|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
8.2.2014 12:31:16   
ivanicasale
masato da li i ti radis u Kc Nis vto?DA li si bila juce u bolnicu za terapiju?
Ja sam Gonal primala u stomak a za menopur stvarno ne znam pa pozovi ih oko 13h jer tada idemo za bocke pa ce neko da ti se javi pa ih pitaj.

mojoj drugarici iz K.M beta pala na 8user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
8.2.2014 17:26:28   
Masato
Ivanice, ims pp

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
8.2.2014 17:50:05   
Štetica
Masato mozes i u stomak a mozes i u ruku,obe. U stomak manje boli. Srecno.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
8.2.2014 19:06:06   
Masato
Hvala Stetice na odgovoru. I ja sam citala da manje boli u stomak. Probacu tako, pa kako bude user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
8.2.2014 21:00:22   
Štetica
Masato dva prsta od pupka,pa u donji deo stomaka,nadam se da me razumes,i kupi najmanje igle mislim da im je oznaka 0,4. U tom delu ima sala,pa zato i najmanje boli.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
10.2.2014 14:36:46   
joxy88
Zenske odem ja u petak po upute za analize i doktorka u d.z, kako sam joj spomenula vto, je pocela da vice na mene kako moj dr nije normalan sto me salje na vto, kako sam mlada za to, da sam zdrava(kod nas je problem kod supruga, ima oligoastenoteratozoospermiu gr l), da je kod supruga sve to resivo i sta jos sve nije ispricala... Nije mi ni napisala sve upute, zamolila me da pocne ona da me leci, da bi dokazala mom dr da ja mogu da ostanem prirodno trudna a ne da me sa 26 salje na vto...Ja sam iz njene ordinacije izasla placuci, moj dr. je preduzimao brze korake, brzo sam dosla do price o vto i nade da cu uskoro imati bebu, a posle predavanja dr od 40min koja me bukvalno moli da ne slusam dr i da ce ona uspeti da mi pomogne da zatrudnim prirodno, da nisam trebala da slusam misljenje samo jednog dr...Sad vise neznam sta da radim, da li da sacekam, da se javim dr kasnije i pokusam sa ovom doktorkom, uzasno se osecamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
11.2.2014 13:35:41   
crle83
Kakva su vasa iskustva sa cekanjem pozivnog pisma? Prosli smo druogstepenu komisiju u Nisu prije mjesec dana ali administracija je zakazala i pismo kasni....tek danas je papirologija stigla u Republicki fond za zo. Ja sam se nadala da cemo biti u programu u aprili ali sad cisto sumnjam....

(odgovor članu joxy88)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
11.2.2014 14:13:01   
Lepterija
joxy, ne ocajavaj nego donesi odluku i ne dozvoli da te neko pokoleba! sa 26 i jesi i nisi mlada. I ja sam bila u identicnoj tvojoj situaciji, udala se sa 25, sa 26 saznala da mm ima istu dijagnozu tvog muza. Ja potpuno zdrava. Ako si zdrava, sta ima tvoja dr tebe da leci i kako ona da ti pomogne. Za los spermogram nema leka, postoje razne vitaminske ili hormonske terapije koje nekom muskarcu pomognu ali vecini ne. Ili bude kratkotrajno.
Ja sam donela ovakvu odluku posle savetovanja sa raznim urolozima: zamrznuti spermu u Spebu u Le i cekati do moje 30. ako se ne desi prirodna trudnoca, ici na vto. tako je i bilo. zamrznuli smo stanje od pola miliona spermica u mililitru. Cekali do mojih 30, probali u Nisu o drzavnom trosku, prosli sve komisije, dosla do stimulacije, oni na Gaku provere spermogram i kazu da mm nema vise zdravih spermica i iskljuce nas iz programa. Odemo u Spebo i tamo urade bolji spermogram od onog zamrznutog, 3 000 000 spermica. Uradimo sa tom svezom spermom VTO i evo trudna sam sa blizancima iz prvog pokusaja.
Znaci, moj savet, ne slusaj tu ludu dr. Ti odluci sa koliko godina zelis da ides na VTO. Ako ces cekati, zamrznite spermu da biste se psihicki rasteretili i ne biste razmisljali sta ako izgubi spermice skroz. Sto mladja krenes u proces, imas vise sanse, pogotovo su ogromne sanse kad je zena zdrava.
Ako cete pokusati lecenje muza, predlazem Vinku Vukotic iz TTC klinike u BG. Pre svih terapija bitno je da muz odradi hormone, da bi znao sta sme i ne sme primati.
Pitaj jos nesto ako ti nije jasno i ako ti mogu pomoci.
Sredi se, donesi odluku i gledaj samo u tom pravcu. ne dozvoli raznim ginekolozima da ti lece muza. To ne zna ni vecina urologa, malo je strucnjaka za muski sterilitet. Vukoticka je mozda najbolja u Srbiji. Imas sajt te klinike. Srecno

(odgovor članu crle83)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
11.2.2014 18:40:04   
ivanicasale
Joxy slazem se sa Leptirijom.Ja imam 26 god i ovo mi je sada druga vto i kod nas je problem muski sterilitet i ja sa policisticnim jajnicima tako da nemoj da gubis vreme,ako treba promeni doktora.MM su lecili u Bgd i nakon 8mes njemu su skroz unistili spermogram tako da idi na vto odmah nemoj da se maltretiras sa lecenjem.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
11.2.2014 18:59:56   
ivanicasale
Masato mene sada bockaju i sa Diferelinom i Puregonom u stomak manje me boli i danas mi je sestra rekla da moze obe u stomak i tako da me bockaju u stomak.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
11.2.2014 21:50:35   
Masato
Super Ivanice. Vidoh negde da si odreagovala lose na puregon u ruku, pa onda bolje se bockaj s tomak. Ja sam rasporedila, diferelin u ruku, a gonal i menopur u stomak, mada mene u stomak boli. Videcemo u cetvrtak sta dalje, da li ce biti bocki jos i koliko...

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
12.2.2014 11:00:33   
joxy88
Hvala na podrsci i savetima Ivanice i Lepterija!! Pocela sam sa analizama... Ako predam u socijalnom do kraja feb, moguce je vto u aprilu, maju...Ivanice kod kog dr ti radis vto? user posted image

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
12.2.2014 12:52:24   
hanka
Vtoovke saljem vam puno pozitivne energije i strpljenja user posted image

(odgovor članu joxy88)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
12.2.2014 15:05:30   
Lepterija
Joxi, Ivanica radi kod dr Jasmine Popovic i ja ti je toplo preporucujem ako se uspes ubaciti kod nje. Na upute da ti pisu sifru za sterilitet n97, na nuklearno ides 2-3. dan ciklusa za hormone i kazes da je za vto jer se inace ceka dugo na termin.sve mozes na uput sem amh, on je oko 2000 u humanu ili neolabu.

< Poruku je uredio Lepterija -- 12.2.2014 15:08:06 >

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
12.2.2014 18:22:27   
joxy88
Lepterija privatno se lecim kod dr Mitica tako da cu kod njega i vto. Ja sam mislila sve hormone da odradim privatno da ne bih cekala puno rezultate. Ocekivala sam ciklus 17.,medjutim ja dobijem veceras(22 dana ciklusa, uvek dobijam 27), tako da bi vec sutra trebala da radim hormone. sad me ovauser posted image totalno zbunila

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
13.2.2014 10:27:11   
hanka
Joxy ne znam koliko ti se zuri ali hormoni na nuklearnoj budu gotovi izmedju 2 ili 5 dana,msm zasto bi davala 1500 do 200 po hormonu a ima ih.Sticices do kraja februara

< Poruku je uredio hanka -- 13.2.2014 10:28:41 >

(odgovor članu joxy88)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
13.2.2014 16:55:53   
ivanicasale
Joxy ja sam bas zadovoljna Jasminom.
Cure ja sam danas isla na prvi uz stanje je ovo:7d.c Endo je 6.5,Levi jaj.10 folik.Desni 15 fol. oko 12mm ujutru opet uz jer je dr.strah da ne dodje do hiperstimulacije i dalje primam 100j Puregona

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
13.2.2014 18:40:17   
Masato
Ivanice, mi smo danas bile zajedno?! Ja se danas nisam proslavila, 6 d.c. endo 4.7mm, i 3 folikula (13mm, 12mm i 10mm) Mali amh...

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
13.2.2014 20:09:06   
anita
Joxy, ja sam radila hormone na nuklearnoj medicini prosle nedelje. Rezultati su mi bili gotovi za 4 dana. S tim sto sam hormone za stitnu zlezdu morala da uradim u centralnoj laboratoriji jer na nuklearnoj medicini nemaju reagense.
Danas sam bila u socijalnom u vezi VTO i da li su mi spisak klinika i izjavu koju trebam da popunim kada budem sakupila sve analize. Da li mozda neka od Vas zna iz kog razloga privatne klinike nisu na spisku?


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu joxy88)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
14.2.2014 10:14:04   
ivanicasale
meni je danas radjen uz endo mi je 9mm a folikuli oko 13,m14mm,estradiol je 860.Doktorka kaze da je to ok za policisticni jaj.Sta vi mislite?

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
14.2.2014 10:15:19   
ivanicasale

IZVORNA PORUKA: anita


Danas sam bila u socijalnom u vezi VTO i da li su mi spisak klinika i izjavu koju trebam da popunim kada budem sakupila sve analize. Da li mozda neka od Vas zna iz kog razloga privatne klinike nisu na spisku?




Nisu jer misle da moze drzavne da pokriju sve zahteve za vto i kao nema potrebe za privatnicima.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
14.2.2014 17:46:17   
anita
Ivanice, posto si prosla komisije za vto reci mi molim te kada tj. u kom trenutku se odlucujes kod kog dr.ces raditi vto? Ja cu za otprilike 20 tak dana na prvostepenu komisiju pa me interesuje.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
14.2.2014 18:32:11   
ivanicasale
Odlucujes se kada dobijes pozivno pismo.Odnosno kada dobijes pismo javljas se tog dana na kliniku i tada kada dodjes na kliniku kazu ti da ubacis knjizicu u sanduce sa imenom lekara kod koga zelis.

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
15.2.2014 9:37:35   
hanka
Ja prosla celu proceduru i nikad nismo ubacivali u sanducice i bas sam se pitala cemu sluze user posted image
Ivanice user posted image jos malo i aspiracija,sta je rekla Jasmina za 2,3,4 dana

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Besplatna vto u klinickom centru Nis-isku...
15.2.2014 11:42:09   
anita
Hanka kada ste vi tj. u kom trenutku ste rekli kod kod dr.cete raditi vto? ( u socijalnom ili kada ste otisli na kliniku )

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here