|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj bebe u stomaku
15.9.2011 23:02:25   
druga beba
evo da se prikljucim i ja... Moja druga beba je bila karlicno i porodila sam se prirodnim putem, dr nije hteo da cuje za cr jer je sve teklo po planu...

ova treca beba je isto tako postavljena i nadam se da necu morati na cr ali ne pomisljam da se porodim bez epidurala. sada sam u 39 nedelji i nadam se da ce kada krene porodj biti mesta u Misovicu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Položaj bebe u stomaku
15.9.2011 23:05:45   
druga beba
Ajd da osvezimo temu... u 34. sam nedelji , moja beba je okrenuta glavicom na dole... ali da li je normalno da ja vise osecam pokrete dole nisko , gde su rukice , nego gore vislje gde su nogice? Nekako me vise potiskuje i vise mrda rukama, jel to normalno 

Normano, ...meni je glavom gore i stalno mi mlati rukama po rebrima...a i noge su joj savijene i blizu glave tako da me ponekad mlatne i nogicom...

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Položaj bebe u stomaku
16.9.2011 0:08:20   
PoisonEve
Moja je okrenuta glavicom skroooz dole, bas niskouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Položaj bebe u stomaku
7.11.2011 17:28:24   
peca
Meni je na zadnjem uz pisalo da prednjaci glava, a na onom pre njega karlica, e jedino ne znam gde to prednjaci ? user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Položaj bebe u stomaku
7.11.2011 17:40:33   
Verus
Prvo je bio karlica ga dole, a sad se okrenuo glavom ka dole: onako kako i izlazeuser posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Položaj bebe u stomaku
7.11.2011 17:44:10   
peca
Aham, jasno mi je kako izlaze, sve to znam, ali pise prednjaci, ali ne pise u odnodu na sta, ne znam kako gledaju user posted image znaci, sta god da prednjaci, to mu dodje dole user posted image Hvala user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Položaj bebe u stomaku
7.11.2011 17:48:08   
Verus
user posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 13:40:14   
Guardian
Uh, ala sam uplasena...

Od jutros mi se cini da mi se spustio stomak, da li je to normalno, kad se inace spusta? U 30. sam nedelji i hvata me panika...jeste mi ujutru meksi nego uvece i kao manji sto je normalno, ali ovo spustanje me je preseklo koliko sam se uplasila i nasekirala.

Beba mi je inace na poslednjem UZ bila karlicno, da se nije pomerila mozda? Da li je rano da se spusti? Molim vas odgovorite mi drage moje.user posted image

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 13:43:39   
vonavoj
da li te nesto boli? mozda se beba okrenula pa imas takav osecaj!
u svakom slucaju miruj sto vise,nemoj da se forsiras..nosi pojas ako imas,meni je jako pomogao,ja od 6og meseca nosim nisko,i evo..presla sam terminuser posted image user posted image mene je cak i stomak dole boleo,nisam mogla da se setam,nista..u svakom slucaju se cuvaj...nista ne znaci to spustanje,to je sve subjektivno! bitno je da te nista ne boli!
a inace je rano da se spusti za porodjaj,sto verujem da nije ni slucaj kod tebe,samo se okrenuo bebac!

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 13:48:37   
Guardian
Hvala ti mnogo na odgovoru.user posted image

Nemam bolove drugacije od uobicajenih koji me prate od pocetka trudnoce ( nesto slicno predmenstrualnim i bol u krstima, ali nista jako i neizdrzivo i nije non-stop ).

Koristim Utrogestan vaginalno 2 puta dnevno po 200 mg i moram da mirujem. Joj ala sam se uspanicila...user posted image

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 13:50:18   
vonavoj
ne brini se nista,samo miruj! user posted image

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 16:58:31   
bea83
Guardian, nemoj da paničiš, moj bebac je još od 16te nedelje okrenut glavicom ka dole i jako je nisko. Kako odmiče trudnoća tako mi sve više to smeta ali niko od doktora mi nije rekao da je to nešto jako opasno, osim što mora da se proverava grlić redovno i da se malo uspori tempo. Dokle god je grlić čvrst i zatvoren nema mesta panici.Većinu pokreta osećam ispod pupka, jedino se dečko povremeno rastegne i udara nogicama gore. Zbog kombinacije položaja bebe sa peskom u oba bubrega i cistom na jednom bubregu, kao i zbog krvarenja koje sam imala pre tri dana, sad su me stavili na strogo mirovanje i vratili mi utrogesten 2x200mg, i preporučili pojas. Ja i ne znam kako je drugačije nego kad je beba nisko tako da verujem da si se ti uplašila kad je tvoj bebac promenio položaj. Samo ti odmaraj i biće sve okuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2011 21:32:37   
Guardian
Bea83, smirila si me draga, hvala ti od srca.user posted image

Ja ti mirujem od samog pocetka i kao sto napisah koristim Utrogestan 2 puta po 200 mg vaginalno. Takodje sam imala krvarenja 2, 3 puta, tako da je sve to uz gestacijski dijabetes ,zbog koga svakog meseca lezim u bolnici po par dana, veliki stres za mene, a za koga nije. Samo da nam se bebci rode zivi i zdravi.user posted image

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.11.2011 15:46:05   
ikacc
I moja beba je vecinu trudnoce provela glavicom nadole, tako je bilo i do samog porodjala... 

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.11.2011 15:52:55   
maslackic
i moja je celu trudnocu naopako user posted image i jaako nisko...dr kaze da nije strasno,samo da kontrolisem grlic...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.11.2011 21:27:21   
crazymama
meni su jutros jedva uzeli uzorak za amniocentezu, jer je beba bila nisko i to glavicom... a dr mi je na 4d ultrazvuku pre dve nedelje rekao da ne nosim nisko... ja inace nemam nikakve tegobe, videcemo... mozda je ovo samo njen trenutni polozaj :)

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Položaj bebe u stomaku
17.11.2011 22:01:06   
bea83
Ja se samo nadam da će iz ovog položaja da proistekne bar nešto dobro- ima dosta vremena da mu dodje iz d.... u glavuuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Položaj bebe u stomaku
16.5.2012 17:57:35   
Bebilina
Prva beba je za porodjaj bila glavom nanize, ledjima ka mom stomaku. Ne znam kad se tacno tako okrenula.
Druga beba se je okretala, bila poprecno jedno vreme, i onda se u 27-oj nedelji namestila glavicom nanize i tako je i sada. Tacno sam osetila kada se okrenula jer mi je bilo teze za hodanje u startu. Ali onda se namestila, napravila sebi jos malo mesta u obimu stomaka i sve ok. E ponekad je ledjima ka stomaku, ponekad sa leve strane- verovatno se okrece zavisno da li sam lezala na boku ili bila vise na nogama prethodno.
Dok god je glavica nanize sve je super, u prvoj sam pred kraj imala obicaj da puzim na sve 4 da je okrenem ledjima ka stomaku jer je to optimalan polozaj za porodjaj. Tako je i rodjena user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Položaj bebe u stomaku
31.5.2012 13:23:30   
Anoniman
Andrej i Petra su sve vreme bili glavicom dole , e sad ne znam sta da ocekujem , posto je beba bila karlicno do skoro , sad je popreko ...

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.3.2013 21:36:34   
Meisje
evo da podelim svoje iskustvo. Trenutno sam puna 22.n,pre par dana mi se beba spustila skroz nisko i plus neki nezgodan polozaj da me svako savijanje,ustajanje,okretanje,svaki pokret boleo a najvise kad se jos plus ona pomera. Nisam isla kod doktora jer ovde nemam doktora nego sam se cula sa svojom babicom koja mi prati trudnocu i ona mi je rekla da nije nista strasno i samo da miruje,pitala sam za pojas,kaze moze.. I sad,posle 3 dana sam ko nova,ona se verovatno podigla gore,bas sve ko pre... Ocigledno seta gore dole,najbitnije da ja nju stalno osecam kako lupka sto me smiruje...
Bas sam imala sve simptome,odjednom svakih pola sata u wc,ceo taj prvi dan sam prelezala..
A pre toga 5 dana sam bila na ekspertskom uz i sve je bilo u redu...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.3.2013 13:48:53   
M.mama
Ja osetim dve izbocine oko pupka, manja levo od pupka a veca desno od pupka. A desno ispod rebra sutira... verujem da su nogice jer su bas snazni udarci... da li je moguce da je i dalje poprecno?user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.3.2013 14:26:02   
Maslacak15
M.mama ne mora da znaci. Bebe su vec velike. Moj malisa je glavom na dole , pa je guza gore vec meni ispod rebara, tako da mi prakticno sedi na dijafragm. Butine su poprecno, prate liniju rebara i onda osecam udarce nogama sa strane. Ako razumes sta pokusavam da ti objasnimuser posted image . Veliki su oni vec da bi ocekivala da su po jednoj vertikali, nego su sklupcani.....

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.3.2013 15:16:33   
M.mama
Da, razumem te user posted image
Ja nemam predstavu koliki su sada... nekako sve mislim da su jos majusni... pilici nasi user posted image
I to sto kazes, da je poprecno stomak bi mi bio sirok i ko zna kako bi izgledao, ovako je kao loptica user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Položaj bebe u stomaku
4.3.2013 10:43:10   
Snelle
IZVORNA PORUKA: M.mama

Ja oset_im dve izbocine oko pupka, manja levo od pupka a veca desno od pupka.

Identično! S time da se iznad pupka stalno nešto pomera, i osećam pod rukom, da li je rukica, nogica user posted image A kada gura sa desne strane pupka, istovremeno oset_im udarac u preponu. Pojma nemam kako je sad orijentisan, poslednji put je bio karlično.


< Poruku je uredio Snelle -- 4.3.2013 10:44:35 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Položaj bebe u stomaku
8.3.2013 7:52:53   
mali_mis
Moj bebac je na zadnjem pregledu (u 24 nedelji) bio okrenut karlicno. Dr mi savetovao da lezim na levoj strani. Al mi se cini da ovo moje pile ne saradjuje. Na koga li je tako tvrdoglav?user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here