|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako prati bebin veš?
13.2.2016 22:02:39   
vocicana
PLaniram da stavljam manje praska za bebine stvari, koristimo trenutno Ariel, manje praska, za prvo pranje msm da je sasvim ok na 30 oprati, jer ce svakako pegla da radi, apelene tetra i svedske da operem na 60 i one ce naravno biti peglane. Za omeskivac ne znam sta da kazem, mozda ipak malo, sasvim malo stavim, duel me je odusevio, baby i zuti toliko divno mirisu da se ne moze opisati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Kako prati bebin veš?
13.2.2016 22:57:32   
Maraj
Voci nemas potrebe da stavljas omeksivac. Njega masina uzima u poslednjem ispiranju , pa nakon toga ide centrifuga. Dakle omeksivac ostaje na garderobi bebe , a za tim nemas potrebe. Bebe savrseno mirisu same od sebe , nemas potrebe da im stavljas neku hemiju na garderobu. Samo se daleko bilo moze osuti od te hemije. To je moje mišljenje. Ja evo , L ima puna 4 meseca , nisam mu stavljala omeksivac. I praska stavim vrlo malo. Sve voda odradi sama
i naravno peglam garderobu. Iznutra uvek opeglam kad je novo , posle samo spolja

< Poruku je uredio Maraj -- 13.2.2016 23:00:03 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 1:22:05   
amelia
Da li neko zna kako da operem onu ogradicu zapravo koplet kolicu tj korpu bas se zaprljala na papiric gde je pisalo sve sam to skinula da ne smeta bebi i sad eto ne znam sta kako.mislim naravno da cu je oprati rucno ali pitanje je li 30 stepeni dovoljno koliko praska, moze li omeksivac ? Pisite mame koje imate iskustvauser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 9:03:24   
vocicana
Hvala Maraj da znas da si u pravu, necu ni da stavljam, tako sam isto i ja,unutra cu nove stvari, a posle samo spolja, da se moja svilena buba nesto ne uosetljiviuser posted image . Hvala puno na savetima jos jednom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:05:40   
jess021
Voci, ja otpocetka stavljam beli Cocolino i, Hvala Bogu, nismo imali nikakve probleme. Uvek ukljucim jos jedno ispiranje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:11:29   
vocicana
Ja iskreno na ovoj ves masini nemam neka dodatna ispiranja jer je digitalna, kako je namestis tako odradi program pranja, ali da vidim kako ceon da reaguje pa da se prema tome vodim.
Svi ti Sensitive, beli omeksivaci jesu za njihovu osetljivu kozu, juce sam jedne pantalonice za njega oprala, ali posto su se prale sa nasim vesom, ostao je omeksivac, bas dosta da se oseca, a jasam uzela ono stopalce i ljubila ga, da me je neko video rekao bi da verovatno nisam sama. user posted image
Hvala Jess user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:27:13   
eca89
Ovako ja A.veš perem uvijek posebno, ima i svoju korpu za veš. Perem sa Persilom sensitive i 2x ispiram. Sad sam kupila neki omekšivač Frosh baby, pa vrlo malo stavim, jer dosad nisam stavljala omekšivač i da još uvijek joj sve peglam.

< Poruku je uredio eca89 -- 14.2.2016 10:29:27 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:29:37   
jess021
Voci, uglavnom sve novije masine imaju opciju dodatno ispiranje.
I da, sav bebin ves stavljam u posebnu korpu i odvojeno perem kao i Eca. I dalje sve njeno peglam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:30:09   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: amelia

Da li neko zna kako da operem onu ogradicu zapravo koplet kolicu tj korpu bas se zaprljala na papiric gde je pisalo sve sam to skinula da ne smeta bebi i sad eto ne znam sta kako.mislim naravno da cu je oprati rucno ali pitanje je li 30 stepeni dovoljno koliko praska, moze li omeksivac ? Pisite mame koje imate iskustvauser posted image

Sve sa kolica se pere ručno na 30°C s tim da ja to nikad ne poštujem user posted image stavim mnogo topliju vodu, potopim u takvoj vodi jedno sat, kad se ohladi voda iscedim i ako je još negde prljavo oribm dodatno četkom sa praškom.

Voci za Luku sam koristila bilo koji omekšivač, ali baš malo stavim. I prostudiraj malo tu mašinu, mora da ima bre negde dodatno ispiranje.

Ja sad perem zajedno Lukin i Anin veš. Ne stavljam uopšte puno praška. Koristim persil sensitive tečni prašak i omekšivač koji stignem (uglavnom baba kupuje one sensitive), a ja kad stignem u DM uzmem onaj frošov omekšivač. Pa njega koristim samo za njihov veš, ad ga potrošim a nemam više, pređem na taj koji ima u kući.

IZVORNA PORUKA: eca89

Ovako ja A.veš perem uvijek posebno, ima i svoju korpu za veš. Perem sa Persilom sensitive i 2x ispiram. Sad sam kupila neki omekšivač Frosh baby, pa vrlo malo stavim, jer dosad nisam stavljala omekšivač i da još uvijek joj sve peglam.

Meni on nije nešto, ali Bože moj. Nije štetan pa ga uzimam. Elem, imaš i prašak frosch baby i fora je u tvrdoći vode. Kada se stavi više praška (pozadi piše za kakvu vodu koliko praška) omekšivač u tom slučaju ne treba.

Od starta sam i Ani i Luki koristila omekšivač. Anine stvari prala posebno do godinu dana. Njoj sam još i peglala, Lukino sad uglavnom samo bodiće (jedino što ide do kože direktno) i sad zbog vašaka sam sve peglala inače ništa više ne peglam što ne moram. Kad povadim stvari iz mašine, rastresem, složim kao da su suve i ispeglane. Tako složene ih ostavim malo i onda iznad peći ili na samoj peći. One pamučne pelene (tetra velike i male) kao da su ispod pegle bile.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 14.2.2016 10:34:18 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 10:59:33   
eca89
Trco, je li misliš na Persil? Meni je ok baš lijepo opere, nikad ne ostaju flekice, a ne stavljam ga puno, a omekšivač mi je super.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 11:10:46   
Trcosava
Sorry nisam se lepo odrazila user posted image

Mislila sam na omekšivač. Persil i ja koristim.
Froš omekšivač mi nije neki, nit se oseća nit ima neki miris, a nije mi ni mekan veš.

Ali zato njihov onaj baby za pranje veša je odličan, ali mora da se stavi tipa ceo čep (otud ono gore o tvrdoći vode - na zadnjoj strani imaju one sličice gde piše koliko praška treba u zavisnosti od upraljnosti i tvrdoće vode)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 11:25:52   
bebilule
Ja isto odvajam garderobu. Uglavnom perem na 60 svjetlije i stvari, a na 40 tamnije. Koristila sam dm-ov prasak i omeksivac. Sad vec stavim obicni persil koji i mi koristimo, pa kad zavrsi ukljucim ponovo oba programa - za omeksivac i dodatno ispiranje i to je to. Do nekidan smo koristili siroki povoj, pa je i pelena bilo brdo. Njih sam prala na 60, a svako, trece, cetvrto pranje otkuhavala. I jos uvijek peglam sve. I zlatno pravilo koje koristim godinama za svoj ves, a sad i za njegov. Kada zavrsi masina slozim sav ves u banjicu i ostavim pola sata. Kao popeglan :-D . Da nije radi dezinfekcije njegovih stvari, ne bih ga ni peglala.

Voci, ako ne mozes da nadjes odmah opciju dodatnog ispiranja, operi, pa kad zavrsi masina ukljuci samo ispiranje sa centrifugom. To mora biti.

< Poruku je uredio bebilule -- 14.2.2016 11:27:59 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 11:37:57   
madre

IZVORNA PORUKA: bebilule

Ja isto odvajam garderobu. Uglavnom perem na 60 svjetlije i stvari, a na 40 tamnije.

A koliko cesto pustas masinu,mislim na ovie tamnije stvari?
Ja sa tim imam problem,treba mi 2 tone sarenih bebecih stvari da bih pustila tu masinu.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 11:48:18   
Ana RR
Ja i dalje perem odvojeno naše i Markove stvari, imamo dve korpe za prljav veš. I ne gledam da li je puna mašina, koliko imam toliko uključim pa makar to bilo 5 stvarčica.

Jess, Cocolino je divan user posted image često ga kupim. Dok je bio beba nisam stavljala omekšivač, tek negde oko druge godine sam počela (ako se dobro sećam).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Kako prati bebin veš?
14.2.2016 19:17:17   
bebilule

IZVORNA PORUKA: madre


IZVORNA PORUKA: bebilule

Ja isto odvajam garderobu. Uglavnom perem na 60 svjetlije i stvari, a na 40 tamnije.

A koliko cesto pustas masinu,mislim na ovie tamnije stvari?
Ja sa tim imam problem,treba mi 2 tone sarenih bebecih stvari da bih pustila tu masinu.



A skupim je do pola otprilike. Imamo opet dosta tih tamnijih i sarenih stvari. Nikad nije puna, ali i ne gledam na to. A za 60 mi se skupi dosta, to su sve svjetlije stvari i pelene koje jos koristim za sve i svasta. Onda peskiri od kupanja i sl.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 8:17:23   
wivern
I ja sam koristila frosh omeksivac, meni bio super.
Kazu da je i chicco super ali ga nikad nisam probala.
Ja ništa nisam otkuvavala, kao što neko reče ili na 60 ili 40 stepeni perem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 10:41:54   
jess021
Ja nikad ne gledam koliko je puna masina kad su u pitanju Lenkine stvari, ako bi cekala da napunim bubanj od 7kg dete ne bi imalo sta da obuceuser posted image
Sve njeno perem na 40 stepeni, skoro da i nemam belog vesa za nju. Koristimo jos par tetra pelena za ispod glave, briskanje...
Bebilule, sta je banjica?! Da znam ako je imam da i ja tamo slozim ves da ne moram peglatiuser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 15.2.2016 10:42:40 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 11:48:02   
emicaa
Ja sam do godine Dorino prala posebno sa našim praškom i mrvicom omekšivača.Koliko za sedmicu skupim toliko operem,

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 12:30:37   
bebilule
Ej jess, slozi u lavor ili prosetaj do Banjice user posted image .

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 13:44:05   
vocicana
Lude steuser posted image , hvala vam na odgovorima, bas mi znaci puno.
Danas sam opet gledala stvarcice, zlato mamino, sve cu da sredim krajem marta, jedva cekam da se time zabavljam. Asada nastupam u kuhinji, najbrze nanine slane kiflice. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 17:49:54   
amelia
Hvala trco sad cu da je natopim i naravno topliju vodu i ja stavljam uvek i dosta praska bas me nervira svs se zaprljala ne mogu da je gladam. Vreme je haos ali osusice se valjda jednog dana ako ne cu nakacim jaje na kolica nek se seta beban i onako nikad nismo probali tu opcijuuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Kako prati bebin veš?
15.2.2016 19:46:47   
choopa choops
Ja sam te navlake za kolica prala u mašini, program za osjetljivu robu, 30 C.

A njihovu robu perem sa našom sada, s tim da često samo njihove stvari napune mašinu, iako se ne libim da operem i poneku našu majicu, ili posteljinu sa njihovom. Bijelo otkuvavam na 90C- peškiri, potkošulje, neki bodići i gaćice. Tamnu, oni nemaju skoro ništa, a i što imaju to perem sa šaerenom, pa ubacim maramice za skupljanje boje...

Ja svaki dan imam mašinu od 10kg, a nekad i dvije. Ne pmatim da je prošao dan, a da je nismo pustili u pogon user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Kako prati bebin veš?
17.2.2016 18:17:25   
amelia
Oprala sam sve skinula se svaka fleka flekica natopila sam je sa pola kg praska user posted image choopo a kakve su to maramice za skupljane boje?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Kako prati bebin veš?
17.2.2016 18:24:36   
IvanaSK RR
To su maramice koje ubaciš u ves masinu sa sarenim vesom, ako sumnjas da imas nesto sto ce mozda pustiti boju. Ta maramica upije boju i ne pusti se na drugi veš

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Kako prati bebin veš?
3.3.2016 16:48:51   
Animsaj9
amelija te maramice imas i u dm-u , a ima ih i u tsv diskontima oko 300 din su oko 20komada ima u kutiji.
mi peremo ves sa Chicco tecnim praskom , omeksivac mu jos ne stavljam ali planiram da uzmem isto njihov , divno mirise , pravi bebeci puderast miris .
Vec kasnije pokusacu da mu perem nekim praskom za bebe sto preporucuju samo ne znam kojim , ne mogu da nadjem u marketima a znam da je bio Duel baby.
Naravno D ima svoju posebno korpu za ves user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here