|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gorušica (kiselina) !!
2.9.2018 14:42:46   
mama ivane
Ubi me gorusica vec 3 nedelje svaki dan po ceo dan katastrofa!

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Gorušica (kiselina) !!
14.11.2018 11:53:50   
malenanena
Nova sam i izvinjavam se ako sam možda promašila temu. Naime, pored gorušice, mučnine i jutarnjeg povraćanja, najveći problem mi je gađenje. Gadi mi se bukvalno na svu hranu! To ide toliko daleko da ne mogu ni da gledam druge kako jedu. Kada u seriji ili na filmu jedu, moram odmah da menjam, evo gadi mi se samo dok pišem o tome. Naravno, sve vreme me nutkaju hranom, ne mogu da se ubeđujem sa njima, naročito sa svekrvom user posted image . Ovo mi je prva trudnoća, dugo očekovana (4 godine sam se borila za ovu user posted image ) i sad mi je najgore što ne mogu ništa da jedem, pa sve vreme brinem da mi je beba gladna. Znam da to možda zvuči blesavo, ali šta ću, brinem. 6. nedelja sam i moja dr kaže da beba uzima od mene sve što joj treba. Volela bih da mi neko ko je imao slično iskustvo kaže koliko ovo traje, je l postane u nekom trenutku lakše?

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Gorušica (kiselina) !!
14.11.2018 12:00:41   
malenanena
Zaboravila sam da kažem da gađenje kod mene traje već dve nedelje.

(odgovor članu malenanena)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Gorušica (kiselina) !!
14.11.2018 12:35:08   
Maslacak15
malenanena,

cestitam na trudnoci! kao drugo da te utesim opusti se beba sigurno nije gladna. 100 %. To je sve priroda udesila. Kao trostruka mama imala sam " zadovoljstvo" da svaki put oset_im lepote prvog tromesecja u punom sjaju, to znaci povracanje do besvesti bar pet puta dnevno. u 13 oj nedelji trudnoce sam kao posledica uvek imala -3 kg u odnosu na period pre trudnoce. Pa je sve bilo u savrsenom redu, sta vise sva deca su mi rodjena jako krupna i jaka. Sve je to biologija smislila i ima teorija da je smisao gadjenja i mucninca dda se ogranici unos potencijalno kvarljivih i stetnih namirnica i zastiti embrion u najdelikatnijem perioduuser posted image Bitno je samo da ne dehidriras, znaci unosi sto vise moze tecnosti i elektrolita. Uzivaj u trudnoci.

kod mene su tegobe prestajale u 13 oj nedelji kao rukom odnesene. I posle sam bila super fit!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 14.11.2018 12:36:09 >

(odgovor članu malenanena)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Gorušica (kiselina) !!
15.11.2018 14:09:00   
malenanena
Maslacak, hvala puno na čestitikama i odgovoru! Inače sam mršava i ne jedem puno, a uvek sam mislila da ću bar u trudnoći imati apetituser posted image . Samo da beba ima sve što joj treba, izdržaću koliko god da ovo potraje!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Gorušica (kiselina) !!
10.12.2018 19:47:44   
Sonja976
ja sam jela kokice, sirovi badem i donat mg voda

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Gorušica (kiselina) !!
10.12.2018 19:50:34   
vocicana
Za gorusicu u trudnoci, pila sam Controloc, jer nikakvi pasulji, pirinac i sve slicno nije pomagalo. Dosduse nisam stalno, ali sam pila, jer sam jedino tako mogla da prezivim taj haos.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sonja976)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Gorušica (kiselina) !!
10.12.2018 19:55:59   
Anci.Ja.
Od 9.5 meseci nisam povracala 1,5 samoOno sto sam jela u prvm trimestru u 3em nisam mogla ni da omirisem,jela sam i posle 5 min sve povratim,bar se mengh tako cinilo,dobila 12 kg u trudnoci,beba rodjena sa 3,4 kg

(odgovor članu malenanena)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Gorušica (kiselina) !!
10.12.2018 20:00:58   
vocicana
To je extra tezina i sve! Beba uzme sta joj treba

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anci.Ja.)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: kiselina!!
10.12.2018 20:04:01   
Stefanovamama
Meni je pomogla samo Plazma :) sve su to normalne stvari :) 

(odgovor članu saka)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: kiselina!!
10.12.2018 20:04:55   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Stefanovamama)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: kiselina!!
11.12.2018 2:00:40   
Jeca1
Meni je pomogao badem.

(odgovor članu Stefanovamama)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: kiselina!!
11.12.2018 6:11:27   
Jekica86
Donat mg. Kraj 9 tog je bio pracen jakom gorusicom

(odgovor članu Jeca1)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Gorušica (kiselina) !!
12.12.2018 14:06:05   
Jeca1
Tako je i meni bilo, do petog meseca ali posle mi je bilo lakse.

(odgovor članu malenanena)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Gorušica (kiselina) !!
1.3.2019 15:04:07   
Sanidej
Ako mucnina nije pracena cestim i obilnim povracanjem terapija nije potrebna. U slucaju da jeste (moj slucaj) moze se uzeti Omeprol, Nolpaza, Controloc..

(odgovor članu Jeca1)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 17:46:04   
Kvakvak
Jesti manje obroke, i nikad odmah nakon obroka ne sme da se legne...

(odgovor članu ancika)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 18:23:33   
Reny90
Meni je pomogao samo Rupurut 

(odgovor članu Kvakvak)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 21:02:42   
Raja.B1991
Rupurut, Fomela i lizalice za mucninu su odlicne i pomazu bas. 


(odgovor članu Reny90)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 22:55:49   
Jeka984
Meni je pomagala Donat Mg voda. Jedino ona. Nikada nisam povracala, ali sam cesto imala kiselinu u zeludcu.

(odgovor članu Raja.B1991)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 22:59:57   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ako mucnina nije pracena cestim i obilnim povracanjem terapija nije potrebna. U slucaju da jeste (moj slucaj) moze se uzeti Omeprol, Nolpaza, Controloc..



Contoloc!?!?!?!? U trudnoci???? Meni je 10 doktora reklo da ne sme ni slucajno, kao ni nolpaza, jer je to pre trudnoce moja dugogodisnja terapija. U trudnoci ni slucajno. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Gorušica (kiselina) !!
19.4.2019 23:26:44   
Nensiq
Meni je u trudnoci ublazavala gorusicu samo Donat Mg voda. Ima jak ukus, kao soda bikarbona ali je pomagala. Kad krene gorusica, uzmem nekoliko gutljaja. Provereno pomaze


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Gorušica (kiselina) !!
20.4.2019 7:35:20   
Kvakvak
Samo ne prejedanje..

(odgovor članu Nensiq)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Gorušica (kiselina) !!
20.4.2019 7:36:00   
Kvakvak
Controloc ni slucajno ne sme u trudnoci!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Gorušica (kiselina) !!
20.4.2019 18:12:57   
Ivana Djordjevic
U trudnoci mi je gorusicu stvarao samo kupovni hleb, cim sam ga izbacila nije je vise bilo


(odgovor članu Kvakvak)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Gorušica (kiselina) !!
20.5.2019 19:24:21   
nata11
Jel ko jos koristio Fomela u trudnoci? Da li sme sigurno zbog alumin koji sadrzi? 






_____________________________





(odgovor članu Ivana Djordjevic)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here