|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.7.2019 20:04:05   
Suncicaaa
Pozdrav svima. Imala sam 3 spontana pobacaja, svaki put blighte ovum. Razlog je bio septum u materici koji sam operisala i sada sam u 22.nedelji trudnoce. Imam naslednu trombofiliju Pai 4g/5g. Bila sam u BL kod hematologa i smatrala je da ne treba uvesti terapiju. Zivim u Sloveniji i nalaz iz BL sam nosila u Ljubljanu na odjeljenje za bolesti vena gdje su ga pogledali i rekli da nema potrebe za uvodjenjem inekcija, da vecina ljudi to ima i da ne moze uticati na trudnocu, da cak ne moram piti ni aspirin. Medjutim, u dogovoru sa ginekologom ostala sam na aspirinu 100. Rekli su mi da nemam razlog za brigu, e jedino ako primjete da se beba ne razvija kako treba da ce onda da uvedu inekcije. Je li imala neka istu mutaciju i prosla bez inekcija?


(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.7.2019 20:09:26   
milenica 95
Mogu samo da ti kazem misljenje moje doktorke da za PAI-1 mora injekcije. Pozdrav 


(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.7.2019 7:48:28   
nata11
I kod mog dr je za tu mutaciju obavezna terapija inekcijama. 



_____________________________





(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.7.2019 17:02:03   
vocicana
Biljanb pa ja sam presrecna sto sam ovo procitala!!! lJUBIM I GRLIM!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.7.2019 18:38:50   
biljanb
Ćao zenice evo mene u narodnom frontu, održavamo se, odeljenje za visoko rizicne trudnice.... Počeli smo sa klelsanom 0.4 u dvadeset_oj nedelji, pošto je na expertnom uočen slab otpor cirkulacije u posteljice kontrola za dve nedelje pošto nije bilo promene smeštena sam u bolnici sa novom terapijom pored kleksan pravacor 20mg 2*na dan i L-arginon500mg 3*na dan, folna bedoksin femibion 2 alerakt......  Beba je savršena, lepo napreduje..... 😘😘😘


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.7.2019 18:40:38   
biljanb
Sad imamo 22nedelje I koji dan


(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.7.2019 11:47:40   
lesli
Biljo divno, bice to sve dobro! 😉I dobro je sto si pod nadzorom lekara i na pravom si mestu.

Suncice, ja imam pai 4g/4g i mthfr heterozigot. Ginekolog je bila za bar neku terapiju (aspirin), ali su hematolozi bili iskljucivi da se aspirin de daje za te mutacije i da terapija nr treba dok je d-dimer miran. Bio je ok do neke 14. nedelje, nakon toga je “poludeo” i uvedena je terapija (fragmin, koji je kasnije zamenjen fraksiparinom).E sad obzirom na te silne pobacaje, mislim da bi ti neki od ovde poznatijih hematologa (Elezovic, Miljic...) dali bar nesto ili bi ti pomno pratili d-dimer i reagovali cim pocne da skace. Sve ostale analize su ok?

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.7.2019 11:52:13   
lesli
Suncice, sad vidim da si imala i septum. Pretpostavljam da je on mogao uzrokovati te pobacaje.Svakako pai 4g/5g je blaza mutacija od 4g/4g jer ti je jedan gen ok, a drugi je mutiran. Mozes da se dogovoris sa ginekologom da pratite d-dimer na 2-4 nedelje, on ce najbolje pokazati da li ti je potrebna terapija ili ne.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.7.2019 11:57:04   
Suncicaaa
Stitna zlijezda jos, povecan TSH ali za to imam terapiju. Meni ovde nisu htjeli dati ni aspirin jer je samo pola gena mutirano, navodno da je jedan od neka dva ,,ozbiljnija" onda bi uveli terapiju. Ja sam ipak na aspirinu uz dogovor sa ginekologom. Sutra idem da provjerim d-dimer, mada su rekli da ni to ne treba ali ipak da budem sigurna. Nadam se da ce mi ginekolog znati reci je li ok ili ne kad donesem nalaz. Jedino sto su mi rekli je da, ako se dijete ne bude razvijalo kako treba ili primjete da nije u redu protok kroz posteljicu, da bi mogli uvesti terapiju. Tako da cu od sad ici privatno na cesce UZ preglede kako bi se to nadziralo. Sada sam 22ga nedelja i sve je ok. Znas li, mozda, do koje vrijednosti smije ici d-dimer po trimestrima? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.7.2019 17:13:28   
lesli
Suncice, malo su neozibiljni...ali ajde.Vrednosti za d-dimer u mojoj laboratoriji su sledeci:
< 500 za opstu popilulaciju
1. trimestar od 139-602
2. trimestar 291-1231
3. trimestar 489-2217
Sve jedinice su u ng/ml(FEU)
Moj hematolog je racunala ne samo po trimestru, vec je gledala proporcionalno u kom sam delu trimestra da li je to previsoko ili ne. Npr ako bi d-dimer u 30. nedelji bio 1900, iako je u okviru referentnih vrednosti za 3. trimestar smatrala je da je to previse jer je u pitanju tek pocetak 3. trimestra i tada bi podizala dozu leka i/ili me slala da uradim anti Xa koji pokazuje koliko je terapija efikasna.Znam da se neki hematolozi ovde vode vrednostima 500-1000-1500 po trimestrima. Moja je gledala bas ove vrednosti, ali kazem racunala je proporcionalno...

< Poruku je uredio lesli -- 29.7.2019 17:14:27 >

(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.7.2019 17:18:44   
lesli
I povecan tsh je definitivno mogao biti uzrok blighteda zbog toga sto utice na kvalitet jc.
Ne brini pai 4g/5g je svakako bolja varijanta, a i ginekolog te ocigledno pomno prati (protike, rast bebe), vidis da ti je dao i aspirin za svaki slucaj, salje te da radis d-dimer... Bice to sve ok, videces!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 11:42:48   
Suncicaaa
Nije on ni rekao da radim, sama sam. Uradila sam jutros i rezultat D-dimera je 1123. Sutra idem kod ginekologa da vidim hoce li uradit sta. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 18:04:38   
lesli
Koja je to nedelja? I koje su jedinice? 

(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 18:09:46   
lesli
Aha, sad videh u prethodnom postu 22. nedelja, ako su jedinice ng/ml to se cini malko visoko. Znam da bi ti moja dr (hematolog) za to uvela terapiju. Stav hematologa ovde je da aspirin nije terapija za PAI. Mislim da ga daju kada je lupus antikoagulans pozitivan, ali za PAI i sl. idu heparini (fragmin, clexan, fraksiparin)



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 18:10:43   
Suncicaaa
22ga nedelja, tacnije 21+5. Pise samo 1123 ug/L


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 18:11:09   
milenica 95
Lesli Pozdrav, u potpunosti se slazem sa Vama 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 18:24:50   
Suncicaaa
Sutra idem kod dva ginekologa, nadam se da ce jedan obratit paznju. ☹ Trazicu da me opet posalje hematologu, nadam se da nije kasno. 


(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 23:03:43   
lesli
Suncice, nije kasno. Mozda bi i bez heparina proslo sve kako treba, ali mozda da otvoreno kazes ginekologu da bi zbog tog d-dimera, dokazane PAI mutacije i prethodnih pobacaja volela da te uputi hematologu?
Ni ovde hematolozi te PAI mutacije ne smatraju preterano ozbiljnim, ali u kombinaciji sa skokom d-dimera, eventualnim prethodnim pobacajima i jos ako je u pitanju vantelesna, nemaju dilemu. Ukljucuju helarinsku terapiju do kraja trudnoce i 4-6 nedelja nakon porodjaja cim d-dimer probije granice za trimestar. To je moje iskustvo. Kao sto rekoh nisu mi od transfera dali heparin, ali su ga ukljucili cim je d-dimer poceo da raste (trudnoca je bila VTO, a prethodna iz prirodnih radova missed i do nove trudnoce nije dolazilo spontano). Pred kraj trudnoce je bio preko 2.000, nesto oko 2.500 i to pod terapijom. 


(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.7.2019 23:05:24   
lesli
I da jedinice se razlikuju, ali bi konverzija trebalo da je 1:1.Jedno su mikrogrami po litru, a drugo nanogrami po mililitru, tako da bi trebalo da su iste ili slicne referentne vrednosti kao u mojoj laboratoriji.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Trudnoća i trombofilija
31.7.2019 16:11:48   
Suncicaaa
Ja sam svaki put prirodno ostala trudna, a uzrok spontanih je bio septum. Uglavnom... bila sam danas kod svog ginekologa u zdravstvenom domu i nije ni reagovao. Kaze dao je jednom (kad sam bila sedma nedelja) uputu za hematologa i oni nisu smatrali da trebam terapiju i to je to. Otisla sam odmah privatno i dr.mi je rekla da ni ona ne bi jos uvela terapiju jer nemam nikakve propratne signale, bolove u nozi itd.ali da ce ipak dati najmanju dozu Fragmina 5000 ako cu ja biti mirnija. Ta doza ne moze izazvat krvarenje, a bolja je od aspirina. Tako da cekam sad da prodju 3 dana bez aspirina, prestajem ga piti i prelazim na Fragmin. Beba ekstra napreduje, ima pola kilograma i ne vidi nikakva zakrcenja kroz posteljicu. Ali...hvala Bogu da mi je rekla da udaram te inekcije, inace bih poludila. Naravno pocela sam plakat tamo, ruzno je bilo stvarno. Oprostite na dugom postu i hvala na savjetima. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Trudnoća i trombofilija
31.7.2019 18:37:18   
lesli
Suncice, dobro je. Vidis da je doktorka ispala ok. Drago mi je da je tako. Zena je zapravo procenila da je korisnije da ti ga da i zbog tvog mira, sto je po meni skroz ok posle svega sto si prosla. 🤗

(odgovor članu Suncicaaa)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.9.2019 8:57:08   
biljanb
Zenice imam malecku curicu rođena u 28nedelji 37cm 770g nalazi se na institutu treba da popravio trombocite i verujem da će biti sve u najboljem redu da će za nekoliko nedelja biti sa nama kući..... 😘😘😘  


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.9.2019 11:06:42   
nata11
Bilja cestitam 🧡


Da sto pre budete zajedno. 

_____________________________





(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.9.2019 15:35:42   
lesli
Biljo, cestitam!Da brzo prodje period razdvojenosti, pa da uzivate zajedno kod kuce!

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.2.2020 10:43:27   
Hortenzija
Drage devojke, da li ima neko preporuku za dobrog hematologa u Beogradu, a da se ne ceka na termin 3 meseca?

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here