|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:25:37   
sonyasha
Kako smo sve različite, totalno fenomenalnouser posted image
Mi smo sa Vojinom povlačili kožicu posle možda mesec dana, ali stvarno svaki put po malo, od 4 godine on sam to radi kada se kupa da zna do koje granice ga bolucka i tek sa punih 5 je sam skroz prevukao. Uvek peremo unutra pišu, žene moje, nepitajte kakvih sve naslaga može da bude ispod kožice... Sa Milutinom smo isto tako krenuli, ali se on stalno gica, valjda mu smeta i bolucka ga pa se opire user posted image a što se tiče "dizanja" toga kod nas ima bukvalno od porodilišta, smešno je u startu, ma smešno je i sada user posted image
Istina je da su to moji mali dečaci, mi nemamo tajni, moje je i mm da ih upoznamo i usmerimo na ovom svetu i ne postoji tabu tema, ni pišoni nije na tom spisku user posted image Ja obojicu kupam od starta, i Vojinu asistiram sada sa 6 godina, on se kupa a ja mu pravim društvo, dodam peškir i slično, zar bi trebali.dete mene da se stidi ??? Pa mi se obožavamo, on je izašao iz mog stomaka, doćiće vreme kada budu krenuli hormoni i tada će se sam odaljiti u tom smislu, ali sve opušteno i na prirodno što se kaže!
Ljišto, razmišljaj o tome ovako, nikada nebi imala bolju i realniju šansu da saznaš sve o dubini muške psihologije, njihovim radostima i problemima nego kada imaš dečaka, sve znamo o devojčicama - bile, iskusile user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:43:56   
Ana RR
Naravno da peremo sapunom i vodom. Nije isto pranje kod devojčica i kod dečaka. Što kaže sony, čega se tu sve nakupi... nema šanse oprati samo vodom. Unutrašnjost kožice se mora oprati i sapunom. Marko je imao bakterije uvek u tom periodu kada nismo povlačili kožicu i prali. Mokraća se tu zadržava i napravi haos. Da kucnem, već par godina mu je urin uvek sterilan.

Da me neko ne shvati pogrešno, ja uopšte ne ulazim u to kako drugi rade, jer kao i sve drugo i ovo se razlikuje od stava do stava. Mi radimo ovako i meni je to ok.

Isi, da, i mm detaljno sebe pere, kada moram da kažem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:00:54   
IvanaSK RR
Anci, ja nisam nikad direktno stavljala sapun, moracu da pitam muza jel mu on stavlja direktno na pisu i sapun user posted image A sebi koliko znam, stavlja. Mada, moguce i sinu.
Istina, Stefan odavno sam sve to radi pa sam i zaboravila detalje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:08:49   
isidora88
Meni se M kupa sam vecnnekih godinu dana otprilike, sam spremi stvari za oblacenje, peskir, namesti vodu. Ja nisam prisutna dok se kupa, sad je u fazi da mu mama ne treba i da nije beba. Ne voli ni da mu udjem u kupatilo kad piski ili kaki.
Poraslo mi dete, bas brzo nekakouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:10:21   
isidora88
A inace mislim da je ova tema kao i siroki povoj, da li vakcinisati, anatomska obuca da ili ne. Milion razlicitih stavova i saveta pa svako radi po nekom svom nahodjenjuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:13:09   
Ana RR
Baš tako, Isi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:14:25   
Duškić
Mislim da svi trebada rade kako misle da je najbolje.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:44:21   
Misha i Ljisha
Maslacak ja se u potpunosti slazem sa tobom. Meni je sve logicno da se ne dira. Sve sto je tebi logicno i meni je. I kazem ti ovde mi to dodje kao neka stavka drustvene norme. Imacu ja borbu sa mm vec vidim. Bas me briga il nek ga on kupa nek se obaveze ja to necu raditi. user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 12:55:46   
Maraj
Ljiso i sa pedijatrem ces onda imati "problem". Na svakoj kontroli, pogledace mu pišu i povuci kozicu.
Ja opet kazem, mi vise ne prevlacimo L, alpedijatrica proba, svaki put kada ga pregleda

< Poruku je uredio Maraj -- 28.1.2018 12:56:25 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 13:28:10   
MamaNecaVo
Maraj,mom A ni jedan od 5 pedihatara kod kojih smo bili za ovih 16meseci pisu nije pogledao.Izgleda da to nije svima praksa.



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 23:06:25   
degu
Ovde stvarno treba biti pametan. Ja B povlacim, jako tesko ide, nismo ni do pola dosli, ali ne silim. Mm je imao fimozu, svekrva nije prevlacila. Mada mi ima logike i ovo da do fimoze lakse dolazi jer se povlacenjem stvori oziljno tkivo. Nama pedijatar isto pregleda pisu i kaze da povlacimo.
A ne razmisljqm uopste u tom pravcu da je on decak, da to nesto nije prihvatljivo, prosto ga povucem da ga operem, pa i tata Dodi pere mikicu, sve mi je to normalno dok su ovako mali.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 23:35:53   
MamaNecaVo
Meni je sve nornalno obzirom da su to nasa deca koje smo 9meseci nosike u stomaku.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 7:33:25   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: isidora88

Maslacak nemoj da se ljutis, nisam mislila da neko ne odrxava higijenu ako ne povlaci kozicu, samo da ja tako radim. A kozicu povlacim po milimetar u pocetku, nusta na silu, ako bebac ne reaguje znaci da je ok. A pisu peremo vodom, ne sapunom tako da ne vidim sta mozeda skodi ispiranje vodom.
Mene sad zanima da li vasi muzevi peru samo spolja ili prrvuku kozicu i operu svudauser posted image

Ja mislim da onog trena kad bebac odreaguje je vec problem. Kod njih to koliko sam shvatila lako puca. Naravno da muz pere svuda user posted image ali je sve to drugacije.
Takodje smatram ono sto rece Maslacak obicna voda je iz raja izasla, nema mi smisla trljati bilo sta sapunom. Pa ja D piku perem samo spolja blagim sapunom. Znaci ne razmicem nista, i evo nikakvih problema.

A da li je to ok ili nije sad u nekom psiholoskom smislu, pa sigurno da jeste, ali prosto mozda ja imam neki "trip". Nas tata ne kupa D, i tata ne ulazi u wc kad je D unutra, ona ne upada tati.Mi to bas onako "ti si devojcica, tata je decak bla bla"
Tako planiram i decaka da podizem. A ne sad ja sam mama pa ja mogu sve user posted image
No videcemo jedno su planovi drugo su realizacije hehee..
Pise da kod 90% decaka se kozica sama odlepi do druge a u slucajevima gde je fimoza nasledna verovatno ne moze pomoci ni prevlacenje. Odnosno verujem da bi se desilo i tad.
Kad dodje malac na red javljam kako delamo i sta su nam dr preporucili.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 7:40:05   
isidora88
Mi smo mnogo nezni, mojima nije pucala kozica. Dr kad pregleda uvek je pazljivo to radila, nesto mi se cini da ides kod naseg pedijatra, ona je za prevlacenje koziceuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 7:41:27   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: isidora88

Mi smo mnogo nezni, mojima nije pucala kozica. Dr kad pregleda uvek je pazljivo to radila, nesto mi se cini da ides kod naseg pedijatra, ona je za prevlacenje koziceuser posted image

user posted image ko je vas pedijatar?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 19:47:32   
wivern

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

E to mi reci Maslacak. Hvala Bogu. Ja sam inace citala da se ne prevlaci kozica. A da ne kazem kolilo mi je to grozno ma sama pomisao da JA tako nesto radim detetu dok ga kupam. A vec sa 3 je po meni dete dovoljnk zrelo da spoznaje pol a tata nam sigurno nece biti kuci da ga kupa svako vece a nece biti dete samostalno do neke bar seste ili sedme godine da bi mogao sam da se kupa. A pomisao da ja detetu povlacim kozicu svako vece za kupanje mi je....pa ne znam. Ne cudim se edipovim kompleksima i svim ostalim poremecajima ako to majke rade do ne znam koje godine. user posted image jaoooo uzasna mi je pomisao sto cu dobiti sina. Izvinite. Stvarno. Ali ja sam skoro pa i depresiji zbog toga


Hmmm, Ljiso eto na primer ja se cudom cudim ovom tvom komentaru, po meni je vise nego odvratan. Zao mi je sto sam morala tako da napisem ali sam u najmanju ruku zgranuta.
Zeno ako neces decaka postoje opcije i za to, bolje nego da to dete kasnije trpi.
A depresija se leci, kao i ovo sto si napisala, samo odes kod adekvatnog strucnjaka za to.
Razumite me kako god hocete ja sam stava da je dete-dete i ovakvi komentari me jeze. Ako ne mozes da dodirujes svoje dete, SVOJE, onda tu nesto nije kako treba.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 19:56:16   
Misha i Ljisha
wivern ne mislim da mi je odvratno ali kako da ti kazem, kao da nisam bila uopste psihicki spremna na decaka. Daleko od toga da se ne radujem i da ne brinem, ustvari bas zato nekako sto preterano brinem. Sve mislim kako cu? Takodje ne mislim da nisam sposobna da odgajam musko dete vec onako ostadoh u soku sto je decak ehehhe... Radujemo se svi, i D i mm i ja, ali od starta smo ga zvali Milica i kad videh XY ostadoh od tad u soku user posted image . Trudim se da citam vise o decacima, nekako odgajanje devojcica mi bilo valjda jedino u zivotu. 5 godina. I sad puf stize deran.

A meni jeste cudno da mama tako nesto radi a posto mm cesto nije tu, da moracu ja. Kazem mi u familiji ne ulazimo jedni drugima u wc mm ne upada Dunji niti ona njemu. A sad cu ja da budem numero uno suprotnom polu user posted image


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 20:18:52   
Ana RR
Ljišo, pa ni mi nikad ne upadamo nikome dok je u kupatilu. Nisam nikad videla mm kako piški niti on mene user posted image pred tatom me bilo sramota u šorts da se skinem. Pred Markom se recimo tek sada ne skidam, kažem mu da izađe iz sobe ako treba da se presvučem. Ali od bebećih dana pa sve do polaska u školu mislim da apsolutno nema mesta takvom razmišljanju. Uostalom, videćeš i sama user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 21:06:45   
Misha i Ljisha
Ana ja se samo brinem hocu li ja to odraditi sve kako treba. Ne mislkm sad samo strogo na ovu higijenu koja meni jeste neki vid tabua nego na sve generalno. Isto sto je rekao moj brat on ne zna kako bi da je drugo dete devojcica. Ima dva sina user posted image to su valjda "strahovi od nepoznatog" hehe...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 21:12:01   
Ana RR
Ljišo, pa isto kao što sam ja znala a nisam imala iskustva sa dečacima pre toga. Samo opušteno, još ako imaš podršku muža kao što ja imam, onda nema zime user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 21:19:58   
Misha i Ljisha
Imam ja njegovu podrsku. Moralnuuser posted image
Salim se. Trudi se mm da je tu ali prosto cesto nije. A sad vec svke godine ode i po mesec i vise u francusku. Cesto ga nema kuci. Mene i ovako svi smatraju za samohranu majku. Njega retko ko vidi. I onda mi je frka. Nije mi uopste bila frka da budem sama s D. Nikad. Mm je prvi put otisao kad je ona imala svega 5 meseci ni nije mi bila frka. A sad mi vec nije svejedno. Moj brat lupa sinove. Ali takav mu je posao od 7 do 15 ne radi u smenama i uvek je tu za kupanje. Eto npr taj deo. Brat takodje vise vremena provodi sa sinovima nego njihova mama. Ona zena ima nezgodnije radno vreme. I nekako se brat stara o njima. Musko podize musku decuuser posted image . Ma ne znam. Sve ce to leci na svoje mesto znam ja nego eto ko sto rece moja drugarica imam vremena za razmisljanje i analiziranje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 21:43:49   
MamaNecaVo
Ljiso,apropo decaka.Budi bez brige.Kakva crna strucna pomoc.
Pa ja sam mesecima plakala i kupovala potajno stvari za devojcice jer sam je silno zelela (kapiras kakav sam ja izgubljrn slucaj bila).
Posle porodjaja,ljubav na prvi pogled.Kakva devojcica,ma pala mi ba pamet nije.
Oduvek sam sebe smatrala da sam ja mama za devojcice i nisam verovala da cu se snaci sa decakom.
Samo se opusti.Neka sve ide svojim tokom.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 22:31:51   
Rosita
Edipov kompleks nije bolest, psihoanaliticki gledano to je normalna razvojna faza u kojoj je jedna od glavnih tema odlepljivanje od majkr kao razvojni zadatak i jos mnogo kompleksnije stvari vezane za strukturu psihe nego sto se pohednostavljeno, erotizovano i laicki misli. Kod devojcica je pandan tzv. Elektrin kompleks.
Priroda cini svoje. Nema nista prirodnije nego okupati svoje dete.
Ja D kupam i sad. Nekad ja, nekad tata. Pisu pere sam, ja mu pridrzim tus, zapravo u celom tusiranju asistiram koliko treba. I to je sasvim u redu. Uporedo pricamo o tome sta su intimni delovi tela, da je to privatno, da niko ne sme da dira, da mogu samo roditelji ako je detetu potrebna pomoc kad se kupa. D kazem- operi pisu. On to sam uradi dok caskamo o bog zna cemu. Sad cu po malo da se povlacim iz kupanja, mada i do sad to cesce radi tata.

< Poruku je uredio Rosita -- 29.1.2018 22:34:11 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 23:13:57   
IvanaSK RR
Ljiso, neki decaci nemaju uopšte tatu. Odgajaju ih majke i ne budu uopšte losi.
Ja sam ostala sama sa sinom kad je on imao mesec ipo dana, muz je otisao na mesec dana. I to se dešavalo vrlo cesto prvih par godina sinovljevog zivota. Posle je bilo i sest meseci...
Sve su to prirodne stvari koje ce doci vremenom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Higijena dečakove piše...
29.1.2018 23:36:55   
Rosita
Ljiso, ubedjena sam da ces se smejati ovome.
Ne razmisljaj previse.
Vecu psiholosku stetu detetu moze naneti tvoj zazor od dodirivanja i bilo kakva tvoja nelagodnost u vezi sa telom, pogotovo njegovim telom, nego suprotno. Dozivljaj prihvatanja i spontanosti su ono sto je detetu potrebno. Narocito u najranijem uzrastu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here