|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 13:46:15   
Capa
Nekoooo?

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 13:53:44   
Snelle
Capo, najbolje bi bilo da se konsultujete sa lekarom. Ono što ja znam je to da su mojoj mami i holesterol i šećer i trigliceridi se prilično povisili upravo tako, na nervnoj bazi. '99 godine su joj i rodjeni brat, obe rodjene sestre sa svojim porodicama i majka živeli na Kosovu dok je besneo rat i svakog dana je čekala da li će čuti loše vesti, i svakodnevno živela u strahu i brizi da li će ostati živi user posted image  Nakon toga su počeli problemi sa krvnom slikom, i od tada ne jenjavaju.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 13:56:39   
Capa
Snelle user posted image

Ona ima zakazan prijem vezano za operaciju arterija za desetak dana i baš se stresira oko svega toga... A to (od postavljanja dijagnoze i slično) traje već više od 4 meseca.............

Inače, rađen joj je EKG, snimak pluća i srca i lekari su rekli da je sve OK.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 14:02:21   
Snelle
Capo, iz maminog iskustva: kada sve analize i pregledi pokažu da je sve u redu, lekari uglavnom i potvrde da je stres glavni problem. Ako mene pitaš, stres je u današnje ludo vreme i najčešći okidač za sve bolesti.
P.S. Prvi put čujem da postoji operacija arterija user posted image  Kako li to izgleda?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 14:04:33   
Capa
Možda ti ja nisam lep rekla... Ima totalno zapušenje od glavne aorte stomačne do jedne noge, a u drugoj je slabo prilično, pa će joj ugraditi nekakav graft (praktično kao neka Y proteza)-premošćavanje...
Imamo super lekara, čuli smo sa više strana da je stvarno vrh, pa valjda će sve biti OK...

Sorry za off, nećemo više

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Vadila sam danas krv
4.10.2011 18:16:32   
Capa
Evo mene sa detaljnijim informacijama...

8.juli: triliceridi su joj bili 2.3, holesterol joj je bio 6.8
sada: trigliceridi su joj 3.9, a holesterol joj je 6.5

Koliko sam shvatila: granica za trigliceride je 2, a za holesterol je 6.5.........

Olga i ostali "medicinari", please pomažite, ako znate...

Kao što rekoh, rađen je EKG i OK je.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Vadila sam danas krv
5.10.2011 9:45:44   
Olga75
Capa , poviseni su a uzroci mogu biti razni :
za holesterol : gojaznost , genetika , losa ishrana , godine , pol , oboljenja jetre , dijabetes , lekovi ( kortikosteroidi ) , fizicka neaktivnost , hipotireoidizam
kad su trigliceridi poviseni obicno je smanjen " dobar " holesterol , i oni se obicno ne javljaju sam i vec su udruzeni sa drugim simptomima : povisen pritisak , gojaznost , dijabetes i oni su faktor rizika za razvoj kvo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Vadila sam danas krv
15.10.2011 22:31:46   
dunja RR
Neke stavke mi nisu dobre u nalazima (krv) pred operaciju, ako ne zna da mi objasni šta je to i da li je nešto opasno, kako da odreagujem za ubuduće da popravim to:

1. Hemoglobin - 112 (115-160)
2. Hematokrit - 0,347 (0,70-0,470)
3. Sedimentacija - 22 (0-15)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Vadila sam danas krv
15.10.2011 22:37:55   
pippi29
meni su poviseni leukociti vec dva puta
ali kada mi rade urinodling onda je sve ok(to je ono kada ostavim svoju mokracu na par dana na veci pregled)
ali stvarno neznam da li sam ok ili ne jer prvi rezultati nisu ok a drugi su okuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pippi29 -- 15.10.2011 22:46:36 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Vadila sam danas krv
15.10.2011 22:38:43   
JMPM
Dunja, malo si anemicna, verovatno je zato SE malo povecana. Meni je na nalazima uvek pisalo za SE do 20 granica (za zene ispod 50 godina starosti). Neko strucniji ce ti dati tacne podatke, ja ovo iz nekih iskustava user posted image . Mislim na tebe da znas  user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Vadila sam danas krv
15.10.2011 23:56:00   
dunja RR
Hvala draga user posted image

Pa jeste, uvek sam bila anemična, ali nisam imala pojma šta znači ta sedimentacija, hvala ti:)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Vadila sam danas krv
16.10.2011 0:05:02   
Nataša1
Nešto mi ovaj hematokrit nije jasan - donja referentna vrednost ti je u stvari viša od gornje?
Možda treba da bude 0,370 - 0,470?

Po ovome si anemična al ne previše. Međutim, ako planiraš trudnoću, moraš bar malo da središ krvnu sliku, jer će ti tek u trudnoći vrtoglavo padati hematokrit, koji je najbolji pokazatelj stanja.

A što se sedimentacije tiče, nedavno su promenjene referentne vrednosti sa 20 na 15. Malo povišenu sedimentaciju možeš imati ako ti u organizmu postoji bilo kakav proces, na primer kvaran zub. Sedimentacija nema veze sa anemijom.

Ne znam da li ovi rezultati utiču na operaciju. Pretpostavljam da će lekari oceniti da je sedimentacija ipak niska i da je sve ok.

Držim fige da ti to prođe brz mnogo muke user posted image

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Neke stavke mi nisu dobre u nalazima (krv) pred operaciju, ako ne zna da mi objasni šta je to i da li je nešto opasno, kako da odreagujem za ubuduće da popravim to:

1. Hemoglobin - 112 (115-160)
2. Hematokrit - 0,347 (0,70-0,470)
3. Sedimentacija - 22 (0-15)


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Vadila sam danas krv
16.10.2011 0:06:46   
dunja RR

Hvala mila user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Vadila sam danas krv
25.1.2012 15:45:30   
bea83
Kopiram svoj post iz trećeg tromesečja pa molim nekoga ko se razume da mi malo razjasni...


" ja sam zaključila da sam zaista slučaj za ispitivanjeuser posted image Sad sam uzela rezultate krvi od juče i zaprepastila se  - gvoždje mi je 35.4user posted image user posted image user posted image Ništa nisam uzimala dodatno osim trudničkih vitamina kao i do sad, vitamina C i folne. Na prošloj krvnoj slici pre 5,6 nedelja je bilo 10user posted image Ima li neko pojma šta ovo znači???Pri tom mi je hemoglobin ok 135, i sve ostalo manje više u redu osim šećera koji je opet na donjoj granici 3.8 i malo ketona u urinu koji ukazuju na izgladnjivanje,kao i malo leukocita +-10user posted image Znači ništa, bukvalno ništa ne razumemuser posted image

Ovi trombociti za epidural su koliko vidim u referentnim vrednostima, jedino je P-APTT 26, a referentne su od 26-36, ali mislim da je to ok. "




< Poruku je uredio bea83 -- 25.1.2012 15:51:54 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Vadila sam danas krv
25.1.2012 16:08:57   
cici78
Mogu samo za gvozdje da ti kazem da je normalno sto su vrednosti visoke jer pijes te vitamine za trudnice...meni je isto nio oko 20, mozda i vise, ali rekli su da je od tih vitamina. Nisam ih prekidala to se posle porodjaja sve vrati u normalu. Ipak pitaj lekara ali do tadda se ne sekiraj i meni je gvozdje bilo visoko...pozz

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Vadila sam danas krv
25.1.2012 16:24:33   
bea83
Hvalauser posted image Mada ja te vitamine pijem već tri meseca i na prošloj kontroli gvoždje je bilo nisko, čak se dr razmišljala da mi uvede neki suplementuser posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Vadila sam danas krv
30.1.2012 21:36:11   
marijana22
Ja  nisam  vadila  krv  danas  al  sam isla  po  rezultateuser posted image
HGb 113          (119-137)
RBC  3,67        (3,86-5,08)
HCT  0,333       (0,356-0,470)

Ostalo manje  vise  ok. Ne bi  se  ja  toliko  sekirala,  al  sledece  nedelje  ulazim u  7. mesec.  Mamavit pijem od  septembra, folnu  i tecnofer (gvozdje)  od oktobra a  svaki  mesec  mi  samo  pada  i  hbg  i  rbc?????'Zaboravih  da  kazem  da  mi  je  gvozdje normalno 14,6.
I  to  nije  sve  imam  bakterije  u  urinu  i  pesak (uzas).
Ne  znam  sta  da   radim  za  ovu  anemiju  jel  imao  neko  slicna  iskustva??

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Vadila sam danas krv
31.1.2012 19:46:51   
soni
Devojke meni trebaju neke informacije..Poslali su mi iz bolnice rezultate krvi i imam tri stavke bas niske..Ako neko moze d ami pomogne i da kaze sta znace i sta mogu da ruckam da to popravim:

HEMATOLOGI: Ferritin
METABOLISME: Kreatinin
ENZYMER: Alkalisk fosfatase, ALP

necu jos kod lekara opste prakse a ne mogu da docekam da mi objasni..
pijem mamavit i gvozdje

< Poruku je uredio soni -- 31.1.2012 19:47:37 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Vadila sam danas krv
17.5.2012 20:29:41   
nata11
Cure jel moze mala pomoc posto vidim da ste upucene
LDH smanjen 188 a minimalno 230
MCHC povecan 352 od maksimalno 348
a doktorka kaze super rezultat. user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 14:55:56   
Sanchy
Stigla mi je kks i malo sam zbunjena u stvari po onome sto ja znam o vrednostima ovih parametara sve je kontradiktorno pa ako ima neki strucnjak na forumu da malo ovo pogleda pre moje konsultacije sa dr.Kao sto je Maslacakuser posted image .ako vidi uopste ovaj postuser posted image ili neko drugi ne pravim pitanjeuser posted image
LE 17.25 ref.od 4 do 10 poviseno
ER 3.67 ref.3.5 do 4.8 relativno ok
HGB 100 ref.120 do 160 nisko
Granulociti 77.4 ref.43 do 65 znaci poviseni
Limfociti 14.7ref.20.5 do 46.5 znaci snizeni ,ostalo dobro..
CRP 1.2 to je dobro
UIBC 72.4 ref.ref.27.8 do 53.7 znaci poviseno
TIBC 103 ref.42 do 68 poviseno
Gvozdje 30.57 ref.6.6 do 26 poviseno

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 16:56:18   
Sanchy
Dr rekao nastaviti sa Tot hemom,treba to gvozdje da udje u krv znaci hemoglobin mora jos da skoci a TIBC i UIBC ce onda pasti tako je to povezano sve..ali ovi leukociti bez obzira sto je to tako normalno kao u trudnoci mene pojedose idu mi na nerve i jos sad granulociti poviseni a limfociti snizeni,znaci kad su leukociti i granulociti poviseni to ukazuje na bakterijsku infekciju a kad su limfociti snizeni onda je virus a sta kad je ovakva situacija zajedno?Nisam ga toliko smarala sa ovim to kad odem kod njega...i tako se ja lepo isprica sama sa sobom.....user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 18:12:44   
Maslacak15
Sanchy draga,

Kao sto ti je doktor vec objasnio ovi poviseni parametri sto se tice gvozdja su logicna posledica preparata koje uzimas. Imas puno slobodnog gvozdja u krvotoku koje treba da se ugradi, tj veze u hemoglobinski prsten. Posto nisi davno pocela (ako se ne varam) da uzimas gvozdje mislim da ce se hemoglobin popraviti za neko vreme. Sto se tice leukocita imas najverovatnije neku bakterijsku infekciju i to su rezultati konzistentni. 17 hiljada je prilicno, a granulociti su proliferisali i zato je njihov udeo proporcionalno veci (77%) u odnosu na uobicajenu leukocitarnu formulu. Nisu limfociti mali, nego su granulociti veliki. Limfociti su po apsolutnom broju sigurno ok. Ne znam sta bi mogao da bude uzrok infekcije, moze biti svasta ( ukljucujuci zub na primer ) ali mislim da infekcija mora biti prilicna da bi leukociti bili 17 hiljada. Ne znam da li je doktor voljan da te tretira sistemski antibioticiima za svaki slucaj ali mozda nebi bilo lose.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 18:25:34   
Sanchy
Maslacak:)....hvala sto si prokomentarisala ovaj rezultat,ja bakterije u vaginalnom i cervikalnom brisu nemam,zubi su mi ok,urin sterilan....e sad imam cistu na vratu koja ceka operaciju nakon porodjaja ne znam da li bi to moglo da uzrokuje konstantan broj leukocita vec duze vreme...inace vise puta u toku trudnoce tj.dva puta sam uzimala antibiotike,zbog ciste prvi put,jer su mi radili punkciju da vide sadrzaj,primila sam pet injekcija penicilina i nakon amnio mislim palitrex dva puta dnevno po gram cetiri dana sto je bas jaka doza,nista,i pila sam jos jednom dve nedelje sinacilin ali trudnicki mozak je stao ne mogu da se set_im zbog cega konkretno...a leukociti i dalje iznad granice?/tako da mislim da dr to povezuje sa trudnocom jer se kod trudnica inace povecavaju le ili sa ovom cistom...pitacu u krajnjoj liniji kad odem ,ne znam,sta ti mislis....ovolika kolicina antibiotika ubila bi sta god da je bilo u meni,po meni bar i set_ila sam se Sinacilin sam pila zbog bola u stomaku a nakon amnio treca ili cetvrta nedelja pa iz predostroznosti....pila sam ga dve pune nedelje

< Poruku je uredio Sanchy -- 18.5.2012 18:29:02 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 18:35:24   
Maslacak15
Evo sad citam na Pubmedu, tebi u castuser posted image , i vidim da je fenomen povisenih leukocita u trudnoci poznat. Upravo su neutrofili/granulociti ti koji porastu. Tako da je mozda moguce da je u pitanju fizioloski odgovor na hormonske promene,ako bas nemas nikakve tegobe. S tim sto i dalje mislim da je 17 hiljada prilicno, ali verujem da tvoj doktor ima vise iskustva, koliko je to cesto kod trudnica. Moji na primer jesu bili pri gornjoj granici ali na 10 hiljada... Naravno sve su zene razlicite. Pozdravljam te

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 18:55:38   
Sanchy
Hvala ti:),razmotricu ja to sa njim sad kad zakazem naravno,za svaki slucaj...dobar je doca,sad treba da postane i profesor a inace ga i kolege vrlo postuju sto je ovde retkost obicno se ne trpe izmedju sebe,katastrofa...pa verujem mu onoliko koliko moja licnost to mozeuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here