|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pekač za hleb i recepti
28.9.2013 21:39:06   
Misha i Ljisha
iskreno zimu ne bih mogla da zamislim bez pekare. Prva prodavnica nam je na 6 km tako da mi zimi pekara radi skoro svaki dan. Evo Dunjici ako dajem hleb onda uvek dam moj i to najvise voli sa kukuruznim brasnom ali pravim i obican beli i jos dodajem brasno koje komsija melje na kamenu i tako. Kad sam pre 6 godina dobila pekaru na poklon onda sam isprobavala sve i svasta, sa semenkama, slatki hleb i td ali sad sam se zadrzala valjda na obicnom.To kao i kad dobijes igracku pa istrazujes sta sve moze. Najcesce koristim brzi program ali nekad i namenski bas za integralni hleb ili beli zavisi kako kad.

U svakom slucaju recept koji nama najvise odgovara glasi

3dl vode
2 kasike ulja
600 gr brasna (ukupno svih koje kombinujem pa nekad bude pola belog pola kukuruznog, nekad bude 400 belog 200 kukuruznog i sl-uglavnom belo brasno bude bar pola jer hleb tj bilo koje testo od izricito integralnog ne moze dobro da se digne, pa cak i ono brasno koje se uzima i pise heljdino ili integralno su ustvari vec mesavina sa belim)
kvasac (ja se salim DOTKOROV tj dr oetker jer jedino sa njim hleb sjajno ispadne)
dve kasicice soli
i jedna kasicica secera


isprobavala sam i sa margarinom i medom i ko zna cim a cesto mi se u pocetku desavalo da hleb ne narasta vec se jos i ulubiuser posted image a recimo sam stavljala sve sastojke kako pise u tom prirucniku koji smo dobili sa pekacem. Drugarica me zezala kad sam prvi put ispekla hleb da mogu covek s njim ubiti ili mogu da ga ofarbam i okacim na zid kao ukrasuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pekač za hleb i recepti
5.11.2013 15:23:32   
Misha i Ljisha
jaoooo zene crkla mi pekara. Tj prvo je oslabio grejac a sad je crkenzi totales. Dunja se navukla na domaci hleb cak je i povracala kad sam joj napravila poparu sa kupovnimuser posted image . Jel vredi da popravljam to ili da uzmem drugi. Ide zima a mi zimi uvek pravimo hleb svakog dana

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pekač za hleb i recepti
5.11.2013 17:38:54   
Didy
MiLj, mislim da se ne isplati poporavljati. Nama se ona mešalica bila zaglavila, njie htela da se vrti, pa je mm hteo da popravi, jedva je uspeo uopšte da je otvori. A sad nam je procurila posuda, semening, što bi rekao mm, pa ne mogu da koristim odložen start, ali ako odmah sve sastojke ubaciš i pustiš da zamesi, nema šta da iscuri, pa je tako i dalje koristimo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pekač za hleb i recepti
5.11.2013 18:17:40   
vikiveki
Ja moju koristim povremeno,mada više volim sama da zamesim hlebuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pekač za hleb i recepti
5.11.2013 18:29:32   
Torbica
Pogledaj na Limundu/Kupindu, cesto bude jeftino a novo, ljudi prodaju sto su po svadbama dobili. Ja sam jednu kupila tako za rezervne delove.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 16:01:03   
jovicaa
ja imam neki recept za kolace za nasu mulineksovu pekaricu. da li je neko mozda pravio?
nas pekac je moulinex OW2000, ima li ga jos neko?
uglavnom nisam zadovoljna kako mi ispadne.. ali ja uvek pokusavam da napravim neke teske integralne varijante, pa mozda zato.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 18:16:04   
jovicaa
i zanima me da li u vasim pekaricama pravite iskljucivo po receptima koji idu uz nju ili i po drugim? nasa ima jako malo programa i glupi su mi, nikad ne znam kako da uklopim druge recepte u te programe...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 18:25:27   
vikiveki
Imam i ja pekaru ali kako sam već negde rekla u njoj spremam samo običan hleb,a uz pekaru sam dobila i neki mali kuvar u kome su bili recepti ali nisam još stigla da ih pravimuser posted image a ima i program koji služi samo da se testo zamesi,taj program često koristi moja komšinica koja ima istu pekaru....ona tako tj.pekara zamesi testo za krofne i dva puta nadolaze u pekari,ona onda samo izvadi nadošlo testo izvadi modlom krofne i stavi u šporet da se pekuuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 18:32:15   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jovicaa

uglavnom nisam zadovoljna kako mi ispadne.. ali ja uvek pokusavam da napravim neke teske integralne varijante, pa mozda zato.


JOvice baš je iznad MiLj pisala o tome:

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

uglavnom belo brasno bude bar pola jer hleb tj bilo koje testo od izricito integralnog ne moze dobro da se digne, pa cak i ono brasno koje se uzima i pise heljdino ili integralno su ustvari vec mesavina sa belim



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 20:29:06   
jovicaa
mi smo prezadovoljni kako je ispao kolacuser posted image vec smo ga skoro smazali..
a zdravija je varijanta pa mogu i klinci da ga jedu... eto malo i da hvalim nasu pekaricu, posto je stalno kudim..
ako zelite mogu da stavim recept.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 21:02:36   
Torbica
Ajd napisi Jovice!
E, kod mene ide 3 case integralnog brasna i 1 belog i bas mi lepo naraste. Ja bez pekarice ziva nisam. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pekač za hleb i recepti
9.11.2013 22:03:32   
jovicaa
nasa je moulinex ow2000 i kod nas je u pitanju program 9 koji je bas za kolace.
kolac sa bademom
3 jaja
105 gr putera
malo soli
135 gr secera(ja sam stavila samo 4 i po supene kasike)
3 supene kasike ruma(stavila sam jednu supenu kasiku ekstrakta za kolace(rum), posto nemam pravi rum)
155 gr brasna(ja sam stavila pola belog, pola jecmenog integralnog, posto nisam imala dovoljno belog i bez obzira na to je ispao ekstra)
135 gr badema u prahu
2 kasicice praska za pecivo.
pise u jedanom drugom receptu da se prvo umute jaja sa secerom i soli, pa sam ja tako uradila i za ovaj, pre ubacivanja u posudicu iz pekare, pa onda redom ostali sastojci.
evo ja sad nasiroko i dugacko, ukus savrsen, jedino se malo vise trunio, ali kontam da je mozda zbog tog integralnog brasna...

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.11.2013 22:05:25 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pekač za hleb i recepti
10.11.2013 16:14:42   
jovicaa
danas sam isrpobala taj brzi program za hleb, broj 8. gotov hleb za sat i 20 minuta. a stavila sam sastojke po receptu za farmersku veknu, s tim sto sam stavila i malo maslinovog ulja i pola zivog kvasca(prvo sam ga pustila da naraste u malo mleka) i ispao je superuser posted image
za koliko vi vremenski pojedete tu veknu? recimo onu srednju meru u koju ide 500 gr brasna... mene je sramota da kazem da mi to pojedemo bez problema za 2 obroka strasno..

ja inace uopste ne jedem hleb, ali kad napravim ubijem se od hleba...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.1.2014 23:36:18   
Torbica
Jovice, hvala! Tek sad videh ovo! Probacu pa javljam!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pekač za hleb i recepti
1.2.2014 15:35:41   
Didy
IZVORNA PORUKA: jovicaa

za koliko vi vremenski pojedete tu veknu? recimo onu srednju meru u koju ide 500 gr brasna... mene je sramota da kazem da mi to pojedemo bez problema za 2 obroka strasno..


Mi veknu od 700g pojedemo za 2-3 dana, kako kad. Nekad se razvuče i na 4. Deca doručkuju u vrtiću, ručamo uglavnom bez hleba, mm jede na poslu, nekad dođe tek kasno uveče, ja možda za doručak pojedem jedno parče, još ako za večeru pravimo projice ili im skuvam griz, desi se nekad da 2 dana ni ne načnemo hleb.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pekač za hleb i recepti
7.5.2014 18:53:22   
Klarita
Je l' imate preporuku za neku marku? Neki poseban model...ne razumem se, a vec duze vreme razmisljam da kupim.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pekač za hleb i recepti
7.5.2014 18:58:44   
nata11

IZVORNA PORUKA: Klarita

Je l' imate preporuku za neku marku? Neki poseban model...ne razumem se, a vec duze vreme razmisljam da kupim.

Ja sam moj poklonila a kad vidim kakvih lepih recepata ima dodje mi da se upucam user posted image Posebno mi je lep onaj sladak hleb.

_____________________________





(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pekač za hleb i recepti
7.5.2014 20:55:13   
Anoniman
Ja imam ovu i prezadovoljna samuser posted image
KLIK

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pekač za hleb i recepti
7.5.2014 20:58:20   
Torbica
Moja je Clatronic i prezadovoljna sam!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pekač za hleb i recepti
7.5.2014 21:07:28   
Didy
Ja sam imala neku no name, tj. tesco robna marka, kupili je u Tesku u Segedinu na akciji za neke smešne pare. Elem, više je nemamo, pokvarila se, mm misli da će je moći popraviti, pa možda nije najpametnije uzeti tako neku no name. Mada, odradila je svoje, baš se naradila kod nas. U proseku je svaki drugi dan nešto pekla. user posted image I sad sam kao luda bez nje, baš sam se navikla. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.5.2014 23:12:42   
Didy
Ne može da se popravi. user posted image Spremio je mm da je baci u smeće.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.5.2014 23:17:34   
dijana1*
Bas mi je zao Didy, jos ako ste se navikli na nju......user posted image
Vec duze vreme merka da kupim pekaricu i nikako.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.5.2014 23:19:17   
vikiveki
Torbi i ja imam kao ti tu Clatronik,za sad je OK,ima već 5 godina možda i više kako je koristim. Mada moram priznati da je ne koristim puno, jer moji ukućani više vole hleb koji ja umesim i pečem u rerni,tako da je koristim samo kada nemam vremena da čekam da testo nadolazi i da ga ja mesim

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.5.2014 23:22:00   
Didy
Naša je radila svaki dan, nekad i dva puta na dan, jednom hleb, drugi put nešto drugo. Pošteno je odradila svoje. Gledam sad preko tehnomanije šta ima...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pekač za hleb i recepti
31.5.2014 23:24:49   
vikiveki
Didy,mislim da ti je najbolje da kupiš neku bolju marku pošto je već puno koristiš

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Riba na pireu od graška
Ringerajin kuvar: 17 joka



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here