|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
8.2.2016 18:18:19   
superm
8? Šta sve to šiju? Ja sam imala 3 cr pa ne znam. Možda i bolje.

< Poruku je uredio superm -- 8.2.2016 18:19:02 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Carski rez
8.2.2016 19:12:08   
vocicana
Ja sam se toliko nacitala o svemu iako radim u bolnici, malo kontakta imam sa ginekologijom, sada neka siju i 18 slojeva, boli, top je klasican rez i operacija, samo da sve bude dobro, bas sam pisala o svemu u strahovima u trudnoci i oko porodjaja,ali ne zelim da dosadjujem sa tim stvarima vise.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Carski rez
8.2.2016 20:56:56   
Valerie
jao ja se bas iznenadih. pozalila sam da me i sada, posle 4,5 meseca ponekad zaboli rez. kaze ona, pa i kad se malo poseces pa te boli. i ko mi je kriv, pa sam je upitala sta se sve sije. auuu kad je pocela da nabraja... preznojih se user posted image

voci, ma ni meni nije to bilo bitno, samo da sve prodje, vise mi je bilo sad potrebno da shvatim dugotrajnost zarastanja. posebno kad sednem npr. u turski sed, cudan neki osecaj. ali rez je super, samo crta.
i da ne bude zabune, sutra bih ponovo user posted image

< Poruku je uredio Valerie -- 8.2.2016 21:02:05 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Carski rez
3.3.2016 0:41:48   
IvanaSK RR
Kad komisija odlucuje o carskom? Koliko pre termina? Ko cini tu komisiju? I jel vas pregledaju tada ili?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Carski rez
3.3.2016 7:03:46   
vocicana
Ivana, koliko ja znam, ide od 10-12 dana pre verovatno odredjenog termina porodjaja. Najvaznija je zrelost pluca kod deteta, naravno sa kontrolom rezultata i da je majka zdrava, jer je ipak operacija, ali msm da tako ide.
Ja cu bas danas sa mojom dr da malo popricam o tome, ja ocekujem da se napravi dogovor najdalje do 4.4
Meni je komisija zakljucila trudnicko bolovanje, trazila da otvorim zakosko, ali Voci je sada na starom godisnjem odmoru. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Carski rez
3.3.2016 10:42:07   
IvanaSK RR
Voci, to vreme je zakazano za carski, mislim
. Nego, koliko vremena ranije se ide na komisiju? Znaci, kad idem na komisiju da mi zakazu carski rez desetak dana ranije?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Carski rez
3.3.2016 10:47:54   
mama krava
Ja prvi put čujem za tu komisiju za CR... Meni su to odlučili na licu mesta.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Carski rez
3.3.2016 13:00:59   
IvanaSK RR
Ma, glupost nevidjena. Ja cu ici u gradsku mesec ipo pre termina, pa cu pitati tada, ali me bas interesuje. Doktorka da predlog i onda ides na komisiji i oni odlucuju da li ce biti carskog ili ne. Pregledaju te tada, neki i ne.
Mene je interesovalo koliko ranije ce komisija to odluciti. Tj koliko ranije idem kod njih.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Carski rez
4.3.2016 14:51:32   
Sandricak
da pitam i ja nesto... ja sam se prvi put porodila hitnim carskim pre nepune 4 godine u Betaniji, posle 12 sati indukcije... Da li je prethodan carski i dalje indikacija za siguran carski?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Carski rez
4.3.2016 15:06:27   
IvanaSK RR
Nista vise nije indikacija za siguran carski. Ali jeste indikacija. To ce zavisiti od dr kod koga ides, porodilista..

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Carski rez
4.3.2016 15:16:51   
sonyasha
Ivanask, kod mene nije bilo komisije nego šta ti doktor napiše po tome ide procedura! Ja sam od dabla išla u Grasku na mesec dana, i pri ulasku u deveti mi je zakazao cr!
Sandricak,retko ko hoće da rizikuje sa prirodnim posle cr, za to ti treba veza user posted image

< Poruku je uredio sonyasha -- 4.3.2016 15:21:24 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Carski rez
4.3.2016 15:32:21   
Sandricak
Ma ja i hocu na carski... Prvo iskustvo ne zelim da ponavjam, namucili me puuuuuunooooooooooooo, jer njihovom greskoom nije uradjen ultrazvuk na prijemu...
Carski je zakon, barem za mene...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Carski rez
4.3.2016 15:33:23   
IvanaSK RR
Pre neki dan mi je devojka koja je lezala skoro u Gradskoj rekla da se ide prvo na komisiju user posted image
Sandricak, ista je situacija i kod mene.
Meni su rekli da je moguće i jedno i drugo. (dr rekla)

< Poruku je uredio IvanaSK -- 4.3.2016 15:35:04 >

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Carski rez
4.3.2016 16:03:27   
janajana

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Pre neki dan mi je devojka koja je lezala skoro u Gradskoj rekla da se ide prvo na komisiju user posted image
Sandricak, ista je situacija i kod mene.
Meni su rekli da je moguće i jedno i drugo. (dr rekla)


Ja sam cini mi se nedelju dana pre cr-a isla na komisiju ali u Visegradskoj u prvoj trudnoci. Koliko se secam pregledao mi je kardiolog, merili su karlicu, itd. Meni su indikacija bili operacija srca, prelezan koksaki. A sada mi je dr samo zakazao, odnosno imala sam zakazan cr ali mi je porodjaj krenuo 5 dana ranije, i tada je odradjen carski

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Carski rez
4.3.2016 16:10:28   
IvanaSK RR
Očigledno sve zavisi od porodilista. I totalno mi je sumanito sto je tako. Valjda bi trebalo svuda isto biti.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Carski rez
4.3.2016 18:30:35   
muzicarka
Ja nisam cula da je neko kod nas isao na komisiju za carski rez.....doktor o tome odlucuje...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Carski rez
4.3.2016 20:31:50   
janajana
Meni je drugi put krenuo porodjaj i mislila sam da ce me prirodno poroditi, jer su kontrakcije bas bile ucestale, medjutim odma na carski rez, oko 20:30h stigla vec u 21:30h bila na stolu

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Carski rez
4.3.2016 20:34:46   
IvanaSK RR
Meni ce se raditi carski samo zato sto je i prvi bio, ali pre osam godina. Ti si imala i druge indikacije. Mada, stvarno vise nista ne znam.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Carski rez
4.3.2016 21:31:48   
janajana
IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Meni ce se raditi carski samo zato sto je i prvi bio, ali pre osam godina. Ti si imala i druge indikacije. Mada, stvarno vise nista ne znam.

Ma meni je i za prvi porodjaj bilo ili-ili, moj kardiolog je rekao da mogu bilo kako da se porodim, ovi iz Visegradske trazili da mi on napise kakav porodjaj predlaze, a on je bio u fazonu mozes i prirodno a i carski, kako je meni lakse user posted image , ali nije hteo da im da napismeno posto gospoda nigde nisu napisali da traze njegovo misljenje, pa im je odgovorio usmeno preko mene user posted image

A sto se tice drugog cr-a, za operaciju srca su tek saznali u sali i to kad me je neka dr (cini mi se da je anesteziolog) pitala od cega mi je rez, jer moj dr koji mi je vodio trudnocu zaboravio da sam operisala srce user posted image

< Poruku je uredio janajana -- 4.3.2016 21:36:58 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Carski rez
4.3.2016 21:35:08   
IvanaSK RR
Ijaoooo, sve je to ludo, definitivno. Ja cu znati sve što me interesuje polovinom aprila, al ko ce da dočeka do tada :)

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Carski rez
15.3.2016 8:35:58   
vocicana
Imam jedno pitanje, da li je neka ood vas "krisom" popila nesto za bolove, posto pretpostavljam da se neke inekcije za bolove daju tek na nekih 6 sati , da li ste izgrickale neki paracetamol ili nesto sl posle zavvsenog cr?
Paracetamol svakako nosim sa sobom, ja planiram da ga izgrickam ako budem morala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Carski rez
15.3.2016 9:08:02   
Mala Elena
Nazalost ne, bar ove dve cimerke nisu sto su bile samnom u sobi...
A ja koja sam porodjena prirodnim putem, doktor mi je savetovao da stavim diklofen 500mg supozitoriu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Carski rez
15.3.2016 9:34:34   
IvanaSK RR
Voci, ja nisam imala potrebe za tabletom protiv bolova, te inekcije su mi bile dovoljne. Mislim da ne moras da se krijes :), ako ces uzeti nešto, ti uzmi. Mada, ne znam koliko ce ti pomoci Paracetamol. Mislim da tad ide Diklofen. (nisam sigurna al to mi nesto ostalo u glavi)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Carski rez
15.3.2016 12:14:12   
IvanaSK RR
Jeste Diklofen,sad sam videla da sam zapisala,jer su svi pricali da on najbolje deluje.Ja cu poneti njega,za svaki slucaj da imam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Carski rez
15.3.2016 12:55:43   
vocicana
Hvala sunce moje osuncano. Ja paracet moram da ponesem, tako su nam rekli sto se torbe tice, a videcu, valjda ce imati malo razumeprema meni za te inekcije, jer ovo sa kicmom i bol od rane, bas se nadam da ce sve biti ok.
user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here