

Nema veze koji je dan ciklusa.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here