|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste vi dobili ime?
26.6.2012 13:12:00   
red3lilu
Mama mi je dala ime, tata se malko razočarao kad je čuo da sam vojčica jer je planirao da budem Zlatko user posted image
Dobila sam ime koje nema niko u široj familiji, malo neaktuelno za sva vremena, i bivša i buduća, ali je lepouser posted image
A odabrala ga je onako kao se to kod nas uglavnom radi, lepo ime iz crkvenog kalendara koje datumski dolazi nakon rođenja deteta user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako ste vi dobili ime?
26.6.2012 17:14:26   
Anoniman
po baki koju je moj tata jako voleo i ostao bez nje kad je bio mali.
moja sestra je dobila ime zbog mamine rodbine, jer su mene greskom zvali "milice" pa je tata resio da im skrati muke

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako ste vi dobili ime?
26.6.2012 17:16:30   
mala buba
po maminoj drugarici i tatinoj sestri od tetke user posted image

_____________________________

Lako mi je s nemirom,
ne mogu da umirim mir.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako ste vi dobili ime?
26.6.2012 22:05:38   
Bebilina
Mama je pred porodjaj sanjala da se zovem kako se zovem user posted image Nije znala da nosi devojcicu, ali "osecala" je.
Kad se porodlila trazili su imena od kuma, posto se tada postovala tradicija. On poslao 3 i cik pogodi koje je bilo na listi. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu mala buba)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako ste vi dobili ime?
27.6.2012 7:45:13   
jole82
Meni je ime (Jovana) dala zajednicka prijateljica mojih roditelja, kod koje su moji privremeno stanovali, dok nam stan nije bio gotov...A inace jedna baba i tetka su htele da se zovem Milica...sto meni uz karakter nikako ne bi pristajalo, a druga je htela da budem Nives, sto bi mi se kasnije vezivalo za onu Celzijus..pa jedino i prezime da promenim u Kelvin (Nives Kelvin) user posted image
Kroz vrtic i skole nije bilo ni jedne Jovane sem mene user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako ste vi dobili ime?
27.6.2012 9:09:32   
Ognjenka
Ja se zovem Mila. Tata mi je dao ime, jer je uvek mislio da cu biti nekako mila. Dugo su me cekali, pa nisu ocekivali nekog namcora, valjda. I nisam, stvarno mi ime odgovara, kako kazu. Ja bih volela da sam malo Ognjenija...
Onda sam ja sestri dala ime Maja. Ona se rodila tacno 5 dana posle mog prvog rodjendana, a ja sam mnogo volela crtani Pcelica Maja.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.6.2012 14:35:20   
MicinaMama
Ja sam dobila ime po baki (oceva majka),ona se zvala Netka ali njen otac ju je uvek zvao Neda i uvek je to obozavala.I moja mama je htela da ispostuje da da mi ime po baki ali mama je bas i htela njeno imeuser posted image ,ali baka je rekla NE jer je njoj njeno ime ruzno i rekla da se zovem Neda.Ja sam joj i bila miljenica.user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.6.2012 15:11:17   
gagagaga
Ja sam dobila ime po tatinoj sestri,bilo ih je 4 brata i ona jedna,tako da sam po njoj dobila ime Dragica...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kako ste vi dobili ime?
27.9.2012 21:42:18   
Kekica
Moji roditelji su odlučili da se zovem Matea ali pošto sam rođena u periodu rata došlo je do nekih problema. Načelnik bolnice je porodio mamu i odmah je pitao kako ću se zvati a ona je naravno rekla Matea. Doktor je ostao zgrožen i počeo na nju galamiti, kako to da živi u Republici Srpskoj i to u periodu rata svom djetetu može dati "ustaško" ime ... Pitao je da li ima još djece i ona je spomenula moju sestru Moniku ( i na to je naravno burno odreagovao) i brata Radovana ... rekao je da nema šanse da bebu upišu pod tim imenom i med. sestru je bukvalno natjerao da me upiše kao Radovanku.

Problem je kasnije nastao jer živim u gradu gdje je 95% stanovništva muslimani. user posted image
Sva sreća pa me niko tako ne zove.. nadimak mi je BucO ( da da u muškom rodu xD) i cijela familija me tako zove a profesori "Rada" :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kako ste vi dobili ime?
27.9.2012 22:05:10   
miva
Ja sam se trebala zvati Agata po dedinoj mami koja je mlada umrla, sa nekih 32 god. Ali moj tata nije hteo ni da cuje da se tako zovem, bas iz gore navedenog razloga i rekao mami da odluci kako ona hoce. I njoj se svidelo ime Ivana.

(odgovor članu Kekica)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kako ste vi dobili ime?
27.9.2012 23:20:49   
Celeste
Ja sam dobila ime po babi. Nije lepo ime i mrzela sam ga kao mala ali sad ga ponosno nosim, jer je moja baba bila divna zena user posted image
Nikad nisam volela to davanje ime po nekome, a sad i sama razmisljam o tome.user posted image

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.9.2012 11:19:00   
bice devojcica
Meni su kumovi dali ime,dvoumili su se izmedju Dragana i Bojana,i na moju veliku radost ostalo je Bojana.. Inace,mnogo volim svoje imeuser posted image

(odgovor članu Celeste)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.9.2012 15:24:42   
Kugla12
Ja nisam dobila ime ni po kome, nego su moji roditelji htjeli da se tako zovem. Mada mi je prilicno starinsko ime i ne volim ga bas nesto posebno, ispostovacu roditelje, pa ga necu mijenjati... user posted image
A imam 2 sestre koje imaju bas lijepa, moderna imena...

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.9.2012 15:36:22   
sirko
meni je mama dala i zovem se po ocu...nisam ni ja volela ranije svoje ime sada mi je ok

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.9.2012 15:37:51   
kurbla
Po babiuser posted image

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kako ste vi dobili ime?
28.9.2012 16:47:01   
vukosava
Porodicni kumovi su dali dedi pet imena kao predlog ali se deda napio i zapamtio samo jedno - Vukica. Mama se bunila dva meseca jer je imala babu i dedu Vukosavu i Vukasina i nije joj se svidjalo da da babin nadimak maloj bebi. Htela je ime Milica. I zvala me je Milica na pocetku.

Tako da nije po prababi mada mogu da kazem da mi je nadimak na RR po prababi.

(odgovor članu kurbla)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kako ste vi dobili ime?
29.9.2012 1:47:56   
erijan
Moji su obozavali da idu u kino. Te godine, dok je mama bila trudna, jako popularan je bio film Grk Zorba, te sam ja dobila ime po neprikosnovenoj grckoj glumici Ireni Papas.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kako ste vi dobili ime?
29.9.2012 9:44:53   
Janncica
Posto je mama mislila da necu skoro napolje,pa zakasnila da krene u bolnicu(ja sam joj trece dete) porodila se kuci,a akuser je bila njena baba.
Tata odlucio da se zovem po prababi....user posted image user posted image

< Poruku je uredio Janncica -- 29.9.2012 9:45:37 >

(odgovor članu erijan)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kako ste vi dobili ime?
1.10.2012 14:23:40   
DJURICI
I AKO MOJA MAMA JE HTELA NINA, TATA JELISAVETA ..
MAMI JE BIO TERMIN NA SV.JOVANA STRIC MI SE ZOVE JOVAN... PA LOGICNO JOVANA
user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kako ste vi dobili ime?
1.10.2012 14:25:24   
viking
Djurici, molim te da pišeš malim slovima, takva su pravila foruma. Hvala unapred! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu DJURICI)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kako ste vi dobili ime?
2.10.2012 20:35:08   
Zebica
Tata mi je dao ime Dajana ,po pesmi Pola Enke koja je bila popularna 80-tih i koja mu se svidela...Mada me ljudi i dalje krste kako im odgovara...Dijana, Dejana, Dajaaaana...Ne znam sta tu ima toliko cudnog...user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kako ste vi dobili ime?
12.10.2012 5:17:22   
serpica
Zenske vi ste na bas lep nacin dobile ime...user posted image
Vencani kum mojih roditelja imao je dugogodisnju devojku ruskinju koja ga je ostavila par dana pred moje rodjenje...razocaran,ljut i povredjen u secanje na nju ja nosim ime Sonja.

(odgovor članu Zebica)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kako ste vi dobili ime?
30.11.2012 13:15:40   
MajaMV
A ja sam rodjena u maju pa vi procenite sami odakle mi ime Maja:-)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kako ste vi dobili ime?
3.12.2012 12:18:58   
Misha i Ljisha
Moj brat se sa dve godine zaljubio u Ljiljanu na moru i svima je predstavljao. On mi je dao ime. Valjda da ga podseca na njegovu prvu ljubav :)

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kako ste vi dobili ime?
11.3.2013 14:40:00   
anci kv
meni je ime dao brat.kad sam se ja rodila,on je bio u fazi pripreme za skolu,pa je zeleo da se zovem ana,jer je kratko i treba svega dva slova da zna da napise. obozavam svoje ime

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here