|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:22:05   
pahulja76
i moja malena je vec mes. dana okrenuta karlicno... dal ce se okrenuti na vreme nemam pojma user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:22:33   
Anchy_Ljuba
Kako??? Rekla mi je da su sada manje sanse da se beba okrene, i da ce najverovatnije biti carski... To mi je rekla pre nedelju dana moja dr i juce u bg-u gde sam radila 4d...

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:22:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Moja prva bebica prednjachi karlicom...shto doslovno znachi da ona meni sedi na grlicu....i kad bi porodjaj krenuo...ona bi guzom krenula napolje...shto ne valja...


Da da to je karlični položaj a ti ćeš Smeškice na carski svakako, ako se ne varam...


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:27:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Moja prva bebica prednjachi karlicom...shto doslovno znachi da ona meni sedi na grlicu....i kad bi porodjaj krenuo...ona bi guzom krenula napolje...shto ne valja...


Da da to je karlični položaj a ti ćeš Smeškice na carski svakako, ako se ne varam...



Pa ishla bih prirodno da prva beba ne prednjachi karlicom...

Bile su u jednom momentu obe glavicom dole, a nogicama gore....i onda je bilo da tju prirodno...al su se okrenule...i sad ne moze...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:29:00   
bratzz
I ja cu verovarno na carski jer je pupcanik mojoj malenoj oko vrata

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 14:30:39   
Lu
Anchy stvarno mi nije jasno, ako glava prednjači to je prirodni položaj ako karlica prednjači tada beba izlazi guzom i radi se carski, mada je jedna moja poznanica rodila tako jer je doktor mislio da će pri porodu okrenuti bebuuser posted image
Ali šta je tu je bitno je da se na UZ utvrdi kako je beba okrenuta i ako treba da se uradi carski.
Ja bi se sad potpisala za carskiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Položaj bebe u stomaku
21.5.2010 21:46:40   
bojana87
a mojoj bebici se zuri vec 3 nedelje napolje.
Mlada dama se skroz spustila glavicom na dole i samo molim boga da doguram bar do 37.nedelje

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.5.2010 19:02:54   
bebablue
Meni je dr na poslednjem pregledu rekla da je beba glavicom dole, nije cak mogla lepo ni slicicu profila da mi istampa, jer je glava nisko, pa mi je rekla da nosim pojas. Valjda nije strasno sto je sad vec glavom doleuser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.5.2010 20:46:55   
marija32
Nije nista strasno, i meni je skroz nisko u maloj karlici, ali posto moja dr ne panici, necu ni jauser posted image
Samo sto ce me primiti u bollnicu u 37 nedelji, zbog prethodnog CR.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.5.2010 20:51:05   
bebablue
marija, hvala na odgovoru,i to sto kazes, ni moja dr ne kaze da je to strasno, ali opet kad cujem da je nisko glavicom vec sad, to me malo uplasilo, ali necu da brinem, radim kako mi je dr rekla.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.5.2010 20:58:50   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: bebablue

Meni je dr na poslednjem pregledu rekla da je beba glavicom dole, nije cak mogla lepo ni slicicu profila da mi istampa, jer je glava nisko, pa mi je rekla da nosim pojas. Valjda nije strasno sto je sad vec glavom doleuser posted image


bebablue - heh moja doktorka je paničila što mi se ana nije okrenula u 32 nedelji glavom na dole, tako da kapiram da nije ništa strašno, ti nosi pojas just in case i bez brige user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.5.2010 23:17:22   
Anchy_Ljuba
A ja molim boga da se meni moja malena okrene, i ipak bude prirodan porodjaj.... Nadam se....
U sredu idem na kontrolu pa cu videti sta se desava....


_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.5.2010 13:58:40   
bebablue
Nikada ne znam do kada beba moze da se okrec? Jel to npr. kod mene znaci da je ona zauzela taj polozaj i da se nece vise okretati, ili je okretanje moguce do samog kraja?user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.6.2010 20:15:49   
cipiripi
Moja Cirolina je sa leve strane locirana, posteljica je na zadnjem zidu, glavom je okrenuta na dole (razlog vise za serklaz) i s vremena na vreme se postavi u vodoravan polozaj ... ali to jako kratko traje, uglavnom se tako okrene kad rado UZ jer je izgleda to jako nervira..smorilo je vise.. user posted image

Imam vise slika sa Uz nego sakupljac postanskih markica user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 6.6.2010 20:22:54 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.7.2010 11:01:25   
stashacale
Meni se isto desilo da mi je beba sve do kraja sedela u stomaku sa glavicom ispod rebara. Pocetkom devetog meseca mi je doktorka preporucila da mi je ona okrene rucno kako bi mogla da se prirodno porodim jer u suprotnom mi zakazuje carski rez. Meni je instinkt sve vreme govorio da to ne radim jer postoji rizik da bebi opadne puls i pri cemu se odmah radi carski ali u 36 nedelji trudnoce. Ja sam to shvatila kao da mi beba nesto govori i da postoji razlog zasto ona nece da se okrene iako sam poslednja dva meseca radila vezbe za okretanje koje nisu urodile plodom u mom slucaju a posle mi je bilo i drago sto nisu jer smo za vreme carskog saznali da je bebi sve vreme bio pupcanik omotan oko vrata i ona mukica nije mogla da se okrene i dobro je sto nisam ni radila tu proceduru jer bi mi se baba rodila 4 nedelje ranije. Eto sve u svemu treba slusati svoje osecaje i pratiti ih i bebe imaju svoje razloge jer i nakon porodjaja shvatis da je sve to jedan prirodan proces i da bebe znaju da treba da se okrenu i kako i ako se ne okrenu postoji sigurno razlog. pozdrav

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.7.2010 14:25:10   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: bbbb

32. mi je nedelja trudnoce i pri svakom UZ pregledu moja beba je okrenuta karlicno. Dokor mi je rekao da, ukoliko beba ne zauzme pravi polozaj do porodjaja, sledi carski rez jer mi je prva trudnoca. Molim vas da mi kazete da li je kasno da se beba okrene, imajuci u vidu da je jako nemirna, dobijem bezbroj udaraca dnevno, i da li ja mogu nekako potstaci njenu promenu polozaja. Hvala unapred.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.7.2010 14:26:57   
cipiripi
Od moje doktorke cerka je mucila muku, da li ce da se okrene ili ne...
Beba jee sedela kao Buda celu trudnocu....sve do par dana...sad je 36-ta nedelja i beba se okrenula glavicom na dole..
Tako da sve je moguce user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Položaj bebe u stomaku
19.7.2010 13:48:17   
Jele
Meni je beba za sada okrenuta karlično, nadam se da će se okrenuti glavicom na dole, ne ide mi se na CR. Uroš je sve vreme bio okrenut glavicom na dole. Kada sam pitala dr šta me to stalno gura i bode ispod rebara, kaže ona bebac je našao prostor i tu gura rukice user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Položaj bebe u stomaku
19.7.2010 13:51:17   
dacica
ja sam sedmi-i od pocetka lupa na istom mestu-mislim da se ne vrti..user posted image user posted image jel to moguce???user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Položaj bebe u stomaku
19.7.2010 13:53:16   
SUPER MAMA
Moguce dacica.jer kod mene moja mala od pocetka pa do kraja je bila postavljena sa glavom nadole nije se pomerala sem sto me sutirala u zeludac rebra i sl.user posted image user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Položaj bebe u stomaku
19.7.2010 14:08:08   
dacica
hvala super m.-ja se zamislila..vidim svima se okrecu,pa ih boli stomak...a,ova moja cupka u mestu!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Položaj bebe u stomaku
10.9.2011 1:51:19   
ikacc
Ajd da osvezimo temu... u 34. sam nedelji , moja beba je okrenuta glavicom na dole... ali da li je normalno da ja vise osecam pokrete dole nisko , gde su rukice , nego gore vislje gde su nogice?user posted image Nekako me vise potiskuje i vise mrda rukama, jel to normalno user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Položaj bebe u stomaku
10.9.2011 21:46:48   
ikacc
pa nije valjda , da nema nikog da odgovori???????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Položaj bebe u stomaku
11.9.2011 0:48:53   
Sashica82
Ikacc, moja beba je do pre par nedelja bila okrenuta karlično. Imamo UZ u ponedeljak da vidimo da li se okrenuo. U svakom slučaju, neposredno pre zadnjeg UZ, osećala sam da me najviše gura visoko, oko rebara. To sam i rekla doktorki, na šta mi je odgovorila - pa da, okrenut je karlično, tu je glavica.

I sama sam zapitala da li je to normalno, vidiš, izgleda da jeste user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Položaj bebe u stomaku
11.9.2011 14:23:34   
Verus
Moj beban za sada stoji nogicama ka dole.  Nadam se da ce se okrenuti pa da izbegnem CR....  I da, glava je gore, zasitim se brzo posle nekoliko zalogaja, teze disem itd a tek je 21 nedelja...

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here