|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 9:50:35   
BubaBubica
Dala sam joj svejedno, mene uvek na prvi mah istraumiraju ti neželjeni efekti, a posle ništa ne bude. 

Čitala sam juče vas i posle kad ste mi napisale da berodual nije kortiko onda sam dala. Ljubim vas sve do jedne 😘😘😘

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 10:59:49   
vocicana
Samo najcesce nuspojave i kod Bisolvona i kod Beroduala, kod svih tih lekova za otpusavanje moze da bude tahikardija. Ja sam je imla od Aloprola, morala sam kao tinejdzerka da popijem jednu turu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 14:19:08   
Sanidej
Uvek dajete detetu propisane lekove od strane pulmologa..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 15:15:55   
BubaBubica
Nisam ni pomišljala da ne dajem samo sam htela da čujem iskustva da li da zaista očekujem neke smetnje.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 19:20:52   
BubaBubica
Opet ja na ovoj temi, D danas ima proliv i to kakav, sama voda ide iz nje, sad da li je stomačni ili od leka, ne znam da li da joj dam ili ne. Proliv kao stomačni je imala pre tačno dve nedelje sa temperaturom i dva dana j imala proliv, da li je moguće da ponovo virus? Sad nema temp. Inače izbacuje šlajm još ali proliv ima baš sama voda. Više mi je muka od svega i ne znam gde udaram. 



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 19:33:41   
BubaBubica
Ipak ima 37.5. Poludeću



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Astma kod dece
9.2.2019 19:41:27   
Milena18
Bubi, znam da ti je teško, ali ipak bolje da je stomačni nego neželjena reakcija na lek. Za koji dan će proći. Držite se.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Astma kod dece
12.5.2019 23:48:38   
kamičak
Da li neka mama ima iskustva sa lekarima pulmolozima na decijoj klinici u Tirsovoj?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 8:44:27   
BubaBubica


Da napišem koju ponovo na ovu temu, sa ovim lekom dobro držimo astmu pod kontrolom, jednom je ipak imala krizu krajem aprila jer ja sam budala nekoliko puta zaboravila da joj dam lek (set_ila sam se kad je zaspala da joj nisam dala pa mi je bilo žao da je budim a sad vidim da sam ipak trebala) ali i dalje trlja nosić i oči jer je svrbe. Sa grinjama se još uvek borimo, sad sam uzela sprej koji onemogućava da se hrane pa ću pošpricati svuda po krevetima. Ne znam da li je njen jastuk antialergijski, ima unutra neka silikonska vlakna, e sad da li se tu mogu namnožiti grinje ili ne... Ali definitivno joj nešto smeta još uvek u kući.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 9:32:42   
Ivanka 75
Buba, jel prskate neki sprej u nos? 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 9:37:25   
BubaBubica


Ništa nam nisu prepisali. Samo Singulair. Bude joj bolje kad joj nakapam beli slez u smislu da joj otpuši nos ali je i dalje svrbi. 7.juna smo jedva zakazali kontrolu jer nije bilo ranije termina, a već mesec dana jurimo za terminima. Užas.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 9:47:51   
flamingos
Singular je odličan,samo što se duže pije,naravno,po preporuci doktora.Efekat se postiže nakon mesec dana upotrebe,bar je u našem slučaju tako bilo.Na mesec dana smo išli na kontrolu i,nakon četiri meseca upotrebe,ukinit je i bogu hvala super je naša ćerkica.Doduše,ona nema astmu,već je problem što su joj široke nosnice pa sve virusne i bakterijske infekcije sakuplja u nosiću koji se zapuši,pa joj se sliva i zadaje mučninu,povraća i na tome se završi.Tu su i inhalacije.Muke sa dečicom.Pozdrav i svako dobro vam želim.


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 9:57:41   
flamingos
Mi,majke,sve moramo da izdržimo,a brigama nigde kraja.Uz tebe sam svim srcem.Mora i vreme da prođe,biće to sve ok.Prati savete lekara.Naša ćerkica je alergična na ambroziju,mesec dana je kašljala prošle godine,sve živo je pila,inhalirala se,kad alergo test pokaže da je u pitanju ambrozija.Koliko pročitah tvoje dete je alergično na grinje,problem dodatni.Sprej akva marisol alergi i ceterizin-to je naša terapija u slučaju kašlja,kijanja.Svako dobro vam želim


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 10:40:06   
Sanidej
Preporuka za dr Marinu Atanackovic iz Udk Tirsova. Ona je pulmolog alergolog.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 11:34:14   
Ivanka 75
Moj savet, kao neko ko se od detinjstva bori protiv alergija, mora neki sprej u nos da se prska, koji oblaze sluzokozu nosa i sprecava prolazak alergena, sto ih manje dete udahne to je, naravno, bolje.

E sad, ja ne znam koji su sprejovi pogodni za decu, znam za odrasle. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 11:42:23   
Sanidej
Ivanka, tacno je da alergijski rinitis znacajno otezava klinicku sliku astme. Singular je lek koji najbolje deluje bas kod alergijske astme udruzene sa alergijskim rinitisom. Nekad se u terapiju astme ubacuju sprejevi za nos na bazi kortikosteroida (tipa Nasonexa) da pripomognu na lokalnom nivou. Od preparata za oblaganje nosne sluznice koje si pomenula znam za Nasaleze.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 11:44:32   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ivanka, tacno je da alergijski rinitis znacajno otezava klinicku sliku astme. Singular je lek koji najbolje deluje bas kod alergijske astme udruzene sa alergijskim rinitisom. Nekad se u terapiju astme ubacuju sprejevi za nos na bazi kortikosteroida (tipa Nasonexa) da pripomognu na lokalnom nivou. Od preparata za oblaganje nosne sluznice koje si pomenula znam za Nasaleze.


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 11:59:34   
Ivanka 75
Moj sestric ima dijagnozu astme, Singular i sve sto ima su probali, on je alergican i na polen trave, i jagode i paradajz.
Sungular i neki na G cini mi se su mu davali od druge godine, imao spazme od skupljanja sekreta u  plucima, kasalj, povracanje, sve u kompletu, mucilo se dete bas. 
Mislim da mu sestra trenutno ne daje nista od toga, ali sprej u nos obavezno, pogotovu kad idu u prirodu. 

I boravak na Zlatiboru mu izuzetno prija, ociste se pluca samo tako. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:07:27   
flamingos
U pravu si Ivanka,boravak na planini,moru doprinosi čišćenju pluća.Pozdrav


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:09:12   
Ivanka 75
Galitifen, ali cini mi se da nije bas dobro odreagovao na njega, nije mu prijao

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:15:29   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: flamingos

U pravu si Ivanka,boravak na planini,moru doprinosi čišćenju pluća.Pozdrav







Mnogo pomaze planina, on jadan pocne da povraca posle 2, 3 dana, sve zuto, lepljivo ali izadje sve. 

Dr alergolog koja ga pratimaze da mu tomnogo vise pomaze nego svi lekovi koje pije. I u pravu je. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:19:04   
Ivanka 75
Ima i neki gel koji mu sestra kad podju negde van grada, u prirodu maze ispod nosa i u nos, to se pokazalo kao vrlo efikasna zastita.

Bas cu da pitam kako se zove pa javljam. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:19:48   
Sanidej
Ima boljih i novijih antihistaminika za sistemsku primenu od Galitifena

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:39:22   
Ivanka 75
To je bilo pre nekoliko godina, sigurno ima kvalitetnijih sada.

Sta sam ja sve pila za ovih 35 godina, ihaaaaaaj 😊
I ispada da svake godine neki drugi bolje deluje nego onaj prethodni. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Astma kod dece
13.5.2019 12:46:57   
Sanidej
Eh, kad bi farmacija tako napredovala. Nemamo bas velike mogucnosti, desloratadin i levocetirizin i obe varijante su starije od 15 godina.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here