|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci ovulacije
10.5.2014 18:27:22   
iva80
Cao drage moje!
Ja zelim da podelim sa vama samo jedno- najsigurniji nacin utvrdjivanja Ovulacije je Folikulometrijom. Ovog meseca sam isla na istu, i tako se lepo razvijao folikul na desnom jajniku i endometrijum bio sjajan- dostigao 11mm...ali folikul prerastao u perzistentni :((((
I ja i moja dr smo bile ubedjenje i cenile kada ce da pukne folikul, a on 16 dana i dalje na jajniku (veci od 23mm), ali i pored sivurnosti u pucanje ja upotrebila dve trakice za utvrdjivanje O koje me u stvari nisu slagale iako sam ja mislila da su 'pokvarene' jer je tako sve lepo islo...ali nista od O :( Bazalna temperatura mi je visoka, sto pokazuje da Bazalna i nije bas pouzdana...
Htedoh samo ovo da podelim sa vama...a da i sluz sam imala...mada smo bili jako vredni pa je mozda i od plivaca malo...sta znam...znam samo da sam malo klonula duhom sada jer nam se oduzilo sve ovo i sa Dr-ima se samo vrtimo u krug...
Pozdrav za sve!!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Znaci ovulacije
17.6.2014 12:15:42   
gogili75
kada se pojavi sluz da li to znači da je tad ovulacija ili će tek da bude

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Znaci ovulacije
25.2.2015 15:17:18   
ivannna
ni meni nije sve najjasnije
posle porodjaja sam pocela da osecam ovulaciju,tu je i pojacan sekret koji je kao belance,ali mi nije jasno kada nastupa ovulacija,da li tada kada me stomak bolucka ili posle?

pre porodjaja na folikulometriji mi je dr utvrdio da su ovulacije bile oko 19.dana a sada 2 god posle porodjaja osecam da su se ovulacije malo pomerile,prosli mesec sam osetila probadanje i sekret oko 10.dc ,ne znam da li moze bas toliko da se promeni period ovulacije?user posted image

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Znaci ovulacije
9.9.2015 14:23:00   
tuzna29
Drage treba mi pomoc sad sam zbunjena sinoc smo dragi i ja imali odmos tek sam jutros isla u wc da se istusiram i sredim za posao nisam htela nista izbegvam da bi spremici delovali. Od jutros nisma bila u wc sad sam na poslu otisla i videla rastegljivu sekret jel moguce da je ovulacija dosla 5 DC ili je to ostalo od onosa pa je mozda tako rastegljivo(izvinite na detaljnom opisu user posted image zbunjena sam trebao je dragi veceras raditi al ako je to to pomerice smenu al kako da budem sigurna ne znam koja je verovatnoca da je to ostatak s. od sinoc nisam nikad obracala paznju na to do sad.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Znaci ovulacije
9.9.2015 14:30:10   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: tuzna29

Drage treba mi pomoc sad sam zbunjena sinoc smo dragi i ja imali odmos tek sam jutros isla u wc da se istusiram i sredim za posao nisam htela nista izbegvam da bi spremici delovali. Od jutros nisma bila u wc sad sam na poslu otisla i videla rastegljivu sekret jel moguce da je ovulacija dosla 5 DC ili je to ostalo od onosa pa je mozda tako rastegljivo(izvinite na detaljnom opisu user posted image zbunjena sam trebao je dragi veceras raditi al ako je to to pomerice smenu al kako da budem sigurna ne znam koja je verovatnoca da je to ostatak s. od sinoc nisam nikad obracala paznju na to do sad.

To je od odnosa, tj ejakulat user posted image i meni svaki put tako bude ujutru kao da imam ponovo ovulaciju, tako da kad zaista imam ovulaciju ne mogu da je ispratim po sluzi već možda po bolu u jajnicima ili bazalne temp. user posted image

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Znaci ovulacije
9.9.2015 15:07:50   
tuzna29
draga al meni je to sada u podne nije ujutru i boluckali su me jajnici jutros sad ne ko ce ga znati moze biti onda da je od tog sinoc a ja se samo nadam :) Necu onda dragog da mucim osim ako mi nesto ne dune dok dodjem kuci ako se sretnemo. kako jos mogu da znam jel ovulacija mozda a da nisu blesave trakice po njima sam jednom imala 20 dana ovulaciju a jednom ni jednom :D

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Znaci ovulacije
9.9.2015 21:50:42   
BubaBubica
E onda je moguće, a to kako prepoznati tačno ovulaciju to se i ja pitam user posted image

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Znaci ovulacije
12.9.2015 20:55:08   
tuzna29
Drage a jel ovulaciju tad kad se pojavi dekret ili je dekret znak da dolazi uskoro do ovulacije?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Znaci ovulacije
15.10.2015 15:04:29   
Sensa86
Mislim da je to sve individualno od zene do zene i da nije telo masina da bude svaki mesec isti. Meni simptomi ovulacije traju 2 dana ,jajnici budu kao naduvani,bas ih osecam i neka prepunjenost u donjem delu stomaka,nekad imam povisenu t i naravno sekret gust... a feromone lucim na litre,mislim da svaki muzjak u okolini od 100m zna da ovuliramuser posted image

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Znaci ovulacije
29.10.2015 11:09:15   
ivannna
tuzna29-negde sam procitala da prvo krene sekret i on nagovestava ovulaciju,poslednjeg dana kad ga imas je ovulacija,ali sekret treba da je kao belance,providan i rastegljiv,on pomaze spermicima da se brze krecu kroz vaginu do konacnog odredista!

ali ovo je teorija,svaka zena je za sebe!

(odgovor članu Sensa86)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 10:00:51   
ivannna
meni se ovaj mesec desilo da sam imala pritisak u stomaku a tek 3 dana posle na ultrazvuku mi je dr rekla da je ovulacija,a ranije kad me je boleo stomak sam radila tracice i bila je pozitivna,tako da eto i kod jedne zene mogu da se jave razlike od meseca do meseca,ali kazu da uglavnom ovulacija bude u istim danima

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 10:26:31   
tuzna29
ja sam juce 6 dc imala bas takvu rastegljivu sekret ko belance a nismo imali odnose tri dana tako da nije moglo biti od te tecnosti, sad pojma nemam odlucila sma da se ne opterecujem mnogo sta bude bice, cak sam odlucila ni da vise ne pratim dane jer izgleda nema pravila uopste dok sam pratila to kalendarski i opterecivala se nista nije bilo ajde sad da probam malo drugacije ;)

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 11:34:26   
ivannna
meni se pokazalo kao dobra taktika da pratim taj sekret i kad primetim da je tako rastegljiv tad pocnem da radim lh tracice i uvek sam uspela da uhvatim ovulaciju

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 12:24:58   
tuzna29
meni jos nije bila plata pa nisam u mogucnosti bas do petog da uzmem trakice skupe su uzas tako da ovaj put nista od toga :) Uzela sam preko neta jednom one jeftine 10 komada i uvek je bila ona druga linija nekad jaca nekad slabija al uvek pa sam odustala jer nije mi bilo merodavno uopste. sad cu videti, dragog do petka necu videti pa kako bude juce je bio tu otiso jutros i u petak se vraca, sto s emanje opterecujem shvatila sma to bolje :)

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 13:26:20   
madre
tuzna, jako mi je zao da budes tuzna bez specijalnog razloga... vidim da o svemu znas po malo , a nista ne isteras do kraja.
koliko vidim ti si super kandidat za LH trakice, i to bas te, jeftine, sto si porucivala. na njima skoro uvek postoje dve crtice,samo se ovulacija blizi onda kada testna crtica bude iste jacine ili jaca od kontrolne. pogledaj malo temu LH trakice i sve ce ti biti jasno.
koliko traju tvoji ciklusi? mozda ne bi bilo lose da nadjes dobrog ginekologa, da menjas onog koji ti je rekao da hormone radis 1dc.
stvarno ti zelim srecu da uspesuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 13:29:57   
madre

IZVORNA PORUKA: tuzna29

draga al meni je to sada u podne nije ujutru i boluckali su me jajnici jutros sad ne ko ce ga znati moze biti onda da je od tog sinoc a ja se samo nadam :) Necu onda dragog da mucim osim ako mi nesto ne dune dok dodjem kuci ako se sretnemo. kako jos mogu da znam jel ovulacija mozda a da nisu blesave trakice po njima sam jednom imala 20 dana ovulaciju a jednom ni jednom :D

evo sada sam jos sigurnija da ih nisi pravilno koristila!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 13:43:15   
tuzna29
Ne bezim ja od toga da ne znam da ih koristim :) A ginekolog je dr Babic iz Narodnog fronta koja mi je rekla da mogu odma da uradim hormone. Rekla sam joj da sam juce imala u sekretu trag krvi i da danas treba da dobijem i nista i ona je rekla to znaci da je krenulo krvarenje nego jos nije stiglo da izadje dobices danas-sutra sigurno uradi hormone, i popodne mi je zaista jako krenulo. Jedino sto sma ja uvek mislila i citala da krvarenje ne krece onog dana kad se pojavi braon ili sukravica vec onda kad krene da tece krv ali po njoj to nije istina :/ Nalazi hormona od tog dana su kaze svi ok i u granicama. Dobijam na 27-29 dana obicno je 28 dan al eto ostupanje po dan nekad. Pokusavali smo uvek od 10 do 16 dc i evo vec jace od godinu dana nista u to terminu smo bas prvo cesto posle svaki drugi dan i nista.

< Poruku je uredio tuzna29 -- 3.11.2015 13:44:22 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Znaci ovulacije
3.11.2015 13:56:08   
madre
procitaj temu LH trakice sve ce ti biti jasno... slazem se da treba biti opusten, ali nesto sto moze da pomogne treba koristiti bez specijalnog opterecenja (proslo je vec godinu dana kako se trudite). mnoge trenutne i prethodne trudnice su zatrudnele uz njihovu pomocuser posted image a sto se hormona tice, definitivno si poranila, rade se 2, 3dc od kako krene normalno krvarenje! takodje, mozes meriti bazalnu temperaturu, i za to imas temu ovde na RR. citaj, koristi sve pomocne metode i vodi ljubav i biceuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Znaci ovulacije
4.11.2015 9:52:13   
ivannna
mm i ja smo za prvo dete pokusavali jedno 7,8 meseci kad smo krenuli kod dr da vidimo da li je sve ok,tada sam saznala da mi je ovulacija malo pomerena oko 19dc a mi smo to radili kao i ti tuzna do 15.16.dc a posle pravili pauzu i ispostavilo se da smo tu izgubili dooosta meseci
moj savet ti je da sto kaze madre koristis sve sto mozes da povecas sanse ( lh tracice,bazalna,pracenje sekreta) ali je jako bitno da odes ako vec nisi i na folikulometriju i da ti dr isprati jedan ciklus pa da znas kad ti je ovulacija,a posle mozes da se skoncetrises na te dane,ovulacija je uglavnom u istim danima +-2,3 dana

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Znaci ovulacije
4.11.2015 11:56:46   
tuzna29
Drage moje folikulometriju sam radila pre tri godine i bila mi je po njoj ovulacija 11-12 dan, i tad smo pokusavali ali nista bas moguce je da se ona pomerila s godinama, videcu sa doktorkom.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Znaci ovulacije
5.11.2015 9:22:37   
ivannna
bolje idi jedan mesec da ti dr isprati ciklus pa ces znati,tako je mnogo lakse,jer ces se onda koncetrisati na prave dane a necete spermice bacati bezveze user posted image

(odgovor članu tuzna29)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Znaci ovulacije
6.3.2016 10:50:16   
Sanjalicaaa
Juce pogotovu i malo danas imam kao predmenstrualne bolove i svetlo braonkast, vise bez, sekret prosaran nitima krvi, koje jedva da se vide. Mogu li to biti znaci ovulacije iako nismo radili na bebi? Znam da to moze da bude znak trudnoce, ali mi nismo radili na bebi. Mozda je moje pitanje glupo, nemojte se smejati.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Znaci ovulacije
6.3.2016 11:59:24   
IvanaSK RR
Da, moze biti znak ovulacije.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Znaci ovulacije
6.3.2016 12:03:56   
Animsaj9
Da to ti je ovulacija Sanjalice, ja npr. znam da mi je ovulacija po grudima bole me uzasno ta dva, tri dana

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Znaci ovulacije
6.3.2016 12:29:22   
Crvenokosaaa
Drage da i ja podelim moje iskustvo sa ovulacijom.Posle godinu dana nezasticenih odnosa posetila sam ginekologa i na uz je utvrdjeno da nemam ovulacije.Kroz par meseci sam pocela da koristim klomifen tablete.Pre toga nisam obracala paznju na simptome ovulacije jer sam mislila da je imam.Klomifen sam koristila sedam ciklusa i svih sedam ciklusa simptomi su bili razliciti ili ih cak nije ni bilo a uz je pokazivao ovulaciju.Neki od simptoma su bili jak izuzetno jak bol u jajniku i krvarenje koje se obavezno javljalo kada folikul pukne.Tako je npr bilo jedan mesec,sledeci mesec ima ovulacije ali nema simptoma....A plodnu sluz sam imala samo jednom.Ja samo zelim da vam kazem da se opustite da uzivate u vodjenju ljubavi,sto vise razmisljate o tome sve je gore.Najlepse stvari se dese kada to najmanje ocekujemo.To vam kazem iz iskustva sve sam to prosla pre sest godina,sada se spremam za vto ali to je neka druga tema.Pila sam i macinu travu i Femisan kapi....Svima vam zelim da uskoro ugledate svoje user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here