|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:12:31   
Dora
IZVORNA PORUKA: buhla

ja sam vanbracno dete, moja majka se udala kada sam ja imala 2 godine i posle rodila jos 4 dece. Moj otac (ja ga tako zovem, jer mislim da nije roditelj onaj koji te napravi, nego onaj koji te odgaji) nikad nije pravio razliku izmedju mene i ostale dece. On je cak sta vise mene i priznao, vodim se kao njegovo dete iako nisam. I bilo mu je mnogo tesko kada sam isla da se upoznam sa bioloskim ocem (sa kojim nisam vise u kontaktu). 

user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:13:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

moja tetka je usvojila dete. mali je imao 2 godine kad ga je usvojila, sad ima 22.
sa dolaskom u kuci vec se ponasao jako cudno...sad je kriminalac...jako teska osoba, histericna, luda..
geni su cudo, nikada neznas cije je to dete, ko su mu roditelji, sta je povukao..kako se majka ponasala u trudnoci..
mozda cete reci da sam luda, glupa..sta ti ja znam... ali nikada ne bi usvojila dete...
neko je spomenuo...nije bitno ko te je rodi vec vaspitao.. nesto u tom kontekstu, ali kakve gene nosis to nista ne moze promeniti...

ako ne budem imala decu, zivecu sa mm na rancu sa zivotinjama i odgajivacnicom pasa..



....slažem se. Ma možda mu neću ni ja pružiti bolje gene (ali *ebem mu pa valjda ću razmisliti s kim ga želi!)...
..nismo svi isti.


Zapitam se - a šta  je sa onima koji imaju već sedmoro  dece i čekaju osmo...?Ta deca nisu u sirotištu ali zato njihovi roditelji jedva krpe da ih prehrane, moljakaju preko medija da im se pomogne... žao mi dece, gladna , bosa ... pa kud* ćeš osmoro ženo draga a nema pas za šta da te ujede....
ne znam...
samo sam realna...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:14:37   
bebuska
Ja upravo pricam o tome da svi mi iz nekih razloga se ipak ne odlucimo na to..Eto npr ti kazes da nebi mogla da prolazis svu tu proceduru, neko ce navest neki drugi,treci razlog... Ja ne govorim ni o kome konkretno i vec sam rekla da i sebe tu ubrajam. Ja bi volila usvojit djete al zasto se nisam nikad raspitala o proceduri i zasto nisam nikad pokrenula postupak ne zanam...I dal cu ikad to pokusat ni to ne znam...I vjerovatno kad bi sad htjela navodit razloge nasla bih ih dosta... Al nemozes ni ti rec da od toliko parova koji bi usvojili djete malo ko ispunjava uslove? Jeste da je to procedura i da je to tesko ostvarit al opet kazem mnogi koji zele u stvari nikad to ni ne pokusaju...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:24:19   
Dora
Ja sam rekla da bih usvojila dete. Do sad nismo imali uslove a posle nećemo imati potrebu jer sam shvatanja da je bolje manje dece a da im obezbedim sve a tu računam od rođenja pa do završetka studija ili post diplomskih...uključujući i letovanja, zimovanja i razna putovanja...
Kažem, da imam jedno, dvoje, da ne smem ili ne mogu više da rađam, mislim da bih otpočela proceduru (kažem- mislim da bih, nisam ni ja 100% sigurna).
Moja kuma ima jedno dete i mnogo pati što ne može više (i ovo jedno je bio ogroman rizik za njen život) ali je samohrana majka. Ubeđena sam da bi usvojila da može. Uvek se nađe neka prepreka ili nedoumica, nije to jednostavna odluka. Ja se divim ljudima koji imaju usvojenu decu. Zaista.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:28:58   
Anoniman
... bez obzira na proceduru. Da dobijem dete sutra (da je procedura kraća...) isto bih razmišljala.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:36:58   
Dora
IZVORNA PORUKA: kaliopi

... bez obzira na proceduru. Da dobijem dete sutra (da je procedura kraća...) isto bih razmišljala.


Da znaš da to dete nema nikoga na svetu, da je prepušteno ili tebi ili ko zna kome... šta bi? Šta bi te koštalo da ga odgajaš. Jbg, čovek zavoli ribicu ili kera, kako ne dete? Ali, o tome treba dobro i dugo razmišljati i rešiti to sa sobom. Nije lako odlučiti tako nešto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:38:42   
Verus
Ja bih. Tj. mm i ja smo vec o tome pricali, i ako budemo mogli velika je sansa da cemo to jednog dana uraditi...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:44:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: kaliopi

... bez obzira na proceduru. Da dobijem dete sutra (da je procedura kraća...) isto bih razmišljala.


Da znaš da to dete nema nikoga na svetu, da je prepušteno ili tebi ili ko zna kome... šta bi? Šta bi te koštalo da ga odgajaš. Jbg, čovek zavoli ribicu ili kera, kako ne dete? Ali, o tome treba dobro i dugo razmišljati i rešiti to sa sobom. Nije lako odlučiti tako nešto.


Pas i dete nisu isto, draga ali znam šta si htela da kažeš....Šta bi me koštalo -malo neozbiljno pitanje
(ne mislim finansijski-ponavljam-najmanji problem-ne mislim zato jer potiču od tebe nego uopšte, čula sam već ranije povodom ove teme..)...... sa ovim poslednjim se slažem.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:50:53   
Dora
Dobro, malo preuveličavam...user posted image Ma, dovoljno je da čovek kaže svoje mišljenje otome, mislim da svako ima dobre razloge zašto misli tako kako misli. Nikad mi ne bi palo na pamet da nekoga ubeđujem da je to dobro...niti da nije. Stvar izbora. Jedino što ne razumem je kako majka može da ostavi dete? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:52:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Dobro, malo preuveličavam...user posted image Ma, dovoljno je da čovek kaže svoje mišljenje otome, mislim da svako ima dobre razloge zašto misli tako kako misli. Nikad mi ne bi palo na pamet da nekoga ubeđujem da je to dobro...niti da nije. Stvar izbora. Jedino što ne razumem je kako majka može da ostavi dete? 


uh........ to mi ne spominji.......... kakvi god da su razlozi, da crkavam od gladi... ja ne bih jela...!

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:52:14   
cipiripi
za one koje imaju decu...kako bi vase dete to podnelo? pogotovo kada udju u pubertet i postanu djavoli? kada vase dete dodje i grli vas..a to drugo malo..stoji i gleda.. za vase dete je sve to prirodno..za usvojeno na pocetku nije i to moze da ostavi traume..
znam sad cete reci, da ne bi pravile razliku..ali sta ako naprimer se zalomi neki nestasko kao ovaj moj brat pa krene da udari vase dete jer mu ne da neku igracku..tu nastaje komflikt.. ne smete da se derete niti da ga grdite cak i na finjaka, jer ko zna kakve dete vuce gene i sta ce reci sluzbi koja vas nadgleda godinu dana konstantno i pravi pojedinacne razgovore sa vama i sa tim detetom...
to dolazi do sukoba izmedju vase dece i usvojene dece...a mozda i nece doci..
to je mac sa dve ostrice...
razmislite malo i o tome pre nego sto olako kazete "da usvojila bih" ..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:03:56   
Dora
Nije problem kad roditelj nije uvek po strani. Ja nekad loše glumim sudiju i budem nepravedna. Često se jedno dete uvredi i rasplače uz reči "Jeste, ti mene ne voliš" ali ja UVEK nađem način da posle svađe svi budu zadovoljni i da im pokažem da ih jednako volim. Kad sam čuvala kuminog malog dva dana imala sam situacija ali sam dala sve od sebe da ga tretiram jednako ko ove moje i uspela sam. To su deca, nisu neke divlje životinje...treba s njima znati, a kad pružiš ljubav ono ne može biti loše. A ta priča o genima... Ja sam ipak za to da je mnogo stvar vaspitanja i to u najranijem detinjstvu. Moji su različiti, ovaj mlađi je komplikovan i razmišljam da odem kod psihologa da pitam kako da se ponašam s njim jer iskreno treba mi savet...Da ga nisam rodila rekla bih- geni. Pa geni su i ovako. Samo, s puno ljubavi iz dece se izvuče ono najbolje... 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:20:47   
dunja RR
baka od mog muža je usvojila dvoje dece svog devera....dever i njegova žena su mladi umrli, ostalo za njima dvoje male dece, baka mm imala je svoje šestoro, kada je stiglo i ovo dvoje malih u kuću, prababa mm je zaklela mlekom, te njene reči se i dan danas prenose-kada daš zalogaj, čokoladu, bilo šta svom, nemoj da ti se desi da ne daš i deverovom detetu, i tako i bi....ti ljudi su pamtili i pamte VELIČINU bake mm....nikada se nisu osetlili strancima....

< Poruku je uredio dunja -- 11.1.2010 0:23:23 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:23:55   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: cipiripi


razmislite malo i o tome pre nego sto olako kazete "da usvojila bih" ..



slažem se...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:27:58   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: dunja

baka od mog muža je usvojila dvoje dece svog devera....dever i njegova žena su mladi umrli, ostalo za njima dvoje male dece, baka mm imala je svoje šestoro, kada je stiglo i ovo dvoje malih u kuću, prababa mm je zaklela mlekom, te njene reči se i dan danas prenose-kada daš zalogaj, čokoladu, bilo šta svom, nemoj da ti se desi da ne daš i deverovom detetu, i tako i bi....ti ljudi su pamtili i pamte VELIČINU bake mm....nikada se nisu osetlili strancima....


to je nesto drugo... to je ipak "tvoja krv" , i glupo bi bilo da su data u dom, bilo bi za osudu..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:33:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja

baka od mog muža je usvojila dvoje dece svog devera....dever i njegova žena su mladi umrli, ostalo za njima dvoje male dece, baka mm imala je svoje šestoro, kada je stiglo i ovo dvoje malih u kuću, prababa mm je zaklela mlekom, te njene reči se i dan danas prenose-kada daš zalogaj, čokoladu, bilo šta svom, nemoj da ti se desi da ne daš i deverovom detetu, i tako i bi....ti ljudi su pamtili i pamte VELIČINU bake mm....nikada se nisu osetlili strancima....


to je nesto drugo... to je ipak "tvoja krv" , i glupo bi bilo da su data u dom, bilo bi za osudu..



ma znam, ja sam dala jedan primer za koji ja znam....da su ljudi imali svoju decu i usvojili drugu....



< Poruku je uredio dunja -- 11.1.2010 0:37:35 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 0:58:09   
Modessty
Pre nego što nastavite raspravu na datu temu pročitajte šta je pisala žena koja je usvojila dete. Kako je to u Srbiji, koliko traje i šta sve treba. A dobićete odgovore i na druga pitanja, kao što je dilema oko toga da li je dete bolesno ili da li ima psihičke probleme itd.

Tema je Informacije o usvajanju a čitajte postove MmeR

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:00:10   
Modessty
mm i ja smo bili spremni da idemo na VTO i ako nam ne uspe da nadjemo način da usvojimo dete. Živimo kao podstanari i to je otežavajuća okolnost na žalost!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:05:14   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Dora

Nije problem kad roditelj nije uvek po strani. Ja nekad loše glumim sudiju i budem nepravedna. Često se jedno dete uvredi i rasplače uz reči "Jeste, ti mene ne voliš" ali ja UVEK nađem način da posle svađe svi budu zadovoljni i da im pokažem da ih jednako volim. Kad sam čuvala kuminog malog dva dana imala sam situacija ali sam dala sve od sebe da ga tretiram jednako ko ove moje i uspela sam. To su deca, nisu neke divlje životinje...treba s njima znati, a kad pružiš ljubav ono ne može biti loše. A ta priča o genima... Ja sam ipak za to da je mnogo stvar vaspitanja i to u najranijem detinjstvu. Moji su različiti, ovaj mlađi je komplikovan i razmišljam da odem kod psihologa da pitam kako da se ponašam s njim jer iskreno treba mi savet...Da ga nisam rodila rekla bih- geni. Pa geni su i ovako. Samo, s puno ljubavi iz dece se izvuče ono najbolje... 


Sa ovim se slažem. Kada sam MimuR pitala da li je moguće da usvojilac proveri zdravstveno stanje deteta pre usvajanja, dobila sam takav odgovor da me je bilo zaista sramota što sam to pitala! Žena je u pravu kad kaže:
"svaki usvoitelj moze da izrazi zelju do kog uzrasta zeli da usvoji dete,ali onog momenta kada postavite neke granice teze cete i stici do cilja...sto se tice nekih genetskih bolesti,naslednih tu nema nikakve garancije...nema garancije ni kod bioloskog deteta,a kada bi ovakvo pitanje postavili u CZR verujte mi da bi porazmislili da li su potencionalni usvoitelji uopste spremni da udju u samu proceduru...znate bez ikakve uvrede,nije dovoljno reci DA,JA ZELIM da usvojim dete vi to zaista morate iskreno zeleti,iz srca...ne sme biti nikakvih predrasuda ni sto se boje koze tice,ni sto se tice nekog genetskog koda...jer nisu deca tu samo zbog nas,mi smo tu za njih...ne trazi se dete za usvoitelje,nego usvoitelji za dete...moze grubo da vam zvuci,ali vam ovo govorim kroz iskustvo koje smo stekli,kako nase tako i tudje"

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:05:25   
Dora
IZVORNA PORUKA: Modessty

mm i ja smo bili spremni da idemo na VTO i ako nam ne uspe da nadjemo način da usvojimo dete. Živimo kao podstanari i to je otežavajuća okolnost na žalost!


Na žalost. Pa i moja deca žive kao podstanari, pa šta im fali? Od usvajanja čovek nema materijalnu korist kao što je slučaj sa hraniteljstvom. Pa sigurno neko ko je na ivici egzistencije i ko nema uslove bolje nego deca u domu-ne bi ni tražio dete da usvoji!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:07:16   
Modessty
Dora slažem se ali kod nas je tako! Zato i ima puno dece koja čekaju na usvajanje.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:07:31   
cipiripi
"Da opterecena sam detetovom genetikom" za to i kazem da ne bi mogla da usvojim dete.. ono kroz sta je prosla moja tetka ja sebi ne zelim..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:12:38   
Dora
Cipiripi, dobro je da znaš da ne bi. Neki ljudi bi se možda upustili u to pa shvatili da nisu tako zamišljali.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:13:12   
Modessty

IZVORNA PORUKA: cipiripi

"Da opterecena sam detetovom genetikom" za to i kazem da ne bi mogla da usvojim dete.. ono kroz sta je prosla moja tetka ja sebi ne zelim..


Dobro je što si iskrena. Ima mnogo ljudi koji to ne bi mogli jasno i glasno da kažu! I to je zaista OK.
Jedino se ne slažem da je u pitanju sina tvoje tetke genetika kriva. Genetika nema veze sa tim! I tu imam mnogo primera oko mene. Ne možeš za lopova ili ubicu reći da je takav zato što je tako rodjen. Ne možeš da osudjuješ dete na osnovu toga šta su mu roditelji.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:14:27   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Dora

Cipiripi, dobro je da znaš da ne bi. Neki ljudi bi se možda upustili u to pa shvatili da nisu tako zamišljali.


Mislim da je to najgora varijanta. To hoću-neću. Kao moj kolega i njegova žena. Pa ako nisi siguran da to želiš onda tako i kaži jasno i glasno! Niko te neće osuditi zbog toga!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here