|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 13:56:38   
MamaJedneAne
Prvi put sam na forumu i nisam stigla sve da iščitam, mada sam pogledala neke od postova. Ja sam pre dve godine usvojila devojčicu. Obično ljudi komentarišu kako je to jedna divna i humana stvar, ja uvek odgovorim da to nije bilo iz humanih ili pomodnih razloga, dete smo usvojili jer nismo mogli da postanemo roditelji prirodnim putem. Posle 6 vantelesnih oplodnji, milion poseta lekarima, nadrilekarima i baba-vračarama(da, dobro ste pročitali), odlučili smo da usvojimo dete. Naravno to nam je od početka bila opcija ukoliko ne uspemo da dobijemo dete prirodnim putem. Ja sam žena koja je potpuno mogla da zamisli život bez dece i više sam se na usvajanje odlučila zbog mog supruga, koji ima mnogo braće i sestara i koji je žarko želeo da postanemo roditelji. Želela sam i ja dete, ali ne bih mislila da mi je život promašen, čak i ako ga nikada ne budemo imali. Rešila sam da ovo podelim s vama, jer sam u jednom od postova pročitala da neko nudi svoje dete na usvajanje!! Ne mogu rečima da opišem koliko sam se zgrozila, ne zato što neko ne želi dete, nego zato što ga po forumima nudi kao kilu mesa. Ja zaista ne znam kakav razlog može ljudsko biće da natera da ostavi dete, ali neću da ulazim uopšte u to, možda sam suviše subjektivna jer ja nisam uspela da prirodnim putem postanem majka, a ono što ne možemo da imamo obično najviše želimo. user posted image Verujem da nam život uvek na neki način otvori oči i ukaže na naše greške i nadam se da to ti ljudi neće saznati na teži način. Ja jesam, abortirala sam s 18 i nikada više nisam uspela da ostanem trudna-mislite o tome. Pričajte otvoreno s decom, kupujte im kontracepciju, edukujte ih!!!!
Da se vratim na temu.Pre nego smo usvojili dete, ja sam imala slične dileme koje imaju neke od vas, brinula sam da li će dete biti zdravo, da li će biti lepo, inteligentno, da li ću ga ikada moći zavoleti, da li će ono voleti mene....zato sam rešila da napišem svoje iskustvo i tako možda pomognem nekome da se odluči.
Imam 40 godina, poslednje dve godine su najlepše godine u mom životu!!!!:))) Moja Ana sada ima 4 godine, ponosna sam majka prelepe , prepametne i divne devojčice i otkada je ona član naše porodice mislim da smo svi postali veseliji, zdraviji i bolji ljudi, ona nas je takvima napravila. Inače, naša porodica broji još 2 člana, imamo 2 divna psa koji su takodje naše bebe i koji obožavaju Anu i ona njih. Mi smo jedna srećna porodica:)
Anu smo usvojili iz hraniteljske porodice i moram priznati da sam bila puna predrasuda kad sam je videla-bila je prljava, zapuštena, neočešljana, čudno dete koje nikada ne plače. Majka joj je delimično retardirana, ima hidrocefalus i ostavila ju je još u porodilištu, dakle , u meni se rodio i odredjen strah od toga da li je dete eventualno retardirano i stalno sam tražila neke znake:/. Moja osećanja prema tom malom biću su bila pomešana, srce mi je lupalo kao ludo, od (odjednom) velike želje da imam dete, posebno što sam ja baš želela ćerku, a u isto vreme sam se borila s nekom odbojnošću i strahom. To vam pišem da znate da ni mi, usvojitelji, nismo "operisani" od normalnih ljudskih strahova, kompleksa, svi smo mi ljudi i to je najnormalnija stvar. Posebno mi je bilo neprijatno jer je moj muž od početka "zaljubljen" u Anu, oči su mu sijale, celo njegovo biće je bilo usmereno samo ka njoj, što je činilo da se osećam kao najgora osoba na svetu, koja i nije zaslužila da ima dete. Moje prihvatanje Ane, kad je došla u našu kuću teklo je polako i sporo, a i ona je to osetila i zvala me je tada isključivo imenom, dok je supruga zvala "tatice". Ja sam se iz sve snage trudila da me ona zavoli, bila preblaga, smeškala joj se, igrala se s njom-napretka nije bilo, ne velikog. Pomislila sam tada da sam unesrećila jadno dete jer sam ga dovela i bilo me je sramota od same sebe. Onda mi je jednog dana pukao film i kada je srušila neku čašu, ja sam je lupila po guzi....mislila sam da ću da umrem, ona nije zaplakala, samo me je ozbiljno pogledala direktno u oči, prekorno, kao da pita "Zašto???". Ja sam sela u fotelju i počela da plačem, i odjednom, ona mi je prišla, zagrlila me i rekla "nemoj plačeš, sve bude u jedu, Anu ne boji". Mislila sam da ću da se bacim s terase od muke, to je bio prvi i poslednji put da sam je udarila. (Inače, odrasla sam u porodici gde je batinanje bio glavna vaspitna mera i gde kao žensko dete nisam imala pravo glasa, žalbe i zaklela sam se da NIKADA neću udariti svoje dete, a eto, tada sam to prekršila). Sutradan na igralištu, prišla nam je jedna devojčica i Ana je jednostavno rekla"Ovo je moja mama" i pokazala na mene-ja sam mislila da ću da se onesvestim od sreće, jer sam tada prvi put iz njenih usta čula da me je nazvala mamom, što sam sanjala godinama, godinama....nikada neću zaboraviti taj trenutak. Moje dete je pokazalo da je , čak i tako malo, u nekim stvarima bilo zrelije od mene i otada je naš odnos krenuo uzlaznom linijom. Shvatila sam da ne treba glumiti pred decom, treba se ponašati normalno, jer njima ne treba roditelj-robot, koji je uvek u pravu, koji nikada ne greši i tome me je naučilo moje malecno dete od(tada) dve godine. Posle mesec dana, toliko sam je zavolela da mi je nedostajala čak i kada odem na 10 minuta do prodavnice. Nisam ni sanjala da bih ikada ikoga mogla da volim toliko kao što volim nju i osećam njenu ljubav prema meni u svakom trenutku, čak je pre neki dan u snu promrmljala "mama ja te vojim":))) Još uvek ne mogu da verujem i ne znam čime sam zaslužila ovoliku sreću!!!!!:))Bila sam sebična i glupa što sam svoje komplekse, strahove i svoju kvaziudobnost pretpostavila majčinstvu, sada to znam i evo, javno priznajem.
Apropo komentara sredine, ja živim u Novom Sadu i do sada sam imala samo 1 neprijatan komentar na to što sam usvojila dete, poticao je od moje drugarice(!!!), ali ja se čak ni uvredila nisam, tolika je moja sreća da mi je potpuno SVEJEDNO šta ko misli, kaže ili kako nas pogleda. Mnogi čak kažu da ličimo,što ionako nema veze, ja recimo ne ličim ni na koga iz svoje familije, čije sam biološko dete. Inače, Ana je omiljena u svom zabavištu, svi dečkići su zaljubljeni u nju, pametna je kao pčelica, emotivno i previše inteligentna i toliki ponos osećam da ne mogu da prestanem da vas smaram ovde, izvinjavam se:)
Pre godinu dana je videla trudnicu, raspitivala se o bebama i odjednom me je pitala da li je i ona bila u mom stomaku. Ja sam malo bila zatečena, a onda sam pokušala da joj sve objasnim jezikom koji ona u tom uzrastu može da razume i rekla joj da je moj stomak bio pokvaren i da sam bila bolesna, da je zato ona rasla u drugom stomaku, a kad se rodila, jedna teta ju je čuvala dok mama i tata nisu došli po nju i da je ta teta jaaako volela i da je bila divna.A ona je onda pitala-a što nisi išla kod lekara, za stomak? Rekoh joj da jesam, ali da ni lekari nekada ne mogu da pomognu, pa je zato moralo ovako. Onda je ona konstatovala-ja sam rodjena u maminom srcu, ne u stomaku, što sam ja sa osmehom potvrdila. Juče joj je neka devojčica u zabavištu rekla "tebe mama nije rodila, nego usvojila, a mene moja jeste, iz SVOG stomaka", a Ana joj je rekla "Bolje je roditi se u srcu nego u stomaku, to znači da te mama voli i da si joj najlepša na svetu". To mi je ispričala vaspitačica, kada sam došla po Anu, a Ana je dodala, "mene je biralo mamino srce a i moje srce je biralo mamino, naša srca su ista i stalno se grle-to je ljubav" :))))
Svi s kojima smo u kontaktu znaju da je Ana usvojena, cela naša zgrada od 80 stanova je voli i tuku se ko će pre da joj kupi čokoladu kad odemo u prodavnicu. Buduće mame i tate, bitan je vaš stav-ako ste ponosni što ste usvojili dete, ako svi vide vašu ljubav prema njemu, čak i oni najledeniji će se "otopiti".Ako ne-ko ih šiša;) Mi pred Anom najnormalnije pričamo o usvajanju, nešto kapira, nešto ne. Nemam strah od toga kako će reagovati kad poraste, niti da li će želeti da vidi biološku majku-nadam se da hoće, jer želim da popuni i tu "rupu", samtram da je to potrebno da bi mogla da raste kao potpuna ličnost. Ne plašim se da bi ikada mogla nju meni da pretpostavi, mislim da nije majka ona koja te na svet donese, nego ona koja te voli i brine o tebi i nemam zaista ni najmanju dilemu da će i moje dete deliti to mišljenje. Ja je vaspitavam da o ljudima sudi samo na osnovu feedbacka koji dobija od njih-zna da ništa nije crno belo i zna da razume i da oprosti, kao i što zna da se izvini kad ona pogreši i to onako, od srca. Nadam se da će nači načina i snage da oprosti svojoj biološkoj majci i da shvati da je ovaj život pun čudnih, neprijatnih i teško objašnjivih trenutaka, ali da treba misliti više na one divne, srećne i radosne, zbog kojih svi i živimo.
Ne želim nikoga da nagovaram da usvoji dete, to je intimna stvar, zavisi od mnogo faktora. Što se biološkog faktora tiče, centar za soc. rad je dužan da vam da pravu i istinitu informaciju o tome da li je dete zdravo, o poreklu deteta(ako se zna), moraju da vam odgovore na sva pitanja. Niko vam ne garantuje da će vaše dete, ako ga rodite, biti zdravo, lepo i pametno, da neće biti kriminalac, zao ili loš čovek. Ja nisam toliko sujetna da mislim da je moja genetika nešto posebno, uostalom, ako ste imalo edukovani, znaćete da uticaj sredine mnogo više utiče na formiranje ličnosti nego što to čine geni. Vaše dete biće onakvo kakvim ga vi "napravite", to je jedna umetnost koju bi bilo šteta propustiti, verujte mi:) Dalje, stalno se spominju neki "uslovi", uslov da vaše dete bude srećno nema veze s brojem kvadrata, visinom plate ili pomoći kooje očekujete od drugih.Ako na to gledate, zašto onda pokušavate da dobijete dete prirodnim putem?:) Suprug i ja nemamo nikakvu pomoć, baka-deka servis nam uopšte ne radi, ja sam nezaposlena, moj suprug radi jedini u našoj porodici, a imamo i velik kredit i dva psa. E sad, nije da ne bi voleli da letujemo u hotelima sa 5 zvezdica, da nosimo skupu garderobu i da dete oblačim isključivo u najboljim prodavnicama, ali se dešava da, kad god imam viška para i krenem da kupim nešto sebi, sve se završi na tome da sve pare spiskam na Anu, onako, s apetitom:) Nisam se ja pretvorila u one majke kojima je dete ceo svet, i dalje imam svoje hobije, svoje društvo, vreme za sebe, to mi je potrebno i mislim da je to dobro. Samo, kad uporedim svoj život "pre Ane" i ovaj sadašnji, oči mi se odmah ovlaže(kao i upravo sada) od silne sreće i mislim da sam konačno uradila pravu stvar, postala sam MAJKA:)
Ljubim vas sve i želim vam da se dobro preispitate, da zanemarite strahove, komplekse, sve su to sitnice koje će nestati kao balon od sapunice kad u rukama budete držali nešto što će vas kao osobu promeniti za ceo život:) Želim vam sreću,da postanete biloške majke ili majke nekog malog bića koje negde čeka da ga zavoli neko poput vas. :)

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:07:36   
NadaR
MamaJedneAne, dobrodosli na forum .
Hvala vam sto ste svoju divnu pricu podijelili sa nama .
Zelim vam svako dobro sa vasom Anom. user posted image

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:12:53   
MamaJedneAne
Hvalauser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:14:06   
Anoniman
Nikad nisam sa ovakvim oduševljenjem i "apetitom" pročitala neki post na forumu. Znam da ovo niste napisali radi tapšanja po ramenu i hvalospeva, ali ne mogu da se suzdržim da ne napišem makar svaka čast, na samom činu, na iskrenosti, i na preko potrebnoj demistifikaciji usvajanja. Želim Vam svu sreću i beskrajno uživanje sa Vašom curicomuser posted image

(odgovor članu MamaJedneAne)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:20:00   
MamaJedneAne
Hvala NedjaRRuser posted image Osetila sam potrebu da ovo napišem, možda ne pripada tema baš ovom forumu, ali ja sam danas ovde prvi put i mislila sam da mi ne biste zamerili ako pišem o svom iskustvu. Moja devojčica vas pozdravlja i kaže da imate lepe narukvice(videla je sliku na avataru)user posted image
Hvala na prijatnoj dobrodošliciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:23:47   
Jeca*
Poljubac za Anu, evo i Bambi da je pozdravi user posted image
hvala na divnoj priči. Zaslužili ste to divno stvorenje

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:24:54   
Anoniman
Haha, kakvo oko imauser posted image
A kako je ceo forum, manje-više, posvećen roditeljstvu, ne znam gde bi se ova priča bolje uklopila nego ovdeuser posted image

(odgovor članu MamaJedneAne)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:28:47   
tina37
Svaka cast od srca.Tako ogoljenu istinu o svemu ste napisali,a vecina nas cesto ulepsava sebe,svoju licnost.Drago mi je sto ste podelili vasu pricu ovde i nadam se da ce svi izvuci pouku.Sve najbolje vam zelim u zivotu.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:29:40   
Olga75
Anina mama , MamaJednaAne user posted image
uzivajte u njoj , ona je divna , vi ste divni a to sto je vas stomak bio " pokvaren " vazno da ste je rodili u srcu
ljubav je zato da se deli
dobrodosli na forum pa da se druzimo i u ostalim temama user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:43:37   
MamaJedneAne
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image -ovo je za sve vas, da ne odgovaram svima posebno i ne postanem spamerka
user posted image


Ovo je Ana "naredila"da vam okačim: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Puno vas pozdravljam i želim da vam se želje ostvare:) Do sledećeg "vidjenja" user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 14:45:24   
Olga75
MamaJedneAne , postoje i razgovori mama i druge teme i forumu : dete
molim te pridruzi nam se user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Da li biste usvojili dete
3.12.2011 16:20:08   
Alexxa
Zaista sam oduševljena iskrnošćuuser posted image , divno je čuti ovakvo iskustvo, u mojoj bližoj porodici ima dvoje usvojene dece, i dobro znam da nije sve kao na filmu, i sećam se dobro pomešanih osećanja i briga...
Poljubac za tebe i Anu user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Da li biste usvojili dete
4.12.2011 5:25:15   
vukosava

IZVORNA PORUKA: happymoment

Ja i moja supruga bismo dali dete na usvajanje. Ona je u 4. mesecu trudnoce.


EDIT Ana RR: Poštovani, molim Vas da ovakva pitanja rešavate preko nadležnih ustanova.



Slaze li se ona sa ovim predlogom?user posted image user posted image

(odgovor članu happymoment)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Da li biste usvojili dete
7.1.2012 18:08:57   
tannata
Divno je čuti iskustvo poput tvog. Sve najbolje tebi i tvojoj Ani. Veliki poljubac za vas i želimo vam svu sreću. Veliko je srce koje usrećuje druge kao u ovom slučaju.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Da li biste usvojili dete
7.1.2012 22:57:16   
Anoniman
MamaJedneAne, važno je da srce nije pokvareno! user posted image

Ja imam svoje, imam svoju savršenu Žabicu, planiram i drugo da rodim ali želim bar jedno da usvojim. Mm je rezervisan po tom pitanju ali poznajući ga, mislim da je uzrok tome što nikada nije ozbiljno seo i razmislio o tome.

U najbližem okruženju imamo 2 porodice sa usvojemom decom, jedni imaju ćerku koja je završila fakultet a drugi sina i ćerku osnocnoškolskog uzrasta. Svo troje su usvojeni kao bebe, svima je u najranijem uzrastu rečeno da su usvojeni. Moj otac je želeo da usvoji dete ali mama nije želela više dece (ni biološke ni usvojene).

Ne dopada mi se pitanje da li bi neko usvojeno mogao da voli kao svoje dete. To je SVOJE, MOJE DETE je MOJE DETE bez obzira da li sam ga rodila ili usvojila. Ne mogu da pravim razliku kad za mene razlika ne postoji. Sintagmu "tuđe dete" neću ni da komentarišem user posted image

Priča o genetici me jako pogodila. Da počnemo od činjenice da se genetici prišivaju magična svojstva da nas učini kriminalcima, narkomanima ili čime već... Kao prvo, kao što Mina već reče, genetika sa tim nema veze nego odgoj. Kao drugo, i o meni važnje, većina nas ne zna mnogo više o svojoj genetici nego o genetici deteta ko bi ili ne bi usvojio. Koliko vas zna sve o svojim precima i koliko generacija u nazad i šta ste znali o genetici vašeg partnera kad ste odlučili da imate decu? Meni moj muž nije uzimao porodičnu anamnezu pre nego što je rešio da sa mnom stvara porodicu, a ni ja njemu. Da li će se neko od vas razvesti od svog supružnika zato što se ispostavilo da je tetka nejgove babe bila šizofreničar? Da li će neko od vas odlučiti da zbog toga ne postane roditelj? Da li je neko od vas seo pa rekao svom partneru koliko predaka boluje od srčanih oboljenja, dijabetesa i ostalih naslednih bolesti pa pitalo parnera da li će da odluči da ipak ima decu sa vama? NIKO, sigurna sam. Pa kad to ne radimo kad pravimo decu, zašto bismo kad usvajamo? Dete nije roba da uz njega ide garantni list.

Želim da usvojim dete. Da nemam svakako bih usvojila, po mogućstvu i više od jednog. A i uz dete koje već imam želim da usvojim. Želim da rodim još jedno jer mislim da deca treba da se rađaju, ona ovaj svet čine lepšim. S obzirom na godine i tešku trudnoću, nisam sigurna da li bi mi telo podnelo i treću... Volela bih i da usvojim jer imam ljubavi dovoljno za više dece, jer želim tu ljubav da podelim, jer želim da sva deca imaju ono što ima moja Žaba, da sva deca osete ljubav koju oseća moja Žaba. Znam da sva napuštena deca ne mogu biti moja ali isto tako znam da neka mogu. Nadam se da ću uspeti da ubedim mm da ozbiljno razmisli o ovome jer znam ga i znam da će videti i osećati isto što i ja vidim i osećam samo ako se pažljivo zagleda.

(odgovor članu tannata)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Da li biste usvojili dete
7.1.2012 23:07:41   
Ana RR
MamaJedneAne, odavno me nečija priča nije ovako dirnula. Prosto sam poželela da upoznam vašu malu Anu i zagrlim je user posted image želim vam lep život user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Da li biste usvojili dete
15.1.2012 22:48:48   
Alexis79
MamaJedneAne rasplakala si me totalno ,a posebno sa onim da si je rodila iz srca.
Hvala ti puno na ovakvom postu

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Da li biste usvojili dete
16.1.2012 10:53:51   
hanka
Ja sam se izgubila citajuci iskustvo MameJedneAne.Nisam znala da li placem ili se smejem
Hvala na ovom postu i puno puno srece tvojoj porodici user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Da li biste usvojili dete
16.1.2012 13:23:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MamaJedneAne

a Ana joj je rekla "Bolje je roditi se u srcu nego u stomaku, to znači da te mama voli i da si joj najlepša na svetu". To mi je ispričala vaspitačica, kada sam došla po Anu, a Ana je dodala, "mene je biralo mamino srce a i moje srce je biralo mamino, naša srca su ista i stalno se grle-to je ljubav" :))))






Draga mamo jedne Ane, hvala ti sto si ovu pricu podelila sa nama,  zelim vam svu srecu ovoga sveta, i neka se vasa srca zauvek grle! user posted image user posted image user posted image user posted image Ja i mislim da se nasa deca ustvari prvo radjaju u srcu user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 19.1.2012 23:22:45 >

(odgovor članu MamaJedneAne)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Da li biste usvojili dete
19.1.2012 23:09:57   
Nežnica
Drage moje mame,sadasnje i buduce,mamajedne Ane me je potakla da se uclanim i dam podrsku svima koji imaju zelju da budu roditelji ,a to ne mogu da postanu.Imam 46.god i majka sam jednog dečaka od 5 god.Usvojili smo ga sa nepune 4 g.Nežnica je ime kojim me on oslovljava.Sva njegova osećanja su  sročena u toj reči.Iako je bilo straha i dileme sa kojim se svi susrecemo ,nestalo je.Uzivamo sa njim.U braku smo 25 god.  ziveli smo lepo ,ali tek sada ispunjeno.Tek sada znamo sta znaci uzivati u tisini (kad nas maleni zaspi), jar nas nestasko zivi 200 na sat.Divan je daje i uzima ljubav u ogromnim kolicinama.Zna da je usvojen i za sada postavlja samo pitanja o mom zdravlju.I nasa prica je slicna prici od mame jedne Ane.I Dusan je rođen u mom srcu zato sto me je boleo stomak...Taj deo se ne moze mnogo razlikovati.Svi iz naseg okruzenja znaju da je usvojen i mnogo ga vole.Ono sto je veoma bitno za usvojenu decu je da ih bake , deke i ostali rođaci vole .Dusan je veseo i lep dečak.I jos nesto  dete je Bozji dar,bilo ono biolosko ili usvojeno.Nas Dusan lici na nas,ceko je na nas kao i mi na njega,on je ona druga polovina nase male porodice.Molila bih sve koji pisu o ovoj temi da o usvajanju ne pisu kao o humanom gestu,zato sto su deca nasusna potreba,zivotna potreba ,produzetak zivota ,nas samih.Volite ih i oni ce vam vratiti mnogo vise.Na usvajanje smo cekali 4 god.ali nijednom nismo izgubili nadu ,verovali smo da nas negde ceka nase dete i uspeli smo.Pozdravljam Vas sa zeljom da sve koje mogu ili ne mogu, postanu majke,nije bitno na koji nacin,bitno je da srecnih roditelja i dece bude sto vise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Da li biste usvojili dete
20.1.2012 9:23:53   
viking
Divne, tople, ljudske priče user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Nežnica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Da li biste usvojili dete
20.1.2012 9:43:55   
Lu
MamaJedneAne, Nežnice, hvala vam na ovim predivnim pričama i u pravu ste, to je ljubav najvećauser posted image
Život prije djeteta može biti divan ali život sa djetetom ili djecom...neprocjenjivouser posted image
Želim svima da se ostvare kao roditelji, bilo da rode dijete iz stomaka ili iz srcauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Da li biste usvojili dete
23.1.2012 18:09:11   
vukosava
Gest bračnog para iz Bihaća: Bratu i snaji poklonili svoje dete klikni

Dnevni avaz | 23. 01. 2012. - 16:10h

Jusuf i Ramiza Goretić iz Bihaća nisu uspeli da dobiju dete pune 24 godine. Njihovu agoniju okončali su Jusfufov brat Bekir i njegova žena Jasmina, koja je odlučila da rodi dete i pokloni im ga. To je danas mala Hatka, koja ima četvoro roditelja, piše "Dnevni avaz".

user posted image

Devojčica Hatka u zagrljalju Jusufa i Ramize Goretić

Pokušaji Jusufa i Ramize Goretić da svoju ljubav krunišu detetom trajali su 24 godine, koliko su u braku. Posle dve Ramizine vanmaterične trudnoće, te bezbroj klinika od Bihaća do Zagreba, šanse Goretića da oset__e roditeljsku ljubav svele su se na minimum, piše "Dnevni avaz".

Kritike i pohvale

Reakcije građana Bihaća na ovaj događaj su različite. Neki su kritikovali, a neki su se divili onome što su učinili Jasna i Bekir Goretić.

- Neko kaže da mi se divi, neko kaže da sam nikakva majka. Ne opterećujemo se previše onim šta narod priča. Da smo uradili pravu stvar najbolje nam pokazuju lica Ramize i Jusufa svako jutro kada ih ugledamo - kaže Jasna Goretić, koja je snaji poklonila bebu.
Nisu gubili nadu ni kada su se odlučili na usvajanje deteta iz Centra za decu bez roditeljskog staranja u Kulen Vakufu. Međutim, ogromni finansijski izdaci i otežana procedura sprečavali su Ramizu da oset__i čari majčinstva.

Njihovu agoniju proživljavao je i Jusufov brat Bekir sa suprugom Jasnom. Poznavajući osećaje radosti i ljubavi koje svakodnevno dele sa svoje četvoro dece, Jasna Goretić je odlučila da rodi dete i pokloni ga Jusufu i Ramizi.

- Suprug i ja smo, nakon višemesečnog razmišljanja, odlučili tako da uradimo - kaže Jasna.

Kada su prvi put čuli za Jasnin i Bekirov predlog, Jusuf i Ramiza su prvo zaplakali od sreće, a onda se, kako kažu, javio strah.

- Mislila sam da će me prevariti kada beba dođe na svet. Tada bi mi bilo još teže - priča Ramiza.

Nakon što je Jasna ostala trudna, svu brigu oko nje preuzela je Ramiza. Posle devet meseci Jasna je na svet donela devojčicu Hatku. Danas mala Hatka odrasta u Bihaću, u toplom domu bračnog para Jusufa i Ramize Goretić, okružena ljubavlju svoje četvoro roditelja. Već je naučena da Bekira i Jasnu takođe zove mamom i tatom.

Ostalo je još, samo, kako kažu, da reše dokumenta za usvajanje u kojima bi trebalo da piše da su Hatkini roditelji Ramiza i Jusuf. To će biti završeno nakon što devojčica navrši tri godine, jer tako zakon nalaže.

< Poruku je uredio vukosava -- 23.1.2012 18:10:07 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Da li biste usvojili dete
5.3.2012 21:56:51   
Cunce
Naravno da bih usvojila dete, i sa dragim sam raspravljala o tome, oboje zelimo puno dece, ali ne znamo hocemo li moci da ih imamo, hocu li ja moci da podnesem i sl. Ali zato smo se dogovorili da, ako bude bilo uslova, i pored svoje dece usvojimo jos neko koje cemo tretirati kao da smo ga mi pravili, sto je i normalno, i da mu pruzimo ono sto njegovi nisu mogli ili nisu hteli.. vidim da ovde vecina misli da nije bitno iz cijeg stomaka izadje beba i da je roditelj onaj koji se stara o njoj i slazem se user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Da li biste usvojili dete
5.3.2012 22:54:04   
Suncicabg
MamaJedne Ane user posted image
Prica je stvarno dirljiva

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here