|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:15:10   
daca77
A ovi dr ne znaju sta rade...pisala sam mnogima da mi kazu vezano za ove moje vrednosti FSH od 3,47 i LH od 3,7 i misljenja su podeljena...po nekima je ok, a po drugima je u pitanju PCOS...user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:23:03   
bluka
joj daco, teško da ti mi možemo savjetovati nešto kad i doktori imaju različita mišljenja. moj savjet, izaberi jednog i drž' se njega/nje, inače ćeš se rastrgnuti tražeći odgovore na raznim stranama.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:27:00   
daca77
Mislila sam da se drzim ovoga, ali mi je potpuno neozbiljno da mi preporucuje uzimanje leka a da nije izvrsena bilo kakva druga analiza

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:35:10   
bluka
svaki će imati nešto što ti neće odgovarati, to je jednostavno tako. ako si ga izabrala, onda mu i reci da hoćeš da detaljnije uradiš analize prije nego što počneš piti terapiju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:38:17   
daca77
Ovaj, kao i mnogi drugi to ne dozvoljavaju...problem je sto ne mogu da se s' njima raspravljam i ubedjujem jer je sef tima za VTO kod nasuser posted image
ostaje da cutim i trpim user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 11:39:18   
bluka
ne znam...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 22:09:27   
lidija 011
Mozda bi bilo najbolje(da bi bila sigurna da je PCOS) da u privatnoj laboratoriji odradis insulinijemiju, tj. kontrolu glukose par dana...pitaj ih da li postoji mogucnost za to...ako ne moze, onda aparatom za mjerenje secera, kod kuce, ujutro prije dorucka(i prije slatke kafe), posle dorucka 2 sata, poslije rucka 30 min i poslije vecere 1 sat...tako 2-3 dana i vidjeces prosjek vrijednosti...kasne li ti ciklusi, imas li ovulacije, jesi li malo punija u predjelu stomaka, imas li nezeljene dlacice po licu i oko bradavica na grudima...to su sve znaci za PCOS, ali ne mora da znaci...imas temu PSOC, tamo ces naci sve vezano za PSOC...zelim ti srecu i nemoj da se nerviras, nije to nista strasnouser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 22:19:07   
Anchy_Ljuba
daca77 nadam se da cu bar malo pomoci... Ovo sam nasla na nekom sajtu


Folikulopoticajni hormon (FSH) Dan 33-20 mIU/mlFSH se često koristi kao mjera jajnih rezervi. Oćenito, ispod 6 je
odlično, 6-9 je dobro, 9-10 osrednje, 10-13 rezerve koje se smanjuju,
13+ veoma teško poticajne. U testiranju PCOS LH:FSH omjer može se
koristiti za postavljanje dijagnoze. Omjer je obično blizu 1:1, ali ako
je LH viši, to jedan od mogućih znakova PCOS.

Lutenizirajući hormon (LH)Dan 3< 7 mIU/mlNormalna razina LH slična je onome FSH. LH viši od FSH je jedan od znakova PCOS.   a ewo i linka pa mozda nadjes i jos nesto http://kutak.forumotion.com/hormoni-f35/fsh-folikulostimulirajuai-hormon-lh-luteinizirajuai-hormon-t215.htm



_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:15:53   
Sanchy
Cao svima,vidim da se dosta razumete u hormonski status pa me nesto interesuje ako neko moze da odgovori...sesnaestog dana ciklusa koji inace traje oko 35 do 37 dana,dr je videla endometrijum 9mm troslojan i puno ovulatorne sluzi ..medjutim nigde nije videla folikul..dala mi je da radim progesteron koji je sedamnestog dana ciklusa bio 8.14,pa sad opet radim za pet dana pa za pet ,znam da u sledecim merenjima on treba da bude visi ako je ovulacija bila..interesuje me vase misljenje o svemu ovome a najvise kako je moguce da imam sve pratece znake ovulacije ali ne i folikul,jasno mi je da postoje ciklusi bez ovulacije ali u takvom ciklusu valjda nemas ni simptome ovulacije?!user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:18:27   
cipiripi
Cao i dobrodosla.. user posted image
Moje pitanje je..zasto ti nije dala da radis sve hormone a ne samo progesteron?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:44:16   
Sanchy
E vidis ja sam ti radila na svoju ruku analize svih hormona treceg ,cetrnaestog i dvadesetprvog dana ciklusa i kada mi se nije svideo prolaktin i progesteron onda sam zakazala kod endokrinologa i pokazala joj te rezultate.Medjutim posto su moji ciklusi produzeni ,po njoj nisam ih radila kako treba,samo je priznala to sto sam uradila treceg dana i napisala da su gonadotorpini u okviru reproduktivnih vrednosti i da sam normoprolaktinemicna...prolaktin mi je bio 863treceg dana,576 cetrnaestog dana i 613 dvadesetprvog dana...Za taj prolaktin se ne nerviram trenutno,posto sam mnogo nervozna osoba a on je povezan sa stresom pa cu to nekako regulisati.Predpostavljam da mi je dala da radim samo progesteron zato sto se po njemu u tom periodu vidi da li je bilo ovulacije ili ne...ili zato sto sam radila te neke analize ranije...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:51:01   
cipiripi
prolaktin itetkako ima veze sa samim folikulima kao i ovulacijom..
a ako nemas folikule..nemas ni zuto telo koje nastaje na mestu prsnutog folikula i to je znak O, a ne samo endometrijum.
sto se tice prolaktina vazno je da ga radis 2h posle budjenja, a ako se sumnja na njegovu povisenu vrednost onda se radi vremensko merenje prolaktina koje podrazumeva da vadis krv isti dan 4x, na primer..u 10h, 16h, 20h, i 23h..
to sve zavisi kako ti dr odresi..

progesteron i nije neki pokazatelj da li imas O ili ne..to ne mora da znaci nista...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:52:09   
Sanchy
Inace hvala na dobrodoslici...user posted image ...a nisam ni taj prolaktin bas uradila kako treba tu se radi dnevni profil koliko sam upucena,ali nema veze verovatno ce i to doci na red...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2010 23:57:05   
Sanchy
Da..isto mislimo sto se tice prolaktina..a za progesteron sam procitala da ako u narednim merenjima bude visa vrednost od ove 8.14 koliko sam imala sedamnaestog dana onda je kao ovulacija bila...ne znam..moja dr u domu zdravlja kaze da zuto telo ne moze da se formira odmah nakon pucanja folikula,ne znam ni to da li je tacno...uglavnom vece pre uz mene je boleo stomak dva tri sata i bio je nadut,sto je opet znak ovulacije ...nije mi bas sve to jasno...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:01:39   
cipiripi
Tacno je da se ne formira odmah..formira se nakon 48h otprilike..
Ali jasno se vidi prsnut folikul koji nakon pucanja izgleda kao neka mrlja u nekom nepravilnom obliku.. (kao sestokraka zvezda na primer).
Ili ga ima ili ga nema..ili ga je bilo ili nije.. nemoze da se nista bas ne vidi.. mora neki trag da ostane..
Mislim da sam postavljala slike kako to izgleda u temi "Infucijencija zutog tela"-baci pogled tamo user posted image

a kakvi su ti Fsh i Lh?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:08:01   
Sanchy
U pravu si,pre dva meseca sam bila privatno na uz i ta dr je videla kolabirani folikul ali nesecam se koji je dan ciklusa bio...a ova sad u Klinickom centru nije videla nista...slazem se ja da je moguce da u ovom ciklusu nema folikula ali zasto onda imam sve simptome ovulacije?Onda ne bi trebalo ni njih da bude logikom stvari...FSh mi je bio 4.7,a LH 3.9 treceg dana ciklusa sto je i po jednoj i po drugoj dr dobro...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:11:52   
cipiripi
Jeste ok..a jel se secas koliki je bio estradiol 14dc?

Sto se tice kolabiranog folikula to nije ok...
Folikul puca od 20mm-22mm.. to je neki prosek..sve sto je ispod(kolabirajuci folikul) ili bas iznad(perzistentni folikul) nije ok...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:18:05   
Sanchy
To vidis nisam znala za kolabirani folikul,ona je rekla da je to ok ,to znaci da je pukao po njoj...za perzistentni znam to znaci da ne moze da pukne..estradiol je bio 161 cetrnaestog dana sto je u okviru referentnih vrednosti...kako je sve to komplikovano...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:26:00   
cipiripi
jeste pukao ali ne kad treba tako da nema nista od O ako je on takav...
a perzistentni folikul takodje nema veze sa O odnosno zutim telom..sve se tad poremeti..
otekne ti jajnik, ume da bude jako bolno..meni je u januaru perzistentni folikul bio jakoooo veliki..jajnik mi je bio duplo veci.. imala sam jake bolove..

evo nasla sam slike..

OVO TI JE PRAVILNO ZUTO TELO..

user posted image



e ovo crno sto se vidi..tako izgleda degradacija/deformacija folikula kad pukne...

user posted image




_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:31:58   
Sanchy
Onda folikula nije ni bilo...pre pet meseci na primer na uz moje dr iz doma zdravlja imala sam folikul 23 mm,i sve pratece simptome O koje sam imala i sad zato sam zbunjena..da li mozes da imas simptome ovulacije iste kao u vreme kada je bilo folikula,a da folikula sada nema?Ako je to moguce onda je to to..nije ga bilo jednostavno..

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:37:02   
cipiripi
meni je jedini znak O bila vaginalna sluz..mada i to me je nekad zbunjivalo..tako da sto se tice simptoma..ja se nisam sa tim opterecivala..iskreno user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:47:22   
Sanchy
Hvala ti puno ja ti se opterecujem sa svim stvarima koje mi nisu logicne,sta cu takva sam ceo zivot i dok nesto ne resim lupam glavuuser posted image ,a sto se svega napisanog tice,nisam ti se ja opteretila time da li cu moci da zatrudnim ili ne,sve je to resivo i da imam manjak progesterona i visok prolaktin,nego sto mi jednostavno nije logicno eto ,kad sam budala ,sta reci...hvala ti na vremenu koje si potrosila na mene,videcemo sledece rezultate progesterona a zakazala sam i novi uz kod moje stare dr sl.meseca posto u klinickom to sve ide sporo,endokrinolog mi je zakazala da sa rezultatima dodjem tek u septembru..uzas...pozzzz

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:52:18   
cipiripi
ma nisi me razumela..dosta sam ja bila operecena ali nisam sa tim znacima O (nikad nisam radila Lh testove, nikad nisam kupila maybe baby..i te stvari) user posted image
jednostavno sve sam sama istrazivala..jer nekad moras i na taj nacin da se boris za sebe..

progesteron je najmanji problem..on se lako nadoknadjuje tako sto se pije od 10dc tako nesto..nisam to sigurna.. meni je tad bio dobra ali mi je padao nakon O..pa ti vidi jel to ima logike ili ne user posted image

jednostavno svaka od nas je individua koja je za sebe, neke stvari ipak ne mogu da se generalizuju..

na prvom mestu ti je da uradis dnevni profil prolaktina..pa zatim sve ostalo...

ja sam tu ako imas pitanja.. i ne zahvaljuj se , nema na cemu... user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:53:30   
Sanchy
Inace i moja dr u Visegradskoj je Dr.Spremovic ,sad sam citala neke starije postove i vidim da ste diskutovale o njoj...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2010 0:54:59   
cipiripi
Da, pisale su devojke o njoj..
Moja drugarica je imala pregradu u matericu, uspesno joj je uradila operaciju, snizila prolaktin.. i ako Bog da.. da cujem od nje da je user posted image user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 18.6.2010 0:55:26 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Cemu se vise obradujete?
VVVV

Cemu se vise obradujete? Kad dobijete odelce za bebu/dete koje:

fantastico izgleda, ali cete ga obuci samo par puta (59%)

ce nositi svakodnevno ali izgleda obicno (41%)


Ukupan broj glasova: 179

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here