|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.2.2012 16:02:50   
mamamikka
mislim da bi bilo dobro da kontaktiraš svog dr, pa da odeš na pregled. ne bih sad ovde da lupetam šta to može biti, nisam stručna, ali bolje reagovati na vreme, meni su posle prvog porođaja sumnjali na tzv spad organa ili već tako nekako, ali sve je bilo ok, imala sam jaku upalu pa sam muku mučila s inkontinencijom. u svakom slučaju bolje proveri, i da nije ništa šta ima veze ako malo ranije odeš na pregled?

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.2.2012 16:50:43   
magnetic
Sutra ce mi biti mesec dana kako sam se porodila.Rana me i dalje bolucka,jos uvek ne mogu redovno da sedim,lohije su jos uvek prisutne,apetit katastrofalan...........
Vec sam posle prvog porodjaja pisala da mi je od svega  najtezi bio oporavak,evo tako je i posle drugog,a iskreno sam se nadala da ce sada biti lakse.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Oporavak posle porodjaja
23.2.2012 13:05:06   
Ivence
Ja sam imala tako cudan osecaj, ja bila na kontroli i sve je ok, s tim sto imam krvarenje, kao da sam dobila, iako doktor rece da je sve ok dole, da se i dalje cistim, meni ovo jos ne prestaje, ali, i njista ne boli, pa mozda sam i dobila, pa rekoh da vas pitam, kada ste vi dobile? 

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Oporavak posle porodjaja
23.2.2012 17:03:15   
ivas
Magnetic, i ja sam se nadala da cu do sad trcati, a evo tacno mesec dana i ja jos nisam ok. Rana me ne boli ali i dalje sam na uloscima iako nije preobilno krvarenje ipak smara. Setam po malo ali mi bas nedostaje jer sam navikla dugo da set_am. Sad mi je jos nezgodno i nekako me zateze sve iako nije bolno. Da ne pricam sto sam neispavana jer mi je beba jako zahtevna i jako malo spava pa nemam ni ja kad.Nadam se da ce uskoro biti bolje.
Ivence kakav ti je bio taj cudan osecaj, da li kao ovo sto ja spomenuh ili drugo nesto?

< Poruku je uredio ivas -- 23.2.2012 17:10:46 >

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Oporavak posle porodjaja
24.2.2012 21:34:35   
Ivence
IZVORNA PORUKA: ivas

Ivence kakav ti je bio taj cudan osecaj, da li kao ovo sto ja spomenuh ili drugo nesto?



Aha, tako slicno, ali meni to povremeno, par dana pa prestane, pa opet par dan i tako... sada vise nemam taj osecaj, ali me sad bole kosti unutra i imam to krvarenje... a taj osecaj da ti je spusteno sve, moguce da je tako, jer oporavak svega toga, tj vracanje svega na mesto traje i po tri meseca... ali ti bi i ovako trebalo da ides na kontrolu, pa taman pitaj, meni moj rece da je sve to u redu, iako krvarim, pa sada kontam, ako ne prodje do ponedeljka idem opet user posted image

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2012 19:56:25   
ivas
Evo bila na kontroli i dr kaze sve je ok. Taman mi prestalo krvarenje kad u toku pregleda krene opet sveza krv. I sad opet onako bledunjavo. I ja sam zbunjena, ne znam da li sam dobila ili su i dalje lohije ili mozda nesto trece. Dr kaze realno 6 meseci treba da sve dodje na svoje mesto. Jedino sto je meni rekla da mi je grlic mnogo mali, pitala me da li je siven, a nije. I napisala u nalazu da je skoro potpuno aplatiran. Jel zna neko sta to znaci? Rekla mi da je sve ok i da dodjem opet za 2, 3 meseca na kolposkopiju. Jel imao neko slican nalaz?

Da, i to sto vidim nije grlic, dr kaze to su vaginalni zidovi i normalno je da se sad vise toga vidi iznutra. I rece mi da odmah batalim ogledalo i da ne zagledam dole. user posted image

< Poruku je uredio ivas -- 9.3.2012 20:01:01 >

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2012 9:16:42   
Anhelito
Iskreno zene nedostaje mi muz u onom khm znate smislu, ako cu da se oporavljam tak dugo kao sto kazete ja cu siznuti. A na ove uloske stvarno ne mogu da se naviknem kao da mi je daska izmedju nogu koliko su debeli. user posted image

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.3.2012 20:39:34   
ivas
Potpuno te razumem. I kod mene isti slucaj (i za muza i za uloske user posted image ). Nije svima isto, nekome bude bolje pre nekome kasnije. Ja sam ocekivala do sad da cu biti super, jer sam inace aktivna jako, puno setam i sad mi ovo tesko pada. Jednostavno jos uvek ne mogu u setnju duzu od 45min, tesko mi je, imam pritisak dole i nikako da prodje. Lohije sam imala tacno 6 nedelja, malo su prosle oko 5. pa opet nastavilo. Jos imam tamnu crtu posred stomaka, to ne znam kad ce i da li ce izbledeti. Strije srecom nemam ali sam navikla na svoj ravan stomak i pupak a sad ne izgledaju bas isto i ne znam da li ce opet. Malo sam razocarana sto nisam znala sta me sve ceka, jednostavno o tome se jako malo govori pa mislis kad se porodis sve ti je super, bar sto se tela tice. Medjutim onda tek pocinju neki novi problemi pa nije ni cudo da su mnoge zene depresivne i neraspolozene. Stvarno mislim da postporodajna depresija nema ama bas nikakve veze sa hormonima, to je smo potistenost i zabrinutost zbog novonastale situacije - nove odgovornosti i obaveze, rasplinuta idealisticka ocekivanja, promene na telu koje moras da prihvatis, promene u odnosu u vezi ili braku i sl. Tesko je sve to prihvatiti i isplivati u savrsenom mentaslnom i fizickom zdravlju...

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 0:09:39   
Mariya

IZVORNA PORUKA: ivas

Malo sam razocarana sto nisam znala sta me sve ceka, jednostavno o tome se jako malo govori pa mislis kad se porodis sve ti je super, bar sto se tela tice.



Zbog ovoga razmišljam da otvorim temu "Šta treba reći trudnicama" Ni ja nisam imala pojma šta me čeka, a volela bih da mi je neko rekao. I da mi kažu istinu. Da epiziotomija UŽASNO boli ( meni je drugarica pričala kako je ona dan posle porođaja sa epiziotomijom sedela u turskom sedu i dojila bebu. Ma da, malo sutra) I da će mi trebati meseci da zaustavim mlaz urina kad piškim. Sestra od tetke mi kaže da i dan danas, 4 god. posle porođaja ona se upiški jer ne može da zadrži urin, jer joj niko nije rekao da treba da radi kegelove vežbe zbog toga!! Jooj, mogla bih da nabrajam sve što sam tek posle porođaja saznala...

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 11:21:11   
Anhelito
IZVORNA PORUKA: ivas

Jos imam tamnu crtu posred stomaka, to ne znam kad ce i da li ce izbledeti. Strije srecom nemam ali sam navikla na svoj ravan stomak i pupak a sad ne izgledaju bas isto i ne znam da li ce opet.

E sto se tice te crte pojavila mi se tek sredinom osmog meseca, a sad posle porodjaja izgleda izrazajnije. I sad umesto u trudnoci, ja cu sad da nosam neku crtu posred svog stomaka, ironija user posted image
A stomak i pupak su mi bili ajde da kazem, zastitni znak na telu user posted image a sad bas i nije tako. Jeste da mi je stomak splasnuo ali ipak nema tonus i nekako se malcice trese koza a pupak vise nije moj pupak izgleda uzasno a imala sam najsavrseniji pupak pre trudnoce user posted image

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 14:14:44   
zeljo

IZVORNA PORUKA: ivas

Potpuno te razumem. I kod mene isti slucaj (i za muza i za uloske user posted image ). Nije svima isto, nekome bude bolje pre nekome kasnije. Ja sam ocekivala do sad da cu biti super, jer sam inace aktivna jako, puno setam i sad mi ovo tesko pada. Jednostavno jos uvek ne mogu u setnju duzu od 45min, tesko mi je, imam pritisak dole i nikako da prodje. Lohije sam imala tacno 6 nedelja, malo su prosle oko 5. pa opet nastavilo. Jos imam tamnu crtu posred stomaka, to ne znam kad ce i da li ce izbledeti. Strije srecom nemam ali sam navikla na svoj ravan stomak i pupak a sad ne izgledaju bas isto i ne znam da li ce opet. Malo sam razocarana sto nisam znala sta me sve ceka, jednostavno o tome se jako malo govori pa mislis kad se porodis sve ti je super, bar sto se tela tice. Medjutim onda tek pocinju neki novi problemi pa nije ni cudo da su mnoge zene depresivne i neraspolozene. Stvarno mislim da postporodajna depresija nema ama bas nikakve veze sa hormonima, to je smo potistenost i zabrinutost zbog novonastale situacije - nove odgovornosti i obaveze, rasplinuta idealisticka ocekivanja, promene na telu koje moras da prihvatis, promene u odnosu u vezi ili braku i sl. Tesko je sve to prihvatiti i isplivati u savrsenom mentaslnom i fizickom zdravlju...


Ivas, draga, moj ti je savet, od srca, da uzivas u bebi, jer danas je jako tesko postati majka, pre svega. Kad vidim kako se moje dve sestre, tri rodjake i par prijateljica muci da se ostvari u ulozi majke, bude mi jako zao. user posted image
Stomak ce se vratiti na svoje, a i pupak i to mnogo pre nego sto mislis... sto se tice tamne linije, ne znam, nisam je imala user posted image
Kad se samo setim koliko sam ja brinula i jedva cekala da se sve vrati u normalu i kako sam lagano padala u pp depresiju, a ipak sam se posle samo sest meseci odlucila da ostanem opet u drugom stanju.
Najiskrenije ti zelim, a i svima Vama, brz oporavak. Jos jednom ti savetujem, uzivaj sa bebom, tako ce brzo da poraste user posted image

p.s. a i sex ce biti mnooooogo bolji user posted image

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 14:50:06   
Ivence
E ta tamna crta se na zalost dugo zadrzava... mojoj sestri mali ima 18 meseci, i crta joj od pupka na gore skroz nestala, ali od pupka na dole je jos tu...bleda skroz, ali jos tu...
A oporavak je individualan... meni je stomak bio zastitni znaku u smislu da su mislili da sam trudna i kada nisam bila... a sada je manji nego data, nemam ga uopste, sem kada se naduje zbog varenja...
Nekima treba po sest meseci da se uvuku u svoje farmerice od pre trudnoce... ali polako.. i bicemo kao NOVE user posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 15:53:09   
Bebilina
Moja je rodjaka u 9. mesec usla sa uverenjem da ce roditi decaka sa velikom tezinim i imati super lak prirodni porodjaj, ekstra kratak oporavak i da ce joj dojenje biti pesma. Sve je bazirala na: moja mama i sestra, nije ni uzela u obzir da one nisu imale operacije kuka i kolena, cistu na jajniku koja je u trudnoci rasla, bebu poprecno okrenutu i nije im trudnoca vodjena kao rizicna zbog prekomerne tezine.
Sa tim idealima ona je i na zakazani carski krenula govoreci da ce se beba mozda okrenuti... Zvali su ih u salu a ona kaze da je bila skroz nespremna... Nije ni cudo...
Na kraju je rodila devojcicu ispod 3kg tesku, morala imati i odstranjivanje ciste u toku carskog, a oporavak... pa recimo da goreg nisam videla. Kupila je duplu elektricnu pumpu i od starta krenula da pumpa mleko. Kad je grudi previse stimulisala a mala beba nije ni mogla da obuhvati bradavicu pocela je da je samo na flasicu hrani. Onda nikom nisu dozvoljavali da dodje da ih vidi, cak ni baki i deki. Kad bi dete nekud doveli ne bi davali da je iko drugi drzi jer bi to uticalo na vezu majke i bebe. Ljutili bi se ako je previse ljudi prisutno (citaj vise od 4-oro)... Postporodjajna depresija joj je ustanovljena ali nije htela da je prihvati, nije htela lekove. Pocela je da izlazi i pije a da prvo mleko posle izlaska izmlaza i baca jer kao jedino ono sadrzi alkohol, ono sledece ne...
Ne znam... Lista je poduga... Svasta se izdesavalo... A sve je pocelo tako sto je ona imala ideale i u glavi isplanirano kako ce sve to kod nje da izgleda. Kad nije krenulo je poricanje, hvatanje za slamku, preterano ali vestacko vezivanje i na kraju odbacivanje. Prvo je govorila da njeno dete niko drugi nece da cuva, onda pocela da je ostavlja kod bake 4 cela dana nedeljno sa njenih godinu dana.
Ovo kucam da vam pokazem da od loseg ima i gore... Nije lose biti pozitivan kroz ocekivanja kad su porodjaj i oporavak u pitanju, pozitivan ali realan. Niko od nas ne moze da zna sta nas ceka i mozemo se samo najboljem nadati, ali poenta je u nadati, a ne ocekivati, usput se i na gore psihicki pripremiti da nas ne bi psihicki bacilo sa koloseka.
Ja iako sam kroz jedan porodjaj prosla ne usudjujem se ni da pomislim kakav ce drugi biti. Laksi ili tezi- niko mi na osnovu prvog, genetike i kojecega jos ne moze garantovati. I zato sam spremna paihicki i na jedno i na drudo. Moguce je da ce mi biti teze jer vec imam veliko dete i obaveze, nemam 24h pomoc, ali mozda ce biti i lakse od prvog puta... Svejedno plivacemo u koju god vodu da nas bace jer sami smo tako odlucili i nazad nema.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.3.2012 15:56:14   
Snelle
Jao Bebilina, kako je meni žao te devojčice user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Oporavak posle porodjaja
15.3.2012 15:19:24   
Ivence
Ja mislim da to njoj sto se desilo je strasno... ali nema veze sa idealima... jer, treba da sebe ubedjujes da ce sve ekstra proci, jer ako ne ubedjujes, samo ces tonuti dubje u lose misli, i sebi nabiti dodatni stres... ja sam stvorila sebi sliku da ce sve biti lako... a bebu od 3850g sam rodila posle 29 sati, sa obmotanom vrpcom oko glave, i nije disala... izgubila sam mnooogo krvi, da sam morala na transfuziju.... i bebu su morali da prate... pocepao mi se grlic, jedva su me usili... kada sam dosla kuci ustanovljeno je da nemam ni mleka dovoljno... pa nisam pocela da pijem i da odgurujem dete, niti sam pala u depresiju, da mi ne bese tih ideala, kako ti rece, ko zna kako bih prosla... nisu to ideali, to je optimizam, i moras da ga imas... da pucas od optimizma, jer ces samo tako da sve to prezivis, bilo lakse ili teze... i kada mi je krenulo nizbrdo, ja sam i dalje bila optimista, jer da nisam, bilo bi kao da sam odustala... njoj se sve to dogodilo zbog postporodjajne depresije... nju, na zalost niko ne moze predvideti.. trebalo je naterati da pije lekove... mada ne znam kako nekog da na to nateras... nadam se da su ona i devojcica dobro sada....... znamo mi svi u glavi da ce sve to boleti, i da iako se nadamo, ipak mozda nece  biti kako zelimo, i mozda ipak bude nesto i lose, ali na glas izgovaramo samo pozitivne misli.... i sta god da se desi treba imati pozitivne misli, imati nadu da ce sve proci idealno kako ti kazes... jer, kada sve krene, ako nemas nadu  da ce sve bidi dobro, sta ti onda ostaje??

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Oporavak posle porodjaja
15.3.2012 16:32:56   
vukosava
Ja sam isto bila besna na to kako mi se porodjaj odvijao. Da me nisu poslali na UZ da nose da ja od 157 cm nosim bebu od 56.5 cm i 4490 g. I da bude na kraju pokusavanje od petka do nedelje, indukcija i sve zivo a ja samo do 7 cm. Bolelo me je mnogo poslednje dve nedelje ali nisam prelazila 4 cm. Isla u bolnicu pa me vracali. Na kraju me nisu operisali dok mi nije skocila temperatura a bebi srcana radnja bila neregularna. Nisam nista jela od petka do nedelje. Nisam mogla ni da pomislim ni na sta drugo osim na bolove. I onda razdvojenost - ona u jednoj sobi na aparatima ja u drugoj. Ona sva izbusena - antibiotici, infuzija. Ja isto. Bas sam bila besna. A treba da se selim u roku od dve nedelje nakon porodjaja.

Ali srecom nije me uhvatila ta paralisuca depresija. Znala sam da beba ima samo mene i muza da se staramo o njoj, nikave bake, deke, komsije, prijatelje. Kad me pitao lekar jesam li depresivna secam se da sam mu rekla: "Ne znam, nemam vremena da mislim o tome". Krenula sam na posao 3 nedelje nakon porodjaja, ispumpavala, spavala 3 h. Danas kad na sve to pomislim ne verujem kako sam mogla. I dobila sam super evaluacije na poslu. Isla sam svako jutro sa jednom mislju - idem da zaradim pare da mozemo da zivimo nas troje. Neki nagon za prezivljavanjem, sta li...

Mada ja svoje depresije resavam prezderavanjem pa sad kad pomislim, jesam se ugojila 8 kg posle porodjaja u tih prvih sest meseci - dakle jeste bila neka forma depresije valjda...

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Oporavak posle porodjaja
15.3.2012 17:00:01   
krixtina
Da i ja dodam moje iskustvo: 1.porodjaj:krajem37.nedelje,beba51cm 3500g,sekli me,epiziotomija bolela jos dugo,mesecima sam osecala da ce mi svi organi ispasti dole. 2.porodjaj:beba52cm 4100g,porodila se za2sata,pucala sam,sili bez lokalne anestezije,2sata posle porodjaja sedela u turskom sedu na krevetu a sestre se cudile i krstile se kako mogu kad su me videle sta radim.ovaj put uopste nisam imala osecaj da ce mi organi ispasti dole :-)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.3.2012 9:24:47   
Ivence
meni idioti nisu ni videli kolika je... ja sam jako mala, i za mene je ona bila prevelika, 3850gr i 57cm... posle se krstili...a epiziotomija... ona me u krug sekla.... ma uzas... ali ni moja beba nema nikoga sem mene i muza... pa sta moras, moras... malo sam u pocetku bila tuzna, ali posle polako sam se sredila, i eto, sada, po celi dan smo same... ona urla kada je gladna, ali ja sve mirno... isvaki dan sam sve umornija, ali sve srecnija :)))

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Oporavak posle porodjaja
1.4.2012 16:19:43   
soni
uf.. iscitala sam sve.. moram biti spremna sta sve moze d ame ceka.. najvis eme rana dole plasi i da necu biti sposobna da se kako treba brinem o bebi..

tu je brat od mm , i nas dvoje, nemamo nikog drugog za pomoc i mozda je tako bolje.. mm i ja cemo oko bebe, a dever oko kuce user posted image

javljam vam se za koji mesec, sa novim iskustvima user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Oporavak posle porodjaja
1.4.2012 16:26:29   
nela79

IZVORNA PORUKA: soni

uf.. iscitala sam sve.. moram biti spremna sta sve moze d ame ceka.. najvis eme rana dole plasi i da necu biti sposobna da se kako treba brinem o bebi..

tu je brat od mm , i nas dvoje, nemamo nikog drugog za pomoc i mozda je tako bolje.. mm i ja cemo oko bebe, a dever oko kuce user posted image

javljam vam se za koji mesec, sa novim iskustvima user posted image



Soni razmisljaj na drugi nacin, mozda te uopste ne budu sjekli. Ja sam prosla bez rezanja i na prvom i na drugom porodjaju, a oba djecaka su imala po 3900. Tako da....samo pozitivno razmisljajuser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Oporavak posle porodjaja
23.7.2012 10:14:22   
NadaR

IZVORNA PORUKA: soni

Porodila sam se prirodnim putem i imala sam lagan porodjaj, za 40 min sve je bilo gotovo... Ali odmah nakon sto sam stala na svoje noge poceli su bolovi u donjem delu ledja, da mi se koci leva noga i jedino pod dejsvom diklofenaka mogu da funkcionisem..Valjda su mi se " "rascerecile" kosti prilicno sam uzana u kukovima user posted image

Nisam sigurna koliko dugo lekove smem da pijem ??
Postoje li neke vezbe koje preporucujete i koje mogu da pomognu??



IZVORNA PORUKA: nenja22

je l'' dojiš? ako da, ne bi trebalo da piješ ništa jače od paracetamola (u bilo kom obliku, efferlgan šumeći je meni najbolji) daje se ponekad i brufen i nešto drugo, ali ovako, samostalno, jedini ti je paracetamol sigurno bezbedan za bebu i njega možeš, manje više bez specijalnih ograničenja...
ako ne dojiš, čitava priča o lekovima je kao i kod bilo koga drugog, dakle što kraće, ali možeš neki preiod slobdno :)

a što se tiče bolova, treba da daš malo fore, bez obzira na lagan porođaj...isto i za vežbe, mislim da ništa ozbiljnije od istezanja nekog eventualno, ne bi baš trebalo da radiš bar nekih prvih 4-6 nedelja...



IZVORNA PORUKA: soni

meni su jos u porodilistu diklofenak dali user posted image ...cudni ovi norvezani

Dojim je... Videcu sta cu...Bas mi je bol jak ...hvalaaa...



IZVORNA PORUKA: MicinaMama

soni evo me prava za tvoju temuuser posted image


IZVORNA PORUKA: nenja22

daju u porodilištima, to sam i napisala i brufen i svašta drugo...ali u tim prvim satima i danima, laktacija je još ili slaba ili se tek uspostavlja, pa zato...kasnije, kad mleko lepo krene, zbog izlučivanja u mleko se izbegavaju bilo koji drugi analgetici, sem paracetamola...



IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Jesi li primala epiduralnu?Ako nisi,onda se moze desiti da ti je kao i meni zivac zapeo prilikom "sklapanja".Ja taj problem vucem i dan danas i crkavam od bolova,pogotovu sada u trudnoci.Bolelo me je to posle porodjaja alisve sam zavlacila odlazak doktoru i onda ostanem trudna i sada moram da trpim uzasne bolove da ne mogu ni da sednem,legnem,ustanem,stojim pa i hodan...na kraju samo mogu plakati od bolova.Mozes ici kod osteopate ili kod kod,sto ja kazem,kinezauser posted image .Ali za njih ti treba uputnica od lekara opste prakse,jedino na svoju ruku mozes otici kod osteopate jer njih osiguranje ne pokriva.



IZVORNA PORUKA: soni

uf micina... mogu misliti kako ti je sada kada si dosta otezalauser posted image

primila sam epidural....jel to ima veze????



IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Ima veze,dosta zena koje su primile epiduralnu zale se na bolove u ledjima.Do duse sve ovde u Parizu su se na to zalile koje ja znam,mozda dve samo da nisu.Proci ce,ali ja mislim da ako ne prodje za neko vreme ipak se obrati lekaru.



IZVORNA PORUKA: soni

uf.... trpecu...ja uzimala diklofenak 9 dana user posted image



IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Neznam za te lekove,ja znam da nebi trebala dok dojis nista da pijes sem paracetamola a ni njega nesmes cesto...neka tidaju kremu za ledja,pomocice ti...meni su ovde dali kremu (jos je nisam kupila) na homeopatskoj bazi...mora biti tamo i kod vas


IZVORNA PORUKA: tanjicak79

Možeš da probaš diklofen, ali čepiće. Za razliku od lekova koji se uzimaju oralno, oni u manjoj koncentraciji dospevaju u majčino mleko. Znam da pedijatri smatraju da oni nisu štetni za bebu, dok ih porodilja koristi ukoliko ima bolove kao npr. od epiziotomije. Sad koliko dugo ih je bezbedno koristiti, to ne znam, ja sam ih koristila samo prva tri dana od porođaja i to ne više od dva čepića na dan. Posle nije bilo potrebe, tj. rana me više nije bolela.
Najbolje je da pitaš pedijatra, za stručan savet.



IZVORNA PORUKA: pandina

I ja sam koristila te cepice i spasavali su me. Tri dnevno cak pet dana, a posle jos pet dana po jedan.



IZVORNA PORUKA: nenja22

tačno je da manje ima izlučivanja u majčino mleko ako se koriste supozitorije, ali nije isključeno...tako da, ista ova priča, da se u prvim danima mogu koristiti, dok laktacija nije baš uspostavljena, stoji i za nih...

soni, nemoj se brinuti, tih vaših 9 dana i spada u tu kategoriju, beba još uvek posisa vrlo malo, tako da to stvarno nije problem user posted image

ali, ako ti ipak nešto treba od lekova, ja ti zaista preporučujem da probaš šumeći efferalgan, meni je za neke glavobolje koje sam imala dok sam dojila, baš pomagao...

i naravno, da ipak vidiš sa lekarom, ako se nastavi i ne smanjuje...



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Oporavak posle porodjaja
27.7.2012 0:05:49   
Rada T.
Prošlo je mesec dana od kako sam otišla u porodilište... porodili su me 06.07. Ne dao Bog nikom ono kroz šta sam prošla!
Do sad nisam ni mogla da vam se javim, nisam imala ni vremena ni volje.
Prvenstveno želim da se zahvalim svim ženjama sa RR koje su pokušale da mi pomognu dok sam bila u porodilištu i naravno VELIKO HVALA za svu moralnu podršku koju ste mi pružile!

28.06. sam primnjena u Narodni Front na odelenje patologije 4ti sprat... ja koja sam čekala porođaj i koja sam hospitalizovana zbog hipertenzije sam stavljena u sobu sa majkama čije su bebe u stomaku zamrle ili su uspavane hemiskim putem ili su na održavanju trudnoće. Jedno veče je osam žena u agoniji vrištalo po hodniku u iščekivanju izazvanog pobačaja zbog razno raznih komplikacija, što anomalija što nekih drugih problema kod beba.
Jednom se desilo da sam u toku noći otišla do vecea i videla pobačen plod u lopati... kasnije ga je sestra sklonila pri tom grdeći majku koja je nije odmah pozvala da skloni ''to''.
Dani su prolazili ja sam i dalje čekala da odluče šta će samnom... nisu hteli da me porode na carski rez, zamerali su mi na kilaži i sprali se na vizitama u fazonu... ''nju bi bio sevap prirodno poroditi''... ''ajde ti je porodi (ako možeš)''... ''hahahaa ajde je ti porodi''....''ko ti je radio taj uzdužni seljački rez?'' radili su ga doktori u Prokuplju, odgovorih... ''svašta!!!'' reče sultan umesto sultana (zamenik načelnika)... bila sam ničiji pacijent i koliko sam mogla da primetim i zaključim izgleda da sam bila komplikovan slučaj.
05.06. odlučiše da mi urade OXY ( da izazovu kontrakcije) znam da je Lazar loše odreagovao i da sam završila na kiseoniku i da nešto nije bilo ok... rekoše, beba nalegla na pupčanik ili joj je pupčanik oko vrata.... uglavnom mačka u džaku.
06.07. posle kontrolnog pregleda zamenika načelnika, bila sam otvorena prst i po i poslata sam dole u podorodilište... nakačili su me na indukciju... CTG aparat im nije radio pa su doneli drugi, opet me prikačili ali ni taj nije radio... ostavili su me tako... počele su kontrakcije... od straha mi pao šećer dali mi infuziju i brzo me povratili... posle sat vremena mi probušili vodenjak... i tako... porođaj je počeo u 12h i trajao do 21h i 20min... za svaki prst sam majčino mleko propišala.... samo sam stiskala onaj krug od CTG-a i trudila se da čujem Lazarevo srce, ništa drugo mi nije bilo bitno.
Posle 5 sati na porođajnom stolu pitala sam doktora da li se otvaram i da li je sve ok.... ''sve je uredu ići će to prirodno'' reče on. Ok doktore ako ćemo prirodno molim vas da mi dovedete anesteziologa želela bih epidural.
I dovedoše najdivnijeg i najboljeg čoveka na svetu, jedinu svetlu tačku u onom tmurnom nadrndanom i hladnom porodilištu... bio je pun razumevanja, sve je odradio polako i natenane... jednostavno nemam reči!
Posle epidurala sam mogla da se skoncentrišem na disanje da se namestim kako mi odgovara, bila sam svesnija i spremna za saradnju kad do porođaja dođe... negde oko 21h je došao doktor zavukao ruku i ustanovio da sam otvorena 6 prstiju i da će ipak morati na carski rez da me porađa! I porodiše me u 21h i 20min... sebi sam došla oko pola jedan posle ponoći a u 6h ujutrro su mi doneli Lazara naravno svog perutavog sa kupastom glavom... ali u mojim očima tad je bio najlepši na svetu!

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Oporavak posle porodjaja
27.7.2012 0:15:09   
Rada T.
Oporavak... ne znam kad ću se oporaviti od straha, frustracija i nelagodnosti kroz koje sam prošla... a rana ko rana ona sama polako zarasta! Tako da je psihički oporavak posle ovakvog porođaja mnogo teži od telesnog.

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Oporavak posle porodjaja
27.7.2012 8:51:44   
marince1
user posted image user posted image user posted image

Svaka ti cast na hrabrosti!Neznam sta drugo da kazem.
Ti sad imas kraj sebe nesto najdivnije na svetu u sta treba da gledas i sve ovo da ostavis iza sebe.Nije lako,znam,ali mora. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Oporavak posle porodjaja
27.7.2012 14:01:30   
Rada T.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here