|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 23:29:52   
Misica_Po
Marketing RR

Hvala vam puno na pozeljenoj dobrodoslici.. i bolje vas nasla. Stvarno dosta pomogne ovako nesto. Da,pomogla mi je maslacak dosta. I na tome sam joj zahvalna. Brinem puno. Kako da udjem i vidim odg doktorke? Izvinjavam se sto pitam ovo ali nova sam pa se jos uvek uklapam nekako... :)

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Antimilerov hormon
17.3.2017 8:24:03   
Maslacak15
Misice draga dobro jutrouser posted image Jesi citala si ali nisi dovoljno pazila na casu. Tacno je da se FSH mera fizioloske funkcionalnosti jajnika i da raste sa godinama ali ne krece se od 1 :) Gde si to nasla da je kod tinejdzerki FSH konstantno manji od 5? Gde to pise??? Molim te posalji mi link jer ja to ne mogu da nadjem tj sigurna sam da nije tako.user posted image Optimalna funkcija jajnika koja se uspostavlja kad krenu ovulatorni ciklusi u tinejdzerskom periodu zahteva odredjenu kolicinu FSH. FSH je neophodan da bi sazrevao folikul i kako folikul sazreva i estradiol raste on povratnom spregom suprimra hipofizu da luci manje FSH.
I mislim da je maksimalna osetljivost jajnika obicno negde u FSH 4-6. Nista u biologiji nije linearno. Ako ti je FSH sad 5,6 moze da bude isti i za 10 godina ili 15. Ne mora uopste da se promeni. I onda u nekom momentu relativno naglo skoci. I AMH je normalna bioloska rezerva. Nije poznato kojom dinamikom se smanjuje. Da je ispod 1 pa da covek kaze " ok to je malo neobicno za nekog od 21. godinu" ali ne mora kod svih zena sa 20 godina da bude AMH 5. Zato i postoje u medicini referentne vrednosti "normalnog" od- do a ne je jedan fiksan broj. Da ponovim jos jednom, svi tvoji rezultati govore u prilog da si ok, da si ovulatorna i da verovatno imas probleme sa insulinskom rezistencijom koja otezava pricu i zato ovuliras nesto kasnije. Zato mislim da je vazno da si otkrila na vreme jer ces biti mnogo bezbednija i kad zatrudnis. Mozda bi mogla da se konsultujes sa nekim endokrinologom da li da nastavis terapiju u trudnoci. Ali otom potom. Ali prestani da razmisljas o svojoj rezervi odmahuser posted image user posted image

Puno te pozdravljam!!

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Antimilerov hormon
17.3.2017 17:09:57   
Misica_Po
Maslacak znam da smaram malooo :D Razumiiii samo da mnogo brinem. Po celu noc citam i trazim po netu u vezi hormona i svega ostalog. :D takva sam ja,panicar veliki :* Hvala tebi puno sto mi odgovaras lepo detaljno... ali stvarno hvala :)
Procitala sam na nekoj stranici u vezi tumacenja hormona,nzm tacno gde.. znam da su se raspravljali cesto u vezi tumacenja tih hormona i da sam par puta procitala postove jedne clanice tamo da Fsh treba da je sto manji(da ne ponavljam isto). I znam da sve devojke koje su se javile i imale Fsh malo veci ona im je govorila da to nije dobro,da ce pre uci u menopauzu i to za smanjenu rezervu.:)
To da nisam procitala ne bih ni znala,do pre 3 meseca nisam znala sta je FSH i ostali hormoni. Nikad ih do tad nisam radila.:* Negde jesam procitala(nzm koja tema stvarno) jer nema sta nisam kopala i otvarala po netu sto se toga tice).
Nisam ocekivala FSH 1,ali jesam malo manji nego sto je moj.
Izvinite sto malo dosadjujem ali uplasila sam se da on ne pocne da skace. Eto :) mlada sam i nemam pojma i brinem puno i eto procitsm par puta svasta nesto i pocnem da panicim. Ljubim ja tebe sto mi tako lepo odgovaras samo shvati da brinem. :)
Izvinjavam se ako ima greskica tokom kocunja,pisem sa mobilnog a i nisam kod kuce :)
Pokusacu i potrudicu se da ne brinemmm! :* :* :* :* :* :*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Antimilerov hormon
17.3.2017 19:04:52   
nata11
user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Antimilerov hormon
17.3.2017 20:41:35   
vocicana
Receno ti je da je sve super, mlada si i nemoj da brines toliko, sve ce biti ok.
LJubim te puno!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Antimilerov hormon
18.3.2017 13:09:51   
Misica_Po
Hvalaa vam devojke na savetima.Ljubim :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Antimilerov hormon
18.6.2017 22:21:43   
debeljuca87
Devojke hormoni su mi radjeni 3-eg dana ciklusa i evo rezultata pa malo da mi pomognete.Imam 30 god i radim na bebi ali nikako da bude :-(
LH 6,88 FOLIKULARNA FAZA 2,4-12,5 IU/L
ESTRADIOL 81 FOLIKULARNA FAZA 46-607 pmol/L
TESTOSTERON 1,06 0,22-2,9 nmol/L
PROGESTERON 1,73 FOLIKULARNA FAZA 0,6-4,7 nmol/L
PROLAKTIN 660 102-496 mlU/L (to je povecano i te kako)
FSH 6,4 FOLIKULARNA FAZA 3,5-12,5 IU/L
AMH 2,484 ng/mL 0-12,6 ( zene premenopauze) i zene 3-eg dana ciklusa 0-10,6
INHIBIN B 43,01 pg/mL zene 3-eg dana ciklusa manje od 273

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Antimilerov hormon
18.6.2017 22:41:53   
vocicana
Debeljuco, dobices Bromokriptin da pijes. Sve ostalo je dobro.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Antimilerov hormon
19.6.2017 12:52:12   
debeljuca87
Jao hvala puno...Nadam se da cu to sve resiti terapijom.Samo mi kazi ako se razumes u amh i inhibin b kako ti se cini moj rezultat...Presvisnucu dok ne odem kod lekara?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Antimilerov hormon
19.6.2017 21:29:04   
debeljuca87
Draga Vocicana da li prolaktin utice na zecece? Izvini na dosadi ali presv isnucu dok ne odem kod lekara

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Antimilerov hormon
30.6.2017 19:26:42   
Lollica
Pozdrav devojke, nova sam na forumu pa se nadam da cete mi malo pomoci. pre tri godine sam prvi put radila AMH i bio mi je1,3. Zatim mi je dr u aprilu mesecu trazio ponovo jer imam 36 godina i jer mi je majka usla u menopauzu sa skoro 40 godina. doduse, tada smo i radili na bebi...
rezultati iz aprila ove godine AMH 0,74, TSH 3,18 a inace mi je godinama bio ispod 2,5. FT3 3,13. FT4 1,3. E2 32,79 (12,4-233). FSH 8,0. LH 6,72.
PRL 20,26 (4,79-53,3).Nakon toga sam pila terapiju skoro tri meseca profertil tablete i jos neke vitamine.
Rezultati od danas AMH 0,63, TSH 3,4. FT3 3,51. FT4 1,42. E2 32,56 (12,4-233). FSH 10,7. LH 9,48.
PRL 22,26 (4,79-53,3).
Da li mi mozete reci koliko je ovo lose i da li mozda neko zna da li sa ovakvim rezultatita moze da se uradi yamryavanje jajnih celija?

Hvala vam puno unapred

(odgovor članu debeljuca87)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Antimilerov hormon
26.7.2017 9:58:11   
nata11
AMH mi sa 8 spao na 3,58 user posted image
Poprilicna razlika i sada se pitam sta kada prodje jos jedna vto, pa ako bude trebala treca, cetvrta... Znam da su vto radile i zene sa 0,1 ali ovo mi je bas razlika posle prve stimulacije. Kako se kod vas menjao amh posle procesa?

_____________________________





(odgovor članu Lollica)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Antimilerov hormon
26.7.2017 11:09:51   
degu
Nato jesi radila AMH u istom labu, isti dc? Zna Amh da varira i u 2 razlicita ciklusa, to je jos dobar rezultat. Iskreno ne verujem da ti se bas toliko smanjila jajna rezerva. Ta vrednost od 8 mi je previsoka, pre ce biti da nije precizno uradjen tad. A nemij misliti o trecoj,cetvrtoj vto, druga ce biti uspesna !

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Antimilerov hormon
31.7.2017 16:51:43   
nata11
Isti lab, oduvek mi je visok zbog pcos, ponavljan je par puta.
Pa da i to sto kazem mozde dosta da se razlikuje i od ciklusa do ciklusa.

_____________________________





(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Antimilerov hormon
3.11.2017 18:28:07   
Mara05
Moj Amh je 0.08, ref. vrednosti su preko 1.19. Fsh je 5.31 a LH 3.58. Recite mi da ima nade....ubih se od plakanja :cry:

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Antimilerov hormon
4.11.2017 11:16:36   
nata11
Naravno da ima. Jesi radila InhB?

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Antimilerov hormon
9.11.2017 11:24:47   
ivannna
prosle godine kada sam radila silne analize meni je AMH bio 1,12 a Inhibin B 0,00
dr je gledala i odnos drugih hormona i u izvestaju napisala da je ocuvana rezerva jajnih celija

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2018 11:13:34   
nata11

IZVORNA PORUKA: nata11

AMH mi sa 8 spao na 3,58 user posted image
Poprilicna razlika i sada se pitam sta kada prodje jos jedna vto, pa ako bude trebala treca, cetvrta... Znam da su vto radile i zene sa 0,1 ali ovo mi je bas razlika posle prve stimulacije. Kako se kod vas menjao amh posle procesa?


I evo ga sad nakon jos jedne vto umesto da padne skocio na 5,6. Definitivno mi nije jasno kako funkcionisu hormoni. Vadjeno isti dan, isti lab...
Mozda sam trebala praviti vecu pauzu ? Ja sam vadila hormone 2 ciklus od negativne bete. user posted image

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Antimilerov hormon
2.8.2018 16:55:03   
maja_oi
Pozdrav svima.
Molim vas za pomoć u tumačenju rezultata, jer se moje ref. vrednosti ne poklapaju sa tablicama koje su ovde na forumu navedene.

Radila sam AMH u Urolabu:
Rezultat 14,38
Jedinice: ng/mL
Ref vrednosti: 0,19 - 9,13
Metod ELISA

Imam zakazano kod svog endokrinologa tek za mesec dana, pa bih volela da što ranije prevaziđem neizvesnost. Molim vas za informaciju kakvi su ovo rezultati, koliko su loši...
Imam 36 godina, nemam dece, imama PCOS.
Hvala od srca!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Antimilerov hormon
2.8.2018 16:59:00   
dunja RR
Majo dobrodošla!

Kopirala sam tvoje pitanje u temu pitajte dokTora, u kojoj odgovara internista-endokrinolog, pa očekuj odgovor doktora, evo linka KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu maja_oi)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Antimilerov hormon
2.8.2018 21:03:17   
nata11
Povecani AMH je jedan od simptoma PCOS-a. Ali nista strasno ne brini.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Antimilerov hormon
7.9.2018 21:45:10   
Sandra261095
user posted image
Imam 19godina i ova slika koju sam poslala su moji rezultati ali nista ne razumem,udata sam juna i tada sam imala prvi odnos... Pokusavam da ostanem trudna,sta da radim.

< Poruku je uredio lesica RR -- 7.9.2018 21:58:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Antimilerov hormon
7.9.2018 21:55:22   
lesica
Pitanje sam prebacila u odgovarajuću temu Pitajte doktora na Ringeraji

Ne menjajte naziv teme.

< Poruku je uredio lesica RR -- 7.9.2018 21:58:14 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sandra261095)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Antimilerov hormon
7.9.2018 22:21:07   
Maslacak15
Ovde fali Info kog Dana ciklusa Su radjene analize. Lici na neku sredinu oko ovulacije Ali bez Toga Ni Doktor ne moze nista da kaze

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Antimilerov hormon
8.9.2018 12:56:28   
Sandra261095
Ciklus nisam imala dosta dugo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here