|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
6.10.2017 23:13:49   
Tatjana.87
Degu ja pre nekako posaljem muza da kupi bornu kiselinu, a apotekarka ga u cudu pitala za cega ce njemu te da nije slucajno za oci user posted image
A on se izgubio,ostao u cudu! Kupio je i sada ujutru pre nego sto namazemo pisu malo isperem sa bornom,sto je naravno i dr potvrdila da moze user posted image
Napredujemo sa prevlaenjem u pocetku je islo polako prosto nismo znali koliko smemo,sada mm to redovno radi kada ga kupamo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Higijena dečakove piše...
7.10.2017 9:32:02   
medamisko
I ja sam mom sinu prevlacila kozicu, dosta je tesko islo. Jednog dana, nas kucni prijatelj, inace hirurg, na nagovor mm je pogledao i cimnuo mu jako. Secam se da je malo krvario i plakao, a ja bila ljuta. Medjutim, dobro je plakao naredna dva dana po malo , plasio se da ce da ga boli kad piski, ali dobro je.

(odgovor članu mamita80)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Higijena dečakove piše...
14.1.2018 14:39:34   
mati
Zenskaci, da li je neka od vas u skorije vreme koristila didermal kremu? Nama je dr dala jos dok je Maki bio mali, vc sam zab, a u uputstvu se uopste ne spominje da se koristi za pisu.
Mene zanima gde se maze, da li samo spolja ili i unutra?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Higijena dečakove piše...
14.1.2018 18:35:04   
Ana RR
Mi koristimo trenutno. Mazali smo 15 dana, ujutru i uvece, pa pauza 15 dana pa sad opet mazemo. Mm mu maze, Mare povuce kozicu pa je lepo namazu i onda kada vrate opet namazu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Higijena dečakove piše...
16.1.2018 18:31:20   
mati
Znaci bezbedna je za unutrasnju stranu? To me bunilo.
Kako kazes, verovatno ppsle prvog mazanja, kad se kozica vrati dodirne i unutrasnji deo.
Ne znam dal me razumes, ne znam ni da objasnim...user posted image user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Higijena dečakove piše...
16.1.2018 18:58:58   
Ana RR
Pa da. Uvek bude i unutra.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Higijena dečakove piše...
26.1.2018 19:30:18   
mimica11
Moj stariji sin ima 12.godina i zakazana mu je operacija za 31.jan. Od rodjenja mu se teze prevlacila kozica, mazali smo u jednom periodu i elocom kremu i opet mu se sad na zimovanju desilo da nije kozica htela da mu se vrati. Bilo je uzasno bolno, jedva su mu na zivo vratili i odmah zakazali intervenciju da to ipak secnemo. Eto, bolje da smo odmah obrezali dok je bio mali. Rekli su nam bolje da to odradi nego da mu se desi dok je na ekskurziji ili kod babe, pa da ne znaju da mu vrate kozicu ili da ga ne odvedu na vreme u hitnu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Higijena dečakove piše...
26.1.2018 19:59:37   
MamaNecaVo
Ana,didermal mazete ovako ili?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 8:08:47   
Duškić
Mi bi trebalo ovih dana na redovni pregled pa cu dr.zamoliti da pregleda stalno brinem da li i koliko prevlaciti kozicu.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 11:58:33   
MamaNecaVo
Nama to doktor nikad nije ni pogledao.
Evo 16meseci

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 12:03:47   
Duškić
Nasa pedijatarica stara je sina obaveno detaljno pregledala. Sad smo kod nove ali ne mogu se uporediti.
Stara je volela sve da pregleda i stopalai pisu , i zlezdice opipa.

< Poruku je uredio Duškić -- 27.1.2018 12:05:29 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 12:07:47   
MamaNecaVo
Poput nase prve koja je otisla privatno da radi.
Sad si me bas zabrinula.A niko nikad ma ni bacio pigled na pisu nije.
Cak ni privatnik koji pregled naplati 3500.
Moram spomenuti pedijatru da pogleda stanje.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 17:31:17   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Ana,didermal mazete ovako ili?


Povremeno mu puca kožica jer je prilično zategnuta (nema viška kože kao neka deca) i nije mu se sasvim odvojilo sa donje strane. Pre par dana smo bili na kontroli zbog kašlja pa sam pitala dr i rekla je da mažemo 4 nedelje samo taj deo gde treba da se odvoji, kako bi se koža istanjila tu. Ako ne uspe tako kaže da će morati hirurški, mada mm nije za tu opciju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 17:35:22   
MamaNecaVo
Hvala ti Ana puno.
Moram putati doktora pri narednim odlasku,a veceras cu pogledati sama posle kupanja

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:13:20   
MamaNecaVo
Prevukla i deluje mi sve ok.
Ne buni se,pri prevlacenju e sad da li je to to ili treba i preko,moram pitati doktora

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:24:43   
Maslacak15
Ja Imam dva decaka i nemam pojma o cemu pricateuser posted image . Meni je receno eksplicitno nista ne diraj i ja Sam poslusala. Niti Imam pojma mogu Li danprevuku trenutno ili ne. Iskreno, koliko vidim svugde pise da se to resava Samo od sebe do puberteta. Nikakvih problema nemaju, Pa Sto bih cackala...kontraintuitivno Mi je uvek bilo.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:44:18   
Misha i Ljisha
E to mi reci Maslacak. Hvala Bogu. Ja sam inace citala da se ne prevlaci kozica. A da ne kazem kolilo mi je to grozno ma sama pomisao da JA tako nesto radim detetu dok ga kupam. A vec sa 3 je po meni dete dovoljnk zrelo da spoznaje pol a tata nam sigurno nece biti kuci da ga kupa svako vece a nece biti dete samostalno do neke bar seste ili sedme godine da bi mogao sam da se kupa. A pomisao da ja detetu povlacim kozicu svako vece za kupanje mi je....pa ne znam. Ne cudim se edipovim kompleksima i svim ostalim poremecajima ako to majke rade do ne znam koje godine. user posted image jaoooo uzasna mi je pomisao sto cu dobiti sina. Izvinite. Stvarno. Ali ja sam skoro pa i depresiji zbog toga

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:49:47   
MamaNecaVo
Ne zbunjujte me vise user posted image

Ljiso,ja sam bukvalno kukala al naviknes i zavolis svim srcem.
Sad ga ne bi dala ni za deset devojcica.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:53:18   
Maslacak15
Hahahaha bez brige Ljiso, tu "duznost" mozes da preskocis. Na stranim pedijatrijskim sajtovima svugde pise Bas obrnuto, da do fimoze cesce dolazi kad se kozica preavlacenjem povredi Pa se stvara oziljno tkivo koje je manje rastegljivo.
Jos U porodilistu Su bili krajnje eksplicitni. I pedijatar svaki Put kad Su bili bebe bi pogledao bez da povlaci. Rekao " Jos je usko, to je normalno- nista ne dirajte". I ja Sam onda kao Bela lala slusala, narocito Sto Mi je kao i tebi pomisao da cackam Malo bezveze Tako da bukvalno Ni jednom nisam Ni pokusala. Niti znam kakvo je stanje, osim da se ne zale , nisu imali urinarnih infekcija niti bilo kakvih problema .....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.1.2018 21:55:12 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 21:56:47   
Misha i Ljisha
Eh i ja sam citala. Al imam utisak da ce pedijatri ovde u top da me stave. Pa ne znam. I mm smatra da to mora da se radi dok se ja sa svima ubedjujem da ne treba. Brat ima dva sina i to rade. Svim decacima sa muzeve strane (5) prevlace kozicu. Svima. I eto sad cu ja da dobijem decaka i ispada kako se sad ja pravim pametna i nacitana a oni avi seljaci (majke mi tako ispada u diskusiji s njima) da cu na kraju raditi jer je to kod nas kao drustvena norma. Fuj gadi mi se pomisao da tako nesto radim

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:02:52   
Maslacak15
Nista emigriraj onda na koju godinuuser posted image user posted image .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:10:17   
emicaa
Ljiso niko ne mora znati dal ti to radis ili ne user posted image
Ja ne prevlacim kozicu,nijedan pedijatar to ovde ne preporucuje pa zasto da se ja pravim pametna.Na svakoj kontroli doktor prevuce i ide bez problema.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:10:32   
Ana RR
Ljišo, ne razumem zašto ti se gadi user posted image pa to je tvoje dete. Iskreno, ja retko kada kupam Marka, to je od početka mm zaduženje i koliko vidim mm smatra da je to povlačenje kože najviše zbog higijene, mora da se prevuče da bi se opralo. A te stvari su i nasledne, ni mm nema višak kože kao ni Marko.

Inače, ja mislim da naši lekari na fakultetima imaju poseban predmet "Kako naplašiti novopečene roditelje" jer ne mogu da se dogovore u stavovima pa onda mi lomimo glavu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:14:49   
Maraj
Ja ne prevlacim. Jesam na pocetku po savetu pedijatrice
Onda smo preko veze otisli u Tirsovu kod hirurga-urologa. Rekla sam mj da prevlacim po preporuci pedijatrice. Jako me nagrdio. Rekao da se to ne dira i ogromnim slovima mi to napisao u izvestaju.
I od tad ja nisam dirala. Inace kod L je vec sa par meseci kozica mogla skroz da se povuce. Mazali smo par dana didermalom i onda je pedijatrica na silu prevukla. Od tad se prevlacila cela. Al eto onda smo prestali da prevlacimo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:16:01   
lesica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, ne razumem zašto ti se gadi user posted image pa to je tvoje dete. Iskreno, ja retko kada kupam Marka, to je od početka mm zaduženje i koliko vidim mm smatra da je to povlačenje kože najviše zbog higijene, mora da se prevuče da bi se opralo. A te stvari su i nasledne, ni mm nema višak kože kao ni Marko.

Inače, ja mislim da naši lekari na fakultetima imaju poseban predmet "Kako naplašiti novopečene roditelje" jer ne mogu da se dogovore u stavovima pa onda mi lomimo glavu.



Sad ću da padnem user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here