|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Choriocenteza
5.1.2010 9:55:55   
bebuska
Evo ja cu opisat posupak. Mislim da je princip isti kao i amniocinteza. Ja sam radila sa punih 10 nedelja...Evo ovako... Kada sam legla na sto dr. me je pregledao ultrazvucno preko stomaka s tim sto je mi je malo vise pri tome pritiskao stomak sto je mene prepalo (nisam to ocekivala). Al dobro, to je normalno s obzirom da je trudnoca mala pa je teze pregledat preko stomaka zato predpostavljam da je morao malo jace pritisnut uz da bi bolje vidio i tacno odredio gdje je posteljica. Zatim mi je nekim sprejom naprskao kozu sto mi je rekao da je anestezija za kozu i onda mi je rekao da ce mi dat i jednu potkoznu anesteziju. Onda sam osjetila ubod igle malo dublje, zadrzala se nekih par sekundi zatim je dr. blago povukao spric da bi uzeo malu kolicinu materijala za analizu i izvadio iglu. Tako da u stvari i nije bilo te druge anestezije vec me je dr. pokusao zavarati da je to anestezija vjerovatno da se ne bi uplasila. Sto se tice boli stvarno ne boli nista vise od bilo koje druge inekcije. Cijeli postupak uzimanja materijala ne traje vise od pola minuta i predhodno pregled nekih 3,4 minuta Sve u svemu zadrzala sam se nekih 5 minuta u ambulanti. Posle toga savjetuju odmor narednih 48 sati i to je to. Rizik od spontanog nije veci nego prilikom amniocinteze. U stvari sto mi je jedan dr. rekao rizik postoji samo u tom trenutku kad igla prolazi kroz stomak al i tu nema rizika ako je dr. dobar i iskusan jer dok to radi citavo vrijeme promatra gdje je beba. Iskreno i ja sam se plasila kad sam trebala ic to radit al sad kad sam vidjela da to nije nista strasno drago mi je sto sam uradila. Sad sam mirna citavu trudnocu, nema dabl,tripl i drugih testova nema mjerenja nuhalnog nabora, expertnog uz i ostalog.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Choriocenteza
5.1.2010 10:24:58   
Singi
Da li bi mi neko mogao poslati kontakt podatke privatne ordinacije gde radi dr Mikovic?
Unapred hvala.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Choriocenteza
5.1.2010 10:47:13   
bebuska
Ja neznam ko je taj doktor al valjda ce se neko javit.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Singi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Choriocenteza
5.1.2010 12:19:36   
kathy
Imas PP sa podacima

(odgovor članu Singi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Choriocenteza
18.2.2010 14:58:51   
Anoniman
Mojoj sestri predlazu da radi ovu analizu (zivi u Italiji)... ali ona se boji da radi ovo... Nisam pametna shta da je savetujemuser posted image

Ja ovo ni luda ne bih radila user posted image

(odgovor članu kathy)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 9:20:35   
bebuska
A ja bi svakom preporucila iz vise razloga prije svega rezultati su pouzdani (97%), bolje je od amniocenteze jer se radi ranije, bezbolno je i nakon sto uradis otklonis sve sumnje i mozes opusteno da iscekujes svoju bebicu. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 11:29:20   
mihi
I amnio je 97% nije pitanje načina uzimanja materijala nego metode kojom se analizira, meni su iz amnionske tečnosti radili PCR i napisali 97% pouzdanosti rezultata. Pouzdanost rezulta zavisi od mnogih stvari u samoj metodi. No to je neka druga priča.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 11:41:11   
Anoniman
Ali zashto bi to uopshte radila?

Kada su svi zdravi i chitavi...a ona nije neka panicharka koja bi radila to da bude sigurna...nego je jednostavno takva procedura tamo....

Ja lichno ne bi ishla ni na to...a ni na amniocentezu da su me slali....i evo...mirna i sretna chekam svoje bebice.... user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 11:47:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Kada su svi zdravi i chitavi...


Nije stvar samo u tome dal su roditelji (i bliža rodbina) zdravi i čitavi! Ja poznajem potpuno zdrave ljude kojima je prvo dete normalno, drugo nije, treće je normalno! Morate shvatiti da to što su svi u porodici normalni nije garant da će dete biti normalno! Naravno da su šanse za neke anomalije manje, ali nisu isključene, uopšte!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 11:51:50   
Anoniman
Pa zashto raditi tako invazivnu metodu kada nema indikacija za to? Trebalo bi u takvim sluchajevima da je dovoljan double i triple test, 4d uz... a u sluchaju da ima nekih vetjih sansi da neshto nije u redu...onda raditi ovako invazivne metode....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 19:03:52   
bebuska

IZVORNA PORUKA: mihi

I amnio je 97% nije pitanje načina uzimanja materijala nego metode kojom se analizira, meni su iz amnionske tečnosti radili PCR i napisali 97% pouzdanosti rezultata. Pouzdanost rezulta zavisi od mnogih stvari u samoj metodi. No to je neka druga priča.


Nisam mislila da je pouzdanije od amnio nego samo da ima VELIKU prednost u tome sto se radi dosta ranije...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Choriocenteza
19.2.2010 19:12:34   
bebuska

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa zashto raditi tako invazivnu metodu kada nema indikacija za to? Trebalo bi u takvim sluchajevima da je dovoljan double i triple test, 4d uz... a u sluchaju da ima nekih vetjih sansi da neshto nije u redu...onda raditi ovako invazivne metode....


Nazalost dabl i tripl testovi su statistike i iskreno imam drugaricu kojoj je i dabl i tripl bio los i zavrsila je na kraju na amniocentezi... Prosla je pakao dok nije dobila rezultate amnio koji su hvala bogu bili dobri i sad ima djecacica od godinu dana... Nemoj pogresno da me shvatis svako ima pravo na svoje misljenje, vjerujem da su tvoje djevojcice odlicno user posted image Samo ja sam bila razmisljanja ili cu radit horio ili necu nista radit jer u dabl i tripl testove ne vjerujem a za amnio nebi imala hrabrosti...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Choriocenteza
5.3.2010 23:31:52   
dacica
i ja bi zamolila za tel.ili adresu ordinacije gde radi dr.Mikovic...moracu na aminoc.zato sto punim 36,a bolje da odem i uradim ovo i budem mirna..hvala...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 14:45:45   
Tetka Džafi
Ovo mi je prvo javljanje na ovom forumu, treća trudnoća (imam sina od 10,5 godina i jednu devojčicu koju sam pre 9 godina izgubila na porođaju zbog komplikacija ablacije placente u terminu), a u sredu idem da radim horiocenetezu u Jevremovu, kod prof. Ljubića. Indikacije su razne, godine (meni je 44 a mužu 52) i muž je pre 6 godina prošao hemoterapiju i zračenje i od onda je u remisiji.

Zašto sam odlučila da zadržim ovu bebu? Zato što sam majka, valjda. I zato što sa luda? Možda i zato što me je ova trudnoća toliko iznenadila, da prosto još nisam shvatila šta mi se dešava.

Čak nam ni stan nije namešten za još jednu moguću bebu, a o prostorijama, vrsti nameštaja, mestu, da ne govorim :-)

Porodica ne zna da sam trudna, planiramo da im saopštimo nakon rezultata horionskih čupica (ako budu dobri) ili da im nikada ne kažemo ako bude bilo potrebe da abortiram.

Eto, to sam ja. Umesto da čekam unuče, ja se tiho radujem i nadam da nosim devojčicu user posted image Ćeraćemo se još. Valjda.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 14:50:14   
Anoniman
Tetka Džafi ...dobrodošla , draga! user posted image


Samo hrabro !

(odgovor članu Tetka Džafi)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 14:58:03   
Anoniman
Tetka Džafi dobro došla! Rano ti je još za unučiće, taman dok to bebče koje ćeš da rodiš napuni toliko koliko ti sin sada ima, e - tada će unučići! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 15:03:12   
Tetka Džafi
Hvala vam na dobrošlici (Tasha i kaliopi). Da mi je neko rekao da ću ikad da se registrujem na forumima za trudnice, stvarno mislim da bih bila uvređena user posted image

Ali nikad ne znaš šta može da ti se desi ako se udaš za čoveka koji, umesto da normalno stari, iznenada postane krepki starac user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 15:07:35   
Anoniman
Draga OVDE možemo da ćaskamo... user posted image

Nikad ne reci nikad...user posted image

A gore u desnom uglu ti je pretraživač uz čiju pomoć možeš da tražiš raznorazne teme koje će ti sigurno pomoći.....

Nadam se da ćeš se i dalje družiti sa nama i zadržati optimistički duh ! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tetka Džafi)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Choriocenteza
6.3.2010 15:23:24   
liliana
Tetka Džafi, dobrodošla i SUPER ZA BEBU!!! Dece nikad dosta. I baš te briga z astan, mesto i okolinu. Budi srećna što češ biti mama!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Choriocenteza
9.3.2010 13:06:40   
Tetka Džafi
Uf, ja sam izgleda sve pogrešno sračunala. Hitno moram da se čujem sa svojom doktorkom. Horio mi je zakazan za sutra u 3, a ja tek sutra ulazim u desetu nedelju. Kako sam tako glupo sve računala? (panika)

(odgovor članu Tetka Džafi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Choriocenteza
9.3.2010 19:23:10   
Anoniman
Kako TEK ulaziš u 10tu? Ja sam shvatila da se to radi DO 10te. user posted image

(odgovor članu Tetka Džafi)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Choriocenteza
9.3.2010 22:20:46   
bebuska
Radi se izmedju 8. i 12. nedelje a najcesce je to u 10. nedelji.

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Choriocenteza
10.3.2010 7:43:49   
Tetka Džafi
Može da se radi između 8. i 13. Idealno je u punoj desetoj. Ja sam danas ušla u desetu. Moja doktorka kaže da ipak nisam poranila. Idem popodne. Imam tremu, jer sam, idiot, ceo dan juče provela na internetu ptretražujući sve o tome, pa sam normalno naišla i na rizike i svašta.

Moram da držim na pameti zašto to radim: godine moje i muževljeve, njegova hemoterapija i zračenje, činjenica da imamo jedno zdravo dete koje zaslužuje zdravog brata ili sestru, ili, neka ostane ovako kako je bilo.

Javiću se popodne.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Choriocenteza
10.3.2010 9:44:35   
Anoniman
Tetka Džafi, drži se! Biće sve ok! user posted image

(odgovor članu Tetka Džafi)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Choriocenteza
10.3.2010 9:54:29   
maslinica
tetka djafi...srecno...cekamo popodneuser posted image , bice sve ok

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here