|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 23:47:32   
simke
Draga, ako David sisa na 2-3 sata,a ne cesce ,znaci da nije gladan i da dobija mleka koliko mu treba.Da sam na tvom mestu,ja bih sacekala sa uvodjenjem bilo kakve dohrane,bar do kontrole kod dr.user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba ne napreduje
19.1.2010 23:55:37   
natty
ja sam imala slican problem sa lukom on je za mesec dana napredovao 100gr. tada mi je dr rekla da uvedem adaptirano mleko na koje je on bukvalno vristao kad prinesem ustima, pa smo radili krvnu sliku i urin sve ok, pa da probam cesce da ga dojim i ako ne trazi, na kraju sam mu uvela milupa zitarice (od 4. meseca rizu pa rizu i kukuruz sa adapt. mlekom u sebi) koje obozava sada i na kontroli posle 3 nedelje je napredovao 480gr sada sam mu uvela i voce i povrce i jede sve bez problema i naravno sisa i dalje.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 10:04:26   
*Alexx*
Ja mogu da navedem primer moje poznanice - imala je više mleka nego ja, bebiron je sisao na svaka 3-4 sata, ma sve super. Ali nikako nije napredovao, tj. slabo. Vrlo rano su uveli dohranu (adaptirano), a sa nepunih pet meseci su prešli na žitarice (one Milupine, ja ih ne znam pa pričam napamet). Sad napreduje kao zmaj. Ne znam da li je žitarice preporučio pedijatar ili je ona sama to uvela.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu natty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 10:20:45   
Dora
Mislim da mleko treba da bude jedina hrana do punih 5 meseci bebe. Ako ne napreduje zbog slabog mleka mame, uvodi se adaptirano. Ako beba nema apetit i neće da se hrani, treba ga voditi kod doktora da se ispita zašto je to tako. 

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 11:01:40   
Dora
IZVORNA PORUKA: natty

ja sam imala slican problem sa lukom on je za mesec dana napredovao 100gr. tada mi je dr rekla da uvedem adaptirano mleko na koje je on bukvalno vristao kad prinesem ustima, pa smo radili krvnu sliku i urin sve ok, pa da probam cesce da ga dojim i ako ne trazi, na kraju sam mu uvela milupa zitarice (od 4. meseca rizu pa rizu i kukuruz sa adapt. mlekom u sebi) koje obozava sada i na kontroli posle 3 nedelje je napredovao 480gr sada sam mu uvela i voce i povrce i jede sve bez problema i naravno sisa i dalje.


Uh, evo sad čitam...
Znam da se bebe goje od adaptiranog mleka...Uostalom, jedan mesec se goji drugi mesec raste. Možda je to tako normalno?

(odgovor članu natty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 11:09:16   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Dora

Mislim da mleko treba da bude jedina hrana do punih 5 meseci bebe. Ako ne napreduje zbog slabog mleka mame, uvodi se adaptirano. Ako beba nema apetit i neće da se hrani, treba ga voditi kod doktora da se ispita zašto je to tako. 

Ovo mi dr naglasila da mleko nemoze da bude slabo.Ili imas ili nemaas.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 11:29:25   
Dora
znači, ne može da bude nehranljivo? Mislila sam da zavisi od ishrane majke...A kako da budeš siguran da li imaš dovoljno?

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:21:55   
sneza24
Neznam kako da budem sigurna da imam dovoljno.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:31:15   
*Alexx*
Ako se beba ne buni između podoja, onda imaš dovoljno? Nemam pojma, to se i ja stalno pitam.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:31:37   
simke
Kad nema dovoljno mleka beba brze ogladni,place na svakih pola sata-sat i trazi da sikiuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:40:50   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: sneza24

Neznam kako da budem sigurna da imam dovoljno.


Snezo draga evo mozda malo banalniji primer koji su mi dali babice kada sam bila u bolnici, popi danas vise od litar vode i videces kako se stvara mleko kako grudi nabuju u momentu cak ce poceti i vise da curi samo.
kada se stvara mleko kod mene i a i kod drugih porodilja bilo je malo neprijatno kao peckanjeznaci oko grudiju tada nailazi sve vise.
Mozda nisam strucna ali sve ovo se meni desavalo i bas kada sam pila sto vise tecnosti to vise se mleko stvaralo.Pojacaj i ishranu to je mnogo bitno.
Nemojte me pogresno svatiti ovo je samo moje iskustvo.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:47:29   
*Alexx*
Super mama, pa što bismo te pogrešno shvatile. Hvala tebi na iskustvu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:50:35   
Anoniman
Kako povecati kolicinu mleka KLIK

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2010 12:55:14   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Super mama, pa što bismo te pogrešno shvatile. Hvala tebi na iskustvu user posted image


ja cu se potruditi da pomognem kolko mogu.A izvinjavam s jer ipak smo razlicni pa ne bi htela niko da me pogrsno svati.
user posted image user posted image user posted image user posted image

I zaboravila sam sto se manje nervirate to bolje.Jer kada ste nervozni znate i sami to se prebaci na bebu i na mleko kao i kolicina.
Jer prosle godine imali smo smrtni slucaj i ja od stresa bukvalno preko noci izgubila sam mleko od desne dojke.Kako se vratilo neznam ali znam da par dana nisam imala.
Tako da budite sto smireniji.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba ne napreduje
26.1.2010 18:33:16   
marince1
Hm mislim da je ovo najprikladnija tema da se pozalim user posted image

Danas smo bili na pregledu (zbog vakcine)  i dosli do zakljucka dadavid slabo napreduje.
niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekla da nece da jede user posted image
To je u pocetku bilo po fazama,cas jede,cas ne,to je trajalo po par dana.
Za poslednja 2 meseca je dodao ukupno kilo,a za zadnjih 10 dana 50 grama!!!!
Tacno otkad jede slabije.
Em jede redje nego ranije,em sve manje i manje kolicinski i posle svakog obroka place,grci se,stomacic ga strasno muci.
Cim mu prinesem flasicu on vristi.
Nece ni vodu ,ni caj user posted image
Od danas smo na nekoj Humaninoj hipoalergijskoj formuli,da vidimo da li ce s tim biti bolje user posted image
Jako se sikiram,neznam sta bi moglo biti
nije grlo,nije zapusen nosic,nije hrana ni prevruca ni prehladna,sve sto sam sama znala,eliminisala sam.
Ako neko zna neki slucaj neka javi sta dalje user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba ne napreduje
26.1.2010 18:52:40   
*Alexx*
Joj, Marinče user posted image Ne znam šta bih ti rekla, Andrej je, srećom, u taj stadijum došao tek sad, sa pet meseci, i mi uvodimo pahuljice. Znam da je teško, ali nemoj da se nerviraš, ne vredi da se nerviraš, na isto ti dođe.
Vidim da ima 3.5 meseca - da probaš sa jabukom, čitala sam da je Tasha davala jabuku Luki u tom uzrastu. A čekaj da počne ta Humana, možda će biti bolje user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba ne napreduje
26.1.2010 18:58:07   
marince1
user posted image I jas se uzdam u tu hioalergijsku formulu,ali mora sigurno da prodje neki dan da se situacija popravi

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba ne napreduje
26.1.2010 20:24:21   
gagana83
Uh Marince,valjda ce to pomociuser posted image
Javljaj obavezno sta se desava!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba ne napreduje
26.1.2010 22:47:17   
Anitaaa
Proveri i otvor na cucli.nama je znao da se zapuši pa mleko nije lepo izlazilo.A kad sam menjala cuclu jednom bio je preveliki pa je izlazilo previše mleka pa je odbijao da pije i vrištao

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba ne napreduje
27.1.2010 13:46:20   
marince1
Proverila sam otvor na cucli,ok je,to je uostalom jedina flasica koju hoce user posted image

Inace,ni danas nije bolje stnje,place,gladan je,al nece da jede,uzme tek nekih 50,60 ml,posle 5,6 sati. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba ne napreduje
27.1.2010 13:48:40   
Jeca*
Draga, jeste li proverili stolicu? Mozda da uradite koprokulturu....
Takodje ti savetujem bris grla i nosa.
Moras da ga proveris bakterioloski. Mozda ga nesto muci i boli, ne verujem da place bez razloga, a da nece da jede

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba ne napreduje
27.1.2010 14:47:55   
gagana83
Marince,vodi ga pedijatru molim te. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba ne napreduje
27.1.2010 14:50:19   
marince1
user posted image
Hocu,obavezno.
dogovor sa pedijatrom je da probamo sa oim hipoalergijskim mlekom,pa ako ne ide onda idemo na dalje analize.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:39:28   
Anastazija
Bili smo danas na prvom sistematskom pregledu. Nikola je napunio 4 nedelje, a za koji dan ce tacno mesec dana. Porastao je 2 cm, ali je dobio samo 400g. user posted image
Dr ga pregledala, kaze da je sve ok, i da je u principu dobar bebac, jedino je malo "umoran"... user posted image user posted image user posted image
Dojim ga prema njegovim zahtevima. Ponekad je to nekoliko sati, ponekad je gladan cesto, a u poslednje vreme imam osecaj da se ne odvaja od grudi. Rekla bih, dobro jede.. Ali me vaga u savetovalistu demantovala...
Idemo kod dr ponovo za 10-tak dana.. Do tada moram da nastavim sa dojenjem, pa cemo videti..
Zabrinuta sam bas... user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:44:42   
mihi
Nema veze Anastazija i 400 grama je napredovanje, moj savet daj mu da sisa koliko hoće i kad završi ponudi mu adaptirano mleko ako popije još 30 ili 50 ml nema dovoljno mleka. Nemoj da se ustručavaš da mu dodaješ formulu bolje nego da je gadan a kako spava Anastazija?

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here