|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:17:19   
Sanjica26 RR
Lu ovaj vaskrsnji post kod pravoslavaca je po tipiku najstroziji. Znaci da bi trebalo vise da se posti na vodi, nego na ulju. Opet sve zavisi kako duhovnik odredi. Ja sam se licno trudila da sto vise postim na vodi. Naravno, nije svaciji organizam isti. A, sto se tice ostalih postova oni su mnogo blaziji i krace traju. Kad budem imala vremena objasnicu malo opsirnije.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 151
   RE:Postovi i posna jela
9.3.2011 18:17:26   
Lu
Sad sam čitala na kiki bombonama  piše želatin, ne piše da li je životinjskog ili biljnog porijeklauser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 9.3.2011 18:18:39 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:18:55   
Olga75
Vazi Lu , pisacu a ako imas ideja mozes i ti da pises user posted image
sutra cu napraviti testo sa mo brasno i voda , onako da bude retko i kasiko u kljucalu slanu vodu , to se onda malo proprzi na ulju ( biljno je dozvoljeno ) i crvenoj paprici i uz to paradajz sos

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.3.2011 18:21:34 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:21:19   
pepino
Lu ako ne pise nista od mlijecnih dzidza bidza user posted image  da sadrzi i ne spominje se zivotinjsko porjeklo mozda su posne?!user posted image
Na ovim mojim pise tvar za zelatiranje pa i govedja zelatina....
Vidis Sanjice ja nisam bila upucena da je najstroziji,da tako kazem,post,ali sam pretpostavila,a ne postim na vodi,cak sam danas jela i ribuuser posted image ,nisam trebala,ali gotovo je,ovu sedmicu cu tako,necu se pricescivati...

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.3.2011 18:22:03 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 154
   RE:Postovi i posna jela
9.3.2011 18:21:36   
Lu
Eto već si mi dala idejuuser posted image
Ja za doručak obično jedem tunjevinu ili neku drugu kozervu i ajvar.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:22:12   
morena
Ajme kako je to kod vas strogo. Kod nas je obavezni post samo danas i na Veliki petak, ali samo da se ne jede meso. Sve ostalo životinjskog podrijetla se može jesti. I obično u vrijeme korizme ljudi petkom ne jedu meso, nego ribu. Al to nije obavezno, kako tko hoće. Kod nas je sve jako blago.

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.3.2011 18:23:13 >


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:23:12   
Sanjica26 RR
pepino, sledece nedelje ces lepo postiti, mada ni ovo ti se ne uzima za greh.user posted image Trudila si se. Riba se po tipiku u ovom postu jede samo na Blagovesti i na Cveti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: posna jela
9.3.2011 18:24:15   
pepino
IZVORNA PORUKA: morena

Ajme kako je to kod vas strogo. Kod nas je obavezni post samo danas i na Veliki petak, ali samo da se ne jede meso. Sve ostalo životinjskog podrijetla se može jesti. I obično u vrijeme korizme ljudi petkom ne jedu meso, nego ribu. Al to nije obavezno, kako tko hoće. Kod nas je sve jako blago.


E Morena bas sam o tome danas cula od svekra,on je imao nekog kolegu Katolika i kaze sjecam se kad odem kod njega on jede sve sem mesa,cak pojede corbu koja je kuvana sa mesom,ali je meso izvadjenouser posted image ,meni bilo smijesno,reko kakav je to onda post?user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:26:29   
morena
Da, pepino, kod nas je to tako. Možemo jesti baš sve, smo da nije komad mesa. Nama je baš lako, ja ne znam kako vi to uspijete.

< Poruku je uredio Olga RR -- 9.3.2011 18:27:34 >


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:27:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: morena

Ajme kako je to kod vas strogo. Kod nas je obavezni post samo danas i na Veliki petak, ali samo da se ne jede meso. Sve ostalo životinjskog podrijetla se može jesti. I obično u vrijeme korizme ljudi petkom ne jedu meso, nego ribu. Al to nije obavezno, kako tko hoće. Kod nas je sve jako blago.


Kod nas, mislim na Bih, isto je obavezan post samo na Čistu srijedu i Veliki petak ali i od mesa i od mlijeka i mliječnih proizvoda a većina vjernika petkom inače nikada ne jede meso a u Korizmi posti bar srijede i petke.
Na čistu srijedu  jedan cjeloviti obrok, tako kaže i župnik u nedjelju na misi, mada ja tako uvijek postim a sada ću tako cijelu korizmu osim nedjelja.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: posna jela
9.3.2011 18:27:29   
Sanjica26 RR
blago vama. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:28:11   
pepino
user posted image Joj Sanjice trudila se i juce napravila VELIKUUU gresku,psovala sam samu sebe i svoj pileci mozak!
Pravila mini pice od hljeba,sa posnim sirom,kecapom i sampinjonima,i namazem hljeb MRSNIM margarinom,skroz sam se bila iskljucila,stvarno nije bilo nAmjerno,pojela sam 2 zalogaja,svekrva samo sto je stavila u usta i pitala koji je margarin,mislila je na posni,ja skontala sta sam napravila,jako,jako sam bila ljuta na sebe!
Ali smo nastavili postiti kao da nista nije bilo
Eto nije se dalo kako treba,sta bi...
Nisam planirala postiti i sledecu,ali vidjecu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:29:45   
Olga75
Lu i kod nas je tako sto se tice hrane
i svaka misa je da je post i uzdrzavanje od ruznih misli i radnji a ne samo uzdrzavanje od hrane user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:30:05   
morena
IZVORNA PORUKA: pepino

user posted image Joj Sanjice trudila se i juce napravila VELIKUUU gresku,psovala sam samu sebe i svoj pileci mozak!
Pravila mini pice od hljeba,sa posnim sirom,kecapom i sampinjonima,i namazem hljeb MRSNIM margarinom,skroz sam se bila iskljucila,stvarno nije bilo nAmjerno,pojela sam 2 zalogaja,svekrva samo sto je stavila u usta i pitala koji je margarin,mislila je na posni,ja skontala sta sam napravila,jako,jako sam bila ljuta na sebe!
Ali smo nastavili postiti kao da nista nije bilo
Eto nije se dalo kako treba,sta bi...
Nisam planirala postiti i sledecu,ali vidjecu


Ako nije namjerno, to je kao i da nisi.


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:30:35   
Sanjica26 RR
Ih, pepino i meni je na pocetku bilo isto. Nemoj da se sekiras zbog toga. Kad udjes u stos tacno ces znati da li stavljas posno ili mrsno. user posted image user posted image


< Poruku je uredio Sanjica26 -- 9.3.2011 18:31:13 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:31:39   
morena
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Lu i kod nas je tako sto se tice hrane
i svaka misa je da je post i uzdrzavanje od ruznih misli i radnji a ne samo uzdrzavanje od hrane user posted image



I kod nas uvijek kažu da je dobro odreći se nečega od hrane, ali najbitnije od svega je odreći se ružnih djela i pomoći nekome na koji god način možemo 8obično financijski da damo nekome tko nema). Hrana je najmanji problem u našem društvu.


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:31:56   
Lu
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Lu i kod nas je tako sto se tice hrane
i svaka misa je da je post i uzdrzavanje od ruznih misli i radnji a ne samo uzdrzavanje od hrane user posted image


Da i to, onda petkom križni put da se malo prisjetimo...i na kraju ispovjed da i dušu pročistimouser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 9.3.2011 18:33:08 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:33:12   
pepino
Pa nije namjerno,da jeste onda i ne bi postila i gotovo!Vec sam stvarno htjela da bude kako treba,i pogrijesila,nesto mi nije dalo da mislim glavom,neki vrazicak me iskusavao sigurnouser posted image
Ma da,Sanjci ja sam tek relativno nova u tom svemu,tek 2006. sam krstenauser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Postovi i posna jela
9.3.2011 18:36:19   
Sanjica26 RR
To ti kazem pepino. Prilazis postu i svemu tome srcu. Opusti se i sledeci put kad budes postila bice mnogo drugaciji.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:12:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Vazi Lu , pisacu a ako imas ideja mozes i ti da pises user posted image
sutra cu napraviti testo sa mo brasno i voda , onako da bude retko i kasiko u kljucalu slanu vodu , to se onda malo proprzi na ulju ( biljno je dozvoljeno ) i crvenoj paprici i uz to paradajz sos

Nisi i rekla koliki komadi?
A to sam gledala jednom na tv, bude rijetko tijesto i onda ga silikonskom lopaticom istisnu kroz rende u ključalu vodu i onda na paradaiz sos...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:18:15   
Anoniman
Pepino ne opterecuj se jer to nisi uradila namerno vec se jednostavno desilo. Koliko puta se meni to isto desilo. Krenem pa pravim pire i nabacam margarina user posted image I kad da ga probam da li je dovoljno slano ja tek tad skontam gde sam pogresila. Bitno je da se ocistis losih misli a sta ces da stavis u usta je manje bitno. Jer greh ne ulazi na usta nego izlazi iz njih. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:21:51   
Olga75
Lu , napravim gusto otprilike kao za knedle i onda kasicicom stavljam u vodu , kasiku samo dobro zagrejes u toj vodi da se testo ne lepi za nju , procedis te knedle , i onda stavis na zagrejano ulje i papriku i kad se lepo sve proprze ali ne treba da nesto promene boju gotovo je a paradajz sos napravim posebno , dve kasike ulja , jedna kasika brasna , kad se sjedini , sipam oko pola litre paradajz soka i oko 2 dcl vode ,prstohvat soli i kasiku secera


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:24:00   
Lu
Pa dobro preliješ ih na kraju tim sosomuser posted image
A što se to ne bi moglo odmah sastavitiuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:26:34   
Olga75
sluzim ih posebno pa svako stavi sos koliko mu prija user posted image
meni sos bude gust pa se ne bi lepo rasporedilo ( jaka sam ti je kuvarica user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Postovi i posna jela
10.3.2011 10:27:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Lu ovaj vaskrsnji post kod pravoslavaca je po tipiku najstroziji. Znaci da bi trebalo vise da se posti na vodi, nego na ulju. Opet sve zavisi kako duhovnik odredi. Ja sam se licno trudila da sto vise postim na vodi. Naravno, nije svaciji organizam isti. A, sto se tice ostalih postova oni su mnogo blaziji i krace traju. Kad budem imala vremena objasnicu malo opsirnije.user posted image


Iz prve ruke user posted image Duhovnici navode da se vise posti na vodi iz razloga sto pojedini ljudi ne poste ceo post vec prvu i zadnju nedelju. I tada im kazu da su obe na vodi. Ako postis ceo post onda je isi kao i Bozicni samo su ti sreda i petak na vodi. Ostalo je na ulju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here