|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 11:42:43   
clover84
Ja sam u pocetku kupovala juvitanine slane kasice sad kad sam se ustosila sama pravim dok slatke jos uvek kupujem.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 11:52:45   
Sanja90
Moje cerke nisu htele nista kupovno,sve sam im pravila od svezih namirnica i slatko i slano,a i tada sam bila nekako sigurnija, ipak sveze je sveze. ali kad ides negde tesko da mozes bas da pravis, pa smo nosili kupovne.Jednom sam im kupila neku kasicu sa krfiolom i junetinom(tako nesto je bilo) kao aj da probam da im dam jer nisam nista sveze kupila,a ono je da se user posted image Sve je bilo ok,sveze kupljeno,u roku,ali ukus jeuser posted image Od tad samo sveze,a kad idem negde napravim kod kuce i ponesem.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu clover84)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 12:03:59   
Figaro88
Ja sam kombinovala.U pocetku kada pojedu bas malo sam samo kuvala,posle smo kupovali ako nemam vremena da spremim,ili ako idemo negde,uglavnom uvek smo imali par tih kupljenih u frizideru za svaki slucaj.Andrea je lepo ruckila i jedne i druge.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 20:32:08   
Moiraina
I ja sam kombinovala, samo što sam ja u početku davala kupovne, i to za one namirnice kojima nije bila sezona. Potrefilo se da sam starijem počela da uvodim u sred zime, pa mi je tako bilo sigurnije. Posle sam sama spremala, ali sam uvek imala par teglica u rezervi. Slane sam davala Hipp, a slatke uglavnom Frutek i poneku Hipp. Ipak je najviše voleo kad mu ja spremim, ali nikada nije odbijao ni kupovne. Kašice sa mesom sam uvek ja sama spremala, jer je količina mesa u kupovnim baš mala.
Mlađem sam tek počela da uvodim i povrće mu sama spremam, a voće ću za početak davati kupovne, dok ne bude veći izbor sezonskog voća.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 22:19:43   
jovicaa
meni su nekako bolje domace, ali zavisi i koje voce i povrce... sve je to sad nekako nesigurno.
i kod maksima ce prioritet biti domace kasice, kao i kod aleksandra. ali kontam da cu s obzirom na kolicinu obaveza, nekad morati i da mu kupujem.
posebno sad u pocetku, posto trenutno i nije neki izbor voca i povrca.

< Poruku je uredio jovicaa -- 8.4.2013 22:20:20 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 22:27:23   
Figaro88
Ja sam dok sam bila jos trudna,i kada se ona tek rodila posto je to bio kraj avgusta,kupovala voce i povrce koga je tada bilo i ostavljala u zamrzivac u kockama,tako da mi ta jedna kocka bude za jednu kasicu.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.4.2013 23:02:17   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja sam dok sam bila jos trudna,i kada se ona tek rodila posto je to bio kraj avgusta,kupovala voce i povrce koga je tada bilo i ostavljala u zamrzivac u kockama,tako da mi ta jedna kocka bude za jednu kasicu.

ne mogu da se nakajem sto to nisam uradila.... skroz sam smetla sa uma... ne znam sta mi bi.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Kupovne ili domace kasice
9.4.2013 19:56:32   
Leax
Moj beban podjednako klopa i domace i kupovne kasiceuser posted image Mada se njemu vise svidjaju vocne, njih smaze u momentu. Posto smo krenuli sa uvodjenjem kasica kada nema da se kupi sezonsko voce kupovali smo Hipp i Frutek . Neke vockice iz naseg vocnjaka sam unapred bila iseckane zamrzla kao i povrce ali su nam se sada vec zalihe polako potrosile user posted image Tako da ja sam i za domace i za kupovne user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Kupovne ili domace kasice
21.4.2013 0:33:47   
Yula

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja sam dok sam bila jos trudna,i kada se ona tek rodila posto je to bio kraj avgusta,kupovala voce i povrce koga je tada bilo i ostavljala u zamrzivac u kockama,tako da mi ta jedna kocka bude za jednu kasicu.


Ovo je zaista dobra ideja. Mogla bih na leto da zamrznem kajsije i sljive. Mali mi je zamrzivac i ne verujem da cu moci puno da tankujem.

Prvo dete sam othranila na domacim kasicama, kupovala sam povrce, voce, meso i zitarice i sama kuvala, uglavnom na pari i miksala. Svega u par navrata sam koristila kupovne i to na moru, a kada je bebac vec bio veliki, preko godinu dana, tada sam znala da mu pravim vocni jogurt od kupovne vocne kasice i obicnog jogurta.

Sve isto planiram i sa drugim detetom, ali videcemo. Za sada nisam imala ni jedno lose iskustvo sa domacim kasicama, dete je super jelo i jos bolje napredovalo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.5.2013 21:29:35   
MayBee
Ima li neko skeniran ovaj kuvar za bebe? Unapred hvala!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.5.2013 1:13:06   
sanja 92
kombinujem kupovne i domace,mada vise voli hipp povrce nego kad joj ja spremim.kad nismo kuci tu su teglice,ali ipak se trudim da joj kuvam.

(odgovor članu MayBee)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.7.2013 6:12:35   
Misha i Ljisha
ja polako uvodim cvrstu hranu mojj curici i odlepljujem, Sama joj pravim kašice ali me sve to izludjuje. Imam bastu i u basti svega. Tikvice,mladi krompir, boranija,grasak, paradajz itd. A gde god pogledam ne sme nista do 7 meseca od toga a ne prija joj jabuka i šargarepa koje su osnova svih kupovnih kašica pa joj stoga ja sve pravim plus racunam znam sta sam ja posejala i znam u slucaju i da smo prskali nesto karencu pa ne berem to povrce tih dana. Ali vrtimo se u krug sa hranom i to mi je sad toliko jednolicno da odlepljujem. Ne smem da joj dam boraniju sad vec tek za mesec dva isto tako grasak a tad cu morati da vadim iz zamrzivaca umesto sad da jede sveze iz baste. Tema uvodjenje cvrste hrane bebi od 6 do n9 mi je jos zakljucana ali verujem da su mnoge majke pocele ranije da uvode hranu jer su im deca gladna, kao npr ova moja. Vidi se da joj moje mleko vise nije dovoljno i sad vise ne znam sta da joj pravim.

Ja sam za domace kašice ali zbog ovako nekih stvari sam primorana da joj nekad kupim kupovne. I nisam pametna ni koje su bolje ni losije. Izludjuje me ovo user posted image

i zasto ja mom detetu ne mogu da dam lubenicu??? Imam u basti bostan i bas se mislim pre neki dan kako ce da copa lubenice i procitam ne davati lubenicu pre 8 meseca. Sta to ima u lubenici?


(odgovor članu sanja 92)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.7.2013 21:18:14   
Torbica
Misha, tikvice i mladi krompir mozes od starta uvodjenja povrca davati, a za grasak sam citala da su neke mame davale sa 6 meseci. Ja sam sa 7 meseci. A sa vocem je sad milina, ovaj moj obozava breskve, kajsije, sljive, ma ne bira, tako su mi i starija deca sve prihvatala. Jedino sa lubenicom nije odusevljen. Sigurna sam da ces od povrca iz tvoje baste lepo hraniti devojcicu.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.7.2013 22:10:43   
Ana RR
MiLJ, tema nije zaključana, moraš pronaći onu koja je aktivna trenutno (ima više delova). Evo je KLIK

Što se tiče povrća, ništa mu neće biti ako zamrznuto, pogotovo ako ga zamrzneš dok je mlado i sveže. Njima će svakako obroci jedno vreme biti jednolični dok se sve ne uvede, ali i od onoga što si uvela možeš svašta kombinovati. Šta znam, ja se nisam nervirala ni zbog čega, ako znam da to i to ne sme da jede pre nekog određenog perioda, pređem na ono što sme i ćao zdravo.

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.7.2013 22:11:49 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Kupovne ili domace kasice
16.7.2013 6:34:04   
Misha i Ljisha
ja joj pravim skoro sve i sve sam bolje u tome da mi dodje da mm i meni pravim kasice user posted image Posto sam se nacitala u poslednjih par dana svakakvih stvari a negde pise da se boranija, grasak i pasulj uvode pre mesa mislim da cu ipak uvesti bar boraniju i grasak.

Sto se tice kupovnih kasica po meni je i to u redu ko nije u prilici detetu da priusti sveze iz baste kao ja. Ipak kad se kupi na pijaci povrce ili u marketu ne zna se kad su prskali i cime su prskali da li su ubrali a karenca nije prosla i td. Pa su stoga sigurnije kupovne. Ali ako imate rodjake sa sela user posted image po meni je mnogo bolje da se prave kasice.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.9.2013 13:53:38   
majared
E ljudi, odnosno zene, imam jedno pitanje. Ako sam omasila temu uputite me na pravo mesto. Moje dete ima cetiri meseca i danas na kontroli dr je rekla da sa cetiri ipo pocnem da je dohranjujem. Dala mi je tabelu, odnosno hipp reklamu sa tabelom ali meni nije jasno sa cim pocinjem. Valjda prvo zitarice. A ostale kasice? da li da mu dajem kupovne ili da sama pravim Hvala unapred

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.9.2013 13:57:49   
Olga75
Majared evo tema ISHRANA BEBA OD 3 DO 6 MESECI

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.9.2013 14:00:46   
Biserce
Ja sam Vasi pravila jer imamo bastu. Prvo sam mu uvela bananu pa ostalo polako. Sa godinu dana je makljao sve i to ne pasirano. Kupovne je par puta ruckio a one gluposti rizolino, keksolino nista nije hteo.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Kupovne ili domace kasice
16.10.2013 21:27:09   
dunja RR
ja se malopre probudila, učinilo mi se da imaš bananu u baštiuser posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Biserce

Ja sam Vasi pravila jer imamo bastu. Prvo sam mu uvela bananu pa ostalo polako. Sa godinu dana je makljao sve i to ne pasirano. Kupovne je par puta ruckio a one gluposti rizolino, keksolino nista nije hteo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.2.2014 11:23:59   
Beba Elena
Da dam i ja moj skromni komentar... Ja sam svom detetu spremala sve, baba ima svoju bastu i stoku, tako da smo svu hranu uzimali od nje i spremali domace, a sokove joj ne dam da pije, vec samo vodu i moje mleko da sisa... Tako je za sada, jer je mala, a za kasnije cemo videti, jer ce sigurno traziti nesto sto baba nema... user posted image ali ajde bar dok mozemo ovako da izguramo sto duze...to mi je plan i za sada fantasticno uspeva...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.2.2014 12:03:03   
serpica
Ja kombinujem,sad preko zime ne kupujem nista na pijaci jer jednostavno ne verujem da to nije prskano,silom uzrelo,ili ko zna sta..cekam prolece kad cemo sve imati u basti i onda nemam nameru da kupujem.Iskreno bolje mi jede kupovne kasice,ali mu spremam i piletinu sa povrcem koje imam u zamrzivacu...takodje ne kupujem meso u mesari jer to je tek macka u dzaku...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Beba Elena)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Kupovne ili domace kasice
20.2.2014 21:27:53   
Misha i Ljisha
domace. Mada bebe koje krecu sa cvrstom hranom tokom zime ne mogu bas da jedu domace. Po meni je domace ono sto ja imam iz baste ili moja svekrva. E sad, dosta toga se stavi i u zamrzivac ali ne razmislja se verovatno o tome na vreme. Ja sam Dunji sve pravila a svega par puta je jela kupovne i nije ljubitelj i imala je problema sa stomakom od kupovnih.


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Kupovne ili domace kasice
21.2.2014 18:52:51   
mali_mis
Slatke kasice tipa breskva, kajsija kupujem gotove, ostale pravim.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Kupovne ili domace kasice
7.8.2014 2:00:50   
dijana1*
Definitivno domace kasice. Nekada pojede i kupovnu ali retko. Isli smo na planinu 5 dana i sve sam mu kupovala i sokice i slatke i slane kasice. Jaoooo muke moje. Svaku noc je preplakao a 4-tu noc je prevristao. Hiljadu puta je prdnuo i to bas jako. Spavao je po malo i to na meni. Grcevi su ga urnisaliuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Kupovne ili domace kasice
7.8.2014 21:10:38   
mirkam
I kod nas ista stvar kada su slane kasice u pitanje. Kupovne slane cim lizne pljuje i nema sanse vise da mogu da mu uguram kasicicu ni na jednu foru. Od slatkih sam mu davala breskvu, kajsiju i sljivu i to hoce,a ostale vocne mu sve pravim. Nekako vise volim domace da mu dam, sigurnija sam, a i on bolje jede domace.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here