|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:05:36   
vonavoj
Od kad nisu imale temperaturu,ne znam ni koliko leka treba da popije..ima 11g i 35kg.a brufenu je istekao rok🤣


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:09:22   
Ivanka 75
Brufen od 200?


Na 11kg manje od 5ml cini mi se a na 35kg moze i 7ml jednom u toku dana. Ostalo po 5ml. 
Meni u apoteci pre neku god bas zato i prerwcunavali dnevnu dozu, nije bila odavno imala temp i mi dali manje nego sto treba na njenu kilazu pa nije ni delovalo. 
Najbolje da i ti pitas da ti izracunaju i zapisu. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:12:02   
Maraj
Na 35kg bi trebala nesto manje od 9ml brufena od 200.
Brufen od 200 se daje četvrtina kilaze, a onaj od 100, pola od kilaze

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:12:04   
Ivanka 75
A sad du mi rekli da slobodno mogu i brufen od 400 da joj dam jer je tada imala 45kg, kazu da sa kilazom ulazi u odrasle osobe pa se time menja i doziranje. Bez obzira na godine. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:14:09   
vonavoj
Pise za paracetamol 20ml..onda je brufen 10ml..od 200mg. Kaze ne boli je glava..pusticu je jos bez leka.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:17:51   
Ivanka 75
Pazi samo da ne prekoracis mnogo dnevnu dozu


user posted image
user posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:20:56   
Ivanka 75
Von, meni je dr pre neku godinu rekla da mogu jednom u toku dana da dam 10ml brufena od 200, i to samo ako je temp bas bas visoka. Ako ide preko 39. Jer onda brze spadne. Sa manje ml em ne spadne brzo, em dodje do 38,5 npr i tu stane. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 14:45:23   
vonavoj
Mislila sam da joj dajem paracetamol,jer njega generalno daju kod korone..hvala za sliku,vidis tu lepo pise.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 16:07:35   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mislila sam da joj dajem paracetamol,jer njega generalno daju kod korone..hvala za sliku,vidis tu lepo pise.





Prema ovome sam se i ja u jednom trenutku vodila kad je I imala oko 35kg. I dali smo 5ml na sko 39 temp. Ni makac. I tu ulazi ono 7ml jednom dnevno ili 10ml ako je bas bas visoka temp. Ali to mora dr da ti kaze, da lroceni dete. Jer nije isto dete od 9g koje ima 40kg i od 13 god i 45kg a ispada da u nekim situacijama moras da ga tretiras isto. 
Meni su samo naglasili da ne smem da prekoracim dnevnu dozu. I da je ne bi prekoracila da dam paracetamol izmedju (koji na nju ne deluje) a onu povecanu dozu da cuvam za veče, zbog noći. 
Da nafjemo temu o temperaturama i brufenu 😊

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 18:55:18   
Leptiric123
Ja mislim bolje paracetamol,brufen ne daju nesto zbog krvi...ne razumem se ali svima prepisuju paracetamol.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 19:41:15   
vonavoj
Negativna sam..Tijani je spala temp,eno igra igrice,lepo je jela😂

Mm dobio sumamed da pije..po meni ne treba,leukociti su mu 10.3..a treba 10..ostalo je sve ok,crp nije radio...u petak kontrola..

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 20:31:15   
Leptiric123
Super...nek tako i ostane

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 20:41:37   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Negativna sam..Tijani je spala temp,eno igra igrice,lepo je jela😂

Mm dobio sumamed da pije..po meni ne treba,leukociti su mu 10.3..a treba 10..ostalo je sve ok,crp nije radio...u petak kontrola..



Super Von, mamama sve potaman kad dete lepo jede 😊

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 20:59:46   
flamingos
Super Von.Neka tako i ostana-bez temperature i da lepo jede.Budite svi dobro.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 21:31:34   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Negativna sam..Tijani je spala temp,eno igra igrice,lepo je jela😂

Mm dobio sumamed da pije..po meni ne treba,leukociti su mu 10.3..a treba 10..ostalo je sve ok,crp nije radio...u petak kontrola..



Važno da je njoj bolje. Neka odmara, a i ti Von oladi sa tolikim spremanjem. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Korona virus 4.deo
8.2.2022 21:48:15   
Ivanka 75
Sta li je sa Dacom? 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 8:07:15   
Sanjica26 RR
Девојке, како сте? 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 8:57:11   
vonavoj
T je dobro,ima blagu temp,sinoc je imala 38..bole je misici na nogama..ali se dobro drzi. Lepo je spavala,i jos spava.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 9:16:20   
Leptiric123
Dobro je!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 9:34:42   
flamingos
Von,hajd da ode temperatura i da budete dobro.Jes,Nato,kako ste?


(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 10:16:56   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

T je dobro,ima blagu temp,sinoc je imala 38..bole je misici na nogama..ali se dobro drzi. Lepo je spavala,i jos spava.




Dobro je, samo da brzo prođe. Jess, kako ste vi? Daco?

Mi smo se u subotu videli sa prijateljima a sinoć nam javljaju da im je sin pozitivan, ima temperaturu. A Marko i on se nisu razdvajali u subotu. Videćemo šta će biti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 11:00:45   
Leptiric123
Ako je dete pozitivno,koliko posle ne sme ds trenira?

Cekamo sad rezultate,a mukica trebala prva takmicenja u martu da ima.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 11:15:55   
Ana RR
Nama je sportski doktor rekao da dođe na lekarski pregled i test opterećenja 6 nedelja nakon preležane bolesti i ako sve bude ok na pregledu, može da se vrati na treninge. Tako je i bilo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 11:44:45   
Leptiric123
Uh dva meseca.Ali sta da radimo ...

Ona nije do sad radila test opterecenja, ima 8.5 godina, radila je samo ekg i otkucaje srca,pritisak,pregled klasican...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Korona virus 4.deo
9.2.2022 11:52:56   
Didy
Ja sam svoju decu odmah posle izolacije vratila na treninge. Stefana je posle spotrski lekar na redovnom sistemskom pregledu uputio na pregled kod dečjeg kardiologa u Novi Sad. Kad smo tamo došli, doktor me je pitao da li je dete imalo teže simptome, a pošto sam rekla da nije (grlobolja i 1 dan T 37,2), bio je baš ljut. Rekao je da nema potrebe da dolaze svi na kontrolu koji su preležali koronu jer a celu Vojvodinu imaju samo 2 dečja kardiologa. Molim Vas, recite koleginici da pročita protokol koji je dobila. Bilo mi je baš neprijatno. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here