|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
28.8.2019 14:38:35   
dunja RR
I nama je tako rečeno, i nismo dirali.
S je imao kožicu koja nikako nije mogla da se prevuče, išle je mnogo napred preko piše, a kada je prevučemo, bilo je slično kao što Ana kaže da je bilo kod M, znači, nekako slepljena bila na jednom delu.
Prošle god kada je operisao kilu, dr. mu je dok je bio u anesteziji prevukla skroz kožicu, nije ga ništa bolelo posle, i rekla nam da tako održavamo kako je ona ostavila, ali je mnogo lakše bilo nego ranije, prevući, oprati ..to mm radi, tako da valjda je sve ok, imamo uskoro kontrolu pa ću videti.

Mislim da sve zavisi kako je ta kožica postavljena.

Kod sina moje drugarice je bilo kao kod nas, isto operacija kile, isto prevukli u anesteziji (mislim da to uglavnom svima i urade tokom operacije kile, da iskoriste anesteziju), ali je njenog dečaka mnogo bolelo posle, kući kada je piškio (našla je rešenje, piškio je čašu punu hladne vode pa nije peckalo), ali se njima brzo opet zalepilo skroz :(

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pricala sam vec, u nemackoj je stroga naredba od pedijatara da se nista ne dira i ne prevlaci.tako daja nikad nisam ni pokusavala





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Higijena dečakove piše...
28.8.2019 14:50:58   
vonavoj
Ja ne diram nista,mm je kao prevlacio,ali nedovoljno..morace kod dr definitivno sa 3 godine.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Higijena dečakove piše...
28.8.2019 14:57:01   
bubulence
Evo, posle vasih komentara me jos vise strah... 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Higijena dečakove piše...
28.8.2019 15:02:29   
MimaKos
Bubulence, i ja sam skroz sludjena sto se ovog tice , sve se nesto nadam da ce sve biti ok, iako nismo redovno prevlacili, ma ni cesto, ponekad.. cekam da vidim sta ce pedijatar da kaze, rekla je kad vam kazem tada cu da pogledam, i da vidimo da sta dalje, za sad nista ne pipati. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Higijena dečakove piše...
28.8.2019 15:03:55   
vonavoj
Bubi,nema cega da te je strah.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Higijena dečakove piše...
3.6.2020 22:59:29   
vonavoj
Da se javim u ovoj temi,evo 7 dana posle povlacenja pise. 

Znaci sa pune 2g smo otisli kod urologa,koji je prevukao pisu za bukvalno 30s..ocistio,i to je to..plakao je..njemi je sve bilo slepljeno,jer ni mm ni ja mu nismo povlacili od rodjenja kako treba.bolje receno nikako..niko nam nije pokazao.Usledela su 5 dana pakla..on je urlao kad trrba da piski,trpeo po 12h...plakao i kenkao,nije se odvajao id mene..da sam se pokajala sto sam ga vodila...Medjutim sad je sve ok,potpuno je zaboravio,proslo ga..sad sam kaze pi,da ide da piski..da nije krenuo u jaslice,skinula bi mu pelene.Mazali smo acidi borici,tj.ispirali i gentamicin..mislim da mu je to najvise pomoglo .Sad se koza prevlaci vrlo lako...za sad jos ne da bas da ga diramo,ali procice i to.Moj zakljucak,uraditi to sto pre,dok se to ne slepi skroz,ne poraste..dok sy mali...ide lakse to sve.ja nisam mogla da ga zadrzim kad krene da piski i da ga boli,kao bik je bio.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 0:02:20   
Mirko Svirko
Bravo za vas. 

Eto i to ste pregurali.Bice sada bolje.I nama je dr povukla do kraja,  mada ja sam povlacila i skoro do kraja je islo. Tako da je njemu vrlo malo trebalo. Pa u tom trenutku kada je ona povukla do kraja on nije plakao. Ali svaki put kad je piskio ista situacija... plakanje i  vristanje. Brufen nam je pomogao. Ispirali smo i kamilicom. Ne secam se tacno sta smo mazali ali neka mast je bila. Didermal je rekla posle 5 dana jednu tackicu samo.Mene je bilo strah da ako ja povucem do kraja, mozda necu moci da vratim nazad. Ja sam zato odlucila da to odradi doktorka.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 0:10:19   
dunja RR
Von, moja drugarica je isto prošla, ali je našla rešenje, da sam znala, napisala bih ti ranije, ali dobro, prošlo je kod vas, to je bitno.
Ona je kada sin piški uzela jednu veću čašu vode, napunila do nekle i on bi potopio pišu unutra i piškio i nije ga bolelo, ali mislim da to može npr u lavoru, kadi.

S je Dr previkla dok je bio u anesteziji za vreme operacije kile, i od tada je ok, ali trudimo se da vodimo računa. S nije bolelo ništa posle, prilikom piškenja.
Kod sina ove moje drugarice je bila ista priča, orevukli su mu tokom operacije kile, ali se njemu opet slepilo jer nisu nešto vodili računa posle, ne znam kako je sada, mazali su neko vreme kremu, kada se slepilo po rugi put.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da se javim u ovoj temi,evo 7 dana posle povlacenja pise. 

Znaci sa pune 2g smo otisli kod urologa,koji je prevukao pisu za bukvalno 30s..ocistio,i to je to..plakao je..njemi je sve bilo slepljeno,jer ni mm ni ja mu nismo povlacili od rodjenja kako treba.bolje receno nikako..niko nam nije pokazao.Usledela su 5 dana pakla..on je urlao kad trrba da piski,trpeo po 12h...plakao i kenkao,nije se odvajao id mene..da sam se pokajala sto sam ga vodila...Medjutim sad je sve ok,potpuno je zaboravio,proslo ga..sad sam kaze pi,da ide da piski..da nije krenuo u jaslice,skinula bi mu pelene.Mazali smo acidi borici,tj.ispirali i gentamicin..mislim da mu je to najvise pomoglo .Sad se koza prevlaci vrlo lako...za sad jos ne da bas da ga diramo,ali procice i to.Moj zakljucak,uraditi to sto pre,dok se to ne slepi skroz,ne poraste..dok sy mali...ide lakse to sve.ja nisam mogla da ga zadrzim kad krene da piski i da ga boli,kao bik je bio.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 0:18:35   
Mirko Svirko
Jao Dunja da sam bar i ja to znala. On je mene grlio i vikao "boli boli boli" 😣


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 6:26:38   
vonavoj
Dunja,nije dao da mu se dodirne pisa,stavljala sam ga u kadu po 10 puta dnevno...tusirala ga..ma kakvi..mali je i ne razyme da hocu da mu pomognem.

Proslo je..to je bitno.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 9:49:45   
Misha i Ljisha
Gon meni to tako strasno. Ja nista ne silim. Kolko predje predje. Nismo skroz prevukli . Ionako pp novom ne moraju da prevuku do 8 cini mi se. A i neki kazu sami ce oni to


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 10:43:23   
ivaMark
Ne razumem bas na sta mislite kad kazete: prevlacenje 🤔


Kod nas je ovako: L ce u septembru imati 6god, svake veceri mu povucem za nazad kozu (ne znam da li je to prevlacenje) operemo lepo, on pa ja i to je to...na jednom delu je lepo odvojena kozica, na cetvrtini, skoro trecini...ostalo se drzi...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 10:45:33   
Ana RR
Iva, to je to, ovde se kaže prevlačenje (mada je zapravo povlačenje user posted image ).



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 10:52:06   
Mirko Svirko
A nasa doktorka je rekla povlacenje i mora da se samo posunovrati.


Mi imamo 5 god. I ide skroz do kraja. Ja sam to povlacila maltene do kraja i onda dr povukla samo malko. Mene je bilo strah da se ne zaglavi i ja ne znam da vratim.. 😩

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Higijena dečakove piše...
4.6.2020 13:13:40   
Filadendronka
D je to sam prevukao tokom kupanja sa neke 3.5god. Bilo je malo krvi i peckalo ga dan, dva. Sad povlacimo prilikom tusiranja, ali nekad ga zaboli i onda ne dozvoljava danima da ga pipnemo. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Higijena dečakove piše...
26.9.2020 18:41:29   
Martinjuk
Koliko sam ispratio nema baš mnogo tata u ovoj temi pa eto da se javim ja. Ja sam svom sinu povlačio od prvog dana kad se kupa i kad god sam ga ja presvlačio. Kad se kupa onda malko jače a na suvo tek pomalo. Sa oko godinu i po sam počeo da ga učim da sam povlači i ja sam prezadovoljan jer je malo pre druge godine naučio sam da svuče kožicu. Moj savet je da uključite tate da to rade od prvog dana jer verovatno tate imaju bolji osećaj koliko jako to treba da urade. Džabe povlačite ako je preslabo pa ništa ne uradite a ne vredi ni jako pa da ga povredite.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Higijena dečakove piše...
27.9.2020 17:04:45   
Misha i Ljisha
Martinjuk u pravy si al neke tate cesto nisu tu za kupanje. Ja sam rekla mm da ce on to da radi  al wto uglavnom ja. Nisam mu jos prevukla a ero ima 2 i po godine


(odgovor članu Martinjuk)
Direktna veza do poruke: 1642
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here