|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 21:56:01   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 21:59:55   
lidija 011
Super sto se Contesa javilauser posted image user posted image ... Verka, poslednjih mjeseci sam malo vise istrazivala o ovome( zbog moje prijateljice) i na kraju dosla do zakljucka: Ko bude pronasao preciznu metodu o utvrdjivanju rezervi, Nobelova nagrada mu slijedi! To je rekla i Kopitovicka mojoj prijateljiciuser posted image . I rekla joj je da ne voli sto je radila hormone u BioMedici u Bg-u, jer, kako kaze, oni nemaju uslove za Antimilera...

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 22:16:06   
Anoniman
Mnogi nemaju uslove za Antimilera...Zene se zale na Konzilijum, Biomedicu, Aqalab....Pa ne znam ko ga radi kako treba???
Znam da su se zene posebno zalile na Konzilijum gde od 100 zena 99 dobije rezultat za AMH manji od 1. Sto je prosto nemoguce...Ili smo mi semiklimaktericna nacija.

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 22:18:43   
nina26
Za Konzilijum ovo sto si rekla potpisujemuser posted image

Kod njih ne raditi nikako!!!

U sustini nemojte nigde to da radite nema potrebe stvarno.

Verolino, kao sto je neko pre mene rekao uradi E2 pred O da vidis kvalitet samo j.celije i naravno antralne folikule, ali to treba da ti gleda neko ko bas dobro zna da cita UZ jer mogu i tu da nastanu greske, znaci idi kod strucnjaka.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 22:22:21   
Anoniman
Hocu Ninochka...A mozda se desi da ja 3dc docekam tek 2012user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 22:29:50   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: verolino

Mnogi nemaju uslove za Antimilera...Zene se zale na Konzilijum, Biomedicu, Aqalab....Pa ne znam ko ga radi kako treba???
Znam da su se zene posebno zalile na Konzilijum gde od 100 zena 99 dobije rezultat za AMH manji od 1. Sto je prosto nemoguce...Ili smo mi semiklimaktericna nacija.
xaxaxaxa... Izgleda je takouser posted image ... A inace ja u Konzilijum vise ne idem!A ni moj muzic!user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.7.2011 22:34:34   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: markeri ovarijalne rezerve
8.7.2011 9:22:41   
nina26
A mozda se desi da ja 3dc docekam tek 2012


Moze tamo negde na leto user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: markeri ovarijalne rezerve
8.7.2011 9:24:14   
Anoniman
Ma kad god Ninochkauser posted image
U utorak idem vaditi E2user posted image
Mozda bude neka lepa, kvalitetnauser posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: markeri ovarijalne rezerve
17.11.2011 11:16:49   
tina37
Ja sam ovog meseca bila na stimulaciji za VTO koja je prekinuta jer nema folikula,a nalazi FSH I LH su po misljenju dr bili ok.E2 nije mnogo rastao.Predlozeno mi je da uradim 5dc AMH i inhibin B radi uvida u ovarijalnu rezervu.Nina 26,vidim da je tebe neko u Le prepao radi niskog AMH.Ja sam stvarno u soku jer imam redovne cikluse,pratila i pre folikumetriju.Ne verujem da sam sa 37 g. u klimaksu,valjda bi osetila.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: markeri ovarijalne rezerve
17.11.2011 15:58:11   
nina26
Nina 26,vidim da je tebe neko u Le prepao radi niskog AMH


Ovo si bas lepo rekla PREPAOuser posted image

Tako ti ja sa mojim niskim AMH, pisala sam vrednosti, dobijem 17 j.celija od toga se 12 oplodilo. Tako da meni ovaj AMH ne pije vodu, vec sam pisala sto puta o njemu, dosadna sam sama sebi user posted image

Ako nisi radila, uradi obavezno antralne folikule 3 dc tu ce se lepo videti stanje tvojih jajnikam pored hormona Lh, Fsh I E2.

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: markeri ovarijalne rezerve
7.3.2013 2:10:23   
Siju
Dobro vece.
Danas sam preuzela nalazi u NS. I ne razumem. Pise meni u nalazu AMH "U razblazenju 1:2 - 15.4" (dobijena vrednost u ng/ml). Sta to uopste znaci?
(Pise da za moje godine referentne vrednosti su 0.19-9.13ng/ml).
Ako neko moze da meni objasti kako taj broj da prevedem? Koliko to izlaze?
Hvala unapred.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: markeri ovarijalne rezerve
29.11.2015 9:45:51   
sarrah70
Draga Contesa, pročitala sam tvoj posti koji me jako ohrabrio jer sam zbog visokog FSH mislila da je sve GOTOVO!!!! Moj FSH je 41,9 , imam 45 g. i uredne menstruacije....LH je 22,6 a E2 98. Rezultat rađen 6. dana ciklusa...a dva dana pre rađen UZ sondom i na oba jajnika po dva folikula....Ima li nade? Možeš li mi detaljnije pisati o tome i da li si u međuvremenu napisala knjigu?

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: markeri ovarijalne rezerve
29.11.2015 9:49:07   
sarrah70

IZVORNA PORUKA: Contesa

Postovane kolegice sa Foruma,
U principu ne zelim da se licno obracam ljudima, ako nisam prozvana za savjet, ali moram postirati ovo licno Gospodji Verolino i svima koji misle da visak FSH, ultra nizak AMH, Inhibin B etc, ukazuju na smanjenu ovarijalnu rezervu.
Profesionalno i privatno se bavim ovim problemom i hororom, jako sam naucno postirala na AMH temu, izvolte cekirajte pa cete shvatiti o cemu se radi.
Najteze je odrediti kvalitet i kvantitet ovarijalnih rezervi u reproduktivnoj medicini, realno, sa ovom temom je otvorena pandorina kutija, ko izumi jaki parametar ovarijalne rezerve danas i odmah dobit ce Nobelovu nagradu, ali eto nema ga, iako se masa naucnika svakodnevno bavi ovim problemom.
Genetika vam je MUST, sve zene sa zenske linije u familiji se pitaju, kada su imali zadnju menstruaciju ikada, a najbitnija je majka kao prvo i osnovno. Ako ste dobili menzis relativno rano, to upucuje na dobru ovarijalnu rezervu i niposto ne znaci da cete ranije izgubiti menzis, ni slucajno. Bitan vam je nacin zivota, postoje stvari koji povisuju FSH konstantno, ali FSH je jaka varijabla i jako, jako varira od ciklusa do ciklusa, cak i vise negoli sto se moze i pretpostaviti. Sve sam vise ubedjena da FSH na 3d NIJE pravi reper za ovarijalnu rezervu, najbitnije po meni, su sveobuhvatni rezultati hormonskog statusa na 3d, broj folikula na 3d u oba jajnika-to vam nije broj antralnih folikula, ali je dobra pokazatelj stvari. U literaturi imate primere zene koje masivno ovuliraju, radjaju prelepe bebe u svojim 40 i kusur godinama sa FSH jako visim od 25, najsveziji primer zene koju licno znam, je bio FSH 45 i LH 25, rodila je dvoje njih-pa nikome nista. Na Pubmed imate slucaj zene, koja je rodila bez ikakvih muka bebu sa FSH 146 i nikome nista....
Pisem knjigu u vezu svemu ovome, jer sam i licno zasegnuta ovim problemom i molim vas ne gubite svoje vreme, zivaca i zdravlje i novac na ispitivanju AMH i Inhibina B-to niko ne radi u Americi, a ako cekirate FSH, onda mozete proceniti o cemu se radi-samo i samo, ako u konsekutivna 3 ciklusa na 3d imate iste vrednosti FSH, onda mozete pretpostaviti da je FSH tu negde tacan. FSH drage moje nije presudan, po meni su presudni E2-estrogen, ako je do 300-po americkim standardima onda ste OK, TSH ako je nizak, onda imate nade, ako je FSH 2.5 puta visi od LH opet ima nade,  ako na 3d imate u totalu 5 malih folikula na oba jajnika zbirno i to je OK. Ako je FSH 3d do 10, to je ultra normal, ako je FSH 12 onda su meni rekli ne delije ni clomifen- Vi ste za donor. Ja sam uzela sama clomifen i potvrdila ultra jaku ovulaciju, kao i prije clomifena. Zene ovuliraju sa jako velikim FSH i LH, to su cinjenice, drage moje.
Mislim da cu ponovo doktorirati na FSH, jer je to najveci problem kod reproduktivaca, jer se previse oslonjaju na njemu, a zapravo nije tako, FSH NIJE presudan. Konacno, uveli su DHEA kao preparat za smanjivanje FSH, ja sam retka osoba, ako ne i jedina na forumu, koja ga je primala tu u Canadi i mogu vam reci, da iako su mi uvek hormoni bili bombona, u zadnem ciklusu, meni je FSH bio visi nego ikada sa DHEA i ovulirala sam naturalno, znaci ne deluje kao sto se misli, a FSH ne moze da se duplira iz meseca u mesec, on raste vremenom, ali samo graduira sporo, nikako ostro....
Hvala na paznji i drzite se, da vam ne bude skocio dodatno FSH usred stresa, jer i to je dokumentirano u literaturi. Svako dobro zelim svima.

Draga Contesa, pročitala sam tvoj posti koji me jako ohrabrio jer sam zbog visokog FSH mislila da je sve GOTOVO!!!! Moj FSH je 41,9 , imam 45 g. i uredne menstruacije....LH je 22,6 a E2 98. Rezultat rađen 6. dana ciklusa...a dva dana pre rađen UZ sondom i na oba jajnika po dva folikula....Ima li nade? Možeš li mi detaljnije pisati o tome i da li si u međuvremenu napisala knjigu?

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 89
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Click Here