|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
28.5.2015 14:36:24   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Ana RR
obavezno me zove kad ga mm kupa da dođem i da vidim kako piša izlazi napolje user posted image



Joj sladak je user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 0:05:22   
Maraj
Kako cistite pišu bebama. L ima tri meseca. Kupamo ga svako vece i posle kupanja kada ga obrisem povucem mu kozicu na dole. Jer treba to u vodi da radim? Ne znam kako bi mu u vodi to uradila i zar treba cistiti gazom i nekim sredstvom? Niko mi od dr nista nije rekao. Ja za sad na suvo mu prevlacim , posle kupanja. Ne cistim ni sa cim. Dal bi trebalo? I zar nije voda u kadici "prljava" da mu u njoj povlačim kozicu?user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 11.1.2016 0:08:52 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:44:15   
Ana RR
Maraj, povučeš samo onoliko koliko može da se povuče (ništa na silu) i lagano opereš. Muž bi to trebalo da zna kako se radi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:49:25   
Maraj
Al ne znam kako da operem u kadici..... user posted image prevucem ja i izadje glavic , nista na silu , al ja to na suvom radim posle kupanja. Ne znam kako cu to u vodi bebi od 3 meseca.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:55:22   
Ana RR
Pa najbolje je u vodi jer tada kožica omekša.. kupaš ga sama ili imaš pomoć? Pravo da ti kažem, mm je uvek to sam radio.

Inače, Marko opet ima strah od povlačenja kožice user posted image svako veče je dreka u kupatilu. Ono što smo skapirali je da se on boji da će mu koža ostati tako povučena a piša napolju i trese se sve dok ne vrati sve na svoje mesto..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:56:14   
jess021
Maraj, ako ti lezi na kupku na ledjima onda mu je pisa izvan vode, povuces blago kozicu i malo zapljusnes vodom. Znam jer sestra ima dva sina pa im je to radila dok ih kupa.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:56:58   
lesica
Maraj, uzmi 3% bornu kiselinu, pa tipa jednom dvaputa mesecno kad prevuces time prebrisi ( na sterilnu gazicu nakapas i brisnes) u medjuvremenu mozes fizioloskim da ga brisnes. I nema potrebe da ga non stop diras, jednom u nedelju/dve dana je dovoljno. Mislim na to potpuno prevlacenje. Svakodnevno ga peres pa ga peres.

< Poruku je uredio lesica RR -- 11.1.2016 16:58:24 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 16:57:58   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, ako ti lezi na kupku na ledjima onda mu je pisa izvan vode, povuces blago kozicu i malo zapljusnes vodom. Znam jer sestra ima dva sina pa im je to radila dok ih kupa.



Ovo sam htela da predložim. Za Lesicin savet nisam do sada čula, mi smo obišli i urologe i nefrologe i menjali dr, ali niko nam tako nešto nije rekao.

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.1.2016 16:58:51 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 17:00:49   
lesica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, ako ti lezi na kupku na ledjima onda mu je pisa izvan vode, povuces blago kozicu i malo zapljusnes vodom. Znam jer sestra ima dva sina pa im je to radila dok ih kupa.



Ovo sam htela da predložim. Za Lesicin savet nisam do sada čula, mi smo obišli i urologe i nefrologe i menjali dr, ali niko nam tako nešto nije rekao.


Ovako smo mi radili, sad vec kako sedi u vodi povucem pred kraj kupanja, podignem ga istusiram zarad ispieanja, vratim kozicu na mesto i to je to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 17:02:09   
Maraj
Aha . Sve mi je jasnije. Hvala puno user posted image
inace kupam ga preko ruke bez kupka. Voli da se kupa na stomaku jer tako samo "radi" nogicama po kadi. Tako da smo krace na ledjima nego na stomaku dok se kupamo. Posle samo napunimo bokal s vodom i prelijemo ga

< Poruku je uredio Maraj -- 11.1.2016 17:05:02 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 17:49:32   
IvanaSK RR
Tako smo i mi, kad ga kupamo, povucemo kozicu i isperemo vodom. Ako mislis da je "prljava" voda u kadici, ti to uradi na kraju kad zavrsite kupanje, malo ciste vode u ruku u prelij pisu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 17:59:16   
jess021
Maraj, pa kontam da ti ruke otpadnu ako ga celo kupanje drzis na rukama. Pa i na ledjima moze da pracaka nogama. Meni je kupko savrsen izum.
Kako mislis posle napunimo bokal i prelijemo ga? Ja odmah imam spreman bokal sa cistom vodom.
Izvinjavam se za off.

< Poruku je uredio jess021 -- 11.1.2016 18:00:37 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 19:02:32   
bebilule
Ja isto dok je na kupku malo zategnem kozicu. Ali kod M to skroz malo ide pa me strah da ne radim dobro. Sutra smo na kontroli pa cu pitati. Do sada sam svaki put zaboravila reci da mi pokaze a dr se nije sama sjetila. I uvijek na kontroli zaboravim pitati nesto sto sam mislila!

E da, posto mi je bokal spreman pored kadice ja ga malo saperem tom vodom jer je cistija.

< Poruku je uredio bebilule -- 11.1.2016 19:03:40 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 21:12:01   
amdn
samo treba lagano da se povuce kozica , sto kazu druge mame nista na silu i nama je dr rekla kad je bio mali da ni ne treba da se povlaci da se vidi glavic, to se tek kasnije samo regulise, bitno je da cistite rupicu kozice da se ne nakupi prljavstina, ma samo opusteno nije nista strasno :)

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Higijena dečakove piše...
11.1.2016 21:23:05   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa najbolje je u vodi jer tada kožica omekša.. kupaš ga sama ili imaš pomoć? Pravo da ti kažem, mm je uvek to sam radio.

Inače, Marko opet ima strah od povlačenja kožice user posted image svako veče je dreka u kupatilu. Ono što smo skapirali je da se on boji da će mu koža ostati tako povučena a piša napolju i trese se sve dok ne vrati sve na svoje mesto..


Ja sam M dok je bio mali prilikom svakog kupanja na kraju navlačila dokle je mogle, znači ništa više od toga i isprala čistom vodom.

sada on (5g) to radi sam, a ja ispiram tušem. U početku je to radio pomalo, a onda sam mu ja rekla da zavrne koliko god može, a on će: Mama bojim se da mi ne ispadne kuglica user posted image Ja kažem da neće, da je to povezano skroz i da nikako ne može da se otkači. Tako da sad povuče skroz i sve mu je vani. Ne sjećam se kad je tačno sve izašlo, ali nikad nismo imali problema oko toga.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Higijena dečakove piše...
12.1.2016 9:21:40   
Maraj
Jao chupo kuglica user posted image blesavi su skroz

jess bokal mi je spreman odma kad i kadica. Cim zavrsimo kupanje prelivamo ga cistom vodom iz bokala. Ne tezi mi on na ruci , al me ledja ubise i to krsta....
postavim pelenicu u kadicu i njega preko da lezi na ledjima. Nekad se buni , bukvalno jedva ceka da ga okrenem na stomak. Tad zivne jer su mu nogice savijene u kolenima i onda ih bacaka lo kadici ko žabica. Zato mi je malo nezgodno u vodi to da radim jer on meni lezi na pelenici (kada je na ledjima) u kadici

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Higijena dečakove piše...
12.1.2016 10:23:32   
jess021
Maraj, kupi kupka, spasices se ili neka ga kupa tm.
Opet sam off, necu vise, aj cao.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Higijena dečakove piše...
12.1.2016 10:52:34   
adulence
Definitivno kupi kupka,mi imamo ono plasticno anatomsko ,Relja ne da prcaka nogama nego haos,a i bolje da je na ledima nego da mu je pritisnut stomak...a za pisu pa sve su ti rekli...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Higijena dečakove piše...
12.1.2016 13:28:01   
bebilule
E mi sad sa pregleda i doktorica to uradila pred nama. Nije mi bilo dobro. Ja uopste nisam zatezala koliko je trebalo. Kaze ona opusteno, slobodno zategni i pokazala mi dokle. Malo vodom saprati i to je to. Ne praviti visu matematiku od toga.
Maraj, mozes ti i kad ga izvadis iz vode. U vodi se radi jer kozica tad omeksa pa je lakse. Ali kad ga izvadis ona je i dalje mekana od kupanja. Malkive vode na dlan i saperi.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2016 12:51:12   
maja s.
Moj decko ima vec mesec ipo, patronazna nam je rekla da se to ne dira do kontrole kod hirurga, i nismo dirali, samo redovna higijena, voda i sapun bez povlacenja. Medjutim, sad sam u nedoumici, juce nam hirurg hista nije rekao o tome, a ja zaboravila da pitam jer smo se zamajavali oko jednog uraslog nokta na nozi i sad ne znam sta da radim. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2016 13:15:51   
mama krava

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Maraj, uzmi 3% bornu kiselinu, pa tipa jednom dvaputa mesecno kad prevuces time prebrisi ( na sterilnu gazicu nakapas i brisnes) u medjuvremenu mozes fizioloskim da ga brisnes. I nema potrebe da ga non stop diras, jednom u nedelju/dve dana je dovoljno. Mislim na to potpuno prevlacenje. Svakodnevno ga peres pa ga peres.


Nama je nefrolog preporučio ovo isto!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Higijena dečakove piše...
6.3.2016 13:12:17   
branki*
moj b ima blagu fimozu,bili kod decijeg hirurga,savetovala da mazem dva puta dnevno,elokom emast 15 dana i da prevlacim kozicu,tako i radim,nekad elokom,a ubacicu i hloramfenikol,jer vidim da mu je na glavicu malo crvveno i kukad piski,dali smo urin na analizu,a planiram da sutra probm to sa rastvorom borne kiseline.
ne znam da li treba da se odradi i neki bris?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 16:46:03   
Anck Su Nmaun
Bila nam je patronazna i malo pojasnila sitaciju user posted image , snasla sma se ali rece da ne radim to navlacenje svaki dan, 2-3 puta nedeljno sasvim dovoljno.
Malo se jos nisam ustosila sa brisanjem oko mosnica user posted image svaki put kad se ukaki vicem ooodevojcice su zakon user posted image navika je cudo user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.5.2016 16:47:52 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 16:51:45   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Bila nam je patronazna i malo pojasnila sitaciju user posted image , snasla sma se ali rece da ne radim to navlacenje svaki dan, 2-3 puta nedeljno sasvim dovoljno.
Malo se jos nisam ustosila sa brisanjem oko mosnica user posted image svaki put kad se ukaki vicem ooodevojcice su zakon user posted image navika je cudo user posted image


user posted image Isto tako mi je bilo kada sam dobila sina ! Bas mi je bilo neobicno i puno nesto da se brise,proverava jel sta ostalo itd..ali naviknes se...

Sto se tice higijene kod nas,dok je bio beba,sa neka 3 meseca nam je pedijatrica rekla da povremeno povlacimo,nista na silu,sa nepunih 5 meseci smo navukli do kraja i od onda dva tri puta nedeljno,kada se kupao,navlacili..nikad ga nije bolelo niti je imao nekih problema,a ni sada,uskoro puni 6 godina.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Higijena dečakove piše...
24.5.2016 17:11:17   
Maraj
Mi sada L prevlacimo 2-3 puta mesecno. Inace prevlacimo skroz. Dr nam rekla da kupimo didermal i da mazemo. Valjda je to omeksalo kozicu .. Sada se prevlaci skroz

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here