|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:02:44   
carmen
da, i ja mislim da je bolja horiocenteza... uradiš je dok si još u trećem mesecu, i ako nešto nije u redu, možeš da odeš na običnu kiretažu. a ako je sve ok - uživaš mirna do kraja trudnoće.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:04:17   
Modessty
ja sam imala jedan spontani zbog hematoma koji se stvorio na samom početku trudnoće. Pitam se sad da li bi bio rizik za mene da radim horiocentezu u prvim nedeljama trudnoće? Ili je možda bolje ne "čačkati mečku" pa kako bude?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:04:45   
mihi
user posted image user posted image

Evo sheme i lokalizacije plodovih ovojnica

(odgovor članu carmen)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:08:09   
Anoniman
I po meni Horiocenteza, samo nisam znala da se tako zove, i pljuvala sam po našem zdravstvu do pre neki dan jer sam mislila da se kod nas ne radi. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:11:40   
mihi
Jedino što je možda teže nego amniocentezu zbog lokalizacije horionskih čupica ali mislim da Miković to radi rutinski. Ja mislim Tasha da se to ne radi u državnim bolnicama nego samo privatno i čula si košta 300 evrića.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:12:00   
Modessty
Kod nas se mnogo toga ne radi što bi trebalo!

Juče sam gledala kako u Britaniji spašavaju plod tako što ubacuju neki balon na mestu gde treba da se razviju pluća kako bi creva vratila u trbušnu šupljinu. Emisija je od pre dve godine mislim.


Koliko je tačna ta analiza? mislim na horiocentezu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:17:30   
mihi
U nalazu koji dobiješ gde citiraju metodu kojom  se radi analiza horionskih čupica piše 97% isto i za amnioncentezu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:29:06   
carmen
da, radi se samo privatno:(

a amniocenteza se radi i u državnim bolnicama, besplatno (doduše, mislim da je besplatno samo ako moraš da je readiš zbog loših skrining testova ili zbog godina).

u svakom slučaju, meni je 97% sasvim dovoljno:)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:30:10   
Modessty
e da nije RR i vas nikad ne bi saznala za horiocentezu!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu carmen)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:33:25   
mihi
Da bi radila amniocentezu o trošku zdravstvenog fonda moraš da se prijaviš pre nego što zatrudniš.šalim se ali ja sam se prijavila sa 10 nedelja i oni su mi u Palmotićevoj gde rade analize rekli da sam zakasnila i da mogu da mi zakažu kordocentezu a osim toga kad radiš ovu analizu o državnom trošku ležiš u bolnici 3 dana?!!! Tako je bar u Beogradu.

(odgovor članu carmen)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:36:15   
Modessty
Zakasnila?!user posted image e stvarno su bre kretuser posted image
svašta! i posle se pitaju zašto žene radije plaćaju lečenje u privatnim ambulantama?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:36:53   
carmen
onda nam je drago da smo nekoga informisale:)

ja sam baš pitala dr mikovića kad sam išla to da radim - da li mu dolaze žene, kao ja, koje su same, bez nekog posebnog razloga odlučile da urade CVS (tako se inače stručno obeležava:)). on kaže da većina žena uopšte nije informisana na tu temu i da mu uglavnom dolaze žene iznad 37 godina i one kojima je dabl test bio loš... mada, i on smatra da je pametno uraditi to u svakom slučaju, jer je rizik od pobačaja manji od rizika da rodite dete sa kojim genetski nešto nije u redu.

čak je i izrazio žaljenje što CVS ne može da se uradi besplatno na klinikama, jer ima mnogo žena koje, iako su čule, smatraju da je toliki novac bolje potrošiti na nešto drugo za bebicu... možda su i u pravu - ja sam, na žalost, paranoična trudnica, koja nikako ne bi mogla da bude mirna da to nije uradila:)


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Horiocenteza
10.3.2009 14:40:54   
carmen
mihi, moja drugarica je uspela u narodnom frontu da zakaže pretprošle nedelje amniocentezu, jedno 2 nedelje ranije. jedino što je nju strašno razočaralo je što posle toga ne možeš malo da odležiš ili makar da sedneš i odmoriš (kao što možeš u privatnim ordinacijama) i što moraš sam da nosiš uzorak na peti sprat pešaka u plamotićevu posle toga (!!!). a da ne pričam o čekanju na rezultate u državnoj i u privatnoj klinici...

ma...kao i za sve ostalo... platiš, i imaš drugačiji tretman:(((((

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Horiocenteza
22.3.2009 0:34:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: carmen

i da mu uglavnom dolaze žene iznad 37 godina i one kojima je dabl test bio loš...


Pa double se radi tek u 12oj nedelji, a ovo do 10-te...
Sada sam zbunjena! user posted image

(odgovor članu carmen)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Horiocenteza
27.11.2009 17:53:23   
bebuska
Nadjoh konacno i ovu temu... Vidim da je dugo nije niko posjecivao al cisto da pitam: Jeli radio neko biopsiju horiona u skorije vrijeme? Ja cu je svakako radit al me cisto interesuju vasa iskustva sa tim!?

< Poruku je uredio bebuska -- 27.11.2009 17:54:07 >


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Horiocenteza
27.11.2009 20:20:41   
mihi
Radila je moja drugaarica ima 37 godina, drugo dete, privatno kod dr Željka Mikovića košta 200 evra, rezultati za jedan danuser posted image .

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Horiocenteza
28.11.2009 15:50:11   
bebuska
Ma ok znam da rezultati budu brzo al me vise interesuje koji stvarni rizik od pobacaja. Znam da je po statistici 1~3% ali da li je to i u praksi tako?

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Horiocenteza
2.12.2009 16:24:14   
bebuska
Niko to izgleda ne radi user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Horiocenteza
2.12.2009 17:38:22   
kathy
Ja sam radila biopsiju horiona. Mislim da je to najpametnija stvar koju sam u zivotu uradila, a da se moze platiti novcem.
Rizik o kome se govori je statistika na svetskom nivou, radjena pre ko zna koliko godina. Uglavnom, ako pronadjes pazljivog i predanog doktora koji ce ti to uraditi kvalitetno i savesno, nemas se cega plasiti.
Ne boli (ne vise od injekcije), ne traje dugo (pola minuta), rezultati su brzi i tacni. Dr u Domu zdravlja mi je posle te analize rekla: "Sad do kraja trudnoce treba da kontrolises pritisak i tezinu, ono sto je bitno vec znas". I zaista jeste tako.
Puno srece i javi kako si prosla!

PS. naravno, pitaj ako te jos nesto zanima user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Horiocenteza
2.12.2009 18:39:46   
bebuska
Hvala kathy user posted image Ma bol od pola minute cu pretrpit (pretrpila sam i mnogo vece) al me pomalo strah od rizika i naravno od rezultata. Mada nama to preporucuju samo zbog ICSI metode oplodnje opet se pomalo bojim rezultata a s druge strane znam da cu se posle toga opustit i moc uzivat u trudnoci bez onog pitanja "sta ako..."

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Choriocenteza
7.12.2009 16:26:54   
ditta
Da li bi mi neko mogao poslati kontakt podatke privatne ordinacije gde radi dr Mikovic? Hvala!

(odgovor članu carmen)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Choriocenteza
7.12.2009 22:39:20   
kathy
Odgovorila sam ti na PP user posted image

(odgovor članu ditta)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Choriocenteza
21.12.2009 10:58:29   
bebuska
Evo nas zavrsili i tu muku oko CVS.Pregurali i tih 48 kriticnih sati.Rezultate dobili: ZDRAV DJECAK user posted image Sto se tice postupka jako kratko traje i ne boli vise od bilo koje druge inekcije.Ja sam se iskreno receno bila uplasila ali bez razloga stvarno nije nista strasno.Sad se bar mogu opustit posle svega i uzivat u trudnoci...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Choriocenteza
4.1.2010 21:40:28   
Singi
Da li bi mi neko mogao poslati kontakt podatke privatne ordinacije gde radi dr Mikovic?
Unapred hvala.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Choriocenteza
5.1.2010 0:21:21   
Anoniman
Hoće neko da opiše postupak? user posted image

(odgovor članu Singi)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here