|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
21.10.2010 21:43:16   
dijana1*
Svako ima svoje misljenje, ja sam svoje vec napisala ali evo ponovo, nemam nista protiv kupovnih kasica i dacu Vuku po nekada ali  trudicu se da mu uvek ja spremam domace i sveze. Nije mi tesko kada je moje dete u pitanju, vec kada je u pitanju moja guza to malo ide tesko user posted image
Ja sam jednom svoju drugaricu pitala a zasto mu dajes kupovne sokove i kasice sto mu ne dajes sveze i domace, pa zar si toliko lenja.
Njen odgovor je bio "zasto bi ja njemu cedila domaci sok kada ce on kada poraste doci u kafanu i naruciti kupovni sok " user posted image user posted image user posted image user posted image
No comment user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.10.2010 20:37:04   
mejvis
Ja sam i za kupovno i za domaće.
Ali to da su kupovne kašice otrovi jer traju po godinu dana i više to su gluposti!
Radi se samo o tome da su sterilne i u aseptičnom pakovanju u posebnoj atmosferi ili da su dehidrisane pa mali % vode onemogućava razvoj mikroorganizama.
Otrova ima svugde pa i u hrani i od toga se ne može pobeći a kupiti se može i skupo i jeftinije što isto ima razlike.
Nisam htela nikoga da vredjam šamo kažem ono što jeste...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.10.2010 21:31:24   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: jelena038
voli jabuku vise od mene i do neba sam ponosna zbog toga. ne verujem da bi se sve tako odvijalo da sam pocela da ga hranim tom.. zimnicom.


user posted image user posted image user posted image user posted image

A u pravu si, a da podjemo od nas odraslih ..da li vi jedete iz marketa gotovo ili sami sebi spremate....

Jelena svaka cast na zdravim navikama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.10.2010 21:35:18   
anajid
.da li vi jedete iz marketa gotovo ili sami sebi spremate....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.10.2010 21:37:17   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: anajid

.da li vi jedete iz marketa gotovo ili sami sebi spremate....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image
user posted image user posted image


Moram i ja user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.10.2010 21:46:49   
jelena038
sad i meni smesna zimnica user posted image pa je l nije? mislim, najbolje da im jos platim tu silnu mudrost koju je moja čukunbaba doktorirala pre sto godina, pa joj na pamet nije palo da to da mojoj prababi, no joj je zaglavila sisu usta, ne brinući o tome, oće l da joj omlitave sise od dojenja, da izvinete, kad moram da objasnim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 14:30:59   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: mejvis

Ja sam i za kupovno i za domaće.
Ali to da su kupovne kašice otrovi jer traju po godinu dana i više to su gluposti!
Radi se samo o tome da su sterilne i u aseptičnom pakovanju u posebnoj atmosferi ili da su dehidrisane pa mali % vode onemogućava razvoj mikroorganizama.
Otrova ima svugde pa i u hrani i od toga se ne može pobeći a kupiti se može i skupo i jeftinije što isto ima razlike.
Nisam htela nikoga da vredjam šamo kažem ono što jeste...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 14:35:56   
minavb
Vanja je jeo krompir i tikvicu iz mamine baste, neprskano i zdravo. Sargarepu i bundevu je jeo iz teglice. Sargarepu zato sto se najvise prska,pored kupusa i karfiola, a bundevu zato sto ne mogu da kupim celu bundevu zbog jedne male kocke, a one kocke ko zna gde su se vucarale.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 16:03:33   
liliana
Ja bih volela da moja bebe hoče ponekad da jede kupovne kašice, iz prostog razloga što neko voče ili povrče nema uvek da se kupi sveže, ali ona neče pa neče.  Iskreno, ja zaista nemam ništa protiv gotovih kašica i ne smatram da su to otrovi u teglice upakovani. Pa, pobogu, valjda to negde neko kontroliše, a ne samo izbaci i stavi u raf!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 17:02:23   
Verus
liliana, mozda da joj pomesas domace sa kupovnim dok imas sveze, pa ce tako napraviti prelaz i hteti obe. 

Ja sam iz tog razloga pocela i sa kupovnim i sa domacim. Hoce da jede i jedno i drugo, uopste ne bira.  Tikvice jos nece pisala sam  o tome.  Naravno, kad sve pocne da jede, jesce ono sto i mi: kuvano.  Gledam da kuvam redovno, kupovno kuvano ne jedemo, ali se nekad hranimo i u restoranu.  Kako mi tako ce i ona.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 17:06:56   
pepeljuga
verus, jesi joj davala same tikvice? vuk nije bio odusevljen a pomesane sa sargarepom bas voli. ni ja ne bih jela samu tikvicu, bljak user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 20:10:30   
Anck Su Nmaun
Uf ma tikvice su grozne kad se same daju, mada je moja krkala  user posted image user posted image user posted image
Al to samo par puta onda samo kombinujemo.



(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 20:15:30   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam iz tog razloga pocela i sa kupovnim i sa domacim. Hoce da jede i jedno i drugo, uopste ne bira. 


Takođe, bitno je da se klopa. Samo nam problem pravi breskva, neće ni kupovnu ni domaću


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 20:20:21   
Anoniman
Eh, LillyT, pa ne mogu deca baš sve ni da vole, dok ne voli jednu namirnicu, budi srećna. Moj Neša mesecima nije hteo ništa što u sebi ima šargarepu, pa je odjednom hteo, i sad mu je ona omiljena. Menja im se ukus, nemoj je forsirati, da joj se ne ogadi, probaj s vremena na vreme.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.10.2010 20:36:10   
LillyT
Ja je ne teram, kada neće, neće i ne guram joj u usta; da li je to ok iako posle ne jede ništa do sledećeg obroka i ne dere se user posted image
Mada, jede je samo sa bananom.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.10.2010 8:20:49   
Iwana87
domace,skroz seosko domace,nase iz baste,ako ne sto onda 99 posto.bananu jos ne prozivodimuser posted image i ne verujem etiketi jer neznam da li je lepi prozivodjac ili neko u toj prodavnici ima etikete koje prekuca i slicno.Kome da verujem sto posto posle povucenih kasica,vigantola i jos cega ne.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.10.2010 10:16:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja je ne teram, kada neće, neće i ne guram joj u usta; da li je to ok iako posle ne jede ništa do sledećeg obroka i ne dere se user posted image
Mada, jede je samo sa bananom.



Pa mislim da jeste. Ebentualno da joj samo malo pomeriš sledeći obrok, da ne bude, recimo za 3 sata, nego za dva.
A tako sam i ja radila, ako neku namirnicu ne voli, kombinujem sa onim što voli. Pa prvo, više banane nego breskve, nekoliko puta, pa onda pola - pola, pa povećavaš breskvu a smanjuješ bananu.
A možda je nikad i ne zavoli, i opet nije ništa strašnouser posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.10.2010 12:35:26   
liliana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

liliana, mozda da joj pomesas domace sa kupovnim dok imas sveze, pa ce tako napraviti prelaz i hteti obe. 

Ja sam iz tog razloga pocela i sa kupovnim i sa domacim. Hoce da jede i jedno i drugo, uopste ne bira.  Tikvice jos nece pisala sam  o tome.  Naravno, kad sve pocne da jede, jesce ono sto i mi: kuvano.  Gledam da kuvam redovno, kupovno kuvano ne jedemo, ali se nekad hranimo i u restoranu.  Kako mi tako ce i ona.


Probala-nema šanse. Jedino hoče malo marelice iz teglice i malo graška, ali to je sve po 3-4 kašičice i ni malo više. Ma, ja se i ne opterečujem previše-bitno je da ona hoče da jede ono što joj ja spremim.
Ja se zezam da je to tatino dete u potpunosti, jer MM neče da jede ručak od juče ili, ne daj Bože, nešto iz zamrzivača (mislim, spremljenu zaleženu hranu).


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.2.2011 0:15:50   
Kvini
IZVORNA PORUKA: LillyT

... smešne su mi tvrdnje da svi lažu i stavljaju kojekave gluposti u dečije kašice. To je nešto što se strogo kontroliše i ako piše da je organska voćka, onda JESTE. Mislim, čemu taj sindrom da svi varaju i lažu, jbt, valjda smo to već prevazišli.


Potpuno se slazem. Znam seljake koji otvoreno priznaju da imaju posebne njive na kojima seju za prodaju, a posebne za sebe. One za prodaju prskaju po sto puta, niko ne vodi racuna koliko je tog sredstva dozvoljeno, samo da urod bude sto veci. Bore se da prezive. Zato vise verujem kupovnim kasicama. Onaj ko ne zna nacine cuvanja namirnica BEZ upotrebe konzervansa, neka se informise. user posted image  No hard feelings. user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.2.2011 1:17:13   
mati
IZVORNA PORUKA: Kvini


Potpuno se slazem. Znam seljake koji otvoreno priznaju da imaju posebne njive na kojima seju za prodaju, a posebne za sebe. One za prodaju prskaju po sto puta, niko ne vodi racuna koliko je tog sredstva dozvoljeno, samo da urod bude sto veci. Bore se da prezive. Zato vise verujem kupovnim kasicama.

Potpisujem. Jedan moj jako dobar drug mi je rekao za to. Njegovi roditelji se bave poljoprivredom i na pijaci gde prodaju se tacno zna da vecina njih ima po dve baste, jednu kraj kuce, za ukucane, ne prska se, pa kad stigne... I onu dr koja se prska po ko zna koliko puta, i ko zna sa cim, samo da bi se plodovi ubrali ranije i prodali sto skuplje.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.2.2011 6:49:20   
maja19
Roditelji mog supruga imaju selo pa onda stalno spremam ali zato koristimo i kupovne pogotovu kad idemo negde..ono sto je interesantno kad nam donesu iz inostranstva mi se raspametimo kakvih sve ukusa ima a i hranica..

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kupovne ili domace kasice
10.2.2011 12:28:50   
ivaj
Gledam pre neki dan-al' su skupe hipove kasiceuser posted image
Mislim da cu kombinovati,malo kupovne malo cu praviti sama.

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kupovne ili domace kasice
10.2.2011 12:32:03   
Iwana87
Ivaj pisala sam vec negde,ja od pocetka spremam sve,zdravije,bolje po meni.Skoro smo racunali,tipa za 90 obroka kuvanih treba 30 evra a za istu tu kolicinu kasica 100 evra pa ti vidi

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kupovne ili domace kasice
10.2.2011 12:34:32   
minavb
Ja sve kuvam, ali nabaljam hranu samo kod proverenih ljudi. Jedino voce koje ubacujem u zitarice, dodajem Hipp-ovo. U pocetku sam mu davala uglavnom gotovu hranu a sad sve ja spremam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kupovne ili domace kasice
10.2.2011 12:37:39   
Iwana87
ma ja bih jedan dan da ne spremam nista,odem negde u grad i razvlacim se ceo dan po prodavnicama,kaficima,ali da neko vodi Mihajla pored mene,da ga cuva neko drugi al' da mi je na okuuser posted image sto sam zahtevna,ma tesko je spremati vise obroka,ali isplati se.Ja uglavnom imam domace,ili trazim provereno,pogotovu neke rizicnije stvari.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here