|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 21:59:04   
anuksunamun
ja sam imala 24 folikula na day 3 u prirodnom ciklusu,fsh 7,5,Lh5.5...da nemam zacepljene tube bila bih trudna non stop...kod tebe su i jajovodi ok ....ne brini se nista

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:03:49   
mika79
Verolino user posted image mislila sam na tebe ceo dan, sve će biti dobro i ti ćeš biti user posted image   na ovaj ili onaj način, sad kad znaš gde škripi možda će pre doći do trudnoće jer ćeš uraditi sve što možeš i što je do tebe da rešiš problem. Ja ne znam mnogo o tom hormonu jer meni dr. nije preporučila da ga vadim ali verujem devojkama da nizak AMH ne mora obavezno da znači da nećeš biti trudne. 
A da pokušaš ponovo da izvadiš samo taj hormon?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:06:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

jasno malo vise poludis od hormona no inace ...ali ne moras da se zamaras sexomuser posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:07:08   
anuksunamun
miko,ozbiljniji strucnjaci ne oslanjaju se na AMH,ekstremno je nepouzdan...verka ima odlicne rezultate user posted image user posted image user posted image tako me nerviraju ti dr sto ubacuju paranoju pacijentima u mozak bez ikakve potrebe

< Poruku je uredio anuksunamun -- 6.7.2011 22:08:13 >

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:07:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mika79

A da pokušaš ponovo da izvadiš samo taj hormon?

Najverovatnije cu to uraditi...On moze da se vadi bilo koji dan u ciklusu....

(odgovor članu mika79)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:08:33   
degu
Tako je draga, samo pozitivno, nema odustajanja.
Isto tako moraš da znaš da postoji mogućnost i greške u laboratoriji, ja lično znam slučaj devojke 28 godina, kojoj je hormonski status bio 3 puta gori nego tvoj, Dr. Kopitović joj je samo rekla da ponovi analize u drugoj laboratoriji i bili su super. Posle joj je rekla Dr. da su se ponovili onakvi rezultati, rekla bi joj da ulazi u menopauzu, srećom to nije slučaj, žena je stvarno profesionalna i nije htela da je traumira pre vremena. Inače sad je ta devojka trudna i to prirodnim putem.
Mislim i da je tvoja Dr. malo prenaglila, mnoge stvari moraju da se poklope da bi se donela takva dijagnoza. FSH ti je dobar, čak i niži nego moj, a ja imam 26 godina.
user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:08:52   
anuksunamun
a bre Verka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:16:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: degu

Mislim i da je tvoja Dr. malo prenaglila, mnoge stvari moraju da se poklope da bi se donela takva dijagnoza. FSH ti je dobar, čak i niži nego moj, a ja imam 26 godina.
user posted image


Ma nije ona meni zena nista lose rekla, sem da rezultat nije dobar, ali i nije....Rekla mi je samo da ubrzamo proces, da bi preduhitrili vreme...no ja cu svakako jos jednom uraditi amh, a mozda i necu...Mozda cu samo na 3dc uraditi antralne folikule, jer ako njih ima, nema problema...takodje mi je FSH super i ne bi trebalo da lose reagujem na stimulaciju...Videcemo, o tom potomuser posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:19:23   
degu
U svakom zlu ima nešto dobro, možda i treba ubrazati proces da što pre dobiješ user posted image
jer koliko sam shvatila i ti je već dugo čekaš. Biće to sve dobrouser posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:23:08   
Anoniman
Dve godine...Ali sam prosle godine u tri meseca dva puta ostajala u drugom stanju...Prvi put biohemijska, drugi put spontani...Drugi put je bio problem progesteron koga sad pomno pratim...Vise me nece zeznuti...
Od spontanog do sad se 6 meseci trudimo i nista (pravili smo pauzu tri meseca).

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 22:38:01   
degu
Biće verolino, samo se nemoj stresirati, ja ti želim da ti se to desi što pre i prirodnim putem, a već sam jednom napisala i za sebe, nije bitan način, samo naš cilj user posted image



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: markeri ovarijalne rezerve
6.7.2011 23:38:51   
plačljiva
verolino,glavu gore,ponekad ljudi sa najgorim prognozama dobiju potpuno zdravo potomstvo.Pitanje koliko su zaista pouzdani ti rezultati i laboratorije...Nije došao do potomstva samo onaj ko je odustao...Hvala Bogu te postoji VTO.Ma pogledaj  koliko nas ima za jesen za VTOuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 2:41:33   
Contesa
Postovane kolegice sa Foruma,
U principu ne zelim da se licno obracam ljudima, ako nisam prozvana za savjet, ali moram postirati ovo licno Gospodji Verolino i svima koji misle da visak FSH, ultra nizak AMH, Inhibin B etc, ukazuju na smanjenu ovarijalnu rezervu.
Profesionalno i privatno se bavim ovim problemom i hororom, jako sam naucno postirala na AMH temu, izvolte cekirajte pa cete shvatiti o cemu se radi.
Najteze je odrediti kvalitet i kvantitet ovarijalnih rezervi u reproduktivnoj medicini, realno, sa ovom temom je otvorena pandorina kutija, ko izumi jaki parametar ovarijalne rezerve danas i odmah dobit ce Nobelovu nagradu, ali eto nema ga, iako se masa naucnika svakodnevno bavi ovim problemom.
Genetika vam je MUST, sve zene sa zenske linije u familiji se pitaju, kada su imali zadnju menstruaciju ikada, a najbitnija je majka kao prvo i osnovno. Ako ste dobili menzis relativno rano, to upucuje na dobru ovarijalnu rezervu i niposto ne znaci da cete ranije izgubiti menzis, ni slucajno. Bitan vam je nacin zivota, postoje stvari koji povisuju FSH konstantno, ali FSH je jaka varijabla i jako, jako varira od ciklusa do ciklusa, cak i vise negoli sto se moze i pretpostaviti. Sve sam vise ubedjena da FSH na 3d NIJE pravi reper za ovarijalnu rezervu, najbitnije po meni, su sveobuhvatni rezultati hormonskog statusa na 3d, broj folikula na 3d u oba jajnika-to vam nije broj antralnih folikula, ali je dobra pokazatelj stvari. U literaturi imate primere zene koje masivno ovuliraju, radjaju prelepe bebe u svojim 40 i kusur godinama sa FSH jako visim od 25, najsveziji primer zene koju licno znam, je bio FSH 45 i LH 25, rodila je dvoje njih-pa nikome nista. Na Pubmed imate slucaj zene, koja je rodila bez ikakvih muka bebu sa FSH 146 i nikome nista....
Pisem knjigu u vezu svemu ovome, jer sam i licno zasegnuta ovim problemom i molim vas ne gubite svoje vreme, zivaca i zdravlje i novac na ispitivanju AMH i Inhibina B-to niko ne radi u Americi, a ako cekirate FSH, onda mozete proceniti o cemu se radi-samo i samo, ako u konsekutivna 3 ciklusa na 3d imate iste vrednosti FSH, onda mozete pretpostaviti da je FSH tu negde tacan. FSH drage moje nije presudan, po meni su presudni E2-estrogen, ako je do 300-po americkim standardima onda ste OK, TSH ako je nizak, onda imate nade, ako je FSH 2.5 puta visi od LH opet ima nade,  ako na 3d imate u totalu 5 malih folikula na oba jajnika zbirno i to je OK. Ako je FSH 3d do 10, to je ultra normal, ako je FSH 12 onda su meni rekli ne delije ni clomifen- Vi ste za donor. Ja sam uzela sama clomifen i potvrdila ultra jaku ovulaciju, kao i prije clomifena. Zene ovuliraju sa jako velikim FSH i LH, to su cinjenice, drage moje.
Mislim da cu ponovo doktorirati na FSH, jer je to najveci problem kod reproduktivaca, jer se previse oslonjaju na njemu, a zapravo nije tako, FSH NIJE presudan. Konacno, uveli su DHEA kao preparat za smanjivanje FSH, ja sam retka osoba, ako ne i jedina na forumu, koja ga je primala tu u Canadi i mogu vam reci, da iako su mi uvek hormoni bili bombona, u zadnem ciklusu, meni je FSH bio visi nego ikada sa DHEA i ovulirala sam naturalno, znaci ne deluje kao sto se misli, a FSH ne moze da se duplira iz meseca u mesec, on raste vremenom, ali samo graduira sporo, nikako ostro....
Hvala na paznji i drzite se, da vam ne bude skocio dodatno FSH usred stresa, jer i to je dokumentirano u literaturi. Svako dobro zelim svima.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 7:24:11   
malenac76
verkic moja mila user posted image  ne brini, ja sam sigurna da nece biti nikakvih problema.
evo contesa je potvrdila ono sto sam ja nekako i osjetila, a to je da tu nema pravila i strogih naucnih mjerila.
ako ti osjetis da su prireme za VTO ono sto ce tebe smiriti onda uradi tako , ali mislim da treba prvo da pokusate inseminaciju koji put .. uspjeli bi vi i prirodno ali ako ti je dosta cekanja baci se na posao user posted image

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 7:39:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Verolino, mislim da su tako rekli i Nini26 (devojka je cesto na VTO temi) pa da na kraju nije ispalo tako strasno.



tako je. mislim da je rekla da je posle saznala da to nije neki pouzdan test i da je negde i zabranjen (ako se ne varam).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 7:56:16   
Anoniman
evo sad sam procitala temu do kraja. vidis, verka, da nije sve tako crno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 8:11:35   
Biki34
Vise puta sam pisala na slicnim temama ali ajde jos jednom...Moj AMH je bio 0,117,sok...Prirodno sam ostala trudna maltene iz prve(nazalost spontani)...Losi rezultati mm su nas usmerili ka VTO,super sam izreagovala na stimulaciju,dobijeno je 9j.celija,3 oplodjene su vracene a dve bebice sada imaju 6ipo meseci...Moj savet ti je da ne razmisljas o amh,da pokusavas i dalje prirodno a ako ipak ne zelis vise da cekas VTO uopste nije strasna(da su finansije malo bolje a ja malo mladja ja bih opet sve ponovo)...i tako,zelim ti da se uskoro na forumu zalis kako ti je dosta vise mucnina a da se za godinu dana manje javljas jer ti to bebice nece dozvoliti...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 8:40:02   
Anoniman
Contesa, ksendzi, malenac, Bikiuser posted image user posted image

(odgovor članu Biki34)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 9:51:26   
d@d@
Verolino,user posted image !Moj dr. mi nije preporucio da vadim AMH i kada sam ga pitala zasto rekao mi je da je to nepouzdan parametar!Koliko vidim ostali hormoni su ti ok za 3dc!Zato draga,glavu gore-hrabra si i dovoljno borbena da sve izguras do kraja!Uskoro ce biti user posted image prirodno ili VTO-nije ni vazno,bitno je da ti i tm budete srecni!Ljubim te!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 10:52:23   
nina26
Eto Verolino cekala sam da se javi Contiuser posted image pa da ti ona sa naucne strane objasi, a Biki34 nam je ziv primer da mozemo i mi da user posted image user posted image

Nema potrebe da vadis AMH ponovo kao sto vidis, sve ti je super, kao sto sam vec rekla opusti se samo user posted image

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 11:01:26   
Anoniman
Ninche, drzim se....user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 11:31:12   
moja ciklama
Verolino, kako volim kad se Contesa javi i sve lepo objasniuser posted image .
Meni su 3 idiota od ginekologa rekli da postoji insuficijencija jajnika, da bi na kraju moj Profa, rekao da su to gluposti..to je potvrdila i Contesa a i Prof.endokrinolog/ginekolog.
Kakvi su ostali hormoni_?
Priirodni radovi do sep, a onda ili u I tromesečje ili kod mog prof.user posted image

Pozitivne misli, vuku pozitivne stvari!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 11:40:36   
Anoniman
Stitna super, prl, test odlicni, jedino sto su mi prog i E2 na donjoj granici, ali kazu mi da je to ok...

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 21:45:09   
Anoniman
Ja sam upravo pila kafu sa komsinicom koja sa AMH=o ima blizance...U soku sam...To samo dokazuje koliko je nepouzdan. Inace FSH joj je bio 4 puta veci od LH, a na UZ je imala po 10 antralnih folikula na svakom jajniku..Bem li gauser posted image user posted image user posted image
Rekla mi je da vadim estradiol 9dc da bi videla kvalitet jajne celije (ako bas zelim) i obavezno progesteron 21dc.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 21:53:42   
nina26
Pa eto vidis da ti svi isto pricamo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Click Here