|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:49:54   
mihi
Marinče uradite mu urin, KS i CRP ako je ok dešava se da bebe neće ni jedno AD mleko. Moja sestričina nije htela ni jedno pila je samo kravlje sa sladoledom (otopljenim). Ali imala je 7 meseci tada.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:51:38   
Anastazija
Sto se tice formule, za sada je nismo koristili a teta pedijatar rece da nastavim samo sa dojenjem do sledeceg susreta... Najradje bih "izgurala" tih par meseci bez dohrane kad bih mogla. user posted image
Osim kada ga jako muce grcevi, Nikola mnogo spava. U stanju je da odspava po 5-6 sati u cugu. Imam utisak da je vrlo malo budan a da ne place, da samo gleda okolo ili da je smiren..  A, upravo to sto mnogo spava i govori u prilog konstataciji "umorenog deteta" kako su mi objasnili. Nisam pametna, na zalost...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:53:31   
Dora
IZVORNA PORUKA: mihi

Marinče uradite mu urin, KS i CRP ako je ok dešava se da bebe neće ni jedno AD mleko. Moja sestričina nije htela ni jedno pila je samo kravlje sa sladoledom (otopljenim). Ali imala je 7 meseci tada.


Mihi, imam jedno pitanjce za tebe u temi o krajnicima, sad ću je osvežiti...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 18:57:35   
marince1
Hvala ti Mihi,zvala sam malocas pedijatra i kaze da sacekam jos dan,dva.
Mada,ja bih u svakom slucaju,na svoju ruku uradila te analize.2 misljenja su bolja od jednog.
On sada malo bolje jede,tacnije odkad se probudi do 1, ne jede uopste,a posle popodne i nocu jede cini mi se sve bolje user posted image

< Poruku je uredio marince -- 29.1.2010 18:59:46 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 21:29:00   
mihi
Ne razumem Anastazija, zašto bežati od kombinacije dojenja i adaptiranog mleka, bolje i to nego da beba bude gladna i letargična, moj sin je 2 meseca pio kombinaciju adaptiranog mleka i mog mleka, nakon toga pije AD i sad kada ima 16 meseci. Ne razumem uvek odluku pedijatara, ali ti možeš da probaš sa AD mlekom da vidiš da li će biti bolje!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 22:03:44   
marija17

IZVORNA PORUKA: marince

Hm mislim da je ovo najprikladnija tema da se pozalim user posted image

Danas smo bili na pregledu (zbog vakcine)  i dosli do zakljucka dadavid slabo napreduje.
niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekla da nece da jede user posted image
To je u pocetku bilo po fazama,cas jede,cas ne,to je trajalo po par dana.
Za poslednja 2 meseca je dodao ukupno kilo,a za zadnjih 10 dana 50 grama!!!!
Tacno otkad jede slabije.
Em jede redje nego ranije,em sve manje i manje kolicinski i posle svakog obroka place,grci se,stomacic ga strasno muci.
Cim mu prinesem flasicu on vristi.
Nece ni vodu ,ni caj user posted image
Od danas smo na nekoj Humaninoj hipoalergijskoj formuli,da vidimo da li ce s tim biti bolje user posted image
Jako se sikiram,neznam sta bi moglo biti
nije grlo,nije zapusen nosic,nije hrana ni prevruca ni prehladna,sve sto sam sama znala,eliminisala sam.
Ako neko zna neki slucaj neka javi sta dalje user posted image



jel ovo pedijatar preporucio,
kako vrisi? to mi ije jasno,probaj sa dr flasicom,na kasicicu,na spric bilo kako,umoci svoj prst u adap.m pamu ponudi da lizne,ako opet vristi mozda mu se nesvidja miris ukus mleka
jedini slucaj koji znam je moja patronazna ona je imala problem sa malom,nije htela ni jedno na kraju joj je novalak dala i ona je prihvatila,ona mi je preporucila novalak i nama je super imas i novalak nf za laku noc,ebe gladnice,i novalak se kupuje samo u apoteci

ako si malog dojla napravi istu atmosferu kao kad ga dojis,ako ga drzis u narucju drzii ga i sa flasiom,ako imace lezite onda isto,verujem ako si ga dojila a sad mu dajes flasicu i nesto si promenila da se on zbog toga uzbudi,cinimi se da bebe u tom periodu bas i nisu za velik promene zainteresovani

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 22:06:54   
Leki 77
Uh, Anastazija, ako je ko pobornik dojenja to sam ja. Moj sin je samo sisao do 6. meseca, a evo i sada sa skoro 11 meseci i dalje sisa ujutru i uvece. Ali, on je fenomenalno napredovao od mog mleka, izmedju 1,2kg i 1,5kg svakog meseca. Veoma je nezahvalno ovako komentarisati, ali da li si razmisljala da konsultujes jos jednog pedijatra, kome bi bas kao nama, prenela svoje utiske o bebinom raspolozenju, grcevima i napredovanju? Ja nemam iskustva sa grcevima, jer ih Igor nije imao, ali verujem da to bas iscrpi bebu. Mozda bi bebcetu vise prijala neka hipoalergijska formula? Ja to samo lupam, mozda dajem ideje, iz najbolje namere. Iako verujem da je sve ok, ja bih kao paranoik, konsultovala jos jednog pedijatra.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 22:10:19   
marija17

IZVORNA PORUKA: Anastazija

Sto se tice formule, za sada je nismo koristili a teta pedijatar rece da nastavim samo sa dojenjem do sledeceg susreta... Najradje bih "izgurala" tih par meseci bez dohrane kad bih mogla. user posted image
Osim kada ga jako muce grcevi, Nikola mnogo spava. U stanju je da odspava po 5-6 sati u cugu. Imam utisak da je vrlo malo budan a da ne place, da samo gleda okolo ili da je smiren..  A, upravo to sto mnogo spava i govori u prilog konstataciji "umorenog deteta" kako su mi objasnili. Nisam pametna, na zalost...



pravi zalihe svog mleka pa mu posle podoja ponudi ako su ti prazne sike,a kad nisu ti se izmlazaj pa cuvaj svoje mleko,tako da ne moras davatiAD ako bas neces

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba ne napreduje
29.1.2010 23:52:00   
marince1
Marija pedijatar je preporucio tu hioalergenu formulu.
On sada malo bolje jede(to je idalje daleko od odbrog,tacnije danju slabije,nocu bolje)ali je problem sto posle toga strasno mnogo place,grci ,muci ga stomak.
Nocu se u snu grci i cvili user posted image
Nisam nista promenila,ne dojim ga vec vise od mesec dana,nemam mleka.
Joj boze valjda nije nista user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 0:05:04   
Leki 77
Joj Marinceuser posted image user posted image user posted image mukica malauser posted image user posted image user posted image valjda tako izgledaju grcevi? Moja drugarica je 2 meseca proplakala zbog grceva! Bebce place po ceo dan i ona sa njim, nije vise znala sta ceuser posted image Ali proslo i mala sada puzi po stanu i neuhvatljiva je! Nego, mozda glupo pitanje, ali da li bebce prdi? Secam se da je moj mali fantomski ispustao gasove od prvog dana kod kuce. I pedijatar i patronazna su mi rekli da nece imati grceve jer je peristaltika creva odmah startovala super. Mozda neka iskusnija mama na temu grceva da te posavetuje.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 0:10:39   
Leki 77
I cini mi se da su toj mojoj drugarici rekli da bebi greje stomacic. Ne znam da li to moze pomoci. I sigurna sam da je njoj dr pokazala kako da masira bebi stomacic i posle toga se beba svaki put bas super isprducka i onda lepo spava. Ako su grcevi, mozda i to moze pomociuser posted image uh....

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 8:32:22   
marija17
mi smo imali najstrasnjije grceve,ali kad beba ima grceve nesmetano jede i napreduje,
pogledaj temu grcevi
i moj je prdeo za medalju,grcio se i plakao ali je i jeo,nadam se da ce ti to mleko pomoci,ja jedino sto mogu da kazem da je kod mene licno veliki problem kad pijem mleko imam grceve,gasove i jako me boli stomakjer nisam tolerantna na laktozu,ja sam to mojoj pedijatrici rekla za svaki slucaj da zna zbog malog i ona mi je rekla da u tom slucaju bi pio to adap.m protiv alergija,a ja sam ga vodila kod pedijatra zato sto je plakao par dana nonstop,i na kraju se ispostavilo da mu nije nista,cak smo i kod usnog isli.

joj samo da mu prodje,nudi mu cesce mlekce,mozda ce hteti,ajd ljubni bebajla
(a mozda i sto si presla na ad, jel ima tvrdu stolicu? moj je znao i zbog toga da plaki i grci se,kad sem sa mog presla na ad)

samo nagadjam


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 10:13:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anastazija

U stanju je da odspava po 5-6 sati u cugu. Imam utisak da je vrlo malo budan a da ne place, da samo gleda okolo ili da je smiren..  A, upravo to sto mnogo spava i govori u prilog konstataciji "umorenog deteta" kako su mi objasnili. Nisam pametna, na zalost...



Svašta! Moj Luka je prvih 6 nedelja samo spavao i jeo.


IZVORNA PORUKA: marija17


IZVORNA PORUKA: Anastazija

Sto se tice formule, za sada je nismo koristili a teta pedijatar rece da nastavim samo sa dojenjem do sledeceg susreta... Najradje bih "izgurala" tih par meseci bez dohrane kad bih mogla.
Osim kada ga jako muce grcevi, Nikola mnogo spava. U stanju je da odspava po 5-6 sati u cugu. Imam utisak da je vrlo malo budan a da ne place, da samo gleda okolo ili da je smiren..  A, upravo to sto mnogo spava i govori u prilog konstataciji "umorenog deteta" kako su mi objasnili. Nisam pametna, na zalost...



pravi zalihe svog mleka pa mu posle podoja ponudi ako su ti prazne sike,a kad nisu ti se izmlazaj pa cuvaj svoje mleko,tako da ne moras davatiAD ako bas neces


Ja sam imala problema sa grudima kada se Luka rodio, mleko je jako slabo išlo, a Luka malen. Tada mi je patronažna istiskivala mleko iz grudi, jako malo je bilo, i nakon dojenja je davala Luki na flašicu da vidi da li hoće da jede još nakon sisanja. Čak je rekla da par dana, dok ne uspostavim ormalnu laktaciju, nakon podoja ponudim i AD mleko, iako je totalni protivnik.

marince user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 10:16:51   
marince1
Marija,i kodm mene je ista situacija kad je mleko u pitanju (mislim bukvalno kod mene).
Pomenula si i gasove,mali prdi po celi dan
Mm je to interasntno,a meni ni najmanje jer vidim da ga stomacic muci.
Bice valjda dobro

Tasho user posted image

< Poruku je uredio marince -- 30.1.2010 10:17:13 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 10:19:02   
eugenija
Marinče, šta se dešava sa napredovanjem bebirončeta? Jel projeo?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 10:23:39   
marince1
Jeste,ali samo nocu user posted image
Ujutru ne jede nista do 1 ,pa popodne malo bolje.
Razmisljam nesto,nocu ga hranim u spavaco sobi,mozda mu taj ambijent odgovara.
DAnju naravno u dnevnoj gde i boravimo,mozda da ga prenes u spavacu kad dodje vreme za klopu?!?user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 10:26:49   
Trcosava
marinče, ako su grčići probajte sa onim termoforčićem što sam stavljala ovde, grej mu trbicu, ana se tada malo smirivala, ali sam joj ja stavljala pelene koje sam grejala peglom, budu baš vrele - to je donekle smirivalo
a za klopicu joj ne znam šta da ti kažem, nisam pametna (meni ana sad čini mi se mnogo jede)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba ne napreduje
30.1.2010 14:02:53   
marince1
Nisu grcicikaze dr,a ja mu tog medu stavljam za svaki slucaj user posted image
Nekako mislim da je fino da mu je stomacic topao

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba ne napreduje
31.1.2010 15:36:09   
marija17
marince meni je pedijatar rekao kad sam se pozalila na prduckanje kao `pa to ti je znak da beba vari hranu,nemoj brinuti previse`

to me je umirilo malo

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:00:09   
marince1
Za 20 dana 200 grama user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:03:57   
sneza24
Pa sta kaze dr?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:08:19   
marince1
Da nastavimo sa hipoalergenom formulom dok ga ne testiramo na alergiju na kravlje mleko.
Za prvih 10 dana e dodao 50 gr,a za zadnih 10 dana1 50 gr.Kaze nije dobro,ali je bolje nego sto je bilo. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:14:05   
sneza24
Marince znam kako ti je.Mi sledece nedelje idemo na kontrolu da vidimo jeli nesto napredovao i stah me da idem.
Nadam se da ce sve biti u redu.

< Poruku je uredio sneza24 -- 6.2.2010 21:15:28 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:32:39   
Anoniman
Marince i Sneza24,nemojte brinuti!Nke bebe imaju te faze u odrastanju da slabije dobijaju na tezini,bitno je da ne gube!Moj bebiron je dobijao od 400-700 grama za sest nedelja-od jedne do druge kontrole.Sad ima 4 meseca i nekako je taman user posted image !A sto se tice prduckanja,to je dobro,jer znaci da stomacic radi svoj posao.Da nema gasove,onda bi se trebali zabrinuti,ali ovako ne,samo neka izlaze user posted image !Moja beba rafalise po ceo da,a i noc user posted image !A da,Marince,sto se tice ambijenta pri dojenju,probaj da dojis bebu samo u spavacoj sobi,mozda joj taj mir odgovara.Ja isprobavam i svakakve poze pri dojenju,jer mangup nece uvek iz normalnog polozaja da doji,vec sam pisala o tome pa ne bih da se ponavljam user posted image !Pozdravcici

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba ne napreduje
6.2.2010 21:40:44   
sneza24
On je za 2 meseca napredovao samo 400 g ali valjda ce sve biti u redu.Od ponedeljka idemo pa cu javiti rezultate.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here