|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 9:59:01   
minavb
Bebe treba da spavaju na leđima Izvor: Tanjug Deca do godinu dana bi trebalo da spavaju na leđima, na tvrđem dušeku i u istoj sobi s roditeljima, jedna je od novih preporuka za bezbednost najmlađih, koje je objavila Američka akademija pedijatara (AAP).
user posted image
Na nacionalnoj konferenciji američkih lekara ove struke, koja se održava u Bostonu, zaključeno je da bi bebe, da bi se izbegao tzv. "sindrom iznenadne smrti dece", koji je sve češći poslednjih godina, trebalo uvek da spavaju na leđima, dok se spavanje na strani ocenjuje kao nebezbedno, prenosi Rojters.

Preporučuje se takođe da bebe u budnom stanju neko vreme provedu ležeći i na stomaku, ali pod nadzorom odraslih.

Američki pedijatri takođe preporučuju da u bebinom krevetu ne bude mekih predmeta, labave posteljine, uključujući ćebad i jastuke, kao ni štitnika od udaraca.

Bebe takođe ne bi trebalo redovno da spavaju u sedećem položaju, bilo u svojim kolicima ili u specijanim automobilskim sedištima.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 10:07:45   
Crvenkapa85
Mi samo spavamo na ledjima kao narodni heroij,drugacije ne voli...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 11:25:26   
zeljo

IZVORNA PORUKA: minavb

dok se spavanje na strani ocenjuje kao nebezbedno



I kako objasniti sad ovo? Kad su nas i u porodilistu i na redovnim kontrolama savetovali da iskljucivo spava na strani, sve dok ne pocne sam da se pomera i spava na ledjima...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 11:31:29   
PoisonEve
Mi smo nocas doziveli horor! Juce smo izasli iz porodilista, bila je mirna ceo dan al kako je doslo vece-uzas!!!! U 20h sam je dojila i nije se budila do 23h ali posle je cele noci vristala, kakila je jedno 5-6 puta, ja joj svaki cas dajem dojku ona mi je unistila bradavice, konacno je zaspala u 6 i do 11 se nije budila sad sam se izmalazala pumpicom nakupila sam 80ml i sve je popila, evo sad spava, plasim se noci....ono je bilo grozno...Ne znam sta cemo nocas...user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 11:36:44   
minavb
Hm, možda su krenuli grčići. Vanju su mučili popodne ili noću posle 2h. Možda mrvica još ne ume lapo da povuče mlekce pa je ljuta što ništa ne izlazi. ne znam, lupetam. Polako.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 11:50:05   
Crvenkapa85
PE moj savet ti je da kupis na rinfuz caj od komoraca i anisa i da sama kuvas kao ja,najevtinije prodjes....a za mleko i bebu je odlicno,stvara vecu kolicinu i bolju mleka i smiruje grceve kod beba...ti pise a njoj lepo,kod nas je upalilo

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 11:53:04   
minavb
IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

PE moj savet ti je da kupis na rinfuz caj od komoraca i anisa

Moj savet da nikad ništa ne kupuješ na rinfuz, naročito ako je za doilju  ili bebu. Uzmi Hipp-ov čaj za doilje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 15:08:29   
srna001
PE tako smo i mi prošli prve noći.Celu noć je vrištala osim kada je na siki tako da smo pukli i mm i ja.Ustvari ona je jadna bila gladna.Sledeće veče sam je podojila i posle podoja ponudila dohranu popila je još 30 ml i zaspala.Očigledno da joj je toliko falilo.Prvih 15 dana smo joj dva puta dnevno dodavali kada nam se učini da je još gladna posle sike i evo sad je sve super samo siki bez dohrane.Slobodno joj ponudi ako nije gladna ona je neće uzeti.Napraviš 60 ml i videćeš koliko će popiti ali obavezno prvo sike.Nema šanse da su grčevi oni počinju tek od 2. nedelje.Malo je cimanje dok se ne razradi mleko ali posle je milina.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 15:09:48   
srna001
I ja nisam baš za rinfuz.MM su jedno vreme kancelarije bile pored magacina sa rinfuznom robom.Tu nema čega nema od golubova do miševa.

< Poruku je uredio srna001 -- 19.10.2011 15:11:10 >

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 15:32:23   
Didy
PE, dragauser posted image
Samo polako i bez nervoze unapred. Maleni su oni, navikavaju se na život van maminog stomaka. Vi se navikavate na nju, ona na vas... Samo polako i smireno i bez nervoze koliko može.
Grčići nisu, još je mala. Što Srna kaže, ponudi joj dohranu.
Ja sam pila hipov čaj, pa sam našla fruktusov za dojilje. Košta nekih 80 din pakovanje od 25 kesica (klasičan čaj u kesicama). Isto miriše i ima skoro isti sastav kao hipov. Sad pijem samo njega i meni je čak i bolji od hipovog. Kad ga popijem, mleko mi baš nadođe, a mnogo je jeftiniji.
Znam da nije najbolje rešenje, ali nama je duda (cucla, laža, varalica) spas. Još od porodilišta.user posted image Stefan je nije hteo i stalno je plakao godinu dana. Sofija ju je odmah prihvatila. Moraju i oni imati neku utehu. Stefanu je dojenje bilo uteha, pa se to pretvorilo u noćnu moru sa nekih njegovih 9 meseci. Nije čovek pametan, ali eto, to je moje iskustvo.
Nemoj da ti napravi ragade. Tako je meni Sofija u porodilištu, pa mi je pedijatrijska sestra tamo rekla da joj kad dođem kući ne dajem da sisa da bi mi se bradavice regenerisale. Ja uzela pumpicu, a ono izlazi krvuser posted image koliko me je izgrizla. Multi mam komprese kupi u apoteci za bradavice. Odlično regenerišu i hlade, meni su bile spas.
user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 21:31:27   
srna001
Didy user posted image
Lanolin multi mam je odličan za ragade kao i Aven silikonske bradavice.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 21:57:56   
pepeljuga
Moje dete je upravo zaspalo sa zabom (plisana igracka) na glavi user posted image a inace nema sanse da zaspi bez necega u rukama - portikle, pelene, sta god... Vaspitacica mi danas kaze "a sto ga vodite danas ranije, taman je uzeo svoje rekvizite za spavanje" user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako vaša beba spava?
19.10.2011 21:59:50   
pepeljuga
U vezi ovoga o cemu ste gore pisale, oooobavezno Multi Mam komprese, nema nista bolje, to je spas!

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 0:18:10   
zzzoka
zene, ja sam za ragade kupila u drzavnoj apoteci mast koju oni prave. Vec taj dan sam se preporodila!! A cena je smesna naspram cene lanolina, kompresa, multi mam-a i ostalog, ni 200 din
Nije za ovu temu , ali eto nadovezujem se samo.

A inace, moje dete sada spava samo na stomaku,ne zna nikko drugacije, samo glavicu vrti tamo,vamo... Danas mi rece pedijatar da obratim paznju na stopala... i da je zbog toga sto cesce stvaljam na ledja. Zato sam jos uvek budna, a prosla je ponoc- cekam da ucvrsti san pa je pokusam okrenuti. Ili ce spavati i dalje ili cemo napraviti zurku...jos malo pa cu saznatiuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 2:04:44   
PoisonEve
Ma nije gladna sigurno. Ja na svaka tri sata iymuyem oko 60ml mleka nekad i vise). Tokom dana se uopste ne budi! Ja moram da je budim na 3 sata, ali kako padne noc tesko joj je. Nije to plac od gladi, nikako. Nju muci stomacic, mozda nisu oni pravi grcevi, ali muci je tiba ipak. Jer ona i kako najvise nocu, a kaka je zuta, ko dukat zuta. Sad opet isto place...user posted image
Pila sam dosta mleka, mozad je od toga?user posted image Jer sam i ja imala proliv danas, par puta
Hipov caj piem od juce 3x dnevno. A lazu nece

< Poruku je uredio PoisonEve -- 20.10.2011 2:10:04 >


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 7:00:02   
zzzoka
PE, moguci su grcevi i pre 2. nedelje zivota, to je provereno!!!!

Verovatno je i kod vas krenulo....skupljaj snagu!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 7:02:58   
zzzoka
Grceve prepoznajes po tome sto beba grci noge i rukice, a neke i mlate rukicama kao mali bokseri, neke se zacrvene i bas jako placu. Kad malo popuste one se umire i opet tako iz pocetka. Nekad i po 2,3h sata tako....

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 8:17:26   
minavb
IZVORNA PORUKA: PoisonEve


Pila sam dosta mleka, mozad je od toga?user posted image Jer sam i ja imala proliv danas, par puta
Hipov caj piem od juce 3x dnevno. A lazu nece

Probaj jedan dan da ne piješ uopšte mleko i mlečne proizvode, pa prati kako se ponaša.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 8:43:41   
PoisonEve

IZVORNA PORUKA: zzzoka

Grceve prepoznajes po tome sto beba grci noge i rukice, a neke i mlate rukicama kao mali bokseri, neke se zacrvene i bas jako placu. Kad malo popuste one se umire i opet tako iz pocetka. Nekad i po 2,3h sata tako....


Bas je tako! Znam ja svoju bubu, vidim da joj je tesko, da se muci...Ipak zaspala je oko 3:30 i nije se budila do pola 8, nahranila sam je, presvuko je tata i sad gleda malo baby tv i spavucka.
Da li ovaj hipobv caj mogu da pijem i vise od tri puta dnevnmo?
A mleko danas uopste necu da pijem.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 9:53:44   
Didy
PE, možda još nije shvatila šta je dan, a šta noć pošto si rekla da ti prespava dan. Tako je nama Sofija prvih nekoliko noći. Posle je obrnula.
Malena je ona, treba joj vremana da se privikne na sve. Ja cenim da je to.
user posted image
Srnauser posted image Pozdravi nam Zoju, našu drugaricu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 10:38:01   
PoisonEve
Moguce, upalila sam tv malo jace, cisto da se privikne na zvuke preko dana...

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 10:43:04   
vonavoj
PE,za grudi imas kremu u DMu,kosta 219din, za ragade,....sestra kaze da je odlicna,sa proslom bebom je koristila multi-mam,a sada joj ova skroz odgovara..pa probaj!!!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 10:43:37   
minavb
Ja sam dresirala za dan i noć tako što je preko dana uvek podignuta roletna i upaljeno svetlo, onda uveče ide kupanje i posle kupanja se gasi svetlo i nema više  iznošenja iz sobe, ni drndanja u kolicima ni tv ni ništa, samo flašica, ja, Vanja i ljuljuškanje. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 10:46:05   
Anoniman
I mi isto, samo dok se spava (i dnevna dremka), spušta se roletna, sve je ugašeno, zatvorena vrata od sobe-mrak ili zamračeno danju, flašica/šoljica mleka/čaja i nas dvoje i kraaaaaaj! user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako vaša beba spava?
20.10.2011 10:48:18   
Anoniman
Slazem se , rituali su vazni , beba se oseca sigurnije kad zna sta je ceka , za ragade ne znam sta bih ti rekla mislim da ima tema o tome , a za hipp caj , ja sam ga pila neposredno pre dojenja , topao i na ex kada sam imala problema sa kolicinom mleka ..
ragade


< Poruku je uredio ribizla -- 20.10.2011 10:50:49 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Fotografija koja pokazuje emocije kod pres...
Posle dve godine dojenja svoje ćerke, i mnogo pomešanih emocija, mama dve devojčice, Maya Vorderstrasse odlučila je da s...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here