|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.3.2019 11:14:58   
Maslacak15
Smizli nema sta da se plasis, mediji svasta pricu, prirodno je da su iz klinickog centra izdali saopstenje kako je trudnoca bila bogzna kako rizicna. Bez zelje da sudim, niti mogu da znam da li je bilo greske lekara nema nikakvih razloga da se plasis. Svasta se danas zove trombofilijom. Gomila trudnica koje su na fragminu imaju jako blage oblike i piju terapiju eto predostroznosti radi. Uvek moze nesto da se desi ali moze i da te zgazi tramvaj na ulici daleko bilo.... Iako je sigurno neprijatno citati kao trudnica slicne vesti, ona nema veze sa tobom ni sa tvojom trudnocom. Ne brini!!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 12.3.2019 11:15:42 >

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.3.2019 11:18:17   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Smizli nema sta da se plasis, mediji svasta pricu, prirodno je da su iz klinickog centra izdali saopstenje kako je trudnoca bila bogzna kako rizicna. Bez zelje da sudim, niti mogu da znam da li je bilo greske lekara nema nikakvih razloga da se plasis. Svasta se danas zove trombofilijom. Gomila trudnica koje su na fragminu imaju jako blage oblike i piju terapiju eto predostroznosti radi. Uvek moze nesto da se desi ali moze i da te zgazi tramvaj na ulici daleko bilo.... Iako je sigurno neprijatno citati kao trudnica slicne vesti, ona nema veze sa tobom ni sa tvojom trudnocom. Ne brini!!!
E hvala, ja imam trombofiliju pa mi nije bilo svejedno kad sam procitala.Inace pritisak mi nije visok hvala bogu i nemam nikakvih problema,6 sam mesec..


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.3.2019 11:22:53   
Maslacak15
ko sto rekoh svasta ze zove trombofilijom, spektar je sirok. Najveci broj trudnica ima vrlo blage oblike. Mi nemozemo da znamo kakva je bila njena klinicka slika, i vrlo je verovatno da je imala jos niz propratnih faktora. Sigurno da ni oni ne znaju jos tacno sta se odigralo, posto je u pitanju splet tragicnih okolnosti. Uzivaj u trudnoci i izbegavaj teske teme. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.3.2019 11:52:43   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ko sto rekoh svasta ze zove trombofilijom, spektar je sirok. Najveci broj trudnica ima vrlo blage oblike. Mi nemozemo da znamo kakva je bila njena klinicka slika, i vrlo je verovatno da je imala jos niz propratnih faktora. Sigurno da ni oni ne znaju jos tacno sta se odigralo, posto je u pitanju splet tragicnih okolnosti. Uzivaj u trudnoci i izbegavaj teske teme. Puno te pozdravljam.
Hvala ti jos jednom pozdrav i tebi.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.5.2019 8:04:08   
nata11
Mene prebacise sada na Clexane 0.4. Iset_ah se sa inekcijama samo tako, sa jedne na drugu.

Ova ce valjda ostati do kraja trudnoce pa nakon porodjaja jos 4 nedelje na 0.2. 
Jos jedna kontrola pre CR i jedna pre otpusta. 👏 
Mislila sam da ce me skinuti odmah nakon izlaska iz porodilista ali ipak nece ici tako. 

_____________________________





(odgovor članu Šmizli)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.5.2019 8:40:15   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

Mene prebacise sada na Clexane 0.4. Iset__ah se sa inekcijama samo tako, sa jedne na drugu.

Ova ce valjda ostati do kraja trudnoce pa nakon porodjaja jos 4 nedelje na 0.2. 
Jos jedna kontrola pre CR i jedna pre otpusta. 👏 
Mislila sam da ce me skinuti odmah nakon izlaska iz porodilista ali ipak nece ici tako. 



Ne, ne. Nastavlja se terapija 4-6 nedelja nakon porodjaja jer si jos uvek pod rizikom za nastanak tromba.Znam da je gnjavaza, ali izdrzi jos malo 🤗

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.5.2019 18:37:41   
biljanb
Dobar Vam dan.......treba mi pomoc i savet ako je neko imao slicnu situaciju i kakvu terapiju je koristila......za deset godina braka, imala sam cetri spontanih pobacaja na pocetku setog meseca trudnoce, svi nalazi u toku trudnoce su bili uredni a na posteljici je cetri puta bio konstatovan infarkt na posteljici, jednom je bio "missed"-prazan gestacijski mesak, svi nalazi obdukcije su bili uredni, posle vise privatnih ordinacija i gomile potrosenih zivaca napokon smo posle brda analza koje su sve bile uredne, prosle godine odradili odradili PAI-1 koji je bio pozitivan na Homozigot 4g-4g, kao i na analizu za Homocistein koja je takođe bio povisen cetri puta.....Sada sam ponovo trudna u trecem mesecu i od pocetka imam terapiju Folnu kiselinu i Bedoksin za Homocistein, koji je sada u granicama normale, a za PAI-1 koristim bebi Aspirin 100mg do 21 nedelje, kada će mi uvesti po preporuci Heparin ili Kleksan ali jos nezanju u kojoj kolicini.....Naime moje pitanje glasi ...da li je neko imao slicnu situaciju, kako ste je resili i na osnovu cega se odreduje kolicina Heparina ili Kleksan....HVALA SVIMA UNAPRED.....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.5.2019 18:45:50   
Ana RR
Biljana, koliko znam, trebalo bi da se proverava D-dimer i na osnovu njega se odlučuje o uvođenju terapije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.5.2019 19:16:14   
nata11
Biljanb po meni je neozbiljno nakon toliko spontanih cekati 21.nedelju za inekcije. Ne znam.. ja ne bih bia mirna ali javice se neko kompetentniji.
Ja se bockam od 1 dana.
Doza se odredjuje na osnovu d dimera koji u pocetku vadis na 2 nedelje a nakon sto krenes terapiju vadi se i Anti X a koji je pokazatelj kako terapija deluje tj. da li je dovoljna.



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.5.2019 22:04:58   
lesli
Draga Biljana,
Ja iza sebe imam jedan missed iz prirodnih radova i nakon toga jednu uspesnu VTO. Na VTO smo otisli jer nije islo nakon tog misseda. U pripremi uradjene trombofilije - pozitivna na Mthfr heterozigot i kao i ti na PAI 4g/4g. Na klinici su mi dali aspirin 100mg u postupku, folan 5mg i rekli mi da pratim d-dimer u trudnoci i da se po potrebi uvedu injekcije. Medjutim, ja prokrvarim u 5. nedelji i tu mi kazu da pauziram sa aspirinom dok traje krvarenje. Problem je bio sto sam krvarila ceo prvi trimestar. Pljusne, stane, pljusne itd. Kada sam drugi put prokrvarila, ukapirala sam da ce aspirin morati trajnije da se izbaci, izvadim d-dimer i zakazem hematologa, prof. Elezovica, privatno. Odem kod njega, on kaze da se za moje mutacije (koje spadaju u blage) ne daje aspirin i posto je dimer bio ok u tom trenutku, kaze da ga ponavljam na 2-4 nedelje, kada probije granicu za trimestar rekao je da treba uvesti fraksiparin.
Ja sam po njegovom nalogu pratila vrednosti. U nekoj 13/14 nedelji je probio granicu. Uvedena terapija koju je on odresio u skladu sa kilazom (najmanja moguca doza za tu kilazu). Onda se kroz trudnocu prate vrednosti d-dimera i koriguje terapija. Aniti Xa sam radila po potrebi, tj kada su vrednosti d-dimera bile visoke za nedelju u kojoj sam.
Meni je pred kraj trudnoce vrednost bas dosta skocila sa sve terapijom. Mislim da je isla i preko 2500 i to sa udarnom dozom, u jednom momentu se sumnjalo i na DVT. Moj savet ti je da potrazis misljenje hematologa, narocito sto iza sebe imas 4 pobacaja od kojih jedan u odmakloj trudnoci.Profesor Elezovic je ok, ali je pretrpan. Ja sam se kasnije prebacila kod jedne dr koja je njegov ucenik, fina zenica, ima dosta iskustva a nije zatrpana kao on. Ona je umesto folana insistirala na metil folatu-aktivnom obliku folne kiseline.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.5.2019 22:12:03   
lesli
I da, to sto se Pai 4g smatra blagom mutacijom i kod nekoga ce sve proci super, ne znaci da je tako kod tebe. S’ obzirom da imas dosta pobacaja trebalo bi da te isprati hematolog, koji sam sigurna da ce uvesti terpaiju kao preventivu ili te bar pomno pratiti i odreagovati na vreme, ako d-dimer bude skocio.
Ako te interesuje mogu ti napisati u privatnoj poruci ili ovde ime te doktorke. Elezovic je divan i stalozen, mene je bas umirio, ali se kod njega tesko dolazi do termina.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.5.2019 19:54:27   
biljanb
Hvala na podrsci i odgovoru........Uradjene su sve moguce analze sto se tice trombofilije, rezultati su negativni na trombofiliju, sem na PAI-1 4g-4g i Homocistein,koji je bio blago povisen......u tri trudnoce sam bila bez terapije i koristila sam samo vitamine mamavita ili elevit.......gubitak bebe u 24-nedelji ...radjne su analize i bebe su bile bez malformacija, uočene su samo promene na posteljici .......2011 godine je radjen carski rez, beba je izvadjena u 27-moj nedelji , preminula nakon dve nedelje od embolije pluca... Cetrvrta trudnoca po preporuci lekara je uveden Heparin od 0,6 ml od trece nedelje....sa 12 nedelja jeodradjeno ciscene, beba se nije razvila i bio je prazan gestacijski mesak...... Peta trudnoca sa sest nedelja je opet po prepruci lekara uveden Heparin od 0,6 ml, 24-te nedelje gubitak plodove vode, opet gubitak bebe ........2016 godine je uradje PAI-1 i Homocistein po preporuci geneticara iz Subotice, jedine analze na koje sam pozitivna. Homocistein je regulisan lekovima pre sadasnje trudnoce, sa osam nedelja uveden aspirin 100 protekt, trebalo bi do 21-nedelje da ga koristim ako D-dimer bude mirovao, posle 21-nedelje bi trebalo da koristim Kleksan od 0,4 ml. Za sada je sve uredu i u 12-toj nedelji trudnoce sam......Da li ste i vi ili neko drugi imao slicnu situaciju sa Homocisteinom ili PAI-1 i kakvu ste terapiju koristili?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.5.2019 22:58:37   
lesli
Kod mene je isao fragmin od 2500 od neke 13/14. nedelje, pa me u nekom momentu prebacili na fragmin od 5000 i pred kraj sumnja na DVT, tada su me prebacili na 2x fraksiparin od 0.6. Fraksiparin je isao do kraja trudnoce i dok se d-dimer nije vratio u normalu (nekih 5 nedelja nakon porodjaja). Na aspirinu sam bila kratko. Mozda od transfera do ulaska u 6. nedelju.Eto to je moja terapija. Zatrudnela sa nekih 58-59kg, ugojila se 10tak (posto jacina terapije zavisi i od kilaze i od vrednosti d-dimera)

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.5.2019 23:08:59   
biljanb
Hvala puno...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 0:13:56   
lesli
Nema na cemu. Nadam se da ce ovog puta biti sve ok! Zivite u Subotici? Tamo vodite trudnocu?

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 8:12:54   
biljanb
U Kikindi sam, u Subotoci su pronašli problem tako da se lecim kod njih....


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 8:53:11   
lesli
A da mozda potrazis uput od svog lekara za Beograd za Narodni front ili Visegradsku? Mislim obzirom na situaciju, mozda bi bilo dobro da budes pod nadzorom najboljih?


(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 9:12:26   
Maraj
Biljana da li ste bili kod hematologa ili vam ginekolozi vode trudnocu.
Mislim da vas vode sarlatani! Citam vas post i jako sam besna. Zao mi je sto sve to prolazite.
Ja imam pai1 4G4G. Nikada prirodno nisam ostajala trudna. Bila kod hematologa. Terapija je bila 1injekcija oHB 12 tj vitamin B, bevipleks i folna kiselina od 5mg. Ne manje! Plus injekcije fragmina. Plus pronison. Ne znam kako vama nisu uveli pronison posle svih tih pobacaja! Pronison ne bas za to. Plus injekcije nekog heparinskog leka (fragmin, fraksiparin,clexin)
Molimvas da se javite nekom dobrom hematologu. Batalite ginekologe. Vi mozete da zatrudnite prirodno i tu nema reci...ali trfba da iznesete trudnocu do kraja i za to vam treba hematolog!
Nisam napisala. Ja sam sada majka 2 deteta. Vise cenim hematologa nego ginekologa!
Ja sam iz bg-a. Isla sam kod najboljeg hematologa! DrMiljica! Nemojte da vam bude tesko da se javite nekom dr pa makar to bilo i u bg-u. Dolazili bi ste jednom u 6-8 nedelja.postoje analize koje morate kontrolisati u tokj trudnoce da bi se sprecilo sve to sto ste lrezivljavali do sad, u trudnoci! Azo kontrolise hematolog ne ginekolog.(mislim na laboratoriju)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 10:05:04   
biljanb
Trazila sam uput i za BG i dobila sam ga........27.04.2019. godine sam dobila uput za Narodni front za prvi pregled i ultra zvuk....sto se tice Beograda, ali neznam kod kog doktora cu biti.........

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 10:06:02   
biljanb
Moja greska.....27.05.2019. godine treba da se javim u Narodni front.....

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 10:08:18   
vocicana
Biljnb......user posted image user posted image user posted image pa ja sada vidim da si trudna!!!! Dace veliki Bog da sve bude u redu, lutko moja!!!! Sve najlepse ti zelim, javi sta se desava u Beogradu sa lekarima, sta oni kazu! Joj sva sam se najezila, dugo te nije bilo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 10:12:17   
biljanb
Maraj, tri puta smo bili kod Hematologa u Novom Sadu, vođene dve neuspesne trudnoce....Trenutno sam u Subotici kod geneticara i Hematologa, probacu da uzmem uput i za BG, kod hematologa.......Molim te ako mozes da mi napisese u kojoj ustanovi radi dr. Miljic ......da znam za koju bolnicu da trazim uput.....

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 11:13:03   
Maraj
Draga ja sam privatno isla.
Od tog drzavno...leba nema...cekas na delu gde su "bolesti krvi" sa svima. Trudnica nema prednost...ma idi.
Pregled ti je oko 6500din ako se dobro secam. Ja sam kod dr Miljica iala u bolnicu Jevremova. Tamo radi privatno. Najbolji je. Ima i dr Jelena. Ona radi negde u Bulevaru.
Nemoj se "igrati". Otidji i privatno...u Frontu nista novo neces cuti jer oni nemaju hematologa. Nemaju odeljenje hematologije. Znam...dva puta sam se tamo poradjala...sta ces u Frontu. Tamo su ginekolozi.

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 12:18:10   
lesli
Biljo, ja ti mogu poslati preporuku za ovu dr u privatnoj poruci. Ona je dostupna i za telefonske konsultacije. Pretpostavljam da ce tebi izlaziti u susret jer ne zivis u Beogradu. Meni je tako kad sam se porodila. Izvadim d dimer, javim joj rezultat i ona kaze sta dalje i kada da vadim, da li smanjujem terapiju itd.
U trudnoci sam isla na 4-5 nedelja, osim kada je dimer naglo rastao, tada me je kontrolisala na 2. Kod nje je pregled cini mi se oko 5000, a kontrolni su jeftiniji (50-60% od prvog pregleda)


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 13:13:09   
biljanb
Maraj .......zvala sam kliniku u Jevremovoj, ali mogu kod dr. Mijlica da mi zakazu termin tek za dva meseca, što mi je vec kasno.....jer cu tada biti u 20 nedelji....Uspela sam da zakazem 24.05.2019. godine u Bel medicu kod dr. Ive Elezovića....neko ga je vec spominjao da je dobar hematlog.......

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here