|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kateter
19.4.2014 13:53:24   
Trcosava
Au breee. Ma ovde lekari neće ništa da urade, tačno i da im kažeš sve probleme. Pitam čisto zbog sebe da mi glava bude mirna - meni se i tako ne javlja, što mi muž kaže saznam.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kateter
19.4.2014 15:03:38   
Klarita
Posle traume od katetra sa prvog porodjaja, ovaj put sam kupila silikonski i ponela sa sobom u porodiliste. Onda im nisam dala da mi stave isti tokom pripreme, vec posle anestezije na stolu. Nosila ga tri dana i prezadovoljna sam. 750 dindzi sa sve kesom user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kateter
19.4.2014 15:08:53   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Žene, ne znam gde da pitam pa ću ovde - zaova ima problem - posle porođaja ne može da mokri. Boli je bešika, ali ne može da piški. I onda joj stave kateter i onda je ok. Imate li predstavu šta može da bude??? Jel moguće da je epiduralna nešto zakačila? Prirodno je rodila. Dakle tokom poroda nije bilo potrebe za kateterom.

Da li ima osecaj da joj se piski? Ili je samo boli besika tj. donji deo stomaka?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kateter
19.4.2014 15:13:38   
Rivana

Forum > [Porodični život] > Porodično zdravlje > Izgubila sam osećaj za mokrenje


Ne znam bas da kopiram, ali ovo je tema koju sam otvorila pre nekoliko godina ja sam imala problem veliki sa mokrenjem, ali ja nisam imala osecaj nikakav, zato pitam da li ona ima bar neki osecaj da joj je besika puna?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kateter
19.4.2014 15:17:42   
Olga75
zadrzavanje mokrace posle prirodnog porodjaja je u principu retka komplikacija i obicno se desava zbog otoka ( da ne kazem edema ) mekih tkiva porodjajnog puta i trebalo bi da prodje spontano
ako je to
a ne verujem da je nesto drugo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kateter
28.9.2015 7:30:47   
Maraj
Rekose mi dRRugarice da kupim silikonski kateter jer idem na CR.
Moje potanje , koju velicinu?
mm bio u apoteci , apotekarka mu dala veličinu 18 . Pise 6.0mm 30ml. Da li je ova velicina ok? Kad vidim ono crevo sve mi deluje veliko tj siroko user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kateter
14.11.2015 23:08:12   
dijana1*
Drugarica mi u sredu ide na CR i rekla sam joj za silikonski kateter. E sada koju velicinu da uzme? Po cemu se to gleda?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kateter
15.11.2015 7:57:29   
branki*
Dijo,jA ne znam.znam da je maraj kupila taj silikonski kateter,valjda ce videti pitanje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kateter
15.11.2015 11:12:31   
sonyasha
Di, koliko se sećam, Maraj je rekla da je na kraju ispala dobra veličina koju je kupila! Vidim da je gore pisala dimenzije!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kateter
15.11.2015 11:26:49   
isidora88
16 nek uzme

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kateter
15.11.2015 18:16:26   
jess021

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Drugarica mi u sredu ide na CR i rekla sam joj za silikonski kateter. E sada koju velicinu da uzme? Po cemu se to gleda?

Dijana, neka uzme silikonski, velicinu 16. Nama su tako rekli i ja sam to rekla Maraj. Ona je rekla da joj je taj bio dobar.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kateter
15.11.2015 18:32:46   
dijana1*
Jess ali vidim da je Maraj uzela 18. Ona je inace visoka i krupna ima li to neke veze. Oko 182 je visoka.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kateter
15.11.2015 19:26:42   
vocicana
Te velicine se odnose na precnik samog uretera, uzmi 16- ticu, klizne za cas, bice ti fino. Too je to Ru, ja sam radila dugo na urologiji, ne na gin sa trudnicama. Ali iskustva su takva. Grlisa....😁

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kateter
15.11.2015 21:50:07   
Klarita
Da, da 16-icu silikonskiuser posted image slazem se...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kateter
15.11.2015 23:07:28   
dijana1*
Hvala user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kateter
16.11.2015 7:26:52   
Maraj
Di 16 nek uzme. Ja uzela 18 pa je mm išao da zameni za 16

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kateter
6.3.2016 18:38:20   
IvanaSK RR
Meni su pre osam godina stavili lepo kateter. Kad su mi skinuli, ja kukala da mi vrate user posted image
To je bilo u Frontu i tad mi je radjen hitan carski. Sad cu, verovatno u Gradskoj i ne znam da li ima potrebe kupovati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kateter
6.3.2016 22:20:05   
Sanjalicaaa
Ivana user posted image Ja sam kukala kad su mi stavljali. Inace to je bilo prvi put. Sad drugi put posle porodjaja mi se pripiskilo, kaze babica da mi stave kateter ili da trpim dok ne odem u sobu. Ja dva sata trpela samo da mi ponovo ne stavljaju. Inace poradjala sam se u Gradskoj i ne treba da nosis.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kateter
7.3.2016 11:34:32   
IvanaSK RR
Hmm, meni su ga stavljali pred carski, ali vrlo verovatno i da nista nisam osetila, jer mi je donji deo bio utrnut od celodnevnog pokusaja prirodnog porodjaja, od tudjih ruku u meni, od bolova...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kateter
7.3.2016 14:48:16   
Sanjalicaaa
Uh user posted image nadam se da ce ovaj da prodje lagano user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kateter
7.3.2016 16:45:34   
Maraj
Ivana naravno da nema potrebe. Imaju ih u bolnicama al valjda su plasticni , kruti i sta vec.... ja sam kupila silikonski i ponela sa sobom i taj su mi stavili. Ja sam pre trudnoce bila prijemciva za urino infekcije , pa sam imala fobiju od tih katetera jer su i oni navodno rasadnici istih. Iz tog razloga sam takodje uzela silikonski. Kazu da se i ovaj plasticni oseca. Sta znam , nemam iskustva sa plasticnim

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kateter
7.3.2016 16:52:16   
IvanaSK RR
A kako si ti prosla sa tim silikonskim?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kateter
7.3.2016 17:20:29   
Maraj
Super. Stavili su mi ga pred cr kao i zavoje na noge. Oseti se kad ti stavljaju al kazu sestre mnogo manje nego taj plasticni

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kateter
7.3.2016 19:00:02   
IvanaSK RR
Onda da dodam i to na spisak :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kateter
7.3.2016 21:36:58   
Maraj
Ja sam kupila. Sta znam , samo mi treba da nakon cr "popasem" neku infekciju .... a kazu da je "prijatniji" , ja ga stvarno nisam osecala , ne znam kako je sa ovim klasicnim

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here