|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekspertni UZ
14.5.2014 16:45:53   
Mariya
Simče, meni je u prvoj trudnoći beba bila manja za 2 nedelje po UZ nego po ciklusu, baš kao i tebi, pošto sam i ja tad imala cikluse na oko 38-39 dana. Sad, u drugoj trudnoći, po UZ beba je manja 4 nedelje nego po ciklusu, zato što su mi se ciklusi posle porodjaja produžili na 45-50 dana. To je mom dr. koji vodi trudnoću sasvim jasno i trudnoću mi vodi i računa po UZ. Ali svaki put kada odem kod nekog drugog dr.( na ekspertni UZ recimo) svi prave famu kao aaaa, pa beba je manja 4 nedelje, to nije u redu, a najčešće ne pitaju za cikluse nego odmah dižu panikuuser posted image . Tako da ne bi trebalo mnogo da se nerviraš zbog toga, bitno je samo da imaš dobrog doktora koji zna za to.
E sad, što se tiče tog fokusa tu stvarno ne znam šta da ti kažem, možda se javi neko ko zna. U svakom slučaju, ne brigaj puno!!user posted image

(odgovor članu Simče)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ekspertni UZ
15.5.2014 8:41:23   
Simče
Mariya, hvala ti puno na odgovoru. user posted image Znači mi dosta da čujem da je neko imao sličnu situaciju. Inače, ja sam ovoj doktorki u Frontu i naglasila da su mi ciklusi u periodu kada sam zatrudnela bili na 35 i više dana, medjutim, ona taj dan kao da je bila gluva ili jednostavno ništa nije dopiralo do nje. Pitala sam je i nešto za posteljicu, medjutim, ni to izgleda nije konstatovala jer odgovor nisam dobila... To ti je valjda kad naidješ tako na nekoga kome nije dan... user posted image A to za hiperehogeni fokus, čula sam da je i to nešto sa čime čak 50% zdravih beba radja i da se to uglavnom u prvim danima, mesicma života izgubi... Ili čak i do porodjaja... E sad, ja bih ipak komentar o tome od nekoga ko je stvarno imao takav slučaj kod sebe... Pa, eto, ako ima neko da mi odagna brige bila bih jako zahvalna... user posted image user posted image user posted image
Tebi Mariya hvala još jednom što si mi bar pola brige sklonila... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ekspertni UZ
22.5.2014 9:24:04   
daca77
A kako se radi ovaj UZ-vaginalno ili preko stomaka?

(odgovor članu Simče)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ekspertni UZ
22.5.2014 10:49:34   
Simče
Daca77, koliko ja znam, s obzirom da se ovaj ultrazvuk radi izmedju 22-ge i 24-te nedelje svima se radi preko stomaka... Bar je tako radjen trudnjačama user posted image sa kojima sam ja pričala a i meni user posted image Meni je jedino prvi ultrazvuk radjen vaginalno, jer je trudnoća bila mala (šest nedelja), pa da bi doktorka lepše videla itd...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ekspertni UZ
22.5.2014 11:17:20   
jole82
Daco i meni je radjen EUZ preko stomaka...samo prva 2 pregleda vaginalno...al prvi sam otiša mnogo rano odmah posle testa pa se nije ništa videlo pa moradoh za nedelju dana opet..Sve ostalo je bilo preko stomaka..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Simče)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ekspertni UZ
23.5.2014 23:14:27   
bossanova
Daco, meni je taj prvi expUZ radjen i preko stomaka i vaginalno, jer se beba zavukla skroz pozadi negde, a mala je, pa nije mogao dobro da je vidi.
Ja sam oduševljena detaljnošću pregleda i šta se sve vidi, naročito na bebironu koji ima 4cm user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ekspertni UZ
23.5.2014 23:19:11   
anci kv
u 22 nedelji,preko stomaka. Vaginalno u početku dok je sve sićušno

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu bossanova)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ekspertni UZ
27.5.2014 12:21:26   
Simče
Drage, molim vas za odgovor, mišljenje ili iskustvo... Šta je HIPEREHOGENI FOKUS i da li je opasan po plod? Meni već drugi put kažu da bebac ima taj hiperehogeni fokus u obe komore... PRESTRAVELJENA SAM jer NIKO ali ama baš NIKO od tih lekara kod kojih sam bila u Frontu "NEMA" vremena da objasni šta je to i da li je ozbiljno ili ne, nego jedva čekaju da završe preglede koje imaju za taj dan i neće ni da te saslušaju niti bilo šta, već te pored toga što ne konstatuju nijednu tvoju reč i pitanje, šljapkaju po ruci uz povike "Ajde, ajde, ustaj, ustaj!"... Revoltirana sam i besna do beskraja... user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ekspertni UZ
28.5.2014 18:14:18   
daca77
Zvala me je dr Novakov i potvrdila sve ono sto je Maslacak pisala...user posted image
Uglavnom, ona nije za to da bilo sta dalje ispitujem, jer smatra da je rezultat dobar.

(odgovor članu Simče)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ekspertni UZ
1.6.2014 22:54:28   
bossanova
daco user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:12:52   
lelaigor
Imam pitanje. U prvoj trudnoći sam radila drugi ekspertni UZ u 24. nedelji, privatno, jer moja dr to ne radi. Sad sam radila amniocentezu, i sledeći pregled kod dr imam 05.09. kad sam kraj 24. nedelje i ona mi ništa nije spominjala taj drugi ekspertni UZ da treba da ga uradim. Da li je neka bila u sličnoj situaciji? Je li moguće da me ne šalje zato što sam radila amnio pa će tu da vidi šta treba?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu bossanova)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:18:03   
lesica
Lelo, koliko je meni poznato, na drugom EU se gledaju organi detaljno, mislim na fizički izgled i eventualne nedostatke, a to već na amnio ne može da se vidi.
Ja bih pozvala dr, da vidim šta da radim.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:22:50   
lelaigor
PA, moraću je pozvati. user posted image Mada, ona je na godišnjem do našeg viđenja. Snaći ću se nekako. A jel' neko zna u kom periodu može da se radi taj drugi EUZ?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:24:52   
lesica
Meni je nešto u glavi od 20. do 24. nedelje, mada možda može i kasnije... Ne drži me za reč, moraću da obnovim gradivo. Ali kao i inače, to sve zavisi od prakse doktora.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:25:14   
daca77
Juce sam radila i receno mi je da je najbolje raditi u 24.nedelji. Nasi organi su svi super, jedino smo malo lose volje bili i drzali rucice preko licauser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 15.8.2014 13:26:01 >

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ekspertni UZ
15.8.2014 13:27:57   
lelaigor
Eto ti, sad ću se živa pojesti, a džaba mi sve kad je ona na godišnjem. Možda su oni počeli da rade EUZ kod njih. Prvi EUZ mi uvek ona radi, pa možda će i drugi. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 20:21:32   
lesica
Dakle prvi EUZ, tj. pred dabl test:

Amenoreja 13+0
Placentana zadnjem zidu.
Normalna količina plodove vode.
Plodmorfološki uredne građe.
CRL -75,60 mm
NT- 0,91 mm
Vidljiva nosna kost.
BPD - 25,15 mm
HC - 85,65 mm
AC - 66,27 mm
FL - 10,99 mm
TT - 74 gr

Akcija srca ritmična, pokreti uredni.


Btw, dr. je toliko detaljna da je videla i pol, ali ostavila je da zajedno sa L potvrdi na sledećem pregledu kada će ponovo raditi EUZ tj. soft markere u 16. nedelji trudnoće.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 20:24:11   
17 joka
Les,super user posted image user posted image
A sta rece za pol?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 20:25:29   
lesica
Joko, a neeee, tu čast će nakon mene imati ipak L, i taman da dr definitivno potvrdi user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 20:31:48   
big mum
Lesica drago mi je zbog tebe i da ostane sve u najboljem reduuser posted image

Meni je dok.u 13 ned rekao da je dječak a ni pitala je nisam.
Ma to je ionako najmnje bitno ,nek bude sve u redu.
PS možda je vidjela da su user posted image e to bi tek bilo iznenađenjeuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 20:36:58   
17 joka
Les,ma naravno,nek bude sve dobro pol nije ni bitan user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 21:46:52   
Trcosava
Imam neki filing da je bata user posted image

Bitno je da je sve ok, a jedno od dva pola mora da bude user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 22:18:06   
serpica
i ja tipujem na decka user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ekspertni UZ
8.10.2014 23:17:32   
jovicaa
da li neko moze da mi linkuje temu sa slikama sa uz-a?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ekspertni UZ
9.10.2014 6:33:59   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li neko moze da mi linkuje temu sa slikama sa uz-a?



Ako si mislila na ovu temu izvoli user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here