|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
9.3.2012 13:36:13   
anuksunamun
Meni je svrabez poceo pre dva dana...i mislim ako bude trajao do porodjaja ima da odlepim...plihovi se jos uvek ne javljaju,osim par njih koji izgledaju kao ujedi pa prodjuuser posted image dok nisam procitala temu ,mislila sam da sam pazarila shugu grrrrrruser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
9.3.2012 13:46:17   
*Alexx*
Anck, ne mora da znači da imaš PUPP. Možda se samo koža rasteže pa to svrbi. Maži se buterom od kokosa, kažu da to baš pomaže - ja za to nisam tada znala. Uglavnom se PUPP povezuje sa strijama i češće se javlja ako nosiš dečaka. Čim krene koprivnjača, pravac kod kožnog ili alergologa (nisam pametna ko je nadležan po ovom pitanju, mene su slali i kod jednih i kod drugih) da ti da neku kremu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
9.3.2012 13:53:54   
anuksunamun
Puter od kokosa????idem oma da ga pazarim..ima i mast na kojoj se sprema hrana?nemam plihove ali me svrbi sve od glave do pete....hvala na savetuuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
9.3.2012 14:04:51   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Puter od kokosa????idem oma da ga pazarim..ima i mast na kojoj se sprema hrana?nemam plihove ali me svrbi sve od glave do pete....hvala na savetuuser posted image

Ima valjda neki za telo, nije onaj na kojem se sprema hrana user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
11.3.2012 0:34:58   
crazymama
mene uzasno svrbe stopala, odozgo... sinoc kad sam isla na masazu, mislila sam da cu orgazam da dozivim dok mi je masirala stopala, jer me je ujedno i cesala hahahahahaha... blam!
inace, nemam nikakve plihove, samo crvenilo kad cesem!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
11.3.2012 0:48:40   
anuksunamun
Ovo cudo od kokosa radi ,mene vise ne svrbi ...lepo sam spavala ....dakle cocoa butter....divna krema

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
11.3.2012 13:05:28   
crazymama
anuk, koji si kupila i gde?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
12.3.2012 2:59:49   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: crazymama

anuk, koji si kupila i gde?

Ja sam u ottawi,tu sam ga i kupila,a marka je palmers...user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
12.3.2012 9:30:54   
*Alexx*
Super, Anuk user posted image Pomogla sam trudnici, to se računa kao dobro delo za celu nedelju user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
12.3.2012 10:17:59   
crazymama

IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: crazymama

anuk, koji si kupila i gde?

Ja sam u ottawi,tu sam ga i kupila,a marka je palmers...user posted image


hahaha, tako mi i treba kad ne citam gde si :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
20.8.2012 16:37:07   
MicinaMama
Gledam ove slike ali mislim da kod mene nije to....nije tako veliko ni krupno...

Meni je pre neki dan...prvo izasao nekakav osip sitne crvene tackice koje mnogo svrbe na unutrasnjoj strani podlaktice,malo se povukao i ponovo izasao i nije se povlacio,sledeci dan se javio na gornjem delju stomaka.Zeru krupnije ali nisu nabijene jedna do druge kao na podlaktici...strije sam dobila pre nekih dve nedelje u jednom danu i malo me svrbuckaju ali su bas strije..i onda mi se gust osip juce prosirio na jedan deo ledja,a danas je jos veci i uzasno svrbi...Neznam da li je to taj puppp...ali kada pogledam ove slike ovo je nesto glomazno kod mene nije bas toliko...

Sta vi mislite?I kom lekaru da idem?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
2.7.2013 19:27:10   
Sabrinica
Ljudi ovo nije normalno koliko svrbi! Bila sam kod dermatologa i dala mi je neku didermal mast da mazem dva puta na dan i to nedelju dana a ako se ne povuce da se javim u klinicki! Ja sam sada u 37-oj nedelji i jedino sto me brine jeste jel moze ovo stanje da utice na bebu? Jel zna neko? Istrazivala sam malo po internetu i nasla sam i da moze i da ne moze, en znam sta je tacno.. Hvala unapred!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
10.12.2013 4:46:06   
dijana1*
Ovo je katastrofa:-( sva sam se rascesalauser posted image
Nema gde me ne svrbi, vrat,ruke,lice,glava,tabani,dlanovi,dupe..... ma sve od glave do peteuser posted image
Samo sto nemam plikove kao na ovim slikama ali me uzassssssno svrbi!

(odgovor članu Sabrinica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
29.1.2014 21:56:50   
Milica cica
Meni se pojavio neki osip po stomaku,u gornjem delu ispod grudi, površina je veličine tenske loptice, kao crvene tačkice. Imam to od pre možda dva meseca, ali se pojavi pa se povuče. Unazad dva dana je počelo baš da svrbi. Sad ne znam šta bi to moglo biti. Inače su mi crveni i dlanovi. Jel neko možda zna?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
6.7.2014 16:35:26   
Vanda
Ovo je izgleda i moj problem. Stomak sa tackicama i svrbi neizdrzivo. Gornji dio dobro otecenih stopala vec sedam dana tusiram hladnom vodom ...........stanje za zivcani slom user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.3.2015 6:38:17   
serpica
Ne znam da li sam na pravoj temi ali aj da pitam:
pocele su da me svrbe i ruke i noge,zapravo podlaktice i listovi na nogama,dole nisko kod clanaka i to obicno posle tusiranja. Mislila sam da je mozda reakcija na neki gel za tusiranje pa sam promenila i to,medjutim nije,odmah nakon tusiranja krene svrab i to takav da imam utisak da cu kozu da oderem od cesanja...probala sam i odmah da namazem mleko za telo ali ne pomaze jedino kad izdrzim da se ne cesam onda prodje ali to je tesko..ima li neko savet?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.3.2015 8:24:58   
Maraj
Serpice da ti nije suva koza? Cim prodje samo od sebe ne verujem da je nesto ozbiljno

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.3.2015 8:27:31   
Maraj
Moja rodjaka je dobila svrab negde u 8.mesecu ali se osula po nogama. Ispostavilo se da su se aktivirala neka antitela tj ladno je dobila alergiju na nerodjenu bebu. Ka am to prvi put cula da postoji. Uglavnom nista strasno. Jesre bila na ispitivanjima al je sve proslo ok.
Naravno to nije kod tebe jer ti nemas osip. Pa pretpostavljam da ti nije suva koza

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.3.2015 10:23:56   
serpica
Maraj nije mi suva koza i ne peruta se,nemam osip ali kad se rascesam onda ostane crvenilo i neke tacke crvene sitne...i to samo kad se tusiram ovako ne..na kraju ce da ispadne da sam alergicna na vodu user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.3.2015 10:27:10   
jabudic
ŠErpi, mene svrbi stomak, ali zato jer mi se koža širi i dosta mi je suva. Čim namažem prodje.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
10.8.2015 3:40:00   
LIDIJA STEVAN
Drage ja sam izgleda jedna od tih sa ovom dijagnozom..svrab se pojavi od pre pet dana,crvenilo i male bubuljice u pocetku a kasnije sitni plihcici..na unutrasnjim delovima butina i listovima i spoljasnjim isto,na gluteusima,na rukama nadlaktice sa unutrasnje strane,uzasno svrbi,bila sam dermatologu,dobila lemod solu dva puta,aerius i belocom kremu da mazem ali ne vredi..malo se smiri posle injekcije pa kasnije izadju nove ospe i mnogooooo svrbi..ja sam u 32 nedelji trudnoce,nosim decaka,ako ce ovo potrajati do kraja trudnoce ja cu poludeti nacisto..sva sam se osugavela od cesanja...

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
10.8.2015 13:12:03   
dijana1*
Lidija sada vidim da sam imala i ja problem u trudnoci ali iskreno zaboravila sam sta se tu desilo. Vidim da sam posala 10.12. a porodila sam se 17.12. Kratko je trajalo mozda sam zato i zaboravila.
Secam se da mi se u prvoj trudnoci oko 4 meseca pojavio osip po telu i da sam se bas cesala. Pogotovo stomak. A par puta mi se desilo i u prvoj i u drugoj trudnoci da mi lice bukne , budem crvena kao rak pa se povuce.
Nikada nisam imala problema sa alergijama ali posle prve trudnoce sam primetila da imam uzasne alergije oko aprila i septembra i to se uvek potrefi da budem negde u prirodi gde ima dosta bubica i posle toga mi se pojavi alergija koja uzasno svrbi.
U subotu uvece sam bila bas u prirodi i ujutru kada sam ustala pojavio mi se osip na preponama koji me svrbi. Namazala sam cortinat kremu i dosta se povuklo. Za sada se ne siri.
Ne znam sta da ti kazem ali jos dosta imas do porodjaja. Mozda ne bi bilo lose da se konsultujrs sa ginekologom i da te zadrze u bolnici i detaljno sve pregledaju. Ne zvuci mi to bas naivno kod tebe.
Javljaj sta se desava.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 10.8.2015 13:13:46 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
10.8.2015 13:16:25   
dijana1*
Ja sam kod sebe primetila da cim budem u prirodi dobijem alergiju. To budu plikovu , ma uzasno izgleda.
Jesi li ista menjala u poslednjih par dana. Negde bila, hrana, prasak, kupka ....bilo sta???

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
12.8.2015 7:53:03   
LIDIJA STEVAN
Dijana,nista novo od hrane nisam uvodila,jesam uzela novi prasak za ves ali mi se osip pojavio pre toga dan...kazu da se ove alergije javljaju u trudnoci oko 35nedelje,meni se javila u 32 nedelji..evo danas osmi dan ja sa alergijom..do petka imam terapiju urbasonom..pa cu dalje videti sta kazu na klinici sta da radim..polude od svraba..razumes me..

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: PUPPP - Pruritic Urticarial Papules and P...
17.12.2018 22:21:18   
dunja RR
Ovako je kod mene, ali ne znam sad šta je bilo kod anukna kraju ..

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

Meni je svrabez poceo pre dva dana...i mislim ako bude trajao do porodjaja ima da odlepim...plihovi se jos uvek ne javljaju,osim par njih koji izgledaju kao ujedi pa prodjuuser posted image dok nisam procitala temu ,mislila sam da sam pazarila shugu grrrrrruser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here