|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fras
29.11.2011 10:05:33   
NadaR
Bobo >>> Dr XY mi se ne dopada >>> KLIK

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fras
29.11.2011 10:06:44   
boba 11
hvala ne bih sama nasla pola godine

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Fras
12.3.2012 19:49:32   
Mizzy
Drage mame, sa ovim iskustvom, molim za pomoć.Moja devojčica (7 meseci) je juče dobila temperaturu. Medjutim, ja sam primetila da pomalo trese ruke, zagleda se, glavu protrese... Ne znam da objasnim, ali je jednostavno drugačija, kao kada je bila beba, pa onako uradi rukicama kada se uplaši. Ja sam se stvarno uplašila. Dr mi kaže da je moguće da ima niži prag konvulzija, i frasa, i da su to te reakcije, iako nema prave konv. ima li neko slično iskustvo? hvala!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Fras
12.3.2012 20:48:42   
IVA 11
Moze i da bude reakcija na temperaturu, groznica, treskanje tijela, kod nas je stizala do 40, 5 ali je tad imao urinarnu infekciju. Prati je, i ako se previse povisi pravac u bolnicu, zelim joj brz oporavak user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fras
13.3.2012 12:55:22   
Mizzy
Hvala Iva puno! Mnogo sam zabrinuta, ponašam se k'o neuračunljiva, samo je zagledam, i sva mi je nešto čudna. I ja pretpostavljam da je to groznica, ali znate onu: "ne daj Bože šta ti majka pomisli"  user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fras
2.6.2017 9:41:53   
jocajaca
Pozdrav zenice,
Moja beba od 11 mjeseci je prije 7 dana imao febrilne konvulzije. Ja sam jos uvijek u nekakvom bunilu. Od kad mi je najstarija kcerka prvi put dobila temperaturu (prije 12 godina) ja sam se na konvulzije pripremala kao na mogucnost da se desi, procitala tekstova i tekstova na ovu temu ali kad se desilo sve pada u vodu. Sve sam ja odradila kako treba, nisam imala klizmu ali polozaj i sve do dolaska dr.ali svejedno sam bila prestravljena.
Sad ne znam uopste kako se ponasati, na sta posebno.obratiti paznju, kad spustati temperaturu, da li cim pređe 37, kom toplomijeru vjerovati???? Citala sam nekakvu statistiku da je recidiv u toku prve godine od prvih konvulzija 90%, a da se kasnije sanse da ih ponovo dozivi smanjuju, da li je ovo tacno? I kako prezivjeti do njegove 5.godine?
Zenice koje su imale iskustvo molila bih vas da mi napisete kako ste se vi nosile sa ovim?
Hvala vam! ❤

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fras
2.6.2017 14:03:07   
isidora88
Obavezno diazepam kad je povisena temperatura, i ono sto je jedna od zabludi je da se fras dobija od visoke temperature, fras uglavnom ide uz temp 37-38. Kod nas je savet da se skida temp.cim predje 37,5, ja sam se toga pridzavala i hvala bogu nije se ponovilo.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fras
2.6.2017 23:05:39   
vocicana
Isidora, slazem se sa tobom.
Maryia, naravno da se smanjuju sanse sa staroscu deteta, ali nema cekanja! Narocito kod malog deteta, do 3-3,5 godine, centar za termoregulaciju nije zreo i ne moze da se bori. Odmah skidanje temperature.
Nadam se da ce sve biti dobro.
Isidora, mnogo nedostajes!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fras
3.6.2017 10:50:53   
isidora88
Voci draga user posted image ne stizem nista, preletim forum na brzinu, ali retko kad pisem, nisam u toku gde se caska pa se ne javljam

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fras
3.6.2017 13:17:44   
vocicana
Isi ljubim te puno! Caskamo gde stignemo. Ti si moj glas razuma.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fras
18.9.2017 10:18:19   
Anck Su Nmaun
Iscitavam temu mada sam i ranije dosta citala
Nasim prijateljima dete na letovanju prosle nedelje imalo fras, a juce i mala kumica user posted image
Od prijatelja sincici 2.5 god. opet mu se ponovilo i sad su na ispitivanjima...zao mi bre decice user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fras
18.9.2017 10:24:52   
jocajaca
Prije nekoliko sedmica sam slusala doktora koji je rekao da je ove.godine bilo mnogo vise febrilnih konvulzija nego obico. Ne znam sta bi mogao biti razlog tome.
Mali misici ❤

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fras
18.9.2017 10:26:09   
krin 40
To je strašno iskustvo.Negde sam pisala o tome.Moj S je imao fras sa godinu ipo dana u sred bombardovanja.Mama ga čuvala,ja sam bila na poslu.Ostavila
sam u krevetu zdravo dete.Zašto i kada je dobio temperaturu niko ne zna.Mami je bilo čudno što se ne budi.Prišla je,pipnula mu čelo.Goreo je.Sve se desilo u minutu bukvalno.Hitna pomoć je stigla brzo.Nikada to neću zaboraviti.Najteže posle toga je držanje temperature pod kontrolom narednih pet godina.Toliko nam je rečeno da je kritičan period da može da se ponovi.Pored toga morao je na redovan eeg glave.On je najprecizniji kada dete spava.Pa smo ga vodili privatno.Doktor nas je primao u večernjim satima.Držim ga na silu budnog celo popodne da bi tamo lakše zaspao.Tako je bar moje iskustvo bilo.Ne daj Bože nikom


< Poruku je uredio krin 40 -- 18.9.2017 10:27:40 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here