|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.8.2014 0:02:12   
Azra_
Mi smo sve njupali. Kada nemam vremena, ili smo negde van kuće, jeo je slane, bez problema. HIPP uglavnom. Kod kuće sam mu spremala u Avent uređaju za pravljenje kašica, bez soli, ulja, začina... I danas mu tako skuvam, samo što ne miksam.

Dakle, ja sam za domaće kašice, od svežeg povrća i voća, ali i za to da mame olakšaju sebi kada su u gužvi pa daju bebi kupovne, naravno, ako beba prihvata.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.8.2014 8:21:12   
branki*
boza nije hteo nista da jede,ni kupovne,ni domace.ja sam kombinovala,nekad sam kuvala sama,nekad mu dam gotove.nemam nista protiv gotovih kasica,dobro dodju,ali mislim da malo su preterali sa cenama.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Kupovne ili domace kasice
8.8.2014 8:30:10   
big mum
Moji su jeli samo slatke kupovne,slane ne.Ni da prinjuše.Doduše smrdile su.Pogotovo one sa teletinom i mrkvom.user posted image
Većinom sam ih pravila ali ako se nađeš vani što da ne.

I nikad nisu voljeli kašice sa grizom bilo domaće li kupovne.
I što branki kaže malo su ga preterali sa cijenamauser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Kupovne ili domace kasice
9.8.2014 0:18:30   
Sanchy
Jeo je i kupovne i ono sto mu ja spremim,i ove godine sam na more nosila kupovne kasice hipove ,dodam hlebic ,krastavac i super ..inace s obzirom da u nasoj drzavi ne postoji adekvatna kontrola primene kojekakvih pesticida itd..,ili adekvatne kontrole mesa uvek mi je bila sigurnija kupovna kasica ..Bas pre neki dan je bilo u novinama koliko je meso loseg kvaliteta kod nas i sta sve sadrzi tipa antibiotika,hormona uzas jedan ..Usla sam na jedan poljoprivredni forum jer mi je paradajiz propao nacisto nakon ovih kisa,naravno nicim prskan i zgranula se koliko hemije koriste kako bi odrzali povrce pri tom dan pre branja prskaju sredstvima koja imaju karencu 30 do 40 dana jer su jeftinija i to deset puta i ako na trzistu postoje i sredstva koja imaju karencu od tri cetiri dana ali im se zbog cene ne isplati..ostadoh u soku,ne znam vise ni gde da kupujem ni sta...E sad i za kupovne kasice bas Hippove je bilo reci da sadrze GMO u sebi ali s obzirom da na samoj etiketi pise da je hrana organska i da imaju i nalepnicu GMO free jednostavno mi je tesko da u to poverujem jer je u stranim drzavama kontrola daleko veca nego ovde i jedno takvo ime da se koristi lazima tesko...,U svakom slucaju tesko odluciti osim onima koji imaju svoje voce povvrce ,gaje stoku ,zivinu pa znaju i sta jedu..blago njima..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Kupovne ili domace kasice
9.8.2014 0:29:31   
Misha i Ljisha
Sanchy e ovo si dobro napisala. Ja sam pravila domace ali imam svoje domace. Za paradajz ove godine nemam reci ubila ga plemenjaca, ukoliko zelim da ga spasem kaze mi decko koji je dr poljoprivrednih nauka bas na povrtarstvu da moram da ga prskam svake nedelje a karenca je 3 dana, znaci 4 dana ga jedes a tri dana ne. Mi se odlucili da ne prskamo pa dokle ga bude bude. Rasadila sam ga ionako u tri puta tako da sad jedan tek pocinje da zre, a s obzirom da je dalje od ovog koji je vec skoro skroz suv nije jos oboleo. Kad kupimo nesto na pijaci ne znamo da li je seljak prskao juce a brao danas. niko nece biti toliko ludo posten. Kaze mi komsinica da oni u slucaju da kupe nesto na pijaci potope sve u zeolit. Navodno izvlaci pesticide i teske metale i voca i povrca kao i iz mesa. Organsko je jako tesko gajiti kad ti priroda ne ide na ruku. Eto npr kruske nema sanse da se uzgajaju organske kao ni jabuke, mi smo takodje prskali ove godine lubenice, jer upravo njih prodajemo na veliko ali kad je krenula sezona nismo ih nijednom prskali iako je karenca za lubenice tri dana, znaci vrlo kratka.

Nego procitah negde da su sad doveli u vezu autizam sa pesticidima. To mi ima vise smisla nego mmr. U svakom slucaju narod nema pojma sta jede. Jadni mi. Ja kad eto npr vidim onako lep paradajz da se prodaje sto posto znam da je prskan jer je moj sav ispucao od kise, flekav i ne sazri do kraja, ostane nekako zelen jednim delom, ali zato ukus mog paradajza i taj kupovni ne moze da se poredi. Eh da cak ni povrce uzgajano u plastenicima je ove godine obolelo od plemenjace. Skoro sve komsije okolo imaju plastenike (mi jedini izrodi nemamo) tako da ni to nije garancija da nije prskano iako u staklenicima uslovi mogu da se kontrolisu kolko tolko.


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Kupovne ili domace kasice
10.8.2014 16:01:27   
viking
Ženice, treba mi savet. Kupila sam malo bresaka za kašice da stavim u zamrzivač. Kako je najbolje da to uradim? Oljuštim, iseckam i tako zamrzavam u porcijama (kesicama) ili da ih ispasiram i stavim u teglice?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 0:10:54   
Azra_
Viking, ja nikada nisam zamrzavala breskve. Možda neka mama zna da ti pomogne. Sveki nekad napravi kompot, pa smo tako jeli mi i nekad detetu, ali nikad nisam zamrzavala. Sad razmišljam, imaš da kupiš smrznute višnje, maline, borovnicu, jagodede, ali breskva, kajsija, to nisam viđala.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 6:04:42   
branki*
nisam ni ja zamrzavala breskve za bebu,moja baba ih zamrzava,pa kasnije pravi dzem.mogu kao sto kaze azra u kompotu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 6:13:55   
serpica
Mi sada jdemo sve,i ja skoro sve pravim sama,ali uvek imam i po neku kupovnu kasicu za svaki slucaj. Mada i kad idemo negde ja napravim,pasterizujem i sigurna sam da nece da se ukvari.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 6:26:48   
Sanjica26 RR
Viking moja mama ih je zamrzavala cele. Stavi ih na posluzavnik da se samostalno zalede, pa onda prebaci u neku kesu. Ne ljuati ih. Pretpostavljam iz razloga jer bi posle bile vodene. Posle ih stavi u kipucu vodu i lako ih ocisti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 6:48:42   
Misha i Ljisha
ja sam zamrzavala iseckane, ali iskreno nisu lepe breskve iz zamrzivaca. Bolje je praviti kompot ko sto rece Azra. Tako sam i kajsije. Iseckala sam i stavila u teglice, posluzilo nam je to voce kad je krenula zima jer nisam htela citruse da joj dajem dok ne napuni godinu dana. Ove godine ce ipak da rucka kompotuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 7:07:55   
vikiveki
Ja sam za varijantu domaćih kašica,samo prvom detetu sam davala više kupovne na početku mada sam i njoj kasnije davala ono što ja napravim,a dečacima sam retko kupovala kašice

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 7:12:25   
17 joka
Vikiuser posted image domace i jesu bolje

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 9:42:48   
vikiveki
I bolje i zdravije su,sigurno znaš da nemaju nikakvih štetnih dodataka

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 11:03:30   
Sanchy
To bas i nije tako osim ako nemate svoju bastu ,stoku ,zivinu pa znate tacno sta jedete pisala sam gore malo iznad,iskreno za mene nije vise ni vazno ali kad malisi treba nesto da kupim ne znam vise gde da kupujem user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 16:31:01   
viking
OK, hvala na savetima. Moram da pitam još i ovo iako ću da zvučim kao idiot, ali ja mrzim kompot i nikad ga nisam pravila - šta da radim s njim? Mislim, skuvam taj kompot, stavim ga u teglice i čuvam u špajzu i to je sve? Ima li nešto što treba da znam? Koliko dugo može da stoji?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 16:35:54   
Olga75
ne bas tako ali skoro Vik user posted image
nego mozes da ocistis breskve , raspolutis i zamrznes pa im od odmrznutih pravis kasice , nije bas nesto al eto
ja sam ih ubacivala u kljucalu vodu smrznute i kuvala dok voda ne prokljuca ponovo
kazem nje bas nesto , budu onako vodnjikave i gnjecave , ko i svo zamrznuto voce

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 16:38:57   
jovicaa
ali pazi ako im te odmrznute breskve budes mesala sa drugim sezonskim vocem, onda nije problem ako se malo ocmolje izblendas i ne primeti se. ja radije ne bih kuvala kompot, zato sto ide puno secera... a secer i nije bas za bebe, po meni.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 16:39:53   
jovicaa
a i generalno voce je najbolje davati sirovo, ili sto krace kuvano. nema potrebe da se termicki obradjuje, neuporedivo je zdravije sirovo.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 16:43:14   
Verolina

IZVORNA PORUKA: viking RR

OK, hvala na savetima. Moram da pitam još i ovo iako ću da zvučim kao idiot, ali ja mrzim kompot i nikad ga nisam pravila - šta da radim s njim? Mislim, skuvam taj kompot, stavim ga u teglice i čuvam u špajzu i to je sve? Ima li nešto što treba da znam? Koliko dugo može da stoji?

Moze da stoji oko dve godine, sto nece docekatiuser posted image Kopotirana breskva ti je najbolja opcija, jeste da ide secer, ali nema aditiva i sacuvace ukus. Breskva samo zamrznuta kad se odledi nije nista ukusnija od obicne tikvetine. Grozna je i mislim da ona od sveg voca zamrzavanjem najvise ukusa izgubi.
Kompotiraj i sljive, neces se pokajati.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 23:01:13   
anci kv
verka,slažem se. Kompot od nektarina,šljiva,kajsije,breskve. Odličan je za voćne kolače zimi

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.8.2014 23:03:35   
jovicaa
secer i bebe no nouser posted image veoma je bitno na kakve ukuse od starta naviknu. posebno ga u voce ne treba dodavati. u tom slucaju mi je bolje ne davati breskve nego davati zasecerene, uvek ima dovoljno i sezonskog voca i moze se davati nesto drugo odmrznuto ako su bas oni najgori zimski meseci, kada su samo jabuke i banane dostupne od dozvoljenog voca.
ukus se moze zakamuflirati drugim vocem, ako vec budes blendala, uvek ces stavljati vise od jedne vrste voca.

< Poruku je uredio jovicaa -- 11.8.2014 23:09:06 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Kupovne ili domace kasice
13.10.2014 23:18:35   
dunja RR

Vi mame koje ste spremale domaće kašice, da li ste davale bebama batat?

Ja prvi put čujem za to, a li sam član neke grupe gde mame razmenjuju iskustva u vezi kašica (grupa se zalaže za kašice tek nakon 6. meseca). Ja još nisam počela, danas nam je 4. meseca, ali skupljam savete za kasnije.

Evo kako izgleda taj batat, kažu da ga ima u DIS-u:

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2014 6:46:03   
Misha i Ljisha
jao Dunja izadji iz te grupeuser posted image . Smucice ti se.

Na cemu si ti odrasla? Tvoji roditelji? Baba i deda? Moj deda je umro sa svim svojim zubima i odlicnog zdravlja u svojoj 77. godini (nasilno je nazalost umro) a covek nije jeo ni banane ni mandarine a kamoli kinoe, amarante, godji bobice i td. Nasa dr kaze najbolje da se jede sve sa nasih podneblja. E sad svi pitaju a sta od voca zimi? Pa nasi stari su zimi jeli lesnike, orase, suvo grozdje, suve sljive, kompote, ostavljali su jabuke i td. Ja se drzim nekako toga, a ne ovih novih modnih trendovauser posted image . Kao nismo sigurno za jabuku jel prskana a jel neko zna da li se prskaju mandarine i banane? Pa verovatno. Da li se prska kinoa kao i amarant. Pa verovatno kao i ovas i raz i td. Samo sto je ono kao ultra zdravo i kupujemo u zdravoj hrani. Aha..niko ali niko ti ne garantuje cak ni da je organsko.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2014 8:29:03   
Mariya
Ja sam davala batat od 10.og meseca zato što sam ga tek tad nabavila,mislim da može odmah ds se daje,kad i krompir i bundeva.zdrav je i ukusan ja ga baš volem!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here