|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
13.12.2016 19:26:42   
Animsaj9
nije nista upaljeno samo ga boli, nema crvenila.
a sto se tice drapanja i piskenja kad se skine pelena to obavezno, sve nas je popiskio, svi smo bili na repertoaru


_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2016 14:29:58   
vocicana
Sinoc je mm na kupanju mu lepo prevukao kozicu i odlepila se ona strana koja je ostala zalepljena. Malo je krvarucnulo, ali sve je stalo do jutros. Bas smo se smorili nista nista vec duze vreme, sve ok. Nije se zalio kada pis, pis, ne place, a verujem da ga malo pecne, danas i narednih dana cemo pojacati pranje toplom vodom, msm cesce, pa ce sve biti ok.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Higijena dečakove piše...
20.6.2017 19:14:41   
Dragce86
Slusati savet padijatra i povlaciti redovno kozicu i nema problema :)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Higijena dečakove piše...
20.6.2017 19:36:59   
Duškić
Ja sam uspela jednom da povucem kozu bukvalno do kraja, on se cimnuo. E umalo u nesvest nisam pala. On nista..

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Higijena dečakove piše...
20.6.2017 19:45:37   
Anck Su Nmaun
Bolje redovno da posle ne boli glava!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Higijena dečakove piše...
17.7.2017 19:58:34   
krin 40
Kada da krenem sa povlačenjem? Ne sećam se sa S,davno je bilo..mislim da je u 4 mesecu dobio dijagnozu FIMOZA pa smo išli na sec-sec..e sad ne znam sa koliko meseci da krenem Duciju?Za dva dana puni 7 nedelja?I kada krenem koliko je povlačim?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Higijena dečakove piše...
17.7.2017 21:11:58   
degu
Nama je vec sa mesec dana rekla da povlacimo. Ja njemu povlacim redovno svaku noc ali nista ne napredujemo, bas cu videti sad na savetovalistu. Bas navlacim, zacrveni se vrh ceo ali tek tek rupica gore, 2 puta sam povukla jace i raskrvarila. Nekad ni rupice nema, samo kad se bas dobro nakvasi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Higijena dečakove piše...
17.7.2017 22:46:25   
Rosita
Mom D od 4g je situacija takva da mu se vidi glavic, a okolo na dva mesta malo krenulo odvajanje, ali nista znacajno. Povlaci koliko moze posle kupanja. Nas dr nikad nista nije preporucio, kad sam ga pitala kao nije to lose, ne smeta mu i td. Ne znam sta da mislim. Drugarica sinu maze elocom po preporuci njihovog dr, prevlaci i vec su uspeli. Gledam, ta krema je kortiko. Jeste li vi koristili kreme? Sta mi savetujete?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Higijena dečakove piše...
17.7.2017 23:49:40   
degu
Ne znam, svi savetuju drugacije. Mom bratancu je sa 7 godina tako i sad je tek dobio mast. Ne znam do kad se tolerise ali mislim da je kod vas sve ok.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Higijena dečakove piše...
18.7.2017 9:27:33   
krin 40
Degu tako je bilo mom Strahinji i rekli su da je fimoza.Isto tako je bilo.Zato i pitam za Ducija sta i kako.Isto kad nategnem kožicu vidi se rupica i to je to.Neće valjda i on na sec-sec? Inače za to se tada išlo kod urologa i on mi je rekao
da ako treba intervencija najbolje uraditi dok je dete beba


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Higijena dečakove piše...
18.7.2017 9:54:58   
degu
I ja tako mislim Krin, ne znam zasto sada toliko prolongiraju. Nekad koliko god da nategnem gore stoji slepljeno a sa strane kozica puca. Ne znam jel to moze biti nasledno ali mm je imao fimozu, doduse svekrva nije uopste prevlacila. Ja evo dajem sve od sebe, odgovorna sam, ne preskacem, nisam nezna i preplasena ali prosto se nista ne desava.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Higijena dečakove piše...
18.7.2017 10:02:23   
krin 40
Degu meni je to rekao čuveni čačanski urolog dr.Adžić.Čovek je operisao po celom svetu sve i svašta.Rekao je da pedijatri to prolongiraju ali da je to budalaština
jer ako se do 10 meseci glavić ne vidi treba uraditi intervenciju jer se na njemu zadrzavaju bakterije i zbog obične gluposti dečak može da doboje ozbiljnu
urinarnu infekciju.Strahinju je secnuo sa pet meseci.Traje par sekundi.Samo prvu noć ga pecka kada piški.Posle par dana se kožica najnormalnije svlači.Ja ne
planiram da čekam do puberteta.Meni je to suludo

< Poruku je uredio krin 40 -- 18.7.2017 10:03:57 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Higijena dečakove piše...
12.9.2017 17:28:58   
Tatjana.87
Joj i kod nas je isti problem,cini mi se da smo sve vreme na pocetku koliko mu tek tek skinem ono nesto belicasto sto se nakupilo ali mislim da nema tu nekog pomaka.
Mada kad god smo isli u svatovaliste ova nasa dr kaze super je to njemu krenulo....kanda cemo je menjati uskoro mislim pedijatra user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Higijena dečakove piše...
12.9.2017 17:46:35   
Ana RR
Degu, nasledno je. Moj Marko tek od skoro može da prevuče, ali samo da izađe glavić. Dalje ne može. Kao da ima manjak kožice i onda ga zateže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Higijena dečakove piše...
12.9.2017 17:52:23   
krin 40
Ana pa hoćeš li da rešavaš to hiruški?Meni liči da će i D imati isti problem kao S

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Higijena dečakove piše...
12.9.2017 20:47:02   
Ana RR
Ne znam. Mm to nije rešavao, ne smeta mu. Ali ići ćemo opet kod urologa, čisto da nas posavetuje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Higijena dečakove piše...
13.9.2017 8:08:13   
krin 40
Ja hoću..tj videću kako se odvija situacija.To traja bukvalno minut a oporavak je brz

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Higijena dečakove piše...
13.9.2017 9:39:38   
Peace*
Šta traje minut? Da se čupne kožica? Da.
Onda natekne ceo glavić, dete plače kad hoće da piški narednih bar 3 dana a i čim pokušate da priđete, a ako ne prevlačite 2x dnevno, kožica se ponovo zalepi. user posted image
To je moje iskustvo sa starijim.
Nismo otišli da čupkaju ponovo, on je to sam posle sredio, naučio da pere, i sada je sve ok.

Mlađeg nisam ni vodila kod dr. Dok je bio mali, prevlačila sam redovno, onda posle kad je malo porastao, manje redovno. Evo nedavno je naučio sam, i sve je ok. Kad je počinjao sam, žalio se da ga boli, sada se više ne žali. Valjda je razradio.

Hoću da kažem da ne treba voditi dete na čupkanje po svaku cenu. Meni rekoše da roditelj treba da prevlači koliko može - pa svaki dan malo više, do granice bola, i da u većini slučajeva to bude sasvim dovoljno i situacija se sama reši.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Higijena dečakove piše...
13.9.2017 9:49:44   
krin 40
Mom S nije moglo uopšte da se prevuče iako smo redovno pokušavali.Ništa mu nije nateklo posle intervencije.Prvi dan je malo plakao kada piški i to je sve.Evo
D povlačim kožicu od prvog dana i liči da će biti kao sa S.Urolog je i tada savetovao da je za dete bezbolnije dok je beba da se odradi

< Poruku je uredio krin 40 -- 13.9.2017 9:50:50 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Higijena dečakove piše...
13.9.2017 10:23:41   
degu

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Degu, nasledno je. Moj Marko tek od skoro može da prevuče, ali samo da izađe glavić. Dalje ne može. Kao da ima manjak kožice i onda ga zateže.


Nama je dr-ka u savetovalistu povukla jace i evo sad izlazi deo glavica, ali secam se mom bratancu su opusteno prevukli sa 3 meseca, bez ikakve muke, kod nas krvari cim jace povucem, i dr-ka mu je raskrvarila. Sad sam opustenija jer se bar vidi glavic

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Higijena dečakove piše...
13.9.2017 13:00:27   
Tatjana.87
Mi smo sinoć uspeli nešto malo više da prevučemo, ali sada se bojim kako krene krv,koja količina tek tek ili stvarno krvari i šta radite kada se to desi!??

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Higijena dečakove piše...
16.9.2017 17:23:55   
degu
Nama se desavalo tek tek, samo isperem sa bornom kiselinom i ne njakam ga narednih dana user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Higijena dečakove piše...
16.9.2017 17:36:58   
Tatjana.87
Moram uzeti tu bornu kiselinu,to nemamo u kućnoj apoteKi hehe
Sve mi se čini da baš stojimo u mestu jedino što mu redovno čistim ono malo što se nakupi na piši i to je sve. Hvala ti Degu user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Higijena dečakove piše...
16.9.2017 22:33:22   
degu
I mi smo stajali u mestu dok mu dr-ka nije malo cimnula, cak i tad smo stajali jer ja nisam uspevala toliko da navucem. Ali kad je poceo da sedi duze da mu pisa bude potopljena u vodu nekako je krenulo, ne znam ni kad se to desilo user posted image ja nisam skontala da je to glavic, mislila sam od one resice gore da je kozica i dalje user posted image losa mi je svetlost, dok nisam upalila bateriju.
U sustini to je i najvaznije da mu cistis, a ovo ce krenuti.

< Poruku je uredio degu -- 16.9.2017 22:34:21 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Higijena dečakove piše...
4.10.2017 21:16:55   
mamita80
Caooo mame evo da je iznesem svoja iskustva.Ja sam svom sinu tu kozicu od rodjenja povlacila na nagovor patronanazne i pedijatra i uspjeli smo to prevuci sa nekih godinu ipo dana.Na kontroli sa dvije godine doktorka je to preglegledala i rekla da je super i ja poslije toga nisam nista dirala misleci da je sve uredu.Medjutim prije nekih pola godine isli smo kod doktorke ortopeda radi tabana ravnih na pregled i ona je rekla da nece muciti dijete samo pogledati jesuli se spustili testisi i mozeli prevuci kozica.Kada povukla kozicu izaslo bijele naslage i rekla je da je bio manji oblik fimoze.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here