|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:04:02   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash
Ali, Luka je od početka spavao na stomaku. Možda to ima veze.


Možda. A možda i velika guza i velika tiba (mislim i na svoje čudo).user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:04:28   
Anoniman
Ma, minna, pre 7 dana sam ga izbacila iz bračnog... sad je našao da se vrti! user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:04:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Tash
Ali, Luka je od početka spavao na stomaku. Možda to ima veze.


Možda. A možda i velika guza i velika tiba (mislim i na svoje čudo).user posted image


user posted image Možda

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:05:29   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma, minna, pre 7 dana sam ga izbacila iz bračnog... sad je našao da se vrtiuser posted image


Marko: "Hmmm, kako da nateram mamu da me opet vrati u bračni?" user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:06:15   
minna
IZVORNA PORUKA: snek

Mina, i mi smo imali tu fazu, okrene se na stomak i momentalno se diže na ruke i na kolena i budi se. Ta faza je prošla, sad kad se okrene na stomak, ne diže se, samo radi rukama i nogama i kao kornjača se kreće po krevetcu. Kad ne može dalje od ogradice, menja pravac dok ne stavi glavu tamo gde su bile noge user posted image user posted image user posted image Sve vreme spava i stenjeuser posted image user posted image


user posted image user posted image kornjacica...
jao valjda ce proci
i provalila sam da mnogo duze spava ako neko spava pored njega, to je valjda zato sto se navikao da spava u bracnom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:06:42   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

Ma, minna, pre 7 dana sam ga izbacila iz bračnog... sad je našao da se vrtiuser posted image


Marko: "Hmmm, kako da nateram mamu da me opet vrati u bračni?" user posted image


user posted image user posted image user posted image to su mali takticari i odlicni diktatori.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:08:10   
minna
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

Ma, minna, pre 7 dana sam ga izbacila iz bračnog... sad je našao da se vrtiuser posted image


Marko: "Hmmm, kako da nateram mamu da me opet vrati u bračni?" user posted image



hahahaha...dobra mu je taktika...mozda i upali...jos uz moje nagovaranjeuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:09:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

Ma, minna, pre 7 dana sam ga izbacila iz bračnog... sad je našao da se vrtiuser posted image


Marko: "Hmmm, kako da nateram mamu da me opet vrati u bračni?" user posted image



E majke mi! Ali ima još jedna caka. "Mama, daj mi ruku ili ću da se danju budim za pola sata, a noću na svakih 15min!" user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:19:36   
minna
Jel zna neko da li ima neka tema (ili moze da se pise u kako uspavljujete bebu) vezano za 'stvari'/rituale koji im pomazu da zaspe? Mada to bolje pali kad su malo veci...
Mislim npr na pipanje mamine kose, ceskanje, mazenje svilene marame... Ja sam volela(to radim josuser posted image )da pipkam kraj perjanog jastuka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:20:27   
Anoniman
Mislim da može u tu temu.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:21:59   
New Mom
Meni pokazuje da tema "Rituali za uspavljivanje" nije dostupna.

< Poruku je uredio New Mom -- 16.4.2011 23:22:18 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:23:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minna

Jel zna neko da li ima neka tema (ili moze da se pise u kako uspavljujete bebu) vezano za 'stvari'/rituale koji im pomazu da zaspe? Mada to bolje pali kad su malo veci...
Mislim npr na pipanje mamine kose, ceskanje, mazenje svilene marame... Ja sam volela(to radim josuser posted image )da pipkam kraj perjanog jastuka


U ovu temu NM

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:24:44   
New Mom
user posted image user posted image  user posted image Pukla sam zvanično.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:27:06   
minna
Pa moze i u temu rituali za uspavljivanje (ima jos dodatak na godisnjem odmoru...), ja sam normalno usla. Sad cu ja da prekopiram ovaj moj post u neku od ove dve teme... u koju je bolje, ne radi mi mozak?user posted image  

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako vaša beba spava?
16.4.2011 23:29:59   
Anoniman
Ma nemam pojma... piši gde misliš... nisam ni znala da postoji tema Rituali... user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako vaša beba spava?
17.4.2011 9:28:13   
bojanica7
gala takodje s nama u bracnom. i zaspi na sisi. a tako se i budi user posted image a spava na strani. a danju, kad dremka, na stomaku.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako vaša beba spava?
17.4.2011 9:33:25   
bojanica7
e da, tash, i gala tako zagnjurena spava na stomaku. kao noj, zabije glavu, ne znam uopste kako dise, ali dise user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako vaša beba spava?
28.6.2011 12:32:06   
MarijaBg
Nataliji jako prija da spava na stomaku, mnogo duze i mirnije tako spava, ako nije lepo podrignula, na stomaku podrigne, prdi user posted image
Ja sam je stavljala tako preko dana i ujutru kad je prebacim u bracni, pa mi je na oku, medjutim pedijatar mi kaze da je ni slucajno ne stavljam na stomak user posted image
Ona sama okrece glavu malo na jednu, malo na drugu stranu i stopala su joj okrenuta ka spolja.
A kada je na ledjima ili boku, cesto se meskolji, budi, ne moze da podrigne, pa pocne da stuca...
Mi smo svi spavali iskljucivo na stomaku, pa nam nista ne fali user posted image
I dalje je stavljam na stomak, ne pada mi napamet da slepo slusam pedijatre, ionako menjaju teorije svakih par godina, ali ipak se plasim da je ostavim samu u krevecu na stomaku.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako vaša beba spava?
1.7.2011 12:27:57   
coka11
Kako vam bebe spavaju preko dana? Moj Laza noću super, pu pu da ne ureknem, a danju nikako, osim u kolicima napolju ili u kolima dok se vozimo negde. Kada ga uspavljujem preko dana to je dreka nevidjena i spava po pola sata i budi se. A plače koliko mu se spava i jedva drži oči otvorene. Ima li neko predlog šta da radim za to dnevno spavanje?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako vaša beba spava?
2.7.2011 13:22:51   
Anoniman
Nevena je prve dve nedelje spavala na boku pa smo je okreali sa jednog na drugi a sad nam rekla pedijatar da je pustimo da spava na leđima al tako da joj je glava malo na jednoj malo na drugoj strani... I tako radimo... Takođe nam je rekla na stomak da je stavljamo po malo SAMO I ISKLJUČIVO kad je budna. Za sad nam dobro ide ovako... Videćemo kako će kad još poraste i ojača... 

(odgovor članu coka11)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako vaša beba spava?
2.7.2011 17:15:23   
zeljo

IZVORNA PORUKA: coka11

Kako vam bebe spavaju preko dana? Moj Laza noću super, pu pu da ne ureknem, a danju nikako, osim u kolicima napolju ili u kolima dok se vozimo negde. Kada ga uspavljujem preko dana to je dreka nevidjena i spava po pola sata i budi se. A plače koliko mu se spava i jedva drži oči otvorene. Ima li neko predlog šta da radim za to dnevno spavanje?


U zadnjih par dana ista situacija i kod nas... Prepisujem to vremenskoj promeni. Do pre neki dan je bila beba za pohvalu, nocu spava odlicno, preko dana odvali po par puta po 3-4 sata, a sada, odspava po 15ak minuta, a kad treba da zaspi nervoza i plac, oci joj se sklapaju a bori se da ne zaspi. Razlog stvarno ne mogu da utvrdim, suva je, sita je, ima sve uslove da bude zadovoljna, a ponasa se ovako...

Inace je do pre par nedelja spavala iskljucivo na boku, levi jedna dremka, desni sledeca, i tako u krug.. Onda je sama pocela da se pomera i sada je namestim na bok, ona se probudi na ledjima, a glavicu okrece kako njoj odgovara.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako vaša beba spava?
2.7.2011 17:36:01   
Verus
Ovako, nama nista nije bas pomagalo; malo sam je 'istrenirala' metodom da ja sedim uz krevetic ali je ne dizem.  Tu noc se njarila i kenkala skoro sat vremena, pa je zaspala.  Posle se stvarno manje budila, ali cim se razbolela to je palo u vodu, spavala je sa mnom. 

onda smo ovako: MM je otisao u drugu sobu, uzeo bebi monitor, i kad god se ona probudi isao kod nje samo da joj da cuclu i onda izadje. Ona nije nikad marila ako on ode, vise je vezana za mene, tako da evo nocas je 3 noc bila i nije se ni jednom probudila!  Ne znam da li je slucajnost ili ne, ali znam da sam presla sa toga da se budim i idem kod nje 3-4 puta na noc, na to da sam spavala 3 noci bez prekidanja za redom! Divota!!

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako vaša beba spava?
2.7.2011 17:49:36   
jovicaa
moje dete spava u svim mogucim pozama, najcesce u pozi "mama molim te prebaci me kod vas u krevet" tj provuce noge i ruke kroz reset__ke i glavu nabije na reset__ke i dere seuser posted image , ili samo spava tako provucen, sa te strane gde je nas krevet spojen sa kreveticem

< Poruku je uredio jovicaa -- 2.7.2011 17:52:47 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako vaša beba spava?
2.7.2011 18:07:50   
vukosava
Spava na ledjima - sa mnom. Tako odspava celu noc pa se i ja vise odmorim. Cim spava u krevecu budi se na svaka 3 h, ne mogu vise da ustajem...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2011 15:40:39   
coka11
Da li zamracite sobu bebi kada spava preko dana?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here